2019. szeptember 23. hétfő | 39. hét | 266. nap | 02:58 | Tekla
Női röplabda Eb - A franciák legyőzték a bolgárokat
A C csoportban, Budapesten szereplő magyarokkal azonos ágon lévő együttesek összecsapása egy perc híján két óráig tartott.

Eredmények:

A csoport, Ankara:Franciaország-Bulgária 3-2 (20, -13, 15, -19, 13)

később:Szerbia-Finnország 16.00Törökország-Görögország 19.00

B csoport, Lódz:Belgium-Ukrajna 3-0 (10, 19, 22)

később:Olaszország-Portugália 17.30Lengyelország-Szlovénia 20.30

D csoport, Pozsony:Németország-Svájc 3-0 (16, 19, 21)

később:Fehéroroszország-Oroszország 17.00Szlovákia-Spanyolország 20.00

velemenyezd, 2019. augusztus 23. péntek, 16:12
Címkék: franciák legyőzték, perc híján, fehéroroszország, lengyelország, franciaország, spanyolország,
Női röplabda Európa-liga - Nagy csatában nyertek a horvátok Kaposváron
vezetést.

A negyedik etapot az addig csereként is igen eredményesen játszó Németh Anettel kezdte a vendéglátó, s az ő pontjaival sokáig tartotta is néhány pontos előnyét a magyar válogatott. A hajrá előtt Fabris 22. pontjával egyenlítettek a horvátok, de a hazaiak az utolsó labdameneteket hibátlanul hozták le, így ismét egyenlítettek.

A rövidített felvonás első labdameneteiben még a magyarok álltak jobban, ezt követően azonban végig a horvátok akarata érvényesült, akik a varasdi összecsapás után ismét legyőzték a magyarokat, ezúttal 147 perces mérkőzésen. A két csapat az augusztusi Európa-bajnokságon is azonos csoportban szerepel majd.

Az El-ben három csoportban zajlanak a küzdelmek, a kvartettek első helyezettjei csatlakoznak a házigazda horvát válogatotthoz a június 21-22-i varasdi négyes döntőben. Amennyiben a B csoportot a horvát együttes nyeri, akkor a három csoport legjobb másodikja kerül még elődöntőbe.

A további program:június 12.: Ausztria-Magyarország, Graz 17.55június 15.:
velemenyezd, 2019. június 08. szombat, 18:11
Fallabda csapat Eb - Vereség a skótoktól is
A Nemzeti Versenysport Szövetség (NVESZ) tájékoztatása szerint a magyar együttes így harmadik meccsén is alulmaradt, miután korábban a franciáktól és a németektől is kikapott. A folytatásban az 5-8. helyért játszhatnak a magyarok, akik előbb a walesiekkel találkoznak.

Krajcsák Márk, a Magyar Fallabda (Squash) Szövetség elnöke - aki a harmadik csoportmeccsen nem lépett pályára, mert pihent - elmondta: remek formában lévő skótokkal játszottak, akik előzőleg a tavalyi aranyérmes franciákat is legyőzték.
velemenyezd, 2019. május 03. péntek, 09:30
Szíria - Párizs nem zárja ki, hogy hazaszállítja a kurdok által elfogott francia dzsihadistákat
"Tekintettel a katonai helyzet alakulására Szíriai északkeleti részén, az amerikai döntésekre és a franciák biztonságának szavatolására, minden lehetőséget megvizsgálunk, hogy elkerüljük ezeknek a potenciálisan veszélyes embereknek a szétszóródását és elmenekülését" - fogalmazott Agnes von der Mühll francia külügyi szóvivő párizsi sajtótájékoztatóján. "Amennyiben azok az erők, amelyek fogva tartják a francia harcosokat, úgy döntenek, hogy kitoloncolják őket Franciaországba, azonnal bíróság elé állnak" - tette hozzá.

Kormányzati források ugyanakkor azt is jelezték, hogy egyelőre semmilyen döntés nem születetta kérdésben.

Az Iszlám Állam dzsihadista szervezet ellen az Egyesült Államok által vezetett nemzetközi koalícióban harcoló, Szíriai Demokratikus Erők (SDF) nevű kurd-arab koalíció mintegy 130 francia férfit, nőt és gyereket tart fogva francia források szerint.

Franciaország eddig csak a gyerekeket tervezte hazaszállítani, amennyiben ahhoz az anyák hozzájárulnak, s jelezte, hogy a
velemenyezd, 2019. január 29. kedd, 18:01
Férfi kézilabda vb - A horvátok legyőzték a címvédő franciákat
A horvátok ezzel a győzelemmel középdöntős csoportjuk harmadik helyén végeztek, így játszhatnak majd az ötödik helyért.

Eredmények, középdöntő, 4. (utolsó) játéknap:

I. csoport (Köln): Horvátország-Franciaország 23-20 (11-11)

korábban:Brazília-Izland 32-29 (15-15)

később:Németország-Spanyolország 20.30

II. csoport (Herning):

korábban:Norvégia-Magyarország 35-26 (16-13)Egyiptom-Tunézia 30-23 (15-10)

később:Dánia-Svédország 20.30
velemenyezd, 2019. január 23. szerda, 19:52
Férfi kézilabda-vb - A dánok legyőzték Egyiptomot és elődöntősök
délután szurkolniuk kell Tunéziának, hogy ne kapjon ki Egyiptomtól. Amennyiben a magyar válogatott vereséget szenved az előző világbajnokságon ezüstérmes Norvégiától, az egyiptomiak viszont nyernek, akkor a gólkülönbség dönt Magyarország és Egyiptom között.

Dánia a hétfői sikerrel biztosította helyét az elődöntőben, a norvégoknak ehhez szerdán 18 órától le kell győzniük a magyarokat.

A kölni I. csoportban a másik társházigazda németek az első perctől rendkívül kiélezett meccsen egy góllal legyőzték a horvátokat, így eldőlt, hogy a címvédő franciákkal együtt a négy közé jutottak.

A csoportok első és második helyezettjei az elődöntőbe jutnak, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszanak.

Eredmények, középdöntő, 3. játéknap:

I. csoport (Köln):Németország-Horvátország 22-21 (11-11)

korábban:Spanyolország-Brazília 36-24 (19-13)

Az állás: 1. Németország 7 pont (105-86), 2. Franciaország 7 (113-99), 3. Spanyolország 4 (117-105), 4. Horvátország 4
velemenyezd, 2019. január 21. hétfő, 22:33
Férfi kézilabda-vb - Még az ötödik hely is elérhető a magyarok számára
először az egymás elleni eredmény, másodszor a gólkülönbség, harmadszor pedig a szerzett gólok száma rangsorol. Utóbbi két kitétel akkor válik fontossá a magyarok számára, ha a norvégokkal vagy/és Egyiptommal azonos pontszámmal zárnak. Legalább két-, de inkább háromgólos sikerre lenne szükség a skandinávok ellen.

A magyarok két győzelemmel, két döntetlennel és egy vereséggel zárták a csoportkört Koppenhágában, a középdöntőben szombaton 25-22-re kikaptak az olimpiai bajnok Dániától, vasárnap 26-21-re legyőzték az Afrika-bajnok Tunéziát, a Norvégia elleni meccs pedig szerdán 18 órakor kezdődik.

A középdöntő-csoportok első és a második helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.

Némi előnyt jelent, hogy utolsó középdöntős meccse előtt a magyar válogatott tudni fogja, milyen eredményt kell elérnie a
velemenyezd, 2019. január 21. hétfő, 11:11
Női kézilabda Eb - Ismét győzött a címvédő Norvégia
A pont nélküli spanyolok számára már nem volt tétje a Nancyban rendezett mérkőzésnek, a norvégoknak viszont mindenképpen nyerniük kellett, hogy életben tartsák továbbjutási esélyeiket. Egy 5-0-s sorozatnak köszönhetően a spanyol csapat a 10. percben már 7-4-re vezetett, de öt perc alatt fordított a címvédő, amely a szünetben egygólos előnyben volt, a második félidő elején pedig két 4-1-es szériával eldöntötte a meccset.

A mezőny legjobbjának a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC norvég irányítóját, a válogatott csapatkapitányát, Stine Oftedalt választották, aki 13 lövésből nyolc gólt dobott. Győri csapattársai közül Kari Brattset egy, Veronica Kristiansen két találattal zárt.

A spanyolok közül a Ferencváros balátlövője, Nerea Pena kétszer, a Siófok jobbátlövője, Mireya González Álvarez háromszor volt eredményes.

Újabb sikerükkel a skandinávok biztosították továbbjutásukat, de a hátralévő két meccs eredményétől függ, hogy az elődöntőbe kerülnek, vagy az ötödik helyért játszhatnak,
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 17:42