2019. november 14. csütörtök | 46. hét | 318. nap | 16:04 | Aliz
René Higuita, El Loco [Best Saves, Skills & Goals]

Link

José René Higuita Zapata (Medellín, 1966. augusztus 27. -) kolumbiai válogatott labdarúgó. Az egyik legöntörvényűbb és legőrültebb hálóőrként tartják számon.

Kapus létére nagyon sok gólt szerzett pályafutása során. Szabadrúgásgóljaival elkápráztatta a közönséget, a kapuban parádés védései mellett éles meccsen is bemutatta a "skorpiórúgást", azaz a kapujára tartó labdát kézállásba ugorva a lábával védte ki.

Pályafutása

Karrierje során rengeteg csapatban megfordult. Profi pályafutását a kolumbiai Millonariosban kezdte 1985-ben. Az Atlético Nacional színeiben szerepelt a legtöbb alkalommal pályafutása során, és ezzel a klubbal sikerült elhódítania a Libertadores-kupát 1989-ben.

A kolumbiai labdarúgó-válogatottban 1987-ben mutatkozhatott be. Összesen 68 mérkőzésen szerepelt a nemzeti csapatban, és ezen találkozókon 3 gólt szerzett. Az 1990-es labdarúgó-világbajnokságon a Kamerun elleni nyolcaddöntő hosszabbításában, saját térfelének a közepén addig próbált cselezgetni, amíg a kameruni Roger Milla elvette tőle a labdát, s betalált az üres kapuba. Kamerun 2-1-re nyert, Kolumbia pedig kiesett. A média és a szurkolók rögvest kitalálták az El Loco becenevet René számára, ami annyit jelent: Az Őrült.

Higuita skorpiórúgását 1995 szeptemberében a Wembley Stadionban mutatta be. Anglia vendégeként a kolumbiai kapuban így hárította Jamie Redknapp lövését. Ezt a jelenetet később, 2002-ben a Channel 4 által megválasztott 100 legszebb sportmozzanat közé is beválogatták.

Azonban nem csak káprázatos védéseiről és hajmeresztő megoldásairól volt híres. Hírhedtté vált kábítószeres kapcsolatai és fogyasztása miatt is. Jóban volt a medellíni drogbáróval, Pablo Escobarral, és 1993-ban egy, a drogkartell által szervezett gyermekrablásba keveredett bele. Ő kézbesítette az óvadékot, és mivel segítségéért 64 ezer dollárt kapott, elítélték. Hét hónapot töltött börtönben, aminek következtében lemaradt az 1994-es labdarúgó-világbajnokságról. 2004-ben pedig kokainhasználat miatt bukott le ecuadori csapatánál.

(A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából)
eposz, 2019. szeptember 05. csütörtök, 21:23
Címkék: René Higuita, Best Saves, José René Higuita Zapata, Atlético Nacional, Roger Milla, Wembley Stadionban,
Vizes vb - Az aranyért játszhat a férfi vízilabda-válogatott
A magyar csapat legjobbja Hosnyánszky Norbert és Vámos Márton volt, ők egyaránt két gólig jutottak, a kapuban pedig Nagy Viktor remekelt. Az ellenfél a második félidőben csak egy gólt tudott dobni.

Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese szombaton száll vízbe legközelebb: a világbajnoki címért zajló összecsapást a késő esti szerb-horvát csata győztesével 20.30-tól rendezik.

Eredmény, férfi vízilabda, elődöntő:Magyarország-Görögország 7-5 (2-1, 3-3, 1-0, 1-1)-------------------------------------------------góldobók: Vámos, Hosnyánszky 2-2, Erdélyi, Gór-Nagy, Hárai 1-1, illetve Geniduinasz 3, Funtulisz 2

Nehéz ellenfélnek ígérkezett a görög csapat, még akkor is, ha jó ideje nem maradt alul csütörtöki riválisával szemben a magyar együttes. A legutóbbi hat egymás elleni mérkőzésen egyszer sem kapott ki a piros-fehér-zöld színeket képviselő gárda, igaz, nem is nyerte meg mindegyiket, három győzelem mellett három döntetlen született. Így "ikszeltek" a felek az eddigi utolsó meccsükön pár hete
velemenyezd, 2017. július 27. csütörtök, 22:30
Vízilabda Eb - Bronzérmes a Benedek-csapat
előtt, s ugyan az utolsó másodpercekben hat az öt ellen támadhatott a magyar csapat, az eredmény nem változott.

A második felvonás elején újfent Deckerre játszottak ki egy emberelőnyt (5-2), a túloldalon a görögök is fórból voltak eredményesek. A magyarok hatalmas füttykoncertben támadhattak, Vámost azonban ez nem zavarta meg, akcióból bombázott a hálóba (6-3). Az ellentámadásból ő maga szerzett labdát, Varga Dániel indítása után pedig a megúszó Hárai Balázs növelte négyre a különbséget (7-3). A kapuban Nagy Viktor ezúttal is remekül védett, támadásban pedig újra Manhercz értékesítette a fórt (8-3). Egy perccel a játékrész vége előtt létszámfölényben csökkentette hátrányát a rivális.

A nagyszünet után rögtön előnybe kerültek a görögök, de Vámos ezúttal védekezésben nyújtott parádésat. Egy labdaszerzés után három magyar két görögre vihette a labdát, a befejező pedig Bátori Bence volt (9-4). A görögöknek továbbra is csak fórból volt esélyük, de a létszámfölény kínálta alkalmat a magyarok is jól
velemenyezd, 2016. január 23. szombat, 18:03
Férfi vízilabda MK - Büntetőkkel az Egeré a trófea
kezdődött, előbb Szivós, majd Bedő Krisztián volt eredményes. Kétgólos előnye mellett az Eger kiválóan védekezett, s némi meglepetésre a Szolnok támadásban nem találta az ellenszert.

Érdekes jelenet játszódott le a nagyszünetben, a zsűriben ugyanis észrevették, hogy a kiállított egri játékos néhány tizedmásodperccel korábban tért vissza, így "visszatérve a második negyedhez" szolnoki ötméteres következhetett, amelyet Varga Dénes értékesített.

A negyedórás közjáték nem zavarta meg az Egert, amely a kapuban Branislav Mitrovic vezérletével parádésan védekezett, elől pedig Milos Cuk lőtt bombagólt. Nem sokat kellett várni rá, hogy újból felzárkózzon a Szolnok, Milan Aleksic használt ki pillanatok alatt egy emberelőnyt. A vendégek mintha feltámadtak volna, Varga Dénes pedig egy klasszis megoldással egyenlített. A negyed zárásaképpen ismét Aleksic villant, így 6-5-ös szolnoki előnnyel vághattak neki a csapatok a hajrának.

A negyedik felvonást Cuk elképesztően távolról szerzett gólja indította,
velemenyezd, 2015. december 13. vasárnap, 18:32
Férfi kézilabda BL - Elmaradt a bravúr, második a Veszprém
védőket, és a balszélső Sigurdsson sokszor sikerült ziccerbe hozni.

A 21. percben 9-6 volt az állás, amikor jó védekezésből két indításgólt lőtt a Veszprém. Az öröm azonban csak átmeneti volt, ugyanis a szünet előtti hajrában parádézott a Barcelona, és négygólos előnyre tett szert.

A fordulást követően Nöddesbót a cserepadról állították ki, ám az emberelőnyben nem sikerült csökkentenie a hátrányt a bakonyiaknak. Sőt, Sulicot is kiküldték a szigorú román bírók. Míg Saric ziccereket fogott, a másik kapuban Mikler nem sokszor találkozott a labdával. A 36. percben 17-12-re vezetett a Barcelona, ekkor jöttek a veszprémi cserék.

Gördülékenyebb lett a magyar bajnok játéka, és a 43. percben 19-17-et mutatott az eredményjelző. Nagy ebben a szakaszban is igazi vezér volt, Alilovic pedig sorra védte a lövéseket. Újabb emberelőnyben lehetett volna csökkenteni a különbséget, ám a játékvezetők sorozatban háromszor elvették a labdát a támadó Veszprémtől. Hatalmas fütty fogadta az ítéleteket.

Minden
velemenyezd, 2015. május 31. vasárnap, 20:02
Férfi kézilabda Eb - Vereség a címvédő dánoktól
2, Svan 2, Spellerberg 1, Toft Hansen 1, Lindberg 1, Knudsen 1, Mölgaard 1, illetve Iváncsik G. 6/4, Ancsin 4, Gulyás 3, Lékai 3, Császár 2, Mocsai 2, Putics 1, Szalafai 1, Szöllősi 1, Vadkerti 1

Természetesen zsúfolásig megtelt a herningi Jyske Bank Boxen, így 14 ezer ünneplő hazai drukker előtt vonultak be a csapatok, amelyek legutóbb tavaly, a spanyolországi világbajnokság barcelonai negyeddöntőjében találkoztak egymással, akkor 28-26-os északi sikerrel végződött az összecsapás.

A magyar kapuban némi meglepetésre Tatai kezdett, az első védésére a hetedik percig kellett várni, ezalatt a dánok négyszer találtak a hálóba, a túloldalon pedig Landin eszén csak Gulyás tudott túljárni. A kezdeti nehézségek után támadásban és védekezésben is magára talált a magyar csapat, melynek köszönhetően előbb Császár betörésével egyenlített, majd Ancsin góljával a vezetést is átvette (6-7). Ulrik Wilbek, a dánok szövetségi kapitánya erre azonnal időkéréssel reagált, húzása pedig azonnali eredménnyel járt, mivel
velemenyezd, 2014. január 20. hétfő, 22:28
2013 Női kézilabda VB Magyarország - Spanyolország
kétszáz magyar szurkoló látogatott ki Újvidékre, igaz, az ő hangjuktól volt hangos az aréna. Az elmúlt napokban térdsérüléssel bajlódó Görbicz a cserepadon kezdett. Helyette Szucsánszki volt az irányító, és éppen ő dobta az első gólt. Gyorsan fordítottak a spanyolok, mert ekkor még könnyedén át tudták törni a védelmet. Ahogy a Hajdu-csapat is megtalálta a rést a spanyol falon - a bal szélen -, Bognár-Bódi három találatával 5-5 lett az állás. A túloldalon Cabral sziporkázott, majd Kisst Herr váltotta a kapuban. Aztán a spanyolok is sokat hibáztak, sorozatban négy gólt kaptak, így kapitányuk időt kért, majd több poszton cserélt. Erre Görbicz is játékra jelentkezett. Herr büntetőt és ziccert fogott, ez pedig erőt adott a többieknek. A 21. percben már 13-9-re vezetett a Hajdu-együttes. Triscsuk kiállítása alatt nem esett gól, majd Zácsik két eredményes átlövéssel jelezte, hogy a pályán van. A szünetig maradt a jó védekezés, és ötgólos magyar előnynél vonultak az öltözőbe a csapatok.
- A második félidőt
maroka, 2013. december 16. hétfő, 19:53
Női kézilabda-vb - A spanyolokat legyőzve negyeddöntős a magyar csapat
kétszáz magyar szurkoló látogatott ki Újvidékre, igaz, az ő hangjuktól volt hangos az aréna.

Az elmúlt napokban térdsérüléssel bajlódó Görbicz a cserepadon kezdett. Helyette Szucsánszki volt az irányító, és éppen ő dobta az első gólt. Gyorsan fordítottak a spanyolok, mert ekkor még könnyedén át tudták törni a védelmet. Ahogy a Hajdu-csapat is megtalálta a rést a spanyol falon - a bal szélen -, Bognár-Bódi három találatával 5-5 lett az állás. A túloldalon Cabral sziporkázott, majd Kisst Herr váltotta a kapuban. Aztán a spanyolok is sokat hibáztak, sorozatban négy gólt kaptak, így kapitányuk időt kért, majd több poszton cserélt.

Erre Görbicz is játékra jelentkezett. Herr büntetőt és ziccert fogott, ez pedig erőt adott a többieknek. A 21. percben már 13-9-re vezetett a Hajdu-együttes. Triscsuk kiállítása alatt nem esett gól, majd Zácsik két eredményes átlövéssel jelezte, hogy a pályán van. A szünetig maradt a jó védekezés, és ötgólos magyar előnynél vonultak az öltözőbe a csapatok.