2019. március 18. hétfő | 12. hét | 77. nap | 19:08 | Sándor, Ede
Férfi kézilabda-vb - Angola legyőzte Katart a magyarok csoportjában
Az afrikaiak sokkal jobban kezdtek, a szünetben négy góllal vezettek. A közel-keleti együttes a második félidő elején előbb felzárkózott, majd egy 4-0-s sorozattal egyenlített, a hajrában pedig - 1-0 után először - ismét vezetett. Az izgalmas végjátékban Angola egyenlített, majd egy utolsó másodpercben szerzett góllal a győzelmet is megszerezte.

A müncheni B csoportban Macedónia magabiztosan nyert Japán ellen. Az európai csapatban a Telekom Veszprém balszélsője, Dejan Manaszkov 11 lövésből hét gólt szerzett, az ázsiaiaknál a Dabas jobbátlövője, Tokuda Sinozuka hat kísérletből kétszer volt eredményes.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

B csoport (München):Macedónia-Japán 38-29 (18-13)

később:Izland-Horvátország 18.00Bahrein-Spanyolország 20.30

D csoport (Koppenhága):Angola-Katar 24-23 (12-8)

később:Magyarország-Argentína 18.00Egyiptom-Svédország 20.30

később:

A csoport (Berlin):Szerbia-Oroszország 18.00Brazília-Franciaország 20.30

C csoport (Herning):Szaúd-Arábia - Ausztria 18.00Tunézia-Norvégia 20.30

velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 17:12
Címkék: Telekom Veszprém, Dejan Manaszkov, Tokuda Sinozuka, magyarok csoportjában, afrikaiak sokkal, szünetben négy,
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - A Pro Recco vendégként is kiütötte az Egert
Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. forduló:

A csoport:ZF-Eger - Pro Recco (olasz) 7-16 (2-5, 1-4, 3-4, 1-3)-----------------------------------------------------a magyar csapat gólszerzői: S. Rasovic 2, Decker Á., Gyárfás, Murisic, Biros, Tóth 1-1

A két csapat olaszországi összecsapásán tízgólos hazai siker született, így az volt a kérdés, hogy Dabrowski Norbert együttese saját közönsége előtt meg tudja-e szorítani világhírű riválisát.

Ez végül nem sikerült, az olaszok rendkívül könnyedén diadalmaskodtak.

Az Eger az ötödik helyen áll csoportjában, ahonnan majd az első négy kerül a hannoveri nyolcas döntőbe.

később:FTC-Telekom Waterpolo - Crvena zvezda (szerb) 20.30

korábban:

B csoport:Waspo Hannover (német)-Szolnoki Dózsa 9-13 (0-2, 2-4, 3-2, 4-5)-------------------------------------------------------------- -a magyar csapat gólszerzői: Prlainovic 6, Lazic, Bátori, Rasovic 2-2, Kis G. 1
velemenyezd, 2019. február 27. szerda, 20:22
Karatetörténeti magyar Eb-ezüst Dániában
A 2020-as tokiói olimpia műsorán is szereplő küzdősport utánpótlásának aalborgi kontinensviadalán a Sportingbudo tehetsége már a 14-15 évesek 31 indulót felvonultató selejtezőjében remekelt, hiszen katájára - a képzelt ellenfelekkel vívott gyakorlatára - a legmagasabb pontszámot kapta nyolcfős csoportjában. Az elődöntő jelentette akadályt is sikerrel vette, csak a döntőben maradt alul spanyol riválisával szemben.

A hazai szövetség elnöke, Mészáros János az MKSZ honlapján történelmi eredménynek nevezte Bárdos Ádám ezüstjét, mivel korábban magyar katás még soha nem jutott döntőbe kontinensviadalon.

Az Eb-re 51 országból 1100 karatékát neveztek.
velemenyezd, 2019. február 09. szombat, 13:31
Férfi kosárlabda EK - Hazai vereséggel zárt a Szolnok
Eredmény:

második csoportkör, 6. (utolsó) forduló, I csoport: Szolnoki Olaj-Würzburg (német) 83-92 (24-23, 24-33, 15-21, 20-15)

A magyar bajnok és listavezető 1/5-ös győzelmi mérlegével a harmadik vagy a negyedik helyen végez a csoportjában.

A szerdai mérkőzésen a második és harmadik negyedben nem tudta tartani a lépést a százszázalékos német csapattal, így nem maradt esélye a győzelemre. A hazaiak legjobbja Vojvoda Dávid és Strahinja Milosevic volt 19 ponttal.

A másik magyar csapat, az Alba Fehérvár kedden bejutott az EK nyolcaddöntőjébe.
velemenyezd, 2019. február 06. szerda, 20:23
Harmincéves a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
szociális ellátó intézményeinek és önkéntes csoportjainak hálózata.

A szeretetszolgálat tevékenysége a kezdetektől átnyúlik a határokon, segítő programjai vannak a szomszédos országokban, de szükség szerint Afrikában és a Közel-Keleten is - írták.

Jelenleg az MMSZ kétszázharmincnégy intézménye naponta tizenháromezer rászoruló, fogyatékossággal élő, idős vagy beteg embernek nyújt ellátást, iskoláiban és óvodáiban nehéz sorsú családok gyermekei kapnak esélyt a felzárkózásra, százharminc önkéntes csoportjában pedig háromezer segítő támogatja a szükséget szenvedő családokat - tették hozzá.

Úgy fogalmaztak: az MMSZ "tevékenysége mindig az emberre irányul, meggyőződése szerint az igazi segítség nem csupán a pillanatnyi szükséget enyhíti, hanem annál többet ad. Ennek köszönhetően a szeretetszolgálat vezette be Magyarországon a jelzőrendszeres házigondozást, csináltatott szemüveget szegény családokban felnövekvő gyermekeknek, tüdőszűrő buszával és mozgó orvosi rendelőjével pedig helybe vitte a
velemenyezd, 2019. február 04. hétfő, 07:04
Lassuló ütemben drágultak az amerikai lakóingatlanok novemberben is
alacsonyabb az előző havi 4,7 százaléknál.

A leginkább figyelt, a 20 városra kiterjedő indexre az elemzők 4,9 százalékos emelkedést vártak.

Továbbra is a nyugati parton drágulnak a legnagyobb mértékben a lakóingatlanok, kétszámjegyű növekedést mértek Las Vegasban (12,0 százalék), majd Phoenix (8,1 százalék) és Seattle (6,3 százalék) következett.

Szezonális kiigazítás nélkül számolva, havi összevetésben, az országos index 0,1 százalékkal nőtt, míg a legnagyobb városok tízes és húszas csoportjában egyaránt 0,1 százalékkal csökkentek az árak.

Szezonális kiigazítással számolva, egész Amerikát tekintve, 0,4 százalékkal nőttek az árak októberhez képest, a 20 és a 10 legnagyobb város esetében pedig egyaránt 0,3 százalékkal drágultak a lakóingatlanok.

David M. Blitzer, az árindexet összeállító bizottság vezetője az adatokat kommentálva rámutatott, hogy a lakóingatlanok továbbra is drágulnak, bár az áremelkedés üteme mérséklődött. Egyes elemzők azonban aggódnak az ingatlanpiac gyengülése
velemenyezd, 2019. január 29. kedd, 17:01
Műkorcsolya E.B. Minszk 2019 - Női szabad program
- Női szabadprogram
- Női szabad program
Tóth Ivett Szabad program első csoportjában korcsolyázott
............................
A Vasas 20 éves versenyzője nagyszerűen korcsolyázott a Nathan Lanier zenéjére előadott kűr során. Egyetlen hibáját a rövid programhoz hasonlóan az Axel-ugrásnál követte el, amely dupla helyett ezúttal is egyfordulatos lett.
A rontás ellenére szezonbeli legmagasabb pontszámát kapta szabad korcsolyázására, így összetettben is idénybeli legjobbját érte el, s láthatóan elégedetten hagyta el a jeget

Férfi kézilabda-vb - Újabb norvég győzelem a magyarok csoportjában
Az eredmény azt jelenti, hogy a magyar válogatott nem végezhet a harmadik helyen a herningi II. csoportban, negyedik helyezése szerdán a norvégok elleni találkozón dől el, de Egyiptom hátralévő két meccse is befolyásolhatja.

A csoportok első és második helyezettjei az elődöntőbe jutnak, a harmadikok az ötödik helyért, a negyedikek pedig a hetedik helyért játszanak.

Az előző világbajnokságon ezüstérmes norvégok 14-14 után egy 8-1-es sorozattal már a második félidő elején eldöntötték a meccset. A mezőny legjobbja Magnus Jöndal volt, aki 12 lövésből 11 gólt dobott. Az Európa-bajnoki ezüstérmes svédeknél a Telekom Veszprém beállója, Andreas Nilsson hat kísérletből ötször talált be.

Az Európa-bajnok spanyolok 10-3-mal kezdték a Brazília elleni meccset a kölni I. csoportban, és végül a vártnál is simábban nyertek. A MOL-Pick Szeged irányítója, Joan Canellas mind az öt lövését gólra váltotta, és a mezőny legjobbjának is őt választották.

A Veszprém spanyol válogatott kapusa, Sterbik Árpád
velemenyezd, 2019. január 21. hétfő, 19:53
Férfi kézilabda-vb - Norvég siker a magyarok csoportjában
Az előző világbajnokságon ezüstérmes norvégok némi meglepetésre az első félidőben nem tudtak megnyugtató előnyt kialakítani, a szünetben csak két góllal vezettek. A második felvonásban elhúztak 21-16-ra, de Egyiptom egy 6-2-es sorozattal felzárkózott, a hajrá viszont a skandinávoknak sikerült jobban.

A norvégok közül Sander Sagosen és Magnus Röd is tíz gólt dobott.

Eredmények:

középdöntő, 2. játéknap:

1. csoport (Köln):Franciaország-Izland 31-22 (15-11)

korábban:Brazília-Horvátország 29-26 (17-13)

Az állás: 1. Franciaország 7 pont/4 mérkőzés, 2. Németország 5/3, 3. Horvátország 4/3, 4. Spanyolország 2/3 (81-81), 5. Brazília 2/3 (72-84), 6. Izland 0/4

2. csoport (Herning):Norvégia-Egyiptom 32-28 (16-14)

korábban:Magyarország-Tunézia 26-22 (16-14)

Az állás: 1. Dánia 6 pont/3 mérkőzés (91-70), 2. Svédország 6/3 (95-77), 3. Norvégia 5/4, 4. Magyarország 3/4, 5. Egyiptom 1/3, 6. Tunézia 0/4