2020. január 17. péntek | 3. hét | 17. nap | 17:24 | Antal, Antónia
Magyar Kupa - Hosszabbítás után 16 között az MTK
A fővárosi csapat az élvonalbeli Diósgyőrt fogadta kedden, és a gól nélküli rendes játékidő után a hosszabbítás első félidejében szerezte meg a továbbjutást érő találatot. A gól Schön Szabolcs nevéhez fűződött.

A nyolcadik fordulóban az OTP Bank Ligában érdekelt együttesek még nem kerülhettek össze a sorsolásnál, és az egymérkőzéses párharcok mindegyikén vendégek.

Eredmény:

Magyar Kupa, 8. forduló (nyolcaddöntőbe jutásért):MTK Budapest (NB II)-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

később:Szeged-Csanád Grosics (NB II) - MOL Fehérvár FC 20.00

szerdán játsszák:Monor (NB III)-Budapest Honvéd 12.00Ózdi Kohász SC (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC 12.00 Pécsi MFC (NB III)-Kisvárda Master Good 12.00 Vác FC (NB II)-Újpest FC, Balassagyarmat 12.00 Dorogi FC (NB II)-Debreceni VSC 12.00 Szarvasi FC 1905 (megyei I.)-ZTE FC 12.00 Dabas-Gyón FC (NB III) - Puskás Akadémia FC 12.00 Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)-Paksi FC 12.00 Lipót Pékség SE (NB III)-Gyirmót FC Győr (NB II) 12.00 III. ker TVE (NB III)-Vasas FC (NB II) 12.00 Szombathelyi Haladás (NB II)-Budafoki MTE (NB II) 15.30 WKW ETO FC Győr (NB II)-Mezőkövesd Zsóry FC 18.00 Dunaújváros (NB III)-BFC Siófok (NB II) 18.00 Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Ferencvárosi TC 20.00

velemenyezd, 2019. december 03. kedd, 19:32
Címkék: Magyar Kupa, Schön Szabolcs, Bank Ligában, Szeged-Csanád Grosics, Fehérvár FC, Kohász SC,
Női röplabda Magyar Kupa - Jászberényben került előnybe a címvédő
A vendégek az első két szettet nyerték, a harmadikat ugyanakkor 25 perc alatt elveszítették. A negyedik felvonásban a jászberényiek 20-14-es hátrányuk után 23-22-re is vezettek, ám Hollósy László együttesének volt válasza, így lezárta a 105 perces összecsapást, nagy lépést téve a finálé felé.

A visszavágót január 30-án játsszák Nyíregyházán.

Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés:Jászberény VT-Fatum Nyíregyháza 1-3 (-22, -17, 22, -26)

szerdán játszották:Vasas Óbuda-UTE 3-2 (20, -27, -17, 15, 13)

A döntőre és a bronzmérkőzésre február 13-án Nyíregyházán kerül sor.
velemenyezd, 2020. január 16. csütörtök, 19:02
Női Magyar Kupa - Ötszettes mérkőzést nyert a Vasas
Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés:Vasas Óbuda-UTE 3-2 (20, -27, -17, 15, 13)

A visszavágót két hét múlva rendezik.

A másik ágon a Jászberény VT és a Fatum Nyíregyháza csap össze, ebben a párharcban az első mérkőzés csütörtökön lesz.

velemenyezd, 2020. január 15. szerda, 21:22
Férfi Magyar Kupa - Idegenben került előnybe a Pénzügyőr
A csaknem kétórás összecsapás negyedik játszmája 37 percig tartott, és 32-34-nél ért véget.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):

elődöntő, 1. mérkőzés:Vegyész RC Kazincbarcika-Pénzügyőr SE 1-3 (-23, 23, -17, -32)

A visszavágót egy hét múlva rendezik.

korábban:Fino Kaposvár-Kecskeméti RC 3-0 (12, 16, 18)

A visszavágót január 30-án játsszák.

A döntő és a bronzmérkőzés február 28-án lesz Kecskeméten.
velemenyezd, 2020. január 15. szerda, 21:03
Férfi Magyar Kupa - Simán nyert a Kaposvár
Az összecsapás alig több mint egy óráig tartott.

Eredmény, elődöntő, 1. mérkőzés:Fino Kaposvár-Kecskeméti RC 3-0 (12, 16, 18)

később:Vegyész RC Kazincbarcika-Pénzügyőr SE 18.30

velemenyezd, 2020. január 15. szerda, 19:23
Priskin Tamás távozik az Ferencvárostól
A zöld-fehér klub szerdán, a honlapján közölte a hírt, emlékeztetve, hogy a 33 éves támadó 2017 nyarán érkezett az együtteshez. Az első szezonjában 17 NB I-es mérkőzésen négy gólt szerzett, majd a következő idényt kölcsönben a Szombathelyi Haladásnál töltötte, tavaly nyáron azonban visszatért.

A felkészülési időszak jól sikerült neki, így két Bajnokok Ligája- és egy Európa Liga-selejtezőn is pályára léphetett, az ősszel azonban csak két NB I-es és három Magyar Kupa-mérkőzésen jutott szóhoz - írja a fradi.hu.

Egyelőre nem ismert, hogy Priskin hol folytatja a pályafutását.
velemenyezd, 2020. január 15. szerda, 11:55
Női kézilabda EHF Kupa - Végig vezetve nyert a címvédő Siófok
Eredmény, csoportkör, 2. forduló, B csoport:CS Magura Cisnadie (román)-Siófok KC 23-31 (9-17)-------------------------------------------------

Sérülés miatt Andrea Kobetic, Gnonsiane Niombla, Nerea Pena, Mazák-Németh Csilla és Kjerstin Solas is hiányzott a Siófok csapatából, amely csupán 12 játékost nevezett a meccsre, ennek ellenére magabiztosan, végig vezetve sikerült nyernie.

Az eredmény csak a 18. percig volt szoros, akkor a magyarok egy 10-1-es sorozattal megléptek ellenfelüktől, és a szünetben már magabiztosan vezettek.

A román együttes a második felvonás elején négy gólra felzárkózott, de az egyenlítésre nem volt esélye. A Siófok gyorsan átlendült a holtponton, az 55. percben már tíz góllal vezetett, és végül nyolccal győzött.

A címvédő siófokiak legeredményesebb játékosa Tomori Zsuzsanna és a dán Simone Böhme volt egyaránt hat találattal. A két győzelemmel rendelkező csapat jövő szombaton a horvát Podravka Koprivnicát fogadja a csoportkör harmadik fordulójában.

A csoport
velemenyezd, 2020. január 12. vasárnap, 15:51
Szabó Tünde: több mint egymilliárd forint többlettámogatás az olimpiai felkészülésre
Szabó Tünde kiemelte: 2020-ban nagyon sok feladat vár a sportvezetésre, és biztos abban, hogy a magyar sport idén is az eddigi sikeres pályán fog haladni.

"A sport továbbra is nemzetstratégiai ágazat, a célok pedig változatlanok: minden gyermek sportoljon, ehhez legyenek megfelelő színvonalú sportlétesítmények, illetve ebben az évben is minél több kiemelkedő sporteseménynek adjon otthont Magyarország" - jelentette ki Szabó Tünde.

A tokiói olimpiáról szólva megjegyezte, hogy a magyar sportolók eddig 58 kvótát szereztek, de biztos abban, hogy ez a szám a emelkedni fog, mert jelentős események vannak még hátra. Hozzátette: a magyar létszámot a csapatsportágak is növelni is tudják még, megemlítve a vasárnap a Duna Arénában kezdődő vízilabda Európa-bajnokságon szereplő férfi és női vízilabda-, valamint a márciusi győri kvalifikációs tornán résztvevő női kézilabda-válogatottat.

Az államtitkár kifejtette: azért emelték meg több mint egymilliárd forinttal az olimpiai felkészülésre szánt
velemenyezd, 2020. január 11. szombat, 13:51
Nenadic és Amorim az Év játékosa az EHF-nél
Az EHF a hónapok legjobbjaiból állította össze a listákat, ezekre voksolhattak a szurkolók.

Az előző idényben a 33 éves szerb irányító, Nenadic bajnok lett a veszprémiekkel és döntős volt a Bajnokok Ligájában.

A brazil-magyar kettős állampolgárságú átlövő, a szintén 33 éves Amorim a győriekkel a bajnokságban, a Magyar Kupában és a BL-ben is a legjobbnak bizonyult.
velemenyezd, 2020. január 10. péntek, 11:41