2020. július 09. csütörtök | 28. hét | 191. nap | 10:41 | Lukrécia
Labdarúgó NB II - Utolsó másodperces góllal mentett pontot a Békéscsaba
A vendégek Lovrencsics Balázs harmadik percben szerzett találatával szinte végig vezettek, a Békéscsaba a 94. percben egy szöglet után egyenlített, majd a játékvezető lefújta az összecsapást.

Az ETO-nak ezzel hét mérkőzésre nyúlt a nyeretlenségi szériája: a győriek legutóbb szeptember 18-án a Nyíregyháza ellen tudták begyűjteni mindhárom bajnoki pontot.

Merkantil Bank Liga NB II, 18. forduló:

---------------------------------------Békéscsaba 1912 Előre-WKW ETO FC Győr 1-1 (0-1)

korábban:Soroksár SC-FC Ajka 1-0 (1-0)Dorogi FC-Duna Aszfalt TLC 1-2 (0-1)Budaörs-Kazincbarcika 3-1 (1-0)Szolnoki MÁV FC-Nyíregyháza Spartacus FC 0-1 (0-0)BFC Siófok-Vác FC 2-0 (1-0)

később:Aqvital FC Csákvár-Vasas FC 17.00Szeged-Csanád Grosics - MTK Budapest 17.00Gyirmót FC Győr-Budafoki MTE 17.00

A Haladás szabadnapos.

velemenyezd, 2019. november 24. vasárnap, 17:22
Címkék: Labdarúgó NB II, Lovrencsics Balázs, Merkantil Bank Liga NB II, Előre-WKW ETO FC Győr, Soroksár SC-FC Ajka, Dorogi FC-Duna Aszfalt TLC,
Labdarúgó NB I - Vihar miatt félbeszakadt a DVTK-Kisvárda mérkőzés
A vendégek 1-0-ra vezettek, amikor a 36. percben Vad II játékvezető dörgés, villámlás és felhőszakadás miatt az öltözőbe rendelte a csapatokat.
velemenyezd, 2020. június 27. szombat, 18:22
Labdarúgó NB I - Hajrágóllal győzött az Újpest
OTP Bank Liga, 32. forduló: Újpest FC-ZTE FC 2-1 (1-0)---------------------------Szusza Ferenc Stadion, 2636 néző, v: Vad II

gól: Simon (37.), Ristevski (94.), illetve McWoods (83.)

sárga lap: Novothny (88.), illetve Kocsis (44.)

Újpest:

-------Banai - Balázs B., Heris, Ristevski, Burekovic - Onovo, Nwobodo - Simon (Szakály, 77.), Zsótér (Koszta, 62.), Perosevic (Bacsa, 63.) - Novothny

ZTE:

----Demjén - Kocsis, Szépe, Bobál D., Tamás - Bedi, Mitrovic (Ikoba, 72.), Babati (McWoods, 79.) - Barczi, Radó, Bobál G. (Katelarisz, 60.)

A kieséstől fenyegetett újpestiek - akik szombaton a Ferencváros ellen először szenvedtek vereséget Predrag Rogan vezetőedző irányításával - az első negyedórában három ígéretes akciót is vezettek, de a befejezésekbe hiba csúszott. A bennmaradását a hétvégén biztosító és kilenc meccs óta veretlen ZTE alig jutott el a hazai kapuig. A fővárosiaknál Zsótér a 32. percben még a kapufát találta el, de öt perccel később Simon már nem
velemenyezd, 2020. június 23. kedd, 23:16
Labdarúgó NB I - Győzött a Honvéd Mezőkövesden
A kövesdiek ezzel immár öt bajnoki mérkőzés óta nyeretlenek, saját stadionjukban ez volt sorozatban a negyedik összecsapás, melyet nem tudtak diadalmaskodni.

A Honvéd - amely a Magyar Kupa döntőjében szintén 2-1-re verte a Mezőkövesdet - két nyeretlenül megvívott bajnoki meccs után győzött ismét.

OTP Bank Liga, 29. forduló:Mezőkövesd Zsóry FC-Budapest Honvéd 1-2 (0-2)---------------------------------------------Mezőkövesd, v: Vad II

gólszerzők: Dragóner (94.), illetve Ugrai (10.), Gazdag (38.)

sárga lap: Besirovic (45+1.), illetve Nagy G. (34.), Tujvel (57.)

Mezőkövesd:

----------Szappanos - Farkas (Pekár, 74.), Pillár, Karnyickij, Vadnai - Besirovic, Meszhi (Vajda, 10.), Nagy D. (Takács T., 68.), Cseri - Zivzivadze (Dragóner, 84.), Jurina

Honvéd:

------Tujvel - Batik, Kamber, Lovric - Mezgrani, Szendrei, Hidi, Nagy G. (Kesztyűs, 57.), Uzoma - Gazdag (Irimiás, 70.), Ugrai (George, 70.)

Az első félidőben kiegyenlített labdabirtoklási arány mellett
velemenyezd, 2020. június 12. péntek, 22:23
Labdarúgó NB I - A Bobál-ikrek góljaival győzelemmel jubilált a ZTE
Márton Gábor együttese öt mérkőzés óta veretlen az élvonalban - ez idő alatt négy győzelem és egy döntetlen a mérlege -, ilyen hosszú jó sorozata 2010 óta nem volt a csapatnak.

A Puskás Akadémia 11 veretlenül megvívott találkozót követően kapott ki idegenben.

OTP Bank Liga, 27. forduló:ZTE FC-Puskás Akadémia FC 2-0 (0-0)-----------------------------------Zalaegerszeg, v.: Vad II.

gólszerzők: Bobál G. (48.), Bobál D. (86.)

sárga lap: Katanec (20.), illetve Slagveer (40.), Sós (56.), Spandler (89.)

ZTE FC:

-------Demjén - Bolla, Szépe, Katanec, Tamás K. - Lesjak, Mitrovic (Kocsis, 82.) - Bőle (Ostrek, 90.), Radó (Ikoba, 90.), Babati (Bedi, 59.) - Bobál G. (Bobál D., 83.)

Puskás Akadémia FC:

-------------------Tóth B. - Radics, Meissner, Spandler, Nagy Zs. - Urblík (Deutsch, 76.) - Slagveer (Sós, a szünetben), Plsek (Favorov, 57.), Knezevic, Gyurcsó - Vanecek (Mebrahtu, a szünetben)

Jubileumi összecsapásra készültek Zalaegerszegen, ugyanis a klub
velemenyezd, 2020. június 07. vasárnap, 21:02
MLSZ-közgyűlés - Csányi: a jelenlegi helyzetben zárt kapus mérkőzéseket sem lehet rendezni
"Kapcsolatban vagyunk a FIFA, az UEFA és a kormányzati szervek képviselőivel. Az egészségügyi és kormányzati szervek előírásait vesszük figyelembe, ha ezek lehetőséget adnak meccsrendezésre, akkor a klubokkal és a játékosokkal egyeztetve döntünk a folytatásról" - fogalmazott a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke a szervezet keddi, online küldöttközgyűlésén.

Kiemelte, az NB I és NB II mellett a szövetség számára az amatőr és utánpótlás-bajnokságok játékosainak egészsége is nagyon fontos.
velemenyezd, 2020. április 21. kedd, 10:41
HLSZ: a FIFA ajánlása nem kötelező érvényű a szerződések meghosszabbítására
"Ez csak egy ajánlás a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség részéről. Egy két fél közötti szerződés módosításába egy harmadik fél semmilyen módon nem tud beleszólni, az csak kizárólag a két félen múlik. Többféle lehetőség van, egyoldalúan azonban jogszerűen nem lehet módosítani, csakis közös megegyezéssel " - mondta az MTI-nek Horváth Gábor, aki hangsúlyozta, hogy a játékosok természetesen partnerek abban, hogy befejeződhessen a szezon.

Arra a kérdésre, elképzelhető-e, hogy a HLSZ közbenjárására minden Magyarországon játszó futballista június végéig tartó szerződését egységesen így hosszabbítják meg, azt felelte, hogy a játékosok érdekképviseleti szervezete konstruktív módon ugyan tud segíteni ebben, de ilyen jellegű jogosítvánnyal nem rendelkezik.

Horváth Gábor hangsúlyozta, a HLSZ-nek kezdettől fogva az volt az állásfoglalása, hogy a játékosoknak is részt kell vállalniuk a koronavírus-járvány miatti leállás okozta terhek viseléséből.Hozzátette: ennek azonban arányosnak kell lennie, nem úgy, mint
velemenyezd, 2020. április 09. csütörtök, 09:31
Koronavírus - Az MLSZ felfüggeszti valamennyi versenyprogramját
Sipos Jenő, az MLSZ szóvivője hétfőn a szervezet Facebook-oldalán közzétett videoüzenetben elmondta, hogy az MLSZ vezető testülete "valamennyi labdarúgó-mérkőzés lejátszását felfüggesztette, beleértve az NB I-es mérkőzéseket is".

"Azt kértük a kluboktól, hogy ebben az időszakban tekintsenek el az edzések megtartásától és látogatásától, teremtsék meg a feltételeit annak, hogy a játékosok, stábtagok otthon maradhassanak" - mondta Sipos Jenő.

Emlékeztetett rá, hogy a koronavírus-járvány miatt az MLSZ már korábban is hozott meg döntéseket: elhalasztott egy nagy létszámú edzői konferenciát, az utánpótlás csapatok nem utaztak el külföldre és az MLSZ sem rendezett utánpótlás tornákat, a kormány döntésével összhangban zárt kapus mérkőzéseket rendelt el, továbbá felfüggesztette az utánpótlás bajnoki mérkőzések lejátszását "a legfontosabb cél, mindenki egészségének a megóvása érdekében".

"Reméljük, hozzájárulunk ahhoz, hogy a járvány ne terjedjen tovább. Ebben kérjük a megértését a játékosoknak,
velemenyezd, 2020. március 16. hétfő, 14:32
Labdarúgó NB II - Az MTK nyerte a fővárosi rangadót
Merkantil Bank Liga NB II, 28. forduló:MTK Budapest-Vasas FC 3-1 (0-0)Szombathelyi Haladás-Békéscsaba 1912 Előre 3-1 (3-1)BFC Siófok-Dorogi FC 0-0Szeged-Csanád Grosics - Budaörs 1-0 (1-0)Nyíregyháza Spartacus FC-WKW ETO FC Győr 0-1 (0-0)Szolnoki MÁV FC-Aqvital FC Csákvár 1-1 (1-1)

korábban:Budafoki MTE-Duna Aszfalt TLC 0-0Vác FC-Kazincbarcika 0-1 (0-0)

pénteken játszották:Gyirmót FC Győr-Soroksár SC 0-0

Az élcsoport: 1. MTK Budapest 59 pont, 2. Budafoki MTE 54, 3. Vasas 47
velemenyezd, 2020. március 14. szombat, 19:32