2018. december 15. szombat | 50. hét | 349. nap | 19:55 | Valér
Ifjúsági olimpia - Az úszó Késely Ajna aranyérmes 800 méter gyorson
A 17 éves magyar versenyező 8:27.60 perces idővel csapott célba, közel öt másodpercet vert nagy korosztályos riválisára, az argentin Delfina Pignatiellóra, akitől tavaly a junior világbajnokságon még kikapott ebben a számban.

Késely már a magyar csapat hatodik aranyát szerezte az argentin fővárosban.

velemenyezd, 2018. október 09. kedd, 23:43
Címkék: Késely Ajna, Delfina Pignatiellóra, úszó Késely, argentin Delfina, junior világbajnokságon, magyar csapat,
Rövidpályás úszó-ob - Milák duplázott a nyitónapon
be a Budapesti Honvéd - 200 méter pillangón Cseh Lászlót megelőzve lett első, emellett 100 méter háton győzött.

100 m mell:Sztankovics Anna (Miskolci VSI) 1:06.42 p

4x100 m vegyes gyorsváltó:Győri Úszó SE (Szabó Szebasztián, Lobanovszkij Maxim, Gyurinovics Fanni, Jakabos Zsuzsanna) 3:26.84 p

4x50 m vegyes vegyesváltó:Győri Úszó SE (Szentes
velemenyezd, 2018. november 07. szerda, 19:56
Ifjúsági olimpia - Kulcsár Krisztián: büszkeségre és optimizmusra ad okot a jövőre nézve
s a tradicionális magyar sikersportágak mellett újak is "felkerültek az éremszerzés dicsőséges körébe."

Hozzátette, ugyanakkor józannak kell lenni, és "nem szabad mindent rózsaszín szemüvegen keresztül látni", hiszen a négyévenként megrendezett versenyekből bizonyos korosztályok kimaradnak.

Előre tekintve elmondta, a magyar csapat legeredményesebb versenyzőjére, a három arany- és egy ezüstérmet szerző úszó, Milák Kristófra, vagy az ugyancsak háromszoros ifjúsági olimpiai bajnok, szintén úszó Késely Ajnára a közeljövőben már a felnőttek között várnak komoly kihívások, ám a legtöbb versenyző elé még nehézséget állíthat a felnőtt korosztályba átlépés időszaka.

Kulcsár Krisztián rámutatott, a klubok és az edzők elsődleges feladata, hogy a kiemelkedő fizikai, pszichés vagy épp versenyzői erényeket mutató fiatalokból komplett sportolókat neveljenek.

"Fontos, hogy ez nem automatikus. Lényeges, hogy ezeket a fiatal versenyzőket hosszú távon megtartsuk a sportnak. Ne kizárólag abban legyen
velemenyezd, 2018. október 24. szerda, 19:35
Ifjúsági olimpia - Hazaérkezett Buenos Airesből a magyar küldöttség
követően, hogy mindenki üdvözölte szeretteit.

A magyar csapat legeredményesebb versenyzője, a három arany- és egy ezüstérmet szerző úszó, Milák Kristóf elégedett volt argentínai teljesítményével, ugyanakkor évértékelésre még nem vállalkozott.

"Még néhány versenyen rajthoz állok idén, egyelőre azokra készülök. Szeretnék jövőre is javítani az időeredményeimen, de nem lehet minden évben egyformán sokat előre lépni" - fogalmazott.

Az ugyancsak háromszoros ifjúsági olimpiai bajnok, szintén úszó Késely Ajna elmondta, nehéz volt számára ez a verseny, mert nagy terhet rakott a saját vállára azzal, hogy meg akarta szerezni a címet.

"A 800 méter megnyerése után a többi már szinte örömúszás volt számomra. Nemcsak ezekre az érmeimre vagyok büszke, hanem mind a 23-ra, amit ifjúsági szinten nyertem" - jelentette ki Késely.

A Buenos Aires-i körülményeket illetően elmesélte, hogy a szervezés nem volt a legjobb, sokszor nem jutottak be más sportágak versenyeire.

"Hasonló érzések voltak bennem,
velemenyezd, 2018. október 20. szombat, 18:08
Ifjúsági olimpia, Buenos Aires - 2018
beleszámolunk Oroszország, Kína, Japán és a Nemzetek Vegyes Csapata mögött az ötödik helyet szerezte meg a magyar küldöttség az olimpia éremtáblázatán, ha a vegyes csapatokat nem, úgy negyedikek vagyunk.

Az első, 2010-es szingapúri ifjúsági olimpián a vegyes csapatokkal együtt 7 arany-, 4 ezüst- és 6 bronzéremmel végzett Magyarország, majd 2014-ben, Nankingban 7-9-12 volt a számsor. Buenos Airesben 15-8-5 a ,,bővített mérleg".

A magyarok közül az úszó Milák Kristóf és Késely Ajna halmozta a legtöbb aranyat három-három győzelemmel, előbbinek pedig még egy ezüstje is van.

Milák és Késely már 2017-ben letette névjegyét a felnőttek közt is, így nyugodtan kijelenthetjük, a két év múlva esedékes tokiói olimpián mindketten szerezhetnek örömet a magyar szurkolóknak.

A tegnapi csütörtöki utolsó napon magyar részről már nem volt érdekelt egyik versenyző sem, a záróünnepséget - közép-európai idő szerint - éjjel tartották.

A Magyar
menusgabor, 2018. október 19. péntek, 21:30
Késely Ajna verhetetlen, harmadik ifjúsági olimpiai ......
Késely Ajna verhetetlen, harmadik ifjúsági olimpiai bajnoki címét szerezte
Milák Kritóf után Késely Ajna is megszerezte harmadik aranyérmét Buenos Airesben: a 17 éves magyar a 200 és 800 gyors után 400 méteren is a legjobbnak bizonyult.
...........
Bő fél órával Milák Kritóf történelmi triplázása után következett Késely Ajna és a 400 méteres gyorsúszás fináléja.
A Kőbánya SC 17 éves úszója a legjobb idővel jutott a döntőbe, amelyben - 200 és 800 méteren szerzett aranya után - toronymagas esélyes volt.
Ennek megfelelően úszott, az első 50 méter után már az élen volt, és végül hatalmas fölénnyel, 4:07.14-es idővel csapott elsőként a célba, megszerezve a magyar küldöttség 11. aranyérmét

- Az ötszörös olimpiai bajnok Egerszegi Krisztina példája lebegett Késely Ajna szeme előtt az ifjúsági olimpián, de előzetesen nem hitte volna, hogy akár egy arany is
maroka, 2018. október 13. szombat, 12:46
Videón a magyarok duplázásai az ifjúsági olimpia negyedik na
Három magyar, Késely Ajna, Pusztai Liza és Rabb Krisztián is második aranyérmét szerezte a Buenos Airesben zajló ifjúsági olimpián, amelyen a két kardvívóhoz hasonlóan a tornász Balázs Krisztián is a csapatversenyben ünnepelhetett elsőséget. Összefoglaló a negyedik napról és videón a magyar érmes teljesítmények.

Videón a magyarok duplázásai az ifjúsági olimpia negyedik napján
Itt megnézhető
maroka, 2018. október 11. csütörtök, 17:43
Ifjúsági olimpia - Az úszó Késely Ajna aranyérmes 200 méter gyorson
A 17 éves magyar versenyező 1:57.88 perces idővel csapott célba.

Késely korábban 800 méter gyorson sem talált legyőzőre, így már a második aranyát ünnepelhette az argentin fővárosban.
velemenyezd, 2018. október 11. csütörtök, 07:03
Videón a magyarok négy érme az ifjúsági olimpia harmadik ...
Videón a magyarok négy érme az ifjúsági olimpia harmadik napjáról
Kedden újabb két arannyal, összesen négy éremmel gazdagodott a magyar küldöttség a Buenos Airesben rendezett ifjúsági olimpián: az úszó Késely Ajna és a kardvívó Pusztai Liza aranyat, Milák Kristóf egy ezüstöt, a cselgáncsozó Vég Zsombor pedig egy bronzérmet ,,tett be a közösbe", de rajtuk kívül is nagyszerű teljesítményeknek örülhettünk. Íme a magyarok érmes szereplései és az összefoglaló a harmadik versenynapról!.