2019. július 23. kedd | 30. hét | 204. nap | 05:57 | Lenke
El-selejtező - Kétgólos előnyben a Honvéd
A kispesti stadion építése miatt a meccset az angyalföldi Illovszky Rudolf Stadionban rendezték. A visszavágót jövő csütörtökön 19 órától játsszák Vilniusban.

Európa-liga selejtező, 1. forduló, első mérkőzés:Budapest Honvéd-Zalgiris Vilnius (litván) 3-1 (1-0)---------------------------------------------------Illovszky Rudolf Stadion, 3622 néző, v.: Marhefka (szlovák)

gólszerzők: Banó-Szabó (32.), N'Gog (55.), Gazdag (69., tizenegyesből), illetve Uzela (92.)

sárga lap: Gazdag (62.), Kukoc (74.), illetve T. Kis (6.), Mikoliunas (69.), Tomic (84.)

Budapest Honvéd:

---------------Lefkovits - Batik, Kamber, Lovric - Kovács N., Gazdag, Banó-Szabó (Kálnoki-Kis, 83.), Heffler T., Kukoc (Uzoma, 74.) - N'Gog (Cipf, 70.), Moutari

Zalgiris:

--------Berkovec - Mikoliunas (Uzela, 72.), Tomic, Bolha, Slijngard - Vorobjovas, Pérez (Simkus, 89.) - Antal, Baravykas (Vareika, 67.), Morer - T. Kis

Az első félidőben több és nagyobb helyzetei voltak a vendég litván csapatnak, gólt mégis a magyar együttes szerzett, miután a 32. percben Gazdag Dániel beadása kipattant egy védőről, de Banó-Szabó Bence középről, tíz méterről a hálóba lőtt.

Összeszokottabb csapatnak tűnt a Zalgiris, ennek ellenére a kispestiek az 55. percben növelték előnyüket, miután Kamber hatalmas bedobását David N'Gog a kapuba fejelte. A különbség a 69. percben tovább nőtt, mivel a Gazdag Dániellel szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett gólra váltotta.

A Honvéd a 85. percben ismét tizenegyeshez jutott, de Gazdag kísérletét ezúttal kivédte a cseh Martin Berkovec kapus. A végeredményt a litvánok csereként beállt középpályása, Karolis Uzela állította be, aki a 92. percben egy kipattanó labdát értékesített.

A kispestieknek négy, a vendégeknek hat kaput eltaláló lövésük volt.

A párharc győztese az azeri Szabail és a román Universitatea Craiova csatájának továbbjutójával találkozik, az első összecsapást a románok nyerték idegenben 3-2-re.

Legutóbb 1997 nyarán fordult elő, hogy mind a négy magyar kupacsapat győzelemmel kezdte szereplését: akkor az MTK a Bajnokok Ligájában, a BVSC a KEK-ben, a Ferencváros és az Újpest pedig az UEFA Kupában nyerte meg párharcának első meccsét, sőt később mind a négy együttes kettős sikerrel jutott tovább.

velemenyezd, 2019. július 11. csütörtök, 23:11
Címkék: Illovszky Rudolf Stadionban, Budapest Honvéd-Zalgiris Vilnius, Rudolf Stadion, Budapest Honvéd, Kovács, Heffler,
Umagi tenisztorna - Balázs Attila kikapott a fináléban
A magyar játékos korábban háromszor mérkőzött szerb riválisával, akit salakon mindkétszer legyőzött - 2008-ban Szerbiában, 2017-ben Budapesten -, egyetlen vereségét pedig kemény borításon szenvedte el 2011-ben.

A világranglistán 36. Lajovic 2:1-es vezetésénél két bréklehetőséghez jutott, Balázs viszont hárította ezeket, majd 3:3-nál ő kihasználta az első bréklabdáját. A magyar játékos, aki veresége ellenére több mint hatvan helyet javít majd 208. helyén, hiába adogatott az első játszma megnyeréséért 5:4-es előnyénél, Lajovic egyenlíteni tudott. Ezután a szerb rivális megnyerte szervagémét és megismételte bravúrját, azaz ismét elvette Balázs adogatójátékát, így szűk egy óra után szettelőnybe került.

A második felvonásban Lajovic 4:1-re elhúzott, de Balázs nem adta fel, 4:4-nél utolérte ellenfelét. Innentől Lajovic 6:5-ös vezetéséig mindketten megnyerték az adogató játékukat, ott viszont megremegett Balázs Attila keze, riválisa pedig első meccslabdáját kihasználta, így ő aratta pályafutása első
velemenyezd, 2019. július 21. vasárnap, 22:22
Umagi tenisztorna - Balázs Attila újabb bravúrral döntős
A világranglistán 207. játékos a selejtezőből jutott fel a főtáblára, ahol előbb hét meccslabdát hárítva verte a horvát Viktor Galovicot (197.), majd a hatodik kiemelt szerb Filip Krajinovicot (58.) és az olasz Stefano Travagliát (105.) búcsúztatta. Korábban egyszer jutott el a legjobb négyig ATP-tornán, még 2012-ben Bukarestben, finálét azonban most játszhat majd először.

Szombati ellenfelét, Györét 6:3, 6:3-ra megverte eddigi egyetlen találkozójukon, 2017-ben a genovai challengertorna nyolcaddöntőjében. Azóta azonban a zentai játékos nagyot lépett előre, februárban megnyerte a riói salakpályás viadalt, és jelenleg már 32. az ATP-rangsorban.

A 30 éves Balázs - aki két év után szerepel újra ATP-főtáblán külföldi versenyen - nem törődve az esélyekkel már az első játékban brékelte ellenfelét, majd 3:1-es vezetésénél újra elvette a 24 esztendős rivális adogatójátékát. A saját szervagémjeit viszonylag magabiztosan hozta - Györe mindhárom bréklabdáját hárította -, s ennek köszönhetően 40 perc
velemenyezd, 2019. július 20. szombat, 19:32
Vívó-vb - Egyetlen magyar a 32 között férfi tőrben
vereség, mert úgy érzi, ő engedte ki a kezéből a mérkőzést.

"Nagyon csalódott vagyok, én szúrtam el. Jó állapotban voltam, jól ment a vívás, az amerikaira is készültem. Jó vívó, de meg lehetett volna verni. Élveztem a vívást a világbajnokságon, és még sokáig élveztem volna" - mondta a BHSE 24 éves versenyzője.

A harmadik magyar, Mátyás Bálint sérülés miatt nem lépett pástra az olasz Andrea Cassara ellen.

Udvarhelyi Gábor szövetségi kapitány emlékeztetett arra, hogy Mátyás már a szerdai selejtezőben, a 64 közé jutásért vívott asszóban megsérült, de azt még - sántikálva - megnyerte. Állapota azonban nem javult.

"Bálintot a Honvédkórházban és a Sportkórházban is megvizsgálták, és olyan sérülése van, ami miatt nem ajánlották az indulást egyéniben, nehogy rásérüljön. Ezzel kockáztatnák a szereplését a csapatversenyen. Nem kockáztattunk, remélve, hogy segít a pihentetés" - mondta.

A negyedik magyar, Mészáros Tamás nem került fel a főtáblára.

Eredmények:

a 64 között:Dósa
velemenyezd, 2019. július 20. szombat, 12:23
El-selejtező - Győrben játssza hazai mérkőzését a Budapest Honvéd
A kispesti klub honlapjának pénteki beszámolója emlékeztet rá, hogy stadionjuk építése miatt a hazai bajnoki mérkőzéseiket az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezik, az El-selejtező első körében pedig az Illovszky Rudolf Stadionban győzték le 3-1-re a litván Zalgiris Vilniust. A jövő héten azonban az MTK és a Vasas otthona sem vehető igényben a Honvéd számára, ezért kényszerül Győrben pályára lépni.

-----------

1. mérkőzések:Budapest Honvéd-Universitatea Craiova (román), Győr, július 25. csütörtök, 18.55Fehérvár FC-Vaduz (liechtensteini), Felcsút, július 25. csütörtök 20.00Torino FC (olasz)-Debreceni VSC, Alessandria, július 25. csütörtök 21.00

visszavágók:Universitatea Craiova-Budapest Honvéd, augusztus 1.
velemenyezd, 2019. július 19. péntek, 18:01
Vívó-vb - Egy magyar búcsúzó a 64 között férfi párbajtőrben
A pénteki program nyitányán Siklósi könnyedén intézte el a venezuelai Francisco Limardót, majd Rédli és Nagy egyszerre lépett pástra két külön teremben. A 2017-ben vb-bronzérmes Rédli a svájci Michele Niggelerrel kiélezett asszót vívott, érződött, hogy mindkét fél tart egy kicsit a másiktól, és nem mer felszabadultan kezdeményezni. A harmadik harmad utolsó percéig csak a svájci tudott előnybe kerülni, 10-10 után azonban a magyar párbajtőröző először vezetett, és örömében a piros pástról a mellette lévő a főpástra futott fel. Ezután már az ő elképzelése szerint alakult a párharc, Niggeler idegessé vált, Rédli pedig végül négy tus különbséggel győzött.

Közben Nagy Dávid öt találattal kikapott Dmitrij Alekszanyintól úgy, hogy a világranglistán hatodik helyezett kazah ellenfele végig irányította a mérkőzést.

"Bizonytalanul vívtam, a kazah srác viszont nagyon magabiztos volt" - értékelt Nagy. "Gyakorlatilag az asszó elejétől végig futottam az eredmény után. Próbáltam váltani, de ez nem minden
velemenyezd, 2019. július 19. péntek, 10:51
El-selejtező - Megőrizte előnyét és továbbjutott a Fehérvár
Az előző idényben bajnoki ezüstérmes és Magyar Kupa-győztes együttes egy hete 5-1-re nyert vendégként, így a csütörtök esti összecsapásnak nem volt valódi tétje.

A Fehérvár FC a következő körben a liechtensteini Vaduz csapatával találkozik, az első mérkőzést egy hét múlva rendezik Felcsúton.

El-selejtező, 1. forduló, visszavágó:Fehérvár FC-Zeta FC (montenegrói) 0-0------------------------------------

Felcsút, 2841 néző, v: McLaughlin (ír)

sárga lap: Juhász (66.), illetveMilojko (34.), D. Vukcevic (45.)

kiállítva: D. Vukcevic (73.)

továbbjutott: a Fehérvár FC, 5-1-es összesítéssel.

Fehérvár FC:

-----------Kovácsik - Nego, Juhász, Elek, Stopira - Pátkai (Milanov, 63.), Kovács, Hadzic - Huszti, Scepovic (Futács, 79.), Petrjak (Hodzic, 79.)

FK Zeta:

------Akovic - Tuzovic, D. Vukcevic, Ceklic, Sekulic - Goranovic, Milojko, S. Vukcevic (Baosic, 66.), Krstovic, Bosnjak (Kontic, 89.) - I. Vukcevic (Lambulic, 83.)

Az első félidőben valamivel többet
velemenyezd, 2019. július 18. csütörtök, 22:12
El-selejtező - Albániai döntetlennel jutott tovább a Debrecen
A bajnoki bronzérmes hajdúságiak egy héttel ezelőtt hazai pályán 3-0-ra nyerték meg a párharc első mérkőzését, a következő körben pedig az olasz Torino FC-vel találkoznak.

Európa-liga, selejtező, 1. forduló, visszavágó:FK Kukesi (albán)-Debreceni VSC 1-1 (1-0)----------------------------------------Elbasan, v.: Todorov (bolgár)

gólszerzők: Ethemi (17.), illetve Szatmári (58.)

sárga lap: Teqja (19.), Shkurtaj (31.), Kitanovski (42.), illetve Tőzsér (45.)

továbbjutott: a Debrecen 4-1-es összesítéssel.

Kukesi:

-------Frasheri - Kitanovski, Teqja, Cuculi (Lulaj, 61.), Rumbullaku - Ethemi (Cyrbja, 84.), Limaj (Musta, 73.), Musolli, Rroca - Shkurtaj, Rama

Debrecen:

---------Nagy S. - Kusnyír, Szatmári Cs., Pávkovics, Ferenczi J. - Szécsi M., Haris (Damásdi, 90.), Tőzsér, Varga K., Trujic (Csősz, 83.) - Zsóri (Garba, 66.)

Az első meccshez hasonlóan a visszavágót is az albánok kezdték aktívabban, többet támadtak, többször próbálkoztak lövéssel, és az északmacedón
velemenyezd, 2019. július 18. csütörtök, 22:03
Vívó-vb - Ezüstérmes Szatmári András
Sajnálom, hogy nem jött össze a vége."

Kérdésre válaszolva elismerte, hogy ezzel az eredménnyel tett ugyan egy lépést az olimpia felé, de hangsúlyozta, hogy társaival a csapat kijutásában gondolkodnak.

"Mindenképpen pozitív élményként marad meg bennem ez a világbajnokság, tudok örülni az ezüstnek is. Ha reggel felajánlják, elfogadtam volna" - nyilatkozott mosolyogva. Hozzátette, nagyon örül, hogy a közönség a második helyért is hálás volt neki.

Edzője, Gárdos Gábor szerint Szatmári a hétfői selejtezőben még feszült volt, de azon valahogy túljutott.

"Nehéz egy hazai vb-n vívni, de láttam, rajta, hogy ma menet közben feloldódik. Erős ága volt, egyre nehezebb asszók következtek. Jól vívott, szép tusokat adott végig. A döntő is a kezében volt, a pást közepén jól fogta ellenfelét, de kilencnél a dél-koreai stílust váltott, Andrisnak ezután jobban meg kellett volna mozgatnia őt. Ezzel együtt örülünk az ezüstnek is" - elemzett a tréner.

Hozzátette: egy mester nem okoskodhat bele abba, mi
velemenyezd, 2019. július 18. csütörtök, 21:32
2019. június 24. hétfő, 18:44