2020. április 02. csütörtök | 14. hét | 93. nap | 18:35 | Áron
Kézilabda BL - Új trófeákat terveztet az EHF
Az EHF szerdán a honlapján számolt be arról, hogy a nyílt pályázaton bárki indulhat, a beadási határidő péntek, a győztesnek pedig július 1-re kell elkészülnie a kupák terveivel.

A győztes pályázó által készített trófeákat a 2020/21-es idényétől kezdve három szezonon keresztül adják majd át.

velemenyezd, 2020. március 25. szerda, 21:04
Címkék: Kézilabda BL, honlapján számolt, nyílt pályázaton, beadási határidő, győztesnek pedig, kupák terveivel,
Koronavírus - Alternatív időpontok a kézilabda európai kupák négyes döntőire
Az EHF szerdai közleménye szerint a helyszínek minden esetben az eredetiek maradnának, csak az időpontok változnának, így a budapesti női Bajnokok Ligája négyes döntőt május 8-9. helyett szeptember 5-6-án rendeznék meg. A férfi BL négyes döntőjére május 30-31. helyett augusztus 22-23. között Kölnben, az EHF Kupa kétnapos fináléjára pedig május 23-24. helyett augusztus 30-31. között Berlinben kerülne sor.

Az EHF egyelőre az eredeti dátumokkal számol, és április 17-én határoz arról, hogy változnak-e az időpontok.
velemenyezd, 2020. március 11. szerda, 19:33
Női kézilabda BL - Április 5-én kezdi a negyeddöntőt a Győr
A klub honlapjának keddi közlése szerint magyar idő szerint 17.30 órakor játssza első mérkőzését a kisalföldi együttes a románok ellen, míg a visszavágóra április 11-én 19 órától kerül sor az Audi Arénában.

A párharc győztese bejut a május 9-10-i négyes döntőbe, melyet idén is a Papp László Budapest Sportarénában rendeznek.
velemenyezd, 2020. március 10. kedd, 17:02
Koronavírus/Férfi kézilabda BL - Zárt kapus lesz a Szeged és a Veszprém idegenbeli meccse
A szegediek a címvédő Vardar Szkopje otthonában lépnek pályára jövő vasárnap, a negyeddöntőbe jutásért sorra kerülő párharc első meccsén. Az északmacedón kormány keddi döntése értelmében a következő harminc napban csak nézők jelenléte nélkül rendezhetőek sportesemények az országban, ez természetesen a kézilabda-mérkőzésekre is vonatkozik.

A Telekom Veszprém közösségi oldalának híradása szerint a Wisla Plock arról tájékoztatta a klubot, hogy az ugyancsak jövő vasárnap sorra kerülő Bajnokok Ligája-mérkőzésük szintén zárt kapus lesz.

A lengyel klub honlapján Robert Czwartek elnök elmondta, hogy Lengyelországban a férfi és női bajnoki mérkőzéseket bizonytalan ideig üres lelátók előtt játsszák, és bár a BL-meccsek kapcsán is alkalmazkodni fognak az állami és a helyi hatóságok döntéseihez, jelenleg még egyeztetnek az európai szövetséggel, illetve a Telekom Veszprém illetékeseivel, vagyis reménykednek, hogy azt a találkozót nem kell zárt kapuk mögött rendezniük.

A férfi és a női BL-ben és EHF
velemenyezd, 2020. március 10. kedd, 16:22
Női kézilabda BL - Kialakult a negyeddöntő párosítása
Az már korábban eldőlt, hogy a Ferencváros nem jutott tovább csoportjából, a címvédő Győri Audi ETO KC pedig a román CSM Bucuresti együttesével találkozik az egyenes kieséses szakaszban.

A negyeddöntők első mérkőzéseit április 3-5. között, a visszavágókat pedig egy héttel később játsszák. A négyes döntőnek idén is a Papp László Budapest Sportaréna ad otthont május 9-én és 10-én.

Az 1. csoport végeredménye:

--------------------------1. Metz HB (francia) 13 pont, 2. Team Esbjerg (dán) 13, 3. Rosztov-Don (orosz) 13, 4. CSM Bucuresti (román) 11, 5. Vipers Kristiansand (norvég) 5, 6. FTC-Rail Cargo Hungaria 5

A 2. csoport végeredménye:

-------------------------1. Győri Audi ETO KC 19 pont, 2. Brest Bretagne (francia) 17, 3. Buducnost Podgorica (montenegrói) 10, 4. SCM Ramnicu Valcea (román) 7, 5. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 5, 6. IK Sävehof (svéd) 2

Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

A negyeddöntő
velemenyezd, 2020. március 08. vasárnap, 22:33
Női kézilabda BL - Győzelemmel zárta a középdöntőt a címvédő Győr
Eredmény, középdöntő, 6. (utolsó) forduló, 2. csoport:Győri Audi ETO KC-SCM Ramnicu Valcea (román) 35-29 (20-15)----------------------------------------------------------

Az ETO számára tét nélküli volt a mérkőzés, mert az előző fordulóban eldőlt, hogy csoportelsőként jut a negyeddöntőbe.

A hazaiak a 12. percben vezettek először (6-5), a 21. percben pedig már öt gól volt az előnyük, mert Stine Oftedal és Eduarda Amorim vezérletével lendületes, eredményes játékot produkáltak. A folytatásban a Ramnicu Valcea némileg felzárkózott, de az első félidő három győri góllal ért véget, így a szünetben 20-15 volt az állás.

Az ETO kiválóan, egy 4-1-es sorozattal kezdte a második felvonást, de a románok egy ugyanilyen szériával visszazárkóztak. A házigazdák támadásai és lövései pontatlanná váltak, több mint hét percig nem szereztek gólt, ezt kihasználva a vendégek háromra csökkentették a hátrányukat. Az utolsó tíz percben ismét jól teljesített a címvédő, megint jól védekezett és hatékonyan támadott,
velemenyezd, 2020. március 07. szombat, 17:42
Női kézilabda BL - Háromgólos vereséggel búcsúzott az FTC
Eredmény, középdöntő, 6. (utolsó) forduló, 1. csoport:Rosztov-Don (orosz) - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-26 (17-9)----------------------------------------------------------

A magyar csapat számára tét nélküli volt a mérkőzés, mert már két fordulóval a középdöntő vége előtt eldőlt, hogy nem juthat tovább a negyeddöntőbe.

Az előző idény BL-ezüstérmese sokkal pontosabb, hatékonyabb játékkal kezdett, így a 14. percben már négy góllal vezetett. Számottevő különbség volt a kapusteljesítmények és a beállók megjátszása között is, és mivel a hazaiak Anna Vjahirjeva irányításával egy 6-1-es sorozattal zárták az első félidőt, tulajdonképpen már a szünet előtt eldőlt a meccs.

A második felvonás három magyar góllal indult, de mivel az FTC a folytatásban is számos alkalommal a kapufát találta el, a Rosztov-Don a 43. percben ismét nyolc találattal vezetett. A hajrában Háfra Noémi vezérletével ismét csökkenteni tudta hátrányát a Ferencváros, a válogatott átlövő idénybeli ötvenedik BL-góljával 28-24-re
velemenyezd, 2020. március 07. szombat, 15:42
Női kézilabda B.L. csoport kör
- FTC - Eisberg 26:25
A Ferencváros 26-25-re legyőzte a vendég dán Esbjerget vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában.
A Ferencváros jövő szombaton az orosz Rosztov-Don otthonában zárja a középdöntőt, egyben idei BL-szereplését.

*
- Győri ETO - Buducnost 28:27
A címvédő Győri Audi ETO KC 28-27-re győzött a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában, vasárnap, ezzel biztosítani csoportelsőként jut a negyeddöntőbe.
A győriek ellenfele a budapesti négyes döntőbe jutásért a román CSM Bucuresti lesz.