2018. november 20. kedd | 47. hét | 324. nap | 19:05 | Jolán
Az új magyar aranygeneráció fantasztikus győzelmeket aratott
Magyarország - Brazilia 27:14
Magyarország - Portugália 33:20
Magyarország - Montenegro 27:17
Magyarország - Norvégia 35:27 Eddig 122 gól lőttünk és 88 gólt kaptunk Gólkülönbség: 34
Az utolsó mérkőzés: - Debrecen, Főnix Csarnok, 4200 néző. Vezette: Sosagordalina, Lemesmartinez (uruguayiak)
Kiváló teljesítményt nyújtott az ifi válogatott csapat.
Az "A" csoport első helyezettje lett 8 ponttal a Magyar női junior válogatott.
.............

A legjobb 16 közé jutott, Július .10 kedden 16.15-kor Szlovénia ellen lép pályára a Főnix-csarnokban

- 24. hu oldalon:
Női junior kézi-vb: Suba- remek védéseivel , kiütöttük a norvégokat is!
A MAGYAR NŐI JUNIORVÁLOGATOTT KERETE
- Kapusok: BINÓ Boglárka (Győri Audi ETO), HLOGYIK Petra (MTK Budapest), SUBA Sára (GVM Europe-Vác)
- Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), KUTI Bettina (MTK Budapest)
- Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (Dunaújvárosi KKA), PÉNZES Laura (DVSC-TVP)
- Irányítók: LAKATOS Rita (GVM Europe-Vác), SZABÓ Kitti (NEKA)
- Beállók: GIRICZ Laura (EUbility Group Békéscsaba), PÁSZTOR Noémi (Budaörs), TÓVIZI Petra (DVSC-TVP)
- Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), HORNYÁK Bernadett (GVM Europe-Vác), HORVÁTH Laura (NEKA), KÁCSOR Gréta (GVM Europe-Vác)
- Balszélsők: FODOR Csenge (Győri Audi ETO), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi edző: GOLOVIN Vlagyimir
Edző: PIGNICZKI Krisztina

- MESTERMÉRLEG
Golovin Vlagyimir: - Az előző mérkőzésekhez képest lényegesen kevesebbet hibáztunk. Ami volt hibánk ezen az összecsapáson, az mind abból adódott, hogy a második félidőben megpróbáltuk tudatosan lelassítani a norvégok játékát, ezzel egy időben ehhez mi is belassultunk. Persze, tegyük hozzá, hogy azt a tempót, amit az első félidőben diktáltunk, lehetetlen bírni hatvan percig. Most örülök a sikernek, a leendő ellenfelünkkel majd csak ezután kezdünk el foglalkozni.

Cikk: Subát adtunk a norvégokra: elsöprő magyar siker a junior kézis V.B.én Link

Cikk: Parádés erőfelmérő Link
maroka, 2018. július 08. vasárnap, 23:19
Címkék: Junior, Főnix Csarnok, BINÓ Boglárka, Győri Audi ETO, HLOGYIK Petra, SUBA Sára,
Polska Jazz/Lengyel Jazz Fesztivál hatodszor a BMC-ben
A négy estén át tartó fesztiválon, amely a budapesti Lengyel Intézet közreműködésével valósul meg, az Opus Jazz Club színpadán a lengyel dzsessz krémje képviselteti magát - közölte a BMC az MTI-vel.

A november 7-i nyitókoncerten zenélő lengyel szaxofonos, Maciej Obara tavaly debütált a legendás ECM kiadónál Unloved című albumával. A sikeres lemez érzelmi skálája és kifejező ereje a legfinomabb, kristálytiszta előadásmódtól egészen az erőteljes, kirobbanóan tüzes, heves játékig terjed. Kvartettjében Dominik Wania (zongora), Max Mucha (nagybőgő) és Michal Miskiewicz (dob) egészíti ki Maciej Obara szaxofonost.

Csütörtökön este a Tomasz Chyla Quintetet hallhatja a közönség, a lengyel jazz egyik legígéretesebb fiatal zenekarát. A formáció (Tomasz Chyla - hegedű; Piotr Checki - szaxofon; Szymon Burnos - zongora, elektronika; Konrad Zolnierek - nagybőgő; Slawek Koryzno - dob) Eternal Entropy című debütáló albumát a zenei közösség igen kedvezően fogadta, a korongot Jazz Debut kategóriában a rangos
velemenyezd, 2018. november 07. szerda, 15:02
Női kézilabda NB I - A Ferencváros 21 góllal nyert a Vác ellen
A mezőny legeredményesebb játékosa az FTC junior világbajnok átlövője, Háfra Noémi volt nyolc góllal. Csapata továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

Eredmény:FTC-Rail Cargo Hungaria - GVM Europe-Vác 39-18 (17-9)

később:Kisvárda Master Good SE-Siófok KC 16.00
velemenyezd, 2018. október 28. vasárnap, 16:47
Birkózó-vb - Váncza kikapott és kiesett
Az FTC idei junior világ- és Európa-bajnoki bronzérmese csütörtökön remekül birkózott, előbb a marokkói Fuad Fajarit tussal, majd a románok idei Európa-bajnokát, Mihai Mihutot 10-4-es pontozással verte. A negyeddöntőben aztán technikai tussal kapott ki az orosz Sztyepan Marjanyantól, aki viszont a pénteki vigaszágra segítette őt.

Mivel Váncza a negyeddöntőben kapott ki, a vigaszágon így elég lett volna egyetlen meccset nyernie a bronzcsatához, ám erre esélye sem volt a török Rahman Bilici ellen.

A meccs első érdemleges megmozdulása a magyar nevéhez fűződött, válldobási kísérlete azonban nem volt jó, egy perc után viszont ő védte le szépen a török hasonló indítását. Aztán még másfél perc sem telt el, amikor a hazai birkózót intették (0-1) és leküldték, onnan pedig a török rendkívül hatékonynak bizonyult. Bilici fejlefogásból pörgetett, dobott és ismét pörgetett és kevesebb mint két perc alatt 9-0-ás technikai tussal győzött.

A délelőtt folyamán így még két magyar lesz érdekelt, Lőrincz
velemenyezd, 2018. október 26. péntek, 12:41
Birkózó-vb - Korpási és Bácsi is elődöntős, Váncza kikapott
újabb karberántást és mögé kerülést mutatott be, amivel 8-0-ás technikai tussal nyert. A 16.45-kor kezdődő elődöntős programban Korpási a bolgár Aik Mnacakanjannal csatázhat a pénteki fináléért.

Következtek a 63 kilósok, akik között a mindössze 19 éves Váncza István első két meccsén nagyszerűen tejesített, ráadásul a 16 között az Európa-bajnok románt Mihai Mihutot egészen kiemelkedő birkózással verte. A nyolc között aztán már nem ment neki ennyire jól az orosz Sztyepan Marjanyan ellen.

Az FTC junior világbajnoki és Európa-bajnoki bronzérmes tehetségének talán már az ereje is elfogyott harmadik nehéz találkozójára, melynek elején egy elhamarkodott indítását kontrázta meg mögé kerüléssel riválisa (0-2). A folytatásban sem sikerült újítania Vánczának, alig egy perc elteltével nem tudta védeni riválisa gyors derékra támadását, amely után kétszer megpörgette az orosz, s meccs másfél perc után 8-0-ás technikai tussal véget ért.

Ezek után szólították szőnyegre a 82 kilogrammban szereplőket, köztük a
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 14:41
Birkózó-vb - Korpási gyors győzelemmel, Váncza pontozással a nyolc között
derékra támadás után kidobott a szőnyegről (2-0). A folytatásban Korpási maradt aktívabb, ezért két perc után az afrikait intették (3-0), aki lentről előbb szabálytalanul védekezett, két pontot "ajándékozva" Korpásinak (5-0).

A szünet után aztán gyorsan lezárult a meccs, mivel Korpási az algériai rossz indítása után riválisa mögött termett, összefogta a derekánál és nagy ívben a feje felett eldobta, s technikai tussal nyert (11-0).

A BVSC tapasztalt sportolóját a Ferencváros 19 éves tehetsége, a junior világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Váncza István követte, aki marokkói selejtezős riválisát biztosan verte, ám a románok idei Európa-bajnoka, Mihai Mihut sokkal nagyobb falatnak ígérkezett a számára.

A fiatal magyar esélytelenként kezdte a meccset, menet közben viszont egészen kivételes versenyzői adottságokat és technikai tudást villantott fel. Az összecsapás tulajdonképpen hat percen át ugyanabban a mederben folyt: Mihut kezdeményezett, akciózni próbált, Váncza viszont szinte minden indítását
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 13:42
Birkózó-vb - Váncza és Bácsi is győzelemmel kezdett
Az idén a juniorok között Európa-bajnoki és világbajnoki bronzérmes Váncza (63 kg) volt a magyar kötöttfogású csapat első fellépője a Papp László Sportarénában, ahol a marokkói Fuad Fajari várt rá. Az afrikai sportolónak Afrika-bajnoki harmadik hely az eddigi legnagyobb sikere, vb-ken azonban nem ért el számottevő eredményt, ami egyértelműen a 19 éves hazai tehetség sikerét vetítette előre.

Váncza nem is okozott csalódást a magyar közönségnek. Az első menetben egy intéssel, majd egy billentéssel 3-0-s előnyhöz jutott. Azt követően viszont kissé ráijesztett az érte szorítókra, ugyanis nem figyelt a derekára, a marokkói pedig két pontért eldobta. A Ferencváros kötöttfogásúja ezek után nagyobb tempóra váltott, s még a szünet előtt szép csípődobást mutatott be (5-2).

A második szakaszt is jól kezdte a magyar, szép dobással szerzett újabb két pontot, majd a menet közepén a marokkói elkeseredett dobást kísérelt meg, ám a hátára zuhant, ellenfelét pedig magára rántotta, aki így tussal
velemenyezd, 2018. október 25. csütörtök, 12:01
Birkózó-vb - Köteles és Dénes kikapott, Szmolka kiesett
sportágba közel tíz év kihagyás után, tavaly januárban visszatért versenyző az első menetben alaposan meglepte a svédek Eb-bronzérmesét, Fredrika Ida Peterssont, akit még az első percben kiléptetett (1-0), majd a menet hajrájában a passzív svédet intették is (2-0).

A másodikban a skandináv rivális váltani tudott, míg Köteles egyre fáradt: Petersson előbb lábra támadással mögé került (2-2), majd az ötödik perc végén egy újabb akcióval levitte és tusba szorította az addig jó küzdő riválisát.

Az érdiek junior világbajnoki ezüstérmese, Dénes Mercédesz sokkal kevésbé tudta megnehezíteni az olimpiai ötödik, venezuelai Betzabeth Arguello Villegas dolgát, aki már a szünetben 7-0-ra vezetett, majd a második szakasz elején elérte a technikai tushoz szükséges különbséget (0-11).

Szmolka Nikolettet keddi, mongol legyőzője vitte vigaszágra, ahol a a török Buse Tosunnal találkozott. Szmolka a selejtezőben vállsérülést szenvedett, ennek ellenére kiállt a szerdai meccsére, mely azonban alig egy percig
velemenyezd, 2018. október 24. szerda, 12:12
Úszó vk - Jövőre október elején rendezik a budapesti versenyt
(FINA) honlapjának hétfői beszámolója szerint a sorozat 31. idényét három szakaszra osztják majd, az elsőben három, a másodikban és a harmadikban egyaránt két állomáson küzdenek meg egymással az úszók a 2,5 millió dolláros összdíjazásért.

A nyitányra a kvangdzsui világbajnokság után Tokióban kerül sor augusztus 2-től 4-ig, majd Peking (augusztus 8-10.) és Szingapúr (augusztus 15-17.) lesz a házigazda. A második szakaszban Eindhoven (szeptember 27-29.) után látogatnak a versenyzők az augusztusban junior világbajnokságnak otthont adó Duna Arénába. A záró viadalokra Kazanyban (november 1-3.) és Dohában (november 7-9.) kerül sor.

A részletekről - a medencék hosszáról és a versenyszámok mennyiségéről - a decemberi hangcsoui rövidpályás vb alatt döntenek majd. A FINA azt már jelezte: az úszók bármennyi számban elindulhatnak egy-egy állomáson, de csak a legjobb három eredmény számít majd bele a világkupa rangsorába. Az 50 méteres medencében rendezett viadalok egyben kvalifikációs lehetőséget biztosítanak
velemenyezd, 2018. október 22. hétfő, 18:33