2019. január 23. szerda | 4. hét | 23. nap | 21:46 | Zelma, Rajmund
Férfi kézilabda-vb - Angola legyőzte Katart a magyarok csoportjában
Az afrikaiak sokkal jobban kezdtek, a szünetben négy góllal vezettek. A közel-keleti együttes a második félidő elején előbb felzárkózott, majd egy 4-0-s sorozattal egyenlített, a hajrában pedig - 1-0 után először - ismét vezetett. Az izgalmas végjátékban Angola egyenlített, majd egy utolsó másodpercben szerzett góllal a győzelmet is megszerezte.

A müncheni B csoportban Macedónia magabiztosan nyert Japán ellen. Az európai csapatban a Telekom Veszprém balszélsője, Dejan Manaszkov 11 lövésből hét gólt szerzett, az ázsiaiaknál a Dabas jobbátlövője, Tokuda Sinozuka hat kísérletből kétszer volt eredményes.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

B csoport (München):Macedónia-Japán 38-29 (18-13)

később:Izland-Horvátország 18.00Bahrein-Spanyolország 20.30

D csoport (Koppenhága):Angola-Katar 24-23 (12-8)

később:Magyarország-Argentína 18.00Egyiptom-Svédország 20.30

később:

A csoport (Berlin):Szerbia-Oroszország 18.00Brazília-Franciaország 20.30

C csoport (Herning):Szaúd-Arábia - Ausztria 18.00Tunézia-Norvégia 20.30

velemenyezd, 2019. január 11. péntek, 17:12
Címkék: Telekom Veszprém, Dejan Manaszkov, Tokuda Sinozuka, magyarok csoportjában, afrikaiak sokkal, szünetben négy,
Férfi kézilabda-vb - Norvég siker a magyarok csoportjában
Az előző világbajnokságon ezüstérmes norvégok némi meglepetésre az első félidőben nem tudtak megnyugtató előnyt kialakítani, a szünetben csak két góllal vezettek. A második felvonásban elhúztak 21-16-ra, de Egyiptom egy 6-2-es sorozattal felzárkózott, a hajrá viszont a skandinávoknak sikerült jobban.

A norvégok közül Sander Sagosen és Magnus Röd is tíz gólt dobott.

Eredmények:

középdöntő, 2. játéknap:

1. csoport (Köln):Franciaország-Izland 31-22 (15-11)

korábban:Brazília-Horvátország 29-26 (17-13)

Az állás: 1. Franciaország 7 pont/4 mérkőzés, 2. Németország 5/3, 3. Horvátország 4/3, 4. Spanyolország 2/3 (81-81), 5. Brazília 2/3 (72-84), 6. Izland 0/4

2. csoport (Herning):Norvégia-Egyiptom 32-28 (16-14)

korábban:Magyarország-Tunézia 26-22 (16-14)

Az állás: 1. Dánia 6 pont/3 mérkőzés (91-70), 2. Svédország 6/3 (95-77), 3. Norvégia 5/4, 4. Magyarország 3/4, 5. Egyiptom 1/3, 6. Tunézia 0/4

Alsóházi rájátszás (Elnök Kupa):

a 17. helyért:Argentína-Szerbia
velemenyezd, 2019. január 20. vasárnap, 22:22
Férfi kézilabda-vb - Sterbik Árpádot becserélte a spanyol válogatott
A 39 éves játékosra azért van szüksége a csapatnak, mert Rodrigo Corrales a pénteki edzésen - Aitor Arinóhoz hasonlóan - megsérült, amikor a kölni csarnokban a pályára dőltek az elektronikus reklámtáblák.

A Barcelona balszélsője csak könnyebben sérült meg, a Paris Saint-Germain kapusát viszont nem engedték ki a kórházból, mert térdfájdalmai további vizsgálatokat igényelnek.

A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) közleménye szerint felvették a kapcsolatot a reklámtáblák forgalmazójával, annak érdekében, hogy ilyesmi még egyszer ne történhessen meg. Az IHF elnöke, Hasszan Musztafa és a német szövetség elnöke, Andreas Michelmann meglátogatta a spanyol válogatottat, hogy találkozzon az érintettekkel, valamint a küldöttség vezetőivel és a szakmai stábbal.

A világbajnokságon minden csapatnak három cserelehetősége van, de a történtek miatt az IHF adott egy újabbat a spanyoloknak.

A spanyol szövetség honlapjának beszámolója szerint Jordi Ribera szövetségi kapitány éjfél után hívta fel
velemenyezd, 2019. január 19. szombat, 11:01
Férfi kézilabda vb - Tunézia lesz a magyarok harmadik ellenfele a középdöntőben
Az Afrika-bajnok tunéziai együttes három győzelemmel és két vereséggel zárta a herningi C csoportot, de pontot nem visz magával, mert a másik két továbbjutótól, Norvégiától és Dániától kapott ki.

A középdöntő II. csoportjában - amelyet ugyancsak Herningben rendeznek - Tunézia mellett a magyar, az egyiptomi, valamint az olimpiai bajnok dán, az Európa-bajnoki ezüstérmes svéd, és az előző világbajnokságon második helyezett norvég válogatott szerepel majd.

Hogy a magyarok hány pontot visznek magukkal, az a svédek elleni, 20.30-kor kezdődő koppenhágai csoportmeccsen dől el.

Eredmények, csoportkör, 5. (utolsó) forduló:

C csoport (Herning):Tunézia-Ausztria 32-27 (18-17)

korábban:Chile - Szaúd-Arábia 32-27 (21-13)

Férfi kézilabda-vb - Argentína először nyert a magyarok csoportjában
Az első félidő hajrájában a dél-amerikaiak egy 5-0-s sorozattal elhúztak, majd a második felvonás elején az afrikaiak egy 4-0-s szériával felzárkóztak. Erre ismét hatékony védekezéssel és eredményes támadójátékkal reagáltak az argentinok, akik első sikerüket aratták a magyar érdekeltségű D csoportban, ezzel életben tartották továbbjutási esélyeiket.

A müncheni B csoportban Izland négy találattal legyőzte Japánt, ezzel biztossá vált, hogy az ázsiaiak az alsóházi rájátszásban, az Elnök Kupáért folytatják szereplésüket. A Dabas japán jobbátlövője, Tokuda Sinozuke három, a MOL-Pick Szeged izlandi balszélsője, Stefan Sigurmannsson öt gólt szerzett.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

B csoport (München):Izland-Japán 25-21 (13-12)

később:Horvátország-Bahrein 18.00Macedónia-Spanyolország 20.30

D csoport (Koppenhága):Argentína-Angola 33-26 (17-12)

később:Magyarország-Egyiptom 18.00Katar-Svédország 20.30
velemenyezd, 2019. január 16. szerda, 17:22
Férfi kézilabda-vb - Magyar napot rendeznek csütörtökön a szurkolói zónában
várják az érdeklődőket 14 órától a Royal Arena melletti jégcsarnokban. Az esti mérkőzést megelőzően várhatóan a magyar válogatott, illetve a küldöttség több tagja is meglátogatja a szurkolói zónát.

"Nagyon szurkolunk a magyar válogatottnak, minden mérkőzésen ott vagyunk. A dánok kézilabdában nagyon erősek, és eddig a magyarok is jó teljesítményt nyújtottak, remélem, továbbjutnak a csoportjukból" - nyilatkozta Altusz Kristóf.

A magyar válogatott a német-dán közös rendezésű világbajnokság D csoportjában pénteken 25-25-ös döntetlent játszott Argentínával, majd vasárnap Angolát 34-24-re, hétfőn Katart 32-26-ra legyőzte. Szerdán 18 órától Egyiptommal, csütörtökön 20.30-tól pedig az Európa-bajnoki ezüstérmes Svédországgal találkozik. A hatosból az első három jut a herningi középdöntőbe, amelynek minden bizonnyal tagja lesz az olimpiai címvédő Dánia csapata is.

Altusz Kristóf a magyar nagykövetség épülete mellett fogadta az MTVA helyszíni stábját, december óta itt áll Szendrey Júlia életnagyságú
velemenyezd, 2019. január 15. kedd, 19:12
Jegyzet - póráz az örök kérdés . . .
A közösség oldal egyik " nagykutyás " csoportjában
olvastam egy posztot , amelyet egy " nemkutyás " írt .
Egy olyan plázában járt ahova beengedik az ebeket is .
Itt találkozott egy kutya - gazda párossal a pogácsánál ,
ahol az illető vásárolt . A kutya , megérezte az idegennél
a pogácsa finom illatát , rányomult az emberre , s mível
póráz nem tartotta vissza - hiszen nem volt rajta - , így
az összes 80 kiló kíváncsiság az idegenre irányult .
A gazdi tovább cseverészett ismerősével , mintha mi sem
történt volna . A " nemkutyás" ember pedig jelezte , jó
volna , ha pórázt tenne a kutyára . A történet ami szem -
pontunkból eddig érdekes , az , hogy a gazda felháborodva
azt válaszolta , inkább őrá kéne póráz , már őt minősíti .
Az eset nem egyedi . A fehérvári plázában épp a minap
találkoztam hasonlóval , a kutya póráz nélkül szaladgált
mindenkihez . Persze én megvakartam a fejét , mert szeretem
bedmarika47, 2019. január 14. hétfő, 12:32
Férfi kézilabda-vb - Egyiptom ismét kikapott a magyarok csoportjában
A Telekom Veszprém spanyol vezetőedzője, David Davis által irányított egyiptomi csapat az első félidő közepén már két góllal is vezetett (10-8), ám ezt követően a négy évvel ezelőtt vb-ezüstérmes katariak egy 7-2-es sorozattal fordítottak.

A második félidő is fordulatosan alakult, előbb az észak-afrikaiak egyenlítettek (17-17), majd a közel-keletiek egy 9-1-es sorozattal eldöntötték a meccset. A mezőny legjobbja Ali Jusszef lett, aki 12 lövésből kilenc gólt dobott.

Az első fordulóban a katariak Angolától, az egyiptomiak pedig Svédországtól kaptak ki.