2019. augusztus 18. vasárnap | 33. hét | 230. nap | 04:53 | Ilona
Labdarúgó NB I - Böde Dániel Paksra igazol
"Paksról jöttem 2012-ben, Paksra megyek vissza 2019-ben. Nekem csak két csapat számít, számított mindig, a Paks és a Fradi" - mondta távozásával kapcsolatban a Fradi Médiának a 25-szörös válogatott csatár. - "Játszani akarok, de nem negyedórákat. A kevesebb lehetőség nekem kevés. Többet érzek még magamban. Szerintem két-három évet képes leszek még első osztályú szinten teljesíteni a Paksban".

A 32 éves támadó 2012-ben szerződött a fővárosi klubhoz, amelynek színeiben hét év alatt 200 bajnokin 89 gólt szerzett. A Ferencvárossal kétszer nyert bajnoki címet, valamint háromszor hódította el a Magyar Kupát. A 2015-2016-os idényben az OTP Bank Liga gólkirálya volt.

velemenyezd, 2019. június 06. csütörtök, 11:31
Címkék: Labdarúgó NB, Böde Dániel Paksra, Fradi Médiának, Magyar Kupát, Bank Liga, 25-szörös válogatott,
Labdarúgó NB I - Harmadik mérkőzését is elveszítette a Honvéd
OTP Bank Liga, 3. forduló:Budapest Honvéd FC-Kisvárda Master Good FC 1-3 (0-1)-----------------------------------------------------Új Hidegkuti Nándor Stadion, v.: Pintér Cs.

gólszerzők: N'Gog (89.), illetve Ene (9.), Lucas (61.), Grozav (93.)

sárga lap: Uzoma (27.), Kukoc (71.), illetve Ene (38.), Protic (56.), Gosztonyi (62.),

Honvéd:

------Horváth A. - Kamber, Lovric, Macdonald - Ikenne-King, Gazdag (Moutari, 64.), Kesztyűs, Banó-Szabó (Ben Hatira, 53.), Uzoma (Kukoc, 64.) - N'Gog, Lanzafame

Kisvárda:

---------Felipe - Melnyik, Berios, Ene, Protic - Lucas, Karaszjuk, Cukalasz (Rubus, 82.) - Grozav, Hugo Seco (Sassá, 89.), Kovácsréti (Gosztonyi, 59.)

A vendég szabolcsiak már a kilencedik percben megszerezték a vezetést: egy szabadrúgás után a román Cornel Alexandru Ene közelről fejelt a hálóba. A folytatásban egyik oldalon sem alakult ki sok helyzet.

A második félidő elején előbb a kisvárdai Lucas Marcolini, majd a kispestiekhez hétfőn visszatért Davide
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 21:36
Labdarúgó NB I - A Fehérvár hazai pályán kiütötte a Diósgyőrt
OTP Bank Liga, 3. forduló: MOL Fehérvár FC - Diósgyőri VTK 5-1 (1-1) ----------------------------------------- Székesfehérvár, 3586 néző, v.: Bogár

gólszerző: Elek Á. (13.), Futács (53.), Danilovic (73. - öngól), Hodzic (75., 85.), illetve Prosser (1.)

sárga lap: Huszti (55.), Futács (68.), illetve Brkovic (26., 43.), Tajti (55.), Szabó B. (56.), Tóth B. (72.)

piros lap: Brkovic (43.)

Fehérvár:

-------- Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Hangya - Elek Á., Huszti (Hadzic 74.) - Kovács I., Milanov (Hodzic 72.), Petrjak - Futács (Pátkai 76.)

DVTK:

---- Danilovic - Sestakov, Karan, Brkovic, Polgár - Márkvárt, Szabó B. (Tóth B. 60.) - Hasani, Tajti (Vági 74.), Zsolnai R. (Tamás M. 45.) - Prosser

A mérkőzés alaphangját megadta a gyors vendéggól, amely a 26. másodpercben esett: Prosser Dániel használta ki a hazai védelem hibáját. A folytatásban a fehérváriak támadtak, a vendégek pedig gyors kontratámadásokat vezettek, amelyek után Prosser újabb
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 21:35
Labdarúgó NB I - A címvédő Ferencváros hazai győzelemmel mutatkozott be
OTP Bank Liga, 3. forduló:Ferencvárosi TC-Kaposvári Rákóczi FC 1-0 (1-0)----------------------------------------------Groupama Aréna, 6891 néző, v.: Iványi

gólszerző: Zubkov (7.)

sárga lap: Ihnatenko (76.), illetve Ádám (16.), Szakály (56.), Jakimiv (74.), Ur (90.)

Ferencváros:

----------Gróf - Botka, Blazic, Frimpong, Heister - Ihnatenko, Leandro (Haratin, 74.) - Zubkov (Nguen, 64.), Bőle, Varga R. - Boli (Szihnyevics, 81.)

Kaposvár:

--------Pogacsics - Vachtler, Ur, Hegedűs, Fodor - Jakimiv - Nagy R., Szakály, Nagy K. (Beliczky, 65.), Csiki (Nagy J., a szünetben) - Ádám (Poplatnik, 81.)

Szerhij Rebrov vezetőedző a Bajnokok Ligája-búcsút követően - és a litván FK Suduva elleni Európa-liga-párharc előtt - alaposan átszervezte kezdőjét, amelyben csupán hírmondók maradtak az alapcsapatból.

A közepes iramú első félidőben már a hetedik percben vezetést szerzett a házigazda, amely a kaposváriak szervezett védekezése ellenére végig irányította a játékot és sorra
Labdarúgó NB I - Döntetlent játszott az Újpest
OTP Bank Liga, 3. forduló:Újpest FC-Paksi FC 1-1 (0-0)----------------------------Illovszky Rudolf Stadion, 2349 néző, v.: Solymosi

gólszerzők: Sankovic (68.), illetve Könyves (57.)

sárga lap: Balázs B. (44.), illetve Papp K. (29.), Balogh B. (92.)

Újpest:

-------Pajovic - Pauljevic, Ristevski, Litauszki (Burekovic, 37.), Balázs B. (Bjarnason, 77.) - Sankovic, Onovo - Simon K., Rácz (Kovács, 62.), Zsótér - Nwobodo

Paksi FC:

---------Holczer - Osváth, Lenzsér, Fejes, Szabó J. - Papp K., Bartha (Kővári, 74.), Balogh B., Remili (Könyves, 56.) - Hahn (Windecker, 82.), Böde

Az Újpest legutóbb 2-1-re nyert Diósgyőrben, ezzel megszakította április eleje óta tartó, hétmeccses nyeretlenségi sorozatát. A szintén hárompontos Paks ellen szólt, hogy utóbbi húsz idegenbeli meccséből csak kettőt tudott megnyerni.

A szombati mérkőzés első negyedórájában a fővárosiak irányították a játékot, a tolnai gárda alig jutott át a felezővonalon, ám a félidő hátralévő részében már
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 21:26
Labdarúgó NB I - Százszázalékos maradt a Mezőkövesd
A hazaiak harmadik sikerükkel továbbra is százszázalékosak, és csak rosszabb gólkülönbségükkel szorulnak a MOL Fehérvár FC mögé az NB I tabelláján.

OTP Bank Liga, 3. forduló:Mezőkövesd Zsóry FC-Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)------------------------------------------------Mezőkövesd, 2214 néző, v.: Bognár

gólszerző: Cseri (46.)

sárga lap: Karnyickij (18.), Pekár (39.), Berecz (86.), illetve Sós (92.)

Mezőkövesd Zsóry FC:

--------------------Szappanos - Eperjesi, Neszterov, Katanec, Vadnai - Berecz, Karnyickij - Pekár, Cseri (Vajda S., 66.), Molnár G. (Silye, 88.) - Nagy D. (Zivzivadze, 74.)

Puskás Akadémia FC:

-------------------Hegedüs L. - Szolnoki, Meissner, Hadzsijev, Nagy Zs. - Radics, Urblík (Sós, 55.), Van Nieff - Knezevic - Vanecek, Henty

A mérkőzés elején kiegyenlített küzdelmet láthatott a közönség, a felcsúti Knezevic a kapufát találta el, majd nem sokkal később a Mezőkövesd előtt is adódott nagy gólhelyzet. Az első negyedóra aktívabb időszaka után
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 21:25
Labdarúgó NB I - Második mérkőzését is megnyerte a Debrecen
OTP Bank Liga, 3. forduló: Debreceni VSC-ZTE FC 3-2 (2-1)----------------------------------- Debrecen, 4150 néző, v: Kassai

gólszerző: Trujic (2.), Szécsi (25.), Garba (66.), illetve Bedi (17.), Mitrovic (64.)

sárga lap: Garba (27.), Trujic (49.), Csőzs (81.), Zsóri (92.), illetve Devecseri (60.), Kocsis (92.)

DVSC:

------ Nagy S. - Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi - Tőzsér, Haris (Kinyik, 89.) - Varga K., Szécsi, Trujic (Csősz, 52.) - Garba (Zsóri, 83.)

ZTE FC:

--------- Demjén - Bolla, Lesjak, Devecseri, Tamás - Mitrovic, Kocsis, Bedi - Radó - Grumic (Bobál, 65.), Babati (Hudák, 59.)

Kisebb közjáték előzte meg a mérkőzést: a játékvezető a fülbevalót viselő Barczi Dávidot nem engedte pályára lépni, így az újonc tíz emberrel kezdte a találkozót. A helyére beálló Babati már azután szállt be a mérkőzésbe, amikor a Debrecen megszerezte a vezetést. A Zalaegerszeg bő negyedóra után egyenlített, ám nem sokáig örülhettek a vendégek, a DVSC
velemenyezd, 2019. augusztus 17. szombat, 19:05
Labdarúgó NB II - Gyirmóti döntetlen az idénynyitón
Merkantil Bank Liga NB II, 1. forduló:

--------------------------------------Gyirmót FC Győr-Szombathelyi Haladás 1-1 (1-1)

vasárnap játsszák:Soroksár SC-Kazincbarcika 17.30Dorogi FC-Vasas FC 17.30Budaörs-Nyíregyháza Spartacus FC, Tatabánya 17.30Szeged-Csanád Grosics - Budafoki MTE, Gyula 17.30FC Ajka-WKW ETO FC Győr 19.00Békéscsaba 1912 Előre-Duna Aszfalt TLC 19.00Aqvital FC Csákvár-MTK Budapest 19.00Szolnoki MÁV FC-Vác FC 19.00BFC Siófok-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 19.00

A Magyar Labdarúgó Szövetség hétfőn közölte: megvonta a licencet a Balmazújváros csapatától. Az MLSZ pénteki beharangozójában kiemelte: mivel még nincs az ügyben jogerős döntés, az együttes "egyelőre szerepelhet" a bajnokságban.
velemenyezd, 2019. augusztus 02. péntek, 22:12
Labdarúgó NB I - Elhalasztják a ZTE-Ferencváros mérkőzést
A ZTE honlapja számolt be arról pénteken, hogy a bajnoki címvédő zöld-fehérek a nemzetközi kupaszereplésük miatt kérték: későbbi időpontban rendezzék meg az összecsapást.

A mérkőzésre óriási az érdeklődés, szerdán kezdődött a jegyértékesítés, és a bérletesekkel együtt már több mint hatezren rendelkeznek belépővel. A ZTE a halasztás miatt - melyet a szövetség is jelez az oldalán - egyelőre leállította az értékesítést, a megvásárolt jegyekkel, illetve a mérkőzés pótlásának időpontjával kapcsolatban pedig későbbre ígért tájékoztatást.

A Ferencváros - amely a nyitókörből a Debrecen elleni összecsapását halasztotta el - jövő héten a Dinamo Zagrebbel játszik a Bajnokok Ligája-selejtezőjének harmadik fordulójában. Amennyiben megnyeri a párharcot, már biztosan főtáblás lesz valamelyik európai kupában, veresége esetén pedig egy Európa-liga párharc vár rá a főtáblás szereplés bebiztosításához.
velemenyezd, 2019. augusztus 02. péntek, 12:02