2019. március 20. szerda | 12. hét | 79. nap | 20:44 | Klaudia
Férfi vízilabda BL - Magabiztos ferencvárosi siker az Eger otthonában
A két csapat között hét pontra nőtt a különbség a tabellán, ennek köszönhetően a Ferencváros minden bizonnyal ott lesz a sorozat nyolcas döntőjében, az Eger pedig lemarad arról.

Eredmény,

Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló, A csoport:ZF-Eger - FTC-Telekom Waterpolo 9-12 (3-4, 2-3, 1-4, 3-1)---------------------------------------------------------gólsz erzők: Vlahopulosz 4, Hosnyánszky 2, Murisic, Rasovic, Sánta 1-1, illetve Varga Dénes 5, Vámos 2, Pohl, Younger, Nikic, Mitrovic, Sedlmayer 1-1

Az ünnepi magyar rangadónak az volt a tétje, hogy az Eger megőrzi-e esélyét a nyolcas döntőbe jutásra, ugyanis a csoport ötödik helyén négy ponttal volt lemaradva a még továbbjutó Ferencvárostól. A bajnoki címvédő fővárosiak egy sikerrel matematikailag még nem, de gyakorlatilag biztosíthatták részvételüket a nyolcas fináléban.

A két csapat szezonbeli öt összecsapását - a BL-ben, a bajnokságban és a Magyar Kupában is - a Ferencváros nyerte, s ezúttal is a zöld-fehérek kerültek kedvezőbb helyzetbe, ugyanis az egriek első számú védőjátékosa, Decker Ádám 65 másodperc alatt két hibát gyűjtött be.

A vendégek kontroll alatt tartották az összecsapást, az Eger ugyanakkor tartotta a lépést riválisával, amely a nagyszünetben két góllal vezetett.

A harmadik felvonásban az Eger szépen lassan "elfogyott", ezt pedig tökéletesen kihasználta a sokkal több klasszist felvonultató Ferencváros, és könnyedén döntötte el a mérkőzést.

A negyedik negyedben a hazaiak már csak kozmetikázni tudtak az eredményen.

szombaton játsszák:Olimpiakosz (görög)-Szolnoki Dózsa 15.00

velemenyezd, 2019. március 15. péntek, 20:02
Címkék: Bajnokok Ligája, FTC-Telekom Waterpolo, Varga Dénes, Magyar Kupában, Decker Ádám, sorozat nyolcas,
Szlovák-magyar - Gulácsi: szervezett játékra és agresszív mentalitásra van szükség
A német Bundesligában harmadik helyen álló RB Leipzig hálóőre Telkiben, a válogatott kedd délutáni edzése előtt tartott sajtótájékoztatón többször hangsúlyozta, hogy egységesen, csapatként lesznek csak képesek megakadályozni az ellenfelet a gólszerzésben.

"A Nemzetek Ligájában is láthattuk, hogy mennyire fontos az idegenbeli sikeres kezdés egy jó riválissal szemben, ez pedig a szervezettség és az erőszakosság függvénye, a sikeres védekezés kulcsa a mai futballban csak a mentalitás" - nyilatkozta a 28 éves kapus, és hozzátette, a szlovák válogatott fizikálisan és technikailag is nagyon felkészült, az ellenfél kapuja előtt pedig kombinatív, sok mozgással és oldalváltásokkal színesített futballt játszik.

"Minket a negyedik kalapból sorsoltak ki, ebből az látszik, hogy nem tartozunk a favoritok közé, de a jól megszervezett csapatjátékkal ezt ellensúlyozni tudjuk" - mondta Gulácsi, és jelezte, bízik abban, hogy a szurkolók végigkísérik majd a válogatottat a selejtezősorozatban.

"Mindannyian
velemenyezd, 2019. március 19. kedd, 22:40
Sérülések miatt változott a női kézilabda-válogatott kerete
A korábban kihirdetett keret tagjai közül az egyformán érdi irányító, Tóth Gabriella és kapus, Janurik Kinga, illetve a debreceni jobbátlövő, Kovács Anna nem tud a csapat rendelkezésére állni. Helyettük a Debrecen hálóőre, Triffa Ágnes, illetve két átlövő, a ferencvárosi Horváth Dóra és a mosonmagyaróvári Kopecz Barbara kap lehetőséget a balatonboglári edzőtáborozáson, illetve a vasárnapi meccsen.

A magyar szövetség honlapján Kim Rasmussen szövetségi kapitány emlékeztetett, hogy a decemberi, franciaországi Európa-bajnokságon Planéta Szimonetta köré építették fel a csapat védekezését, és az idei évre is hasonló a tervük, de a francia Chambray Touraine átlövője egy ideje Achilles-ín-sérüléssel bajlódik, ezért ezen a héten rá sem számíthatnak.

"Meg kell találnunk mellé, vagy ha a sérülése nem engedi, helyette azokat, akik oszlopai lesznek a játékunknak a kapunk előtt" - mondta Rasmussen.

A Magyarország-Japán barátságos mérkőzés vasárnap 15.15 órakor kezdődik Siófokon. A magyarok az Ausztria
velemenyezd, 2019. március 19. kedd, 22:33
Labdarúgó NB I - Könnyedén verte a Honvéd a Paksot
OTP Bank Liga, 25. forduló:Budapest Honvéd-Paksi FC 3-0 (2-0)----------------------------------Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1400 néző, v.: Pintér

gólszerzők: Holender (27., 37.), N'Gog (54.)

sárga lap: Heffler (17.), Uzoma (85.), illetve Remili (49.)

Budapest Honvéd:

----------------Gróf - Batik, Kamber, Lovric - Mezgrani, Nagy G. (Szendrei, 71.), Heffler, Ben-Hatira (Májer, 88.), Uzoma - N'Gog (Tischler, 83.), Holender

Paksi FC:

---------Nagy G. - Zachán, Lenzsér, Gévay (Bobál D., 58.), Fejes - Kecskés, Zsidai (Windecker, 74.), Papp K. - Hahn, Remili, Könyves (Simon A., 74.)

A mérkőzés első szakaszában a vendégek birtokolták többet a labdát, de mezőnyfölényük meddőnek bizonyult, veszélyeztetni egyáltalán nem tudták a kispestiek kapuját. A Honvéd aztán váratlanul vezetést szerzett a 150. bajnoki találkozóján szereplő Holender találatával. A gól jót tett a mérkőzésnek, mert a paksiak magasabb sebességi fokozatban kapcsoltak, mégis a fővárosiak növelték előnyüket a
velemenyezd, 2019. március 16. szombat, 19:12
Labdarúgó NB I - A Ferencváros legyőzte a Haladást
A Haladás két győztes bajnoki után kapott ki, míg a Ferencváros javított a Vidi FC-től szerdán elszenvedett hazai kupavereség után.

OTP Bank Liga, 25. forduló:Ferencváros-Szombathelyi Haladás 2-0 (0-0)-------------------------------------------Groupama Aréna, 7 865 néző, v.: Karakó

gólszerzők: Lovrencsics (70.), Sigér (78.)

sárga lap: Leandro (56.), illetve Tamás (51.), Király (72. és 72.)

kiállítva: Király (72.)

Ferencváros:

------------Dibusz - Lovrencsics G., Blazic, Botka, Heister (Leandro, 54.) - Haratin, Sigér - Varga R., Lanzafame (Szignyevics, 83.), Gorriarán - Barbosa (Tokmac, 70.)

Haladás:

-------Király - Schimmer, Saláta (Kolcak, 66.), Tamás, Németh Milán - Dausvili - Ivanov, Holdampf (Mászáros, 84.), Rui Pedro, Ofosu (Rózsa, 73.) - Bamgboye

Az első negyedórában a Ferencváros lépett fel támadóbban, de gólhelyzetet nem tudott kialakítani. A 25. percben Bamgboye hagyta ki a mérkőzés első nagy lehetőségét, majd két percre rá Varga Roland bal alsó
velemenyezd, 2019. március 16. szombat, 19:11
Labdarúgó Magyar Kupa - A Ferencváros otthonában került előnybe a Vidi
követően szereztek fejesgólt: a hatodik percben Juhász Roland szabadrúgás, az 58.-ban a másik magyar válogatott belső védő, Vinícius Paulo szöglet után talált a kapuba. A hazaiaknál az uruguayi Fernando Gorriarán volt eredményes ugyancsak fejjel.

A Ferencvárosnak 30 mérkőzéses hazai veretlensége szakadt meg, legutóbb 2017. július 13-án az Európa-ligában a dán Midtjylland nyert a Groupama Arénában vendégeként.

A visszavágót április 3-án rendezik.

Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:Ferencvárosi TC-MOL Vidi FC 1-2 (1-1)-------------------------------------gól: Gorriarán (22.), illetve Juhász (6.), Vinícius (58.)

korábban:Puskás Akadémia FC-Soroksár SC (NB II) 1-1 (1-0)------------------------------------------------gól: Vega (40.), illetve Orosz (75.)Budaörsi SC (NB II)-Budapest Honvéd 1-2 (1-0)---------------------------------------------gól: Fejős (22.), illetve N'Gog (63., 77.)

kedden játszották:Debreceni VSC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 20:12
Férfi kézilabda MK - Elődöntős a Balatonfüred
A négyes döntőt április 6-án és 7-én a debreceni Főnix Csarnokban rendezik, az elődöntő sorsolására pedig hétfőn 20.30-tól az M4 Sport Kézilabda magazin című műsorában kerül sor.

Eredmények, negyeddöntő:CYEB Budakalász-Balatonfüredi KSE 23-33 (11-15)

kedden játszották:Grundfos Tatabánya KC-Telekom Veszprém 21-30

február 12-én játszották:MOL-Pick Szeged - Mezőkövesdi KC 36-24

február 15-én játszották:Dabasi KC-Ferencvárosi TC 26-23

A párharcok egy mérkőzésen dőltek el.
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 19:42
Labdarúgó Magyar Kupa - Nem bírt másodosztályú ellenfelével a Puskás Akadémia

Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:Puskás Akadémia FC-Soroksár SC (NB II) 1-1 (1-0)------------------------------------------------gól: Vega (40.), illetve Orosz (75.)

korábban:Budaörsi SC (NB II)-Budapest Honvéd 1-2 (1-0)---------------------------------------------gól: Tányéros (22.), illetve N'Gog (63., 77.)

később: Ferencvárosi TC-MOL Vidi FC 18.00

kedden játszották:Debreceni VSC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (0-0)-------------------------------------------gól: Zsóri (58.)
velemenyezd, 2019. március 13. szerda, 17:22