2020. február 27. csütörtök | 9. hét | 58. nap | 14:09 | Ákos, Bátor
Női röplabda Eb - A franciák legyőzték a bolgárokat
A C csoportban, Budapesten szereplő magyarokkal azonos ágon lévő együttesek összecsapása egy perc híján két óráig tartott.

Eredmények:

A csoport, Ankara:Franciaország-Bulgária 3-2 (20, -13, 15, -19, 13)

később:Szerbia-Finnország 16.00Törökország-Görögország 19.00

B csoport, Lódz:Belgium-Ukrajna 3-0 (10, 19, 22)

később:Olaszország-Portugália 17.30Lengyelország-Szlovénia 20.30

D csoport, Pozsony:Németország-Svájc 3-0 (16, 19, 21)

később:Fehéroroszország-Oroszország 17.00Szlovákia-Spanyolország 20.00

velemenyezd, 2019. augusztus 23. péntek, 16:12
Címkék: franciák legyőzték, perc híján, fehéroroszország, lengyelország, franciaország, spanyolország,
Tokió 2020 - A franciák kijutottak a férfi röplabdatornára
A gallok a nyolc válogatottat felvonultató torna fináléjáig vezető úton a csoportkörben az Európa-bajnok szerbeket legyőzték, és annak ellenére továbbjutottak, hogy a bolgároktól és a hollandoktól egyaránt kikaptak 3-2-re.

A csütörtöki elődöntőben az Eb-ezüstérmes szlovénokat 0-2-ról fordítva győzték le, a fináléban pedig esélyt sem adtak a házigazda németeknek, így biztosították helyüket a nyári olimpián.

A német együttesben a magyar származású Grózer György az egész mezőny legeredményesebbjeként 20 pontot szerzett, a franciáknál négyen is tíz pont felett zártak.

Az ötkarikás játékokra korábban a házigazda japánok mellett az interkontinentális selejtezőről a brazilok, az amerikaiak, az olaszok, a lengyelek, az oroszok és az argentinok jutottak ki, míg az afrikai kvalifikációt a tunéziaiak nyerték.

Az olimpián 12 csapat szerepelhet.
velemenyezd, 2020. január 10. péntek, 22:13
Férfi kézilabda Eb - A portugálok legyőzték a franciákat
A trondheimi D csoportban az esélyesebb franciák Nikola Karabatic vezérletével a 19. percig egy-két góllal vezettek, utána viszont a portugálok egy 5-0-s sorozattal fordítottak, és a szünetben is ők álltak jobban.

A második félidő elején Franciaország visszavette a vezetést, erre a portugál csapat egy 5-1-es szériával válaszolt. A rendkívül izgalmas hajrában 26-25-ös portugál előnynél a franciák kettős emberhátrányba kerültek. Ezzel elveszítették esélyüket a pontszerzésre, és meglepő vereséggel kezdték a norvég-svéd-osztrák közös rendezésű tornát.

A göteborgi F csoportban a szlovénok szoros csatában, de szinte végig vezetve nyertek a lengyelek ellen. A Telekom Veszprém szlovén beállója, Blaz Blagotinsek mind az öt lövését gólra váltotta. Klub- és honfitársa, a balátlövő Borut Mackovsek hét kísérletből ötször volt eredményes. A MOL-Pick Szeged irányítója, Dean Bombac egy gólt dobott.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

B csoport (Bécs):

----------------Ausztria-Csehország 32-29
velemenyezd, 2020. január 10. péntek, 20:13
Rasmussen sztáredzőként érkezett, de miként távozik?
Dánia, Románia, Norvégia) vereséget szenvedett.
A 2017-es vb-n a 15. helyen végeztek Kovacsicsék, 3 győzelemmel (Argentína, Lengyelország, Csehország) és 3 vereséggel (Norvégia, Svédország, Franciaország), a csoportból való továbbjutás után a nyolcaddöntőben a későbbi győztes franciák három góllal nyertek a magyar együttes ellen.
A 2018-as kontinensviadalon szerezte meg legjobb eredményét Rasmussennel a válogatott, akkor a 7. helyen végeztek. A csoportkörben a hollandok elleni vereség után legyőzték a horvátokat és a spanyolokat, majd a folytatásban hiába nyertek a németek és a románok ellen is, a norvégoktól kikaptak, így a középcsoport negyedik helyén végeztek. (A norvég és a román csapattal azonos pontszámmal, de a minitabella alapján csak a harmadikok lettünk.) Ha egy ponttal többet szerez az együttes, elődöntőt játszik. (Mint később kiderült, ennek a 7. helynek köszönhető, hogy idén márciusban ott lehet a válogatott az olimpiai pót selejtezőn.)
Az idei világbajnokság már nem tartozik a
maroka, 2020. január 09. csütörtök, 12:22
Női röplabda Eb - A finnek legyőzték a franciákat
A magyarokkal azonos ágon szereplő finn csapat a franciák ellen nyert 3-1-re, és ezzel életben tartotta továbbjutási esélyeit.

A nap másik összecsapásán az eddig ugyancsak nyeretlen bolgárok a görögöket verték meg 3-0-ra.

Eredmények:

A csoport, Ankara:Finnország-Franciaország 3-1 (21, 14, -22, 18)Bulgária-Görögország 3-0 (22, 17, 17)

Az állás: 1. Szerbia 3 győzelem/0 vereség (9 pont), 2. Törökország 3/0 (8 pont), 3. Görögország 2/2, 4. Bulgária 1/3 (4 pont, 7-9), 5. Finnország 1/3 (4 pont, 6-10), 6. Franciaország 1/3 (2)

B csoport, Lódz:Belgium-Portugália 3-1 (13, -24, 20, 11)

később:Olaszország-Szlovénia 20.30

D csoport, Pozsony:Spanyolország-Svájc 3-2 (-22, -21, 24, 22, 13)

később:Németország-Szlovákia 20.00
velemenyezd, 2019. augusztus 27. kedd, 20:21
Fekete lobogó alatt (Fejezetek a kalózkodás történetéből)
VI. Az aranykor alkonya

* Edward Teach, alias Feketeszakáll

Az észak-amerikai vizek leghírhedtebb és legbrutálisabb kalóza becenevét (Blackbeard - Feketeszakáll) arcát keretező hatalmas, bozontos fekete szakálláról kapta, melybe minden támadás előtt színes szalagokat és parázsló gyújtókanócokat kötött. Ruházatába három pár pisztolyt dugott, majd füstölgő szakállával és durrogó pisztolyaival eleven ördögként ugrott a megcsáklyázott hajó fedélzetére. Amilyen bátor és tehetséges vezető volt, annyira kegyetlen és szadisztikus is egyszerre. Egyszer egy elfogott kapitányt arra kényszerített, hogy megegye saját levágott ajkait, füleit és orrát. Máskor minden ok nélkül szétlőtte egyik embere térdét, puszta szórakozásból. Egy alkalommal pedig, hogy megtudja, milyen lehet a pokol, az egész legénységet a fedélközbe parancsolta, majd minden nyílás lezárása után ként gyújtott meg. Amikor már rajta kívül mindenki
eposz, 2019. augusztus 24. szombat, 09:35
Női röplabda Európa-liga - Nagy csatában nyertek a horvátok Kaposváron
vezetést.

A negyedik etapot az addig csereként is igen eredményesen játszó Németh Anettel kezdte a vendéglátó, s az ő pontjaival sokáig tartotta is néhány pontos előnyét a magyar válogatott. A hajrá előtt Fabris 22. pontjával egyenlítettek a horvátok, de a hazaiak az utolsó labdameneteket hibátlanul hozták le, így ismét egyenlítettek.

A rövidített felvonás első labdameneteiben még a magyarok álltak jobban, ezt követően azonban végig a horvátok akarata érvényesült, akik a varasdi összecsapás után ismét legyőzték a magyarokat, ezúttal 147 perces mérkőzésen. A két csapat az augusztusi Európa-bajnokságon is azonos csoportban szerepel majd.

Az El-ben három csoportban zajlanak a küzdelmek, a kvartettek első helyezettjei csatlakoznak a házigazda horvát válogatotthoz a június 21-22-i varasdi négyes döntőben. Amennyiben a B csoportot a horvát együttes nyeri, akkor a három csoport legjobb másodikja kerül még elődöntőbe.

A további program:június 12.: Ausztria-Magyarország, Graz 17.55június 15.:
velemenyezd, 2019. június 08. szombat, 18:11
Fallabda csapat Eb - Vereség a skótoktól is
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) tájékoztatása szerint a magyar együttes így harmadik meccsén is alulmaradt, miután korábban a franciáktól és a németektől is kikapott. A folytatásban az 5-8. helyért játszhatnak a magyarok, akik előbb a walesiekkel találkoznak.

Krajcsák Márk, a Magyar Fallabda (Squash) Szövetség elnöke - aki a harmadik csoportmeccsen nem lépett pályára, mert pihent - elmondta: remek formában lévő skótokkal játszottak, akik előzőleg a tavalyi aranyérmes franciákat is legyőzték.
velemenyezd, 2019. május 03. péntek, 09:30