2020. február 21. péntek | 8. hét | 52. nap | 01:48 | Eleonóra
Magyar Kupa - Hosszabbítás után 16 között az MTK
A fővárosi csapat az élvonalbeli Diósgyőrt fogadta kedden, és a gól nélküli rendes játékidő után a hosszabbítás első félidejében szerezte meg a továbbjutást érő találatot. A gól Schön Szabolcs nevéhez fűződött.

A nyolcadik fordulóban az OTP Bank Ligában érdekelt együttesek még nem kerülhettek össze a sorsolásnál, és az egymérkőzéses párharcok mindegyikén vendégek.

Eredmény:

Magyar Kupa, 8. forduló (nyolcaddöntőbe jutásért):MTK Budapest (NB II)-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

később:Szeged-Csanád Grosics (NB II) - MOL Fehérvár FC 20.00

szerdán játsszák:Monor (NB III)-Budapest Honvéd 12.00Ózdi Kohász SC (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC 12.00 Pécsi MFC (NB III)-Kisvárda Master Good 12.00 Vác FC (NB II)-Újpest FC, Balassagyarmat 12.00 Dorogi FC (NB II)-Debreceni VSC 12.00 Szarvasi FC 1905 (megyei I.)-ZTE FC 12.00 Dabas-Gyón FC (NB III) - Puskás Akadémia FC 12.00 Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)-Paksi FC 12.00 Lipót Pékség SE (NB III)-Gyirmót FC Győr (NB II) 12.00 III. ker TVE (NB III)-Vasas FC (NB II) 12.00 Szombathelyi Haladás (NB II)-Budafoki MTE (NB II) 15.30 WKW ETO FC Győr (NB II)-Mezőkövesd Zsóry FC 18.00 Dunaújváros (NB III)-BFC Siófok (NB II) 18.00 Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Ferencvárosi TC 20.00

velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 19:32
Címkék: Magyar Kupa, Schön Szabolcs, Bank Ligában, Szeged-Csanád Grosics, Fehérvár FC, Kohász SC,
Labdarúgó NB I - Győzelemmel mutatkozott be a bajnokságban Márton Gábor
A ZTE kispadján bajnoki mérkőzésen először ült a héten kinevezett Márton Gábor, aki a Magyar Kupában szerdán az NB III-as Lipót otthonában elszenvedett 3-1-es vereséggel debütált.

A találkozó előtt mindkét gárda nyeretlen volt tavasszal, a negatív sorozatot így a ZTE szakította meg, amely ráadásul 2010. október 2-a óta először győzte le az Újpestet bajnoki találkozón.

OTP Bank Liga, 21. forduló:Zalaegerszegi TE-Újpest FC 2-1 (1-1)------------------------------------ZTE Aréna, 3089 néző, v.: Iványi

gólszerzők: Radó (28., 72.), illetve Calcan (17.)

sárga lap: Litauszki (44.), Nwobodo (60.), Bacsa (87.)

Zalaegerszegi TE:

-----------------Demjén - Szépe, Lesjak, Bedi, Bolla - Katelarisz, Mitrovic - Stieber (Katanec, 67.), Radó, Bőle - Ikoba (Barczi,82.)

Újpest FC:

----------Banai - Balázs B., Heris, Litauszki, Ristevski - Onovo, Nwobodo - Pauljevic, Rácz B. (Bacsa, 80.), Calcan (Csongvai, 58.) - Perosevic (Novothny, 63.)

A hazaiak kapusa a találkozó elején kis
velemenyezd, 2020. február 15. szombat, 23:25
Német Kupa - Kiesett a Leipzig, a Dortmund és a Hertha
A lipcsei csapat magyar kapusa, Gulácsi Péter a cseresorból nézte végig az Eintracht Frankfurt otthonában 3-1-re elveszített mérkőzést. Az ugyancsak magyar válogatott hátvéd, Willi Orbán sérülés miatt ezúttal is hiányzott a keretből.

A Borussia Dortmund együttesében negyedik tétmeccsét játszotta a téli szünetben igazolt norvég Erling Braut Haaland, és ezúttal is gólt szerzett, ám csapata 3-2-re kikapott a Werder Bremen otthonában, pedig többet birtokolta a labdát, több kapura lövése és több kaput eltaláló lövése volt, mint a hazaiaknak.

A vendégek másik találata a 17 éves amerikai Giovanni Reyna nevéhez fűződik, aki ezzel a legfiatalabb gólszerző lett a Német Kupa történetében.

A Hertha BSC a szünetben 2-0-ra vezetett a Schalke 04 otthonában, ám a rendes játékidő hajrájában a hazaiak egyenlítettek. A győztes gólt végül a belga Benito Raman lőtte a 115. percben, amikor a berliniek már emberhátrányban futballoztak.

Eredmények, nyolcaddöntő:Eintracht Frankfurt-RB Leipzig 3-1 (1-0)1. FC
velemenyezd, 2020. február 04. kedd, 23:33
Férfi kézilabda MK - A Veszprém az első elődöntős
A Veszprém remek védekezése miatt a hazaiak az első 14 percben csupán két gólt dobtak, ennek ellenére akkor még szoros volt az állás. A bajnoki címvédő a folytatásban egyre hatékonyabban támadott, így a 23. percre kialakított ötgólos előnyét megőrizte a szünetig.

A második felvonásban a Tatabánya továbbra is küszködött támadásban, csak hétszer tudott betalálni, így végül a vártnál is nagyobb különbséggel, tíz góllal veszített.

A mezőny legeredményesebb játékosa Dragan Gajic, a Veszprém jobbszélsője volt öt góllal.

A férfi és a női Magyar Kupa négyes döntőjét május 16-án és 17-én rendezik Budapesten.

Eredmény, negyeddöntő:Grundfos Tatabánya KC-Telekom Veszprém 16-26 (9-14)

a további program:

február 14., péntek:Balatonfüredi KSE-Mezőkövesdi KC 18.00

március 11., szerda:Csurgói KK - Sport36-Komló 18.00MOL-Pick Szeged - FTC-HungaroControl 18.00

Az elöl álló csapatok a mérkőzések pályaválasztói, a továbbjutásról egy meccs dönt.
velemenyezd, 2020. február 03. hétfő, 20:53
Férfi röplabda Extraliga - A Kecskemétet is legyőzte a Pénzügyőr
A fővárosi együttes így öt mérkőzés után sem talált még legyőzőre az alapszakaszban.

A két csapat február 28-án a Magyar Kupa döntőjében is összecsap majd egymással.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):Pénzügyőr SE-HÉP Kecskeméti RC 3-0 (23, 9, 22)

később:Vegyész RC Kazincbarcika-Fino Kaposvár 18.00DEAC - MAFC-BME 18.00
velemenyezd, 2020. február 02. vasárnap, 18:23
Superenduro GP - Kettős brit siker a Papp László Budapest Sportarénában
A 22 esztendős versenyző az első döntőben másodikként, majd a második és harmadik fináléban elsőként ért célba, így - a pole pozícióért kapott plusz három ponttal együtt - 58 pontot szerzett, és megnyerte a sorozat budapesti állomását. A szervezők tájékoztatása szerint a viadalra nyolcezer néző volt kíváncsi a helyszínen.

Bolt mögött honfitársa, Jonny Walker zárt a második helyen, a dobogó alsó fokára pedig a lengyel Taddy Blazusiak állhatott fel.

Az Európa Kupa mezőnyében magyarok is szerepeltek, közülük Zsigovits Norbert volt a legjobb, ő egy futamot megnyert, összesítésben pedig ötödik lett.

A Superenduro vb-sorozat mostani idényének ez volt a negyedik állomása, az összetettben Bolt vezet 227 ponttal, Blazusiak a második (209 pont), Walker a harmadik (192).
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 21:33
Női kézilabda EHF Kupa - Elúszott a negyeddöntő a Debrecen számára
mérkőzését január 4-én a DVSC nyerte 31-30-ra.

A vendégek kezdtek jobban, ám a házigazdák gyors játékkal és pontos lövésekkel 5-0-s sorozatot produkáltak, így sikerült fordítaniuk. A törökök hátránya nem nőtt tovább, sőt a hajrá nekik sikerült jobban, egy hármas gólszériával előbb felzárkóztak, majd időntúli büntetőből egyenlítettek.

Az első felvonásban egyik csapat védekezése sem volt megfelelő, ezt jelzi a negyven gól is. A második játékrészben ezzel már egyik oldalon sem volt probléma, a magyar kapusok remekül védtek, csapatuk mégsem tudott ellépni, mert az ellenfél nagyszerűen küzdött és hatékonyan támadott.

A hajrában szoros állásnál többet hibáztak a debreceniek, a Kastamonu pedig kihasználta a játékvezetők támogatását, két góllal győzött, ezzel eldőlt, hogy a német Thüringer HC mellett továbbjut az A csoportból a negyeddöntőbe.

A DVSC legeredményesebb játékosa a montenegrói Jelena Despotovic volt, aki 13 lövésből nyolc gólt szerzett, Kovács Anna 14-ből hétszer, Arany Rebeka hétből
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 16:42
Női kézilabda EHF Kupa - Az Érd hét góllal kikapott Dániában
(16-9)-----------------------------------

A két csapat érdi mérkőzését január 4-én a dánok nyerték 28-27-re.

A dániai találkozó első három gólját az Érd szerezte, ezt követően azonban csupán hatszor volt eredményes az első félidőben. A hazaiaktól hiányzott a világbajnok holland kapus, Tess Wester, ám ezt a vendégek nem tudták kihasználni, számos lövést elhibáztak, a védekezésük nem volt megfelelő, így az Odense megnyugtató, hétgólos előnyben volt a szünetben.

A második felvonásban előbb csökkentette hátrányát a magyar csapat, a 47. percben már csak három találat volt a különbség, ám az Odense egy 5-0-s sorozattal eldöntötte a meccset, és végül hét góllal győzött.

A vendégek legeredményesebb játékosa Tóth Gabriella volt hat találattal, Kiss Nikolett ötször volt eredményes.

Az Érd jövő vasárnap a román Gloria Bistrita együttesét fogadja a csoportkör utolsó fordulójában, a meccs tétje a negyeddöntőbe jutás lesz.

később:A csoport: DVSC Schaeffler-Kastamonu Belediyesi GSK (török)
Elmarad a magyarországi női tenisztorna
A magyar szövetség (MTSZ) szombaton arról tájékoztatta az MTI-t, hogy ellehetetlenültek a Budapestre, majd Debrecenbe meghirdetett verseny körülményei.

"Az ügy előzménye, hogy hónapokkal ezelőtt kiderült, a WTA többszöri döntése értelmében egy másik versenyt, Márky Jenő júliusi WTA-tornáját biztosan nem lehet hazánkban megrendezni, így a februári torna biztosíthatta volna, hogy 2020-ban is legyen Magyarországon WTA-torna - ami kormányzati szándék. Ezt figyelembe véve az elmúlt időszakban az MTSZ próbált arra az eshetőségre felkészülni, hogy egy esetleges kormányzati támogatás esetén meg lehessen tartani a februári tornát Magyarországon, elkerülve a nemzetközi kellemetlenségeket, amelyet egy ilyen verseny meghiúsulása okoz."

A közlemény szerint a verseny meghiúsulása nagy kárt okoz a magyar női teniszezőknek, akiknek a torna remek felkészülés lett volna a hazai rendezésű Fed-kupa döntő előtt, köztük a párosban háromszoros Grand Slam-győztes Babos Tímeának, aki nevezett a versenyre, és az
velemenyezd, 2020. február 01. szombat, 13:02