2018. december 15. szombat | 50. hét | 349. nap | 19:32 | Valér
Férfi vízilabda BL - Kettős győzelemmel főtáblán a Ferencváros
Eredmény (a sorozat honlapjáról):

férfi BL, selejtező, rájátszás (a főtáblára jutásért), visszavágó:Vuliagmeni (görög) - FTC-Telekom Waterpolo 7-12 (2-4, 1-1, 3-4, 1-3)-------------------------------------------------------------- ----a magyar csapat gólszerzői: S. Mitrovic, Vámos, Jaksic, Varga Dé., Jansik Sz. 2-2, Younger, Pohl 1-1

Továbbjutott: az FTC-Telekom Waterpolo kettős győzelemmel, 22-11-es összesítéssel

A Szolnoki Dózsa és a ZF-Eger szabadkártyásként résztvevője a csoportkörnek. Sikerével a Ferencváros az A csoportba került az Egerrel, az olasz Pro Reccóval, a spanyol CNA Barcelonetával, az orosz Dinamo Moszkvával, a román a Steaua Bucurestivel, a szerb Crvena zvezdával, valamint a Brescia-Terrassa selejtező győztesével.

velemenyezd, 2018. október 10. szerda, 17:24
Címkék: FTC-Telekom Waterpolo, Varga Dé, Jansik Sz, Szolnoki Dózsa, Dinamo Moszkvával, Steaua Bucurestivel,
Magyar Ring Gála - Kovács és Bacskai is győzött a fővárosi bokszgálán
Rácz Félix elmondta: a nagypehelysúlyú magyar bokszoló nyolc meneten keresztül tartó kiegyenlített mérkőzésen, szoros küzdelmet követően nyert a georgiai Levani Tsiklauri ellen.

Kovács Zoltán ezzel a győzelemmel a Boksz Világszervezet (WBO) legjobb 10 versenyzője közé került kategóriájában.

A nagyváltósúlyú Bacskai Balázs a tunéziai születésű belga Islam Teffahi ellen lépett szorítóba, aki 12 mérkőzés óta nem talált legyőzőre, ám a magyar versenyző a nyolc menetre tervezett küzdelem harmadik menetében kiütötte ellenfelét.

A középsúlyú Harcsa Norbert a holland Melvin Wassing ellen látványos küzdelemben pontozással nyert hat menet után.

A cirkálósúlyú magyar bajnok Darmos József pedig úgy nyerte meg szintén pontozással a georgiai Paata Aduashvili elleni hatmenetes küzdelmét, hogy a negyedik menetben rászámoltak.
velemenyezd, 2018. december 14. péntek, 23:37
Női kézilabda Eb - A csapatkapitány maradéktalanul elégedett
a hozzáállása.

"Noémiről tudtuk, hogy képes a hátára venni a csapatot. Rita éles szituációban elég sokat játszott, nagyon okosan, nagyon pontosan. Ő is azt nyújtotta, amit megbeszéltünk. A csapaton végig az látszott, hogy megy előre, nagyon akar, nem volt olyan momentum, amikor bárki is feladta volna" - hangsúlyozta.

Lukács Viktória kiemelte, rendkívül fájó számukra, hogy van egy csapat, a norvég, amelyik pont nélkül került a középdöntőbe, mégis továbbjutott, ők viszont - ugyancsak négy győzelemmel és két vereséggel - nem.

"Nem vagyunk boldogok, ez nagyon fájó, de hatból négy meccset meg tudtunk nyerni, ebből lehet építkezni. Önbizalmat meríthetünk belőle, hogy ilyen szinten is méltó partnerei tudunk lenni mindenkinek" - nyilatkozta a Ferencváros jobbszélsője, aki a legtöbb időt, meccsenként átlagban több mint 52 percet töltött a pályán és 22 gólt dobott.

Klubtársa, Schatzl Nadine kifejtette, nagyon örül, hogy szerdán győzelemmel zárták az Európa-bajnokságot.

"Sajnálom, hogy haza
velemenyezd, 2018. december 13. csütörtök, 09:41
Női kosárlabda EK - Hazai vereséggel búcsúzott a Győr
Novemberben a két csapat gironai találkozóján 78-58-as spanyol siker született, a hatodik, utolsó fordulós szerdai mérkőzést a győriek 2 győzelemmel és 3 vereséggel, a vendégek százszázalékos mérleggel várták.

A találkozón a nagyszünetben még döntetlen volt az állás (34-34), ám a harmadik negyedben összeomlott a Cargo, amely csoportharmadikként zárt.

Az EK-mezőny tíz kvartettjéből a csoportok első és második helyezettjei, továbbá négy csoportharmadik jut tovább, ám a Győr már biztosan nem kerülhet utóbbiak közé, így búcsúzott.

A rájátszásban a 24 csapatot erősorrendbe rangsorolják a csoportkörben mutatott teljesítményük alapján, a legjobb nyolc gárda közvetlenül a nyolcaddöntőbe kerül. A 9-24. együttes oda-visszavágós alapon küzd meg egymással, s a párharcok győztesei jutnak a 16 közé.

Eredmény, Női Európa Kupa, 6. (utolsó) forduló:

F csoport:CMB Cargo UNI Győr-Girona (spanyol) 56-78 (16-18, 18-16, 4-27, 18-17)

korábban:

G csoport:Aluinvent DVTK-Venezia (olasz) 63-61
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 20:52
Női kosárlabda EK - Nagy csatában nyert a DVTK
A miskolci gárda négy győzelemmel és egy vereséggel, biztos továbbjutóként várta az összecsapást, míg a vendégek három siker mellett kétszer kaptak ki. A két csapat velencei összecsapásán 92-75-ös olasz siker született.

A szerdai mérkőzés legeredményesebbje a DVTK szerb játékosa, Maja Skoric lett 17 ponttal.

G csoport:Aluinvent DVTK-Venezia (olasz) 63-61 (12-10, 15-15, 12-14, 24-22)

később:

F csoport: CMB Cargo UNI Győr-Girona (spanyol) 19.00
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 20:22
Női kosárlabda Eb - Törökország, Olaszország és Szlovénia lesz a magyarok csoportellenfele
a C csoport másodikjaként jutott ki a szerb-lett közös rendezésű Eb-re, amelyre a nyolc kvartett győztese és a hat legjobb második szerzett kvótát.

Jövőre a 37. Európa-bajnokságot 16 csapat részvételével rendezik június 27-től július 7-ig Nisben, Nagybecskereken (Zrenjanin) és Rigában, a negyeddöntőkkel induló kieséses szakasznak pedig Belgrád ad otthont. Szerbia és Lettország a rendező jogán vesz részt a kontinenstornán.

Legutóbb, 2017 júniusában a csehországi Eb-n a magyar csapat egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), és a 12. helyen zárt. Az akkori mezőnyből 14 csapat jövőre is ott lesz a rajtnál, Szlovákia és Görögország helyére Nagy-Britannia és Svédország érkezik.

Az Eb csoportjai:

-----------------A csoport: Ukrajna, Nagy-Britannia, Litvánia, SpanyolországB csoport: Svédország, Franciaország, Csehország, MontenegróC csoport: Magyarország, Törökország, Olaszország, SzlovéniaD csoport: Fehéroroszország, Oroszország, Belgium,
velemenyezd, 2018. december 12. szerda, 14:21
Női kézilabda Eb - A magyar válogatott csak győzelemmel lehet elődöntős
a románok legyőzik a spanyolokat, a norvégok pedig a hollandokat, majd szerdán délután a norvégok a spanyolokat is megverik, a magyar együttesnek annak tudatában kell pályára lépnie 18 órától Romániával szemben, hogy győzelem esetén sem lehet elődöntős.

Mindkét középdöntő-csoportból az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat, ugyancsak Párizsban. Érdekesség, hogy utóbbira a románok elleni döntetlennel is maradna esélye a magyar csapatnak, de még egy győzelemmel is lemaradhat róla, ha számára szerencsétlenül alakulnak az eredmények.

A kontinenstorna győztese kvótát szerez a 2020-as tokiói olimpiára, s a további két dobogóshoz hasonlóan kijut a jövő decemberi, kumamotói világbajnokságra.

A II. csoport további programja:

kedd: Spanyolország-Románia 18.00Hollandia-Norvégia 21.00

szerda: Spanyolország-Norvégia 15.45Magyarország-Románia 18.00Hollandia-Németország 21.00

Az állás: 1. Hollandia 6 pont/3 mérkőzés, 2. Románia 4/3 (84-76), 3.
velemenyezd, 2018. december 10. hétfő, 10:11
Labdarúgó NB II - Fölényes győzelemmel állt élre a Zalaegerszeg
A vendégek az 55. percben emberhátrányba kerültek.

Eredmények, Merkantil Bank Liga NB II, 19. forduló:ZTE FC-BFC Siófok 6-1 (3-0)

korábban:Gyirmót FC Győr-Kaposvári Rákóczi FC 0-1 (0-1)Budaörs-WKW ETO FC Győr 3-1 (1-1)Budafoki MTE-Vác FC 2-1 (2-0)Dorogi FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 0-0Soroksár SC-Duna Aszfalt TVSE 1-1 (0-0)Kazincbarcika-Nyíregyháza Spartacus FC 1-2 (0-1)Credobus Mosonmagyaróvár-Békéscsaba 1912 Előre 3-0 (2-0)Ceglédi VSE-Aqvital FC Csákvár 2-1 (2-0)BSS Monor-Vasas FC 0-2 (0-0)

Az élcsoport: 1. Zalaegerszeg 41 pont, 2. Gyirmót 40, 3. Kaposvár 38
velemenyezd, 2018. december 09. vasárnap, 19:02
Labdarúgó NB I - Menesztették Benczés Miklóst a Puskás Akadémiától
A felcsúti klub honlapja szerint az esztendő utolsó mérkőzésén a Mezőkövesd ellen Komjáti András klubigazgató irányítja a csapatot, míg a vezetőség hamarosan megkezdi a tárgyalásokat a lehetséges utóddal.

Benczést júniusban kettő plusz egy évre nevezték ki vezetőedzőnek.

A Puskás Akadémia 17 forduló után öt győzelemmel, három döntetlennel és kilenc vereséggel, 18 szerzett ponttal a kilencedik helyen áll az OTP Bank Ligában.
velemenyezd, 2018. december 08. szombat, 20:17