2020. január 28. kedd | 5. hét | 28. nap | 18:53 | Károly, Karola
Női kézilabda BL - Döntetlent játszott a címvédő Győr
A győriek napra pontosan két év óta veretlenek a BL-ben.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló, 2. csoport:Győri Audi ETO KC-Brest Bretagne (francia) 27-27 (15-17)--------------------------------------------------------

Az ETO szerdán 34-29-re kikapott Siófokon a bajnokság rangadóján, de a Bajnokok Ligájában százszázalékos volt, ahogyan francia ellenfele is.

Ezúttal sem kezdtek jól a győriek, a Brest sokkal hatékonyabban védekezett és pontosabban támadott, így a 12. percben már 9-3-ra vezetett. Danyi Gábor vezetőedző időt kért és cserékkel próbálkozott, ezt követően csapata egy 5-1-es sorozattal felzárkózott. Kiss Éva több alkalommal is bravúrral védett, a lövések pedig pontosabbak lettek, és bár 12-14-es állás után megint három francia találat következett, a szünet előtt háromszor a hazaiak voltak eredményesek, így a Brest 17-15-re vezetett.

Nagy lendülettel kezdte a második felvonást a Győr, gyorsan egyenlített, de az ötvenedik percben megint hárommal jobban álltak a vendégek, akiknél
velemenyezd, 2020. január 26. vasárnap, 20:39
Női kézilabda BL - Az FTC tíz góllal legyőzte a CSM Bucuresti csapatát
Eredmény, középdöntő, 1. forduló, 1. csoport:FTC-Rail Cargo Hungaria - CSM Bucuresti (román) 33-23 (19-10)----------------------------------------------------------- --

Elsöprő kezdést produkált a Ferencváros, amely a 13. percben már 9-2-re vezetett. A két csapat támadójátéka és védekezése között egyaránt nagy különbség volt, a házigazdák rendkívül hatékonyan lőttek és keményen, pontosan védekeztek.

Az FTC minden posztról eredményes volt, ezzel széthúzta ellenfele védőfalát. Folyamatosan nőtt a különbség, és a bukarestiek a meccs harmadánál már másodszor kértek időt. Majd támadásban levitték a kapusukat, így létszámfölényes helyzetet teremtettek, de a magyar együttes néhányszor ezt is ki tudta használni. A románok 5-14-es állás után minden hazai gólra tudtak válaszolni, de így is kilencgólos hátrányban voltak a szünetben.

A második felvonásban sem változott a játék képe, Bíró Blanka továbbra is remekül védett, a Ferencváros pedig erre alapozva egy négyes gólsorozattal kezdett (23-10). A
velemenyezd, 2020. január 25. szombat, 17:42
Női kézilabda NB I - Siófokon szakadt meg a Győr hosszú veretlensége
Négy perc alatt 3-0-ra ellépett a Bajnokok Ligájában is címvédő Győr, ám a folytatásban egy hatos gólsorozattal fordítottak az EHF Kupa-győztes hazaiak, sőt a 18. percben már öt találat volt az előnyük. Ekkor még "látótávolságban" volt az ETO, ám a Siófok a spanyol Nerea Pena vezetésével a szünet előtt 7-0-s szériát produkált.

A győriek nagyon sok technikai hibát követtek el, Szikora Melinda bravúrosan védett, a siófokiak belső poszton szereplő játékosai pedig rendkívüli hatékonysággal lőttek.

A második felvonásban a vendégek mindent megtettek a felzárkózásért, gyorsítottak a játékon, kevesebb lett a technikai hiba, Amandine Leynaud is többet védett. Csapatának sikerült 27-22-ra visszakapaszkodnia, de a folytatásban Szikora ismét parádézott, Jezic és Niombla pedig támadásban remekelt a hazaiaknál.

Az 54. percben már csak négy volt a címvédő hátránya, de a Siófok nem engedte ki kezéből a megérdemelt sikert. A hazaiaknál Nerea Pena, Gnonsiane Niombla, Andrea Kobetic és Tomori Zsuzsanna is
velemenyezd, 2020. január 22. szerda, 19:42
Nőtt az Audi Hungaria gyártási eredménye 2019-ben
Közleményük szerint tavaly összesen 1 millió 968 ezer 742 motor készült Győrben, 14 ezer 441-gyel több, mint 2018-ban. A gyártósorról legördült járművek száma az előző évhez képest 64 ezer 817 darabbal, 164 ezer 817-re nőtt.

A vállalat 1 millió 370 ezer 316 benzinmotort, 508 ezer 59 dízel-, valamint 90 ezer 367 darab elektromos motort gyártott.

Részletesebb bontásban a háromhengeres Otto-motorból 99 ezer 789 darab, a négyhengeresből 983 ezer 893 darab, a négyhengeres dízelmotorból pedig 331 ezer 727 készült.

Az öthengeres Otto-motorból 14 ezer 927 darabot gyártottak, a hathengeres motorokból 267 ezer 105 Otto- és 168 ezer 996 dízelt, valamint 11 ezer 938 nyolc- és tízhengeres motort.

A járművek közül az Audi Q3 készült a legnagyobb darabszámban, amelyből 120 ezer 230 darab készült. Az Audi TT modellekből 11 ezer 791 Coupé-t és 3 ezer 208 Roadstert gyártott a vállalat.

Az A3 Cabrioletből 7 ezer 302, az A3 Limousine-ból pedig 6 ezer 986 darab készült. Utóbbi típust az
velemenyezd, 2020. január 15. szerda, 12:02
Női kézilabda NB I - Dunaújvárosi siker Székesfehérváron
A tabellán tizedik házigazdák a második félidő elején négy góllal is vezettek, a hetedik helyet elfoglaló vendégek azonban a hajrában fordítani tudtak. A győztes gólt hétméteresből Szekerczés Luca szerezte, hat másodperccel a mérkőzés vége előtt.

Eredmény (a szövetség honlapjáról):Alba Fehérvár KC-Dunaújvárosi Kohász KA 22-23 (14-11)

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 13 13 - - 422-301 26 pont 2. Siófok KC 12 9 1 2 397-279 19 3. FTC-Rail Cargo Hungaria 12 8 3 1 382-310 19 4. Érd HC 12 9 - 3 389-322 18 5. DVSC Schaeffler 12 7 3 2 363-329 17 6. Váci NKSE 12 5 2 5 337-337 12 7. Dunaújvárosi Kohász KA 12 5 2 5 293-305 12 8. MTK Budapest 13 4 2 7 351-407 10 9. Kisvárda Master Good SE 12 3 3 6 297-319 910. Alba Fehérvár KC 12 4 1 7 292-342 911. Szombathelyi KKA 12 3 1 8 300-360 712. Motherson-Mosonmagyaróvár 12 2 1 9 291-353 513. Békéscsabai Előre NKSE 11 1 1 9 287-330 314. Szent István SE 11 - 2 9 274-381 2
velemenyezd, 2020. január 10. péntek, 20:22
Női kézilabda NB I - Az FTC döntetlent játszott az MTK vendégeként
köszönhetően az utolsó percben a győzelemért támadhattak, és bár nem jártak sikerrel az enerváltan védekező FTC-vel szemben, a játékosok győztesként ünnepelték magukat.

A mezőny legjobbja Győri Barbara, az MTK kapusa volt, aki 14 védéssel segítette csapatát. Csapattársai közül Fekete Bozsana nyolc, Szöllősi-Zácsik Szandra hét gólt dobott. A Ferencváros legeredményesebb játékosa Lukács Viktória volt nyolc góllal, Kovacsics Anikó pedig hétszer talált be.

Eredmény:MTK Budapest - FTC-Rail Cargo Hungaria 36-36 (20-21)

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 13 13 - - 422-301 26 pont 2. FTC-Rail Cargo Hungaria 12 8 3 1 382-310 19 3. Siófok KC 11 8 1 2 359-253 17 4. Érd HC 11 8 - 3 355-291 16 5. DVSC Schaeffler 11 7 2 2 335-301 16 6. Váci NKSE 11 5 2 4 306-303 12 7. Dunaújvárosi Kohász KA 11 4 2 5 270-283 10 8. MTK Budapest 13 4 2 7 351-407 10 9. Alba Fehérvár KC 11 4 1 6 270-319 910. Kisvárda Master Good SE 11 3 2 6 269-291 811. Szombathelyi KKA 12 3 1 8 300-360 712. Motherson-Mosonmagyaróvár 11 2 1 8
velemenyezd, 2020. január 07. kedd, 20:52
Női kézilabda NB I - Simán nyert a Siófok
A mezőny legeredményesebbje a vendégek spanyol légiósa, Nerea Pena volt kilenc góllal.

Eredmények (a szövetség honlapjáról):MTK Budapest-Siófok KC 26-37 (12-20)

korábban:Érd-Alba Fehérvár KC 35-25 (18-12)

később:EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE - Váci NKSE 18.00DVSC Schaeffler-Szombathelyi KKA 18.00Motherson-Mosonmagyaróvár - Kisvárda Master Good SE 18.00Dunaújvárosi Kohász KA-Szent István SE, Szekszárd 18.00FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 18.00
velemenyezd, 2019. december 29. vasárnap, 18:41
Női kézilabda NB I - Tízgólos fehérvári vereség Érden
Eredmény (a szövetség honlapjáról):Érd-Alba Fehérvár KC 35-25 (18-12)

később:MTK Budapest-Siófok KC 17.00EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE - Váci NKSE 18.00DVSC Schaeffler-Szombathelyi KKA 18.00Motherson-Mosonmagyaróvár - Kisvárda Master Good SE 18.00Dunaújvárosi Kohász KA-Szent István SE, Szekszárd 18.00FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC 18.00
velemenyezd, 2019. december 29. vasárnap, 17:30
Élő tv-sportközvetítések - Péntek, szombat, vasárnap
Lenzerheide

Digisport 113.25: Labdarúgás, angol bajnokság, Brighton-Bournemouth18.10: Labdarúgás, angol bajnokság, Norwich City-Tottenham Hotspur

Digisport 217.55: Jégkorong, szlovák Extraliga, MAC Újbuda-Slovan Bratislava

Spíler 115.30: Labdarúgás, angol bajnokság, Newcastle United-Everton20.15: Labdarúgás, angol bajnokság, Burnley-Manchester United

december 29., vasárnap:

-----------------------

M4 Sport15.30: Kézilabda, női NB I, Érd-Alba Fehérvár KC17.45: Kézilabda, női NB I, FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC

Sport 113.30 és 20.00: Darts, PDC-világbajnokság, London

Sport 213.30: Kézilabda, német bajnokság, Magdeburg-Wetzlar16.00: Labdarúgás, Lázár Bence Emléktorna19.00: Amerikaifutball, NFL, alapszakasz, Kansas City Chiefs-Los Angeles Chargers22.30: Amerikaifutball, NFL, alapszakasz, Houston Texans-Tennessee Titans

Eurosport 9.50 és 12.30: Alpesi sí, világkupa, női műlesiklás, Lienz11.00 és 14.00: Alpesi sí, világkupa, férfi kombináció, Bormio17.15:
velemenyezd, 2019. december 27. péntek, 08:04
Az együttműködés bővítéséről tárgyalt az Izraeli-Magyar Tudósklub Tel-Avivban
elmélyítésére.

Zimborás Zoltán, az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont csoportvezetője és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem professzora a kvantumtudomány perspektíváit járta körül.

Szolnoki Szabolcs, a Tel-Aviv-i Magyar Nagykövetség tudományos és technológiai ügyekért felelős szakdiplomatája a közös pályázati lehetőségeket, a rendelkezésre álló ösztöndíjakat, a pályázatok részvételi szabályait mutatta be.

Lukács Eszter, a Széchenyi István Egyetem oktatási rektorhelyettese és Hanula Barna, az Audi Hungaria Járműmérnöki Kar dékánja ismertették Győr térsége és a Nyugat-Dunántúl gazdasági potenciálját, az ország bruttó hazai termékének 8 százalékát előállító ipari központ beruházási lehetőségeit, és tájékoztatták egyetemük nemzetközi együttműködéseiről az egybegyűlteket.

A 2014-ben alapított Izraeli-Magyar Tudósklub célja a két ország kutatói és intézményei közötti együttműködések támogatása, csereprogramok, tudástranszfer és közös pályázati lehetőségek kiaknázása, valamint a
velemenyezd, 2019. december 17. kedd, 19:32