2020. február 27. csütörtök | 9. hét | 58. nap | 16:03 | Ákos, Bátor
Úszó Vk - Hosszú egy arany- és egy bronzérmet szerzett az eindhoveni zárónapon
A háromszoros olimpiai bajnok - aki az előző két napon három elsőséget és egy harmadik helyet gyűjtött - a 200 méter vegyes után állhatott fel a dobogó legfelső fokára (2:05.06), míg 200 méter háton harmadikként csapott célba (2:03.76). Előbbi számban Jakabos Zsuzsanna hetedikként zárt.

Hosszú mellett a magyarok közül Verrasztó Dávidnak sikerült érmet szereznie, 400 méter vegyesen a szám kétszeres világbajnoka a japán Szeto Daija mögött ért célba 4:03.14 perces idővel. Cseh László hatodikként, Dudás Dániel nyolcadikként végzett.

Németh Nándor a 100 méter hát döntőjében volt érdekelt, hetedik lett, míg a vele, Jakabos Zsuzsannával, Cseh Lászlóval és Verrasztó Evelynnel felálló 4x50 méteres vegyes vegyesváltó ötödikként zárt.

A 16 éves kínai Vang Csiencse-ha 800 méter gyorson nagy junior világcsúcsot úszott. Az ázsiai versenyző - azt követően, hogy pénteken 400 méteren korosztályos rekorddal nyert - 8:03.86-os idejével csaknem 12(!) másodpercet javított a korábbi legjobb eredményen (8:15.35), amely szintén az ő nevéhez fűződött.

Jövő csütörtöktől a Duna Arénában versenyez a mezőny.

velemenyezd, 2018. szeptember 30. vasárnap, 17:42
Címkék: Úszó Vk, Jakabos Zsuzsanna, Verrasztó Dávidnak, Szeto Daija, Cseh László, Dudás Dániel,
Úszó-vk - Hosszú második lett összetettben
A katari fővárosban rendezett viadal harmadik napján a háromszoros olimpiai bajnok mindent megtett, ugyanis 100 méter pillangón ebben a vk-idényben először nyert aranyérmet (58.19 mp), emellett 200 méter vegyesen "szokásos" győzelmet aratott 2:09.89 perces idővel. Száz pillangón Jakabos Zsuzsanna harmadik lett (59.30).

Férfi 400 méter vegyesen Holló Balázs diadalmaskodott (4:15.17) Verrasztó Dávid előtt (4:15.46), míg 50 méter pillangón Szabó Szebasztián a második lett (23.34).

Hosszú az összetett második helyével 100 ezer dollárral gazdagodik. Jakabos negyedikként zárta a sorozatot, mindössze három ponttal maradt le a még 50 ezer dollárt érő harmadik helyről.

A férfiaknál az orosz Vlagyimir Morozov sikerével zárult a világkupa.
velemenyezd, 2019. november 09. szombat, 18:33
Úszó vk - Gyurta Gergely olimpiai A szintet ért el
A szintet a nemzetközi szövetség (FINA) 15:00.99 percben határozta meg, Gyurta 14:59.88 perc alatt ért célba, minek köszönhetően bronzérmet akasztottak a nyakába.

A többi magyar is kitett magáért a második napon, összesen nyolc érmet szerezve, két arany, egy ezüst és öt bronz megoszlásban. A gyűjteményből Jakabos Zsuzsanna egy arannyal és egy ezüsttel vette ki a részét, míg Hosszú Katinka 400 méter vegyesen győzött.

A viadal honlapja szerint Jakabos a 200 méteres gyorsúszás döntőjében diadalmaskodott 1:58.86 perces idővel, és második lett a hosszabbik vegyesszám fináléjában (4:40.19 p), amely Hosszú elsőségét hozta. A háromszoros olimpiai bajnok 4:37.39 perces idővel végzett az élen. Hosszú még egy számban volt érdekelt: 100 méter háton ötödikként zárt (1:01.52).

Gyurtán kívül még négyen állhattak fel a dobogó alsó fokára: a Verrasztó testvérek, továbbá Szabó Szebasztián és Békési Eszter. Verrasztó Evelyn 200 méter gyorson lett harmadik (1:59.59), bátyja, Dávid 200 méter vegyesen
velemenyezd, 2019. november 08. péntek, 18:32
Úszó vk - Hosszú Katinka és Békési Eszter is győzött a dohai záróállomás első napján
A viadal honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú 200 méter pillangón 2:08.60 perces idővel nyert Jakabos Zsuzsanna előtt (2:08.95). Ebben a számban még két magyar volt érdekelt, Szilágyi Liliána ötödikként, Verrasztó Evelyn hetedikként csapott célba.

A 17 esztendős junior vb-bronzérmes Békési 200 méter mellen 2:28.24 perces idővel diadalmaskodott.

A nap zárószámában Lobanovszkij Maxim 50 méter gyorson harmadik lett 22.04 másodperces időeredménnyel.
velemenyezd, 2019. november 07. csütörtök, 17:42
Úszó vk - Hosszú a második helyen áll összetettben
A vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség, a FINA tájékoztatása szerint a háromszoros olimpiai bajnok 276 ponttal rendelkezik és csak az ausztrál Cate Campbell előzi meg, akinek 300 pontja van. A negyedik helyen Jakabos Zsuzsanna áll 141 ponttal.

A férfiaknál az orosz Vlagyimir Morozov nagy fölénnyel vezet, Szabó Szebasztián a hatodik.
velemenyezd, 2019. november 04. hétfő, 12:21
Úszó vk - Hosszú arany-, Szabó és Jakabos bronzérmes vasárnap
A kazanyi viadal honlapja szerint a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú ezúttal 200 méter vegyesen diadalmaskodott 2:09.50 perces idővel, ugyanebben a számban lett harmadik Jakabos 2:13.24-gyel.

Szabó 50 méter pillangón végzett a harmadik helyen 23.33 másodperces eredménnyel.

A világkupa a jövő csütörtöktől szombatig Dohában folytatódik.
velemenyezd, 2019. november 03. vasárnap, 17:51
Úszó vk - Hosszú egy aranya, Jakabos két bronza
A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú, aki pénteken 200 méter pillangón győzött, ezzel pedig a vk-sorozat 2012-es indulása óta kereken 300. egyéni aranyérmét gyűjtötte be, szombaton - a kazanyi viadal honlapja szerint - a 400 méteres vegyesúszásban bizonyult toronymagasan a legjobbnak 4:36.77 perces idejével. A harmadik helyet Jakabos Zsuzsanna érdemelte ki (4:44.68 p), aki egy másik bronzot is szerzett a 200 méteres gyors döntőjében úszott 1:59.45 perces eredményének köszönhetően.

Utóbbi szám döntőjének másik magyar szereplője, Verrasztó Evelyn hetedik lett (2:00.36).

A férfiaknál Szabó Szebasztián 100 méter gyorson negyedikként csapott célba (49.32 mp).
velemenyezd, 2019. november 02. szombat, 18:02
Úszó-vk - Hosszúnak megvan a 300. aranya
A háromszoros olimpiai bajnok - a kazanyi viadal eredményközlője szerint - 2:08.23 perces idővel végzett az élen. Másodikként, alig lemaradva Hosszútól, Jakabos Zsuzsanna csapott célba (2:08.76 p), a szám döntőjének harmadik magyar szereplője, Verrasztó Evelyn pedig hatodik lett (2:12.63).

A férfiaknál két bronzérem volt a nyitónapi magyar termés: Szabó Szebasztián (51.97 mp) 100 méter pillangón, Lobanovszkij Maxim (22.06) pedig 50 méter gyorson végzett harmadikként.
velemenyezd, 2019. november 01. péntek, 18:52
Budapesten zárul a 2020-as úszó-vk
A jövő évi, közel 2,5 millió dollár összdíjazású sorozat - amelyet 25 méteres medencékben rendeznek - a tokiói olimpia után veszi kezdetét, szeptember 4-6-án Szingapúr lesz a házigazda, egy héttel később pedig a kínai Csinan.

Október 2-4-én Kazany, október 8-10-én Doha, majd október 23-25-én Berlin ad otthont a vk-nak. Budapest október 30. és november 1. között látja vendégül a mezőnyt.

A vk egyben selejtező is a jövő decemberi, abu-dzabi rövidpályás világbajnokságra.
velemenyezd, 2019. október 29. kedd, 16:15
2020. január 16. csütörtök, 22:48