Regisztráció  Belépés
2017. október 21. szombat | 42. hét | 294. nap | 23:10 | Orsolya
Női röplabda BL - A CEV Kupában folytatja szereplését a Békéscsaba
Eredmény, női BL, selejtező, 2. forduló, visszavágó (az európai szövetség honlapja alapján): Imoco Volley Conegliano (olasz)-Linamar-Békéscsabai RSE 3-0 (11, 10, 15)--------------------------------------------------------------- --------

A keddi első mérkőzésen az olasz csapat ugyancsak 3-0-ra nyert Békéscsabán.

A nyáron alaposan átalakult Békéscsaba - amelyet új vezetőedző, az olasz Alberto Salomoni irányít - ezúttal sem tudta megszorítani jóval esélyesebb ellenfelét. Az előző idény BL-ezüstérmese 1 óra 6 perc alatt győzött. Az olasz csapatnak a 16-os főtáblára kerüléshez még egy párharcot kell megnyernie.

A Békéscsaba a CEV Kupa legjobb 32 csapata között az izraeli Makkabi TX Haifával csap össze december végén és január elején. Ugyanebben a kupasorozatban érdekelt a Fatum-Nyíregyháza is, amely a belga bajnok Asterix Avo Beveren ellen kezdi meg szereplését.
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 22:03
Női kosárlabda NB I - Vasas-győzelem az MTK ellen
Eredmény (a szövetség honlapjáról):Vasas Akadémia - MTK-Budapest 68-59 (21-8, 20-17, 14-14, 13-20)

később:PINKK-Pécsi 424 - Aluinvent DVTK Miskolc 20.00
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 20:34
Női röplabda NB I - Nagy csatában nyert Nyíregyházán a Vasas
Eredmények (a szövetség honlapjáról):

A csoport:Budaörsi DSE - Haladás Szombathely 3-0 (23, 17, 23)Penta Gödöllői RC - UTE 0-3 (-17, -22, -16)

B csoport:Fatum-Nyíregyháza - Vasas Óbuda 2-3 (26, -25, -21, 24, -13)
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 20:33
Férfi vízilabda ob I - Vasas-győzelem az újoncnál
A Szentes a vártnál is biztosabban, öt góllal győzte le vendégét, a Szegedet.

Eredmények:

E.ON férfi ob I, alapszakasz, 4. forduló:

A csoport:AVUS Szombathely-VasasPlaket 10-12 (5-3, 2-3, 2-3, 1-3)

korábban:Kaposvári VK - Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 5-15 (0-3, 1-3, 2-4, 2-5)

később:UVSE - MKB-Euroleasing-BVSC 20.00

B csoport:Metalcom-Szentes - ContiTech Szeged-Diapolo 12-7 (1-2, 2-2, 7-2, 2-1)

korábban:EBP Tatabánya - PannErgy-Miskolci VC 6-3 (2-1, 0-0, 1-1, 3-1)

később:Racionet Honvéd - ZF-Eger 19.00PVSK Mecsek-Füszért - A-Híd OSC-Újbuda 19.00
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 20:13
Labdarúgó NB I - A hosszabbításban lőtt góllal nyert a Diósgyőr
OTP Bank Liga, 13. forduló: Diósgyőri VTK-Budapest Honvéd 2-1 (1-1)---------------------------------------- Nagyerdei Stadion, 4500 néző, v.: Szabó Zs.

gólszerzők: Ugrai (20.), Joannidisz (93., - 11-esből), illetve Holender (38.)

sárga lap: Szarka (39.), Villar (40.), Busai (41.), illetve Bobál (47., 93.), Kamber (54.), Eppel (62.)

piros lap: Bobál (93.)

DVTK:

---- Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Forgács - Vela, Busai, Villar (Kocsis, 66.) - Szarka (Bacsa, 66.), Joannidisz, Ugrai (Óvári, 89.)

Honvéd:

-------- Gróf - Latifu, Lovric, Baráth, Bobál - Kamber - Holender (Laczkó, 91.), Gazdag (Pölöskei, 90.), Bánó-Szabó (Herjeczki, 55.) - Eppel, Lanzafame

A debreceni kettős rangadó második mérkőzésén nagyszerű hangulatot teremtettek a szurkolók, elsősorban a diósgyőri drukkerek voltak elemükben, végig szinte megállás nélkül hajtották előre csapatukat. Az első perctől kezdve feszült hangulatú találkozón Ugrai szerzett vezetést a DVTK-nak, majd a félidő hajrájában
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 20:12
Női kézilabda EHF Kupa - Bravúrral továbbjutott a Vác
A 29-22-es siker előtt egy héttel, múlt szombaton a magyar együttes szintén hét góllal, 33-26-ra maradt alul a német Bundesligában legutóbb negyedik ellenfelével szemben.

Eredmény:

Női EHF Kupa-selejtező, 2. forduló, 2. mérkőzés:Váci NKS-Buxtehuder SV (német) 29-22 (17-14)--------------------------------------------a magyar csapat góldobói: Kovács 6, Barján 5, Radosavljevic 4, Helembai 3, De Souza 2, Jovetic 2, Kácsor 2, Lakatos 2, Szondi 2, Szamoránsky 1

Továbbjutott: 55-55-ös összesítés mellett több idegenben lőtt góllal a Vác

Az első félidőben nem úgy festett, hogy meglehet a továbbjutás, mivel 12 perc elteltével a vendégegyüttes állt jobban (7-8). A folytatásban a magyar csapat visszavette ugyan a vezetést, de nagyobb különbséget nem tudott kiharcolni, a szünetre 17-14-es állásnál vonultak el a felek.

A második harminc percben viszont fokozatosan növelte előnyét a Vác, előbb négy gól, majd öt lett a különbség (21-16, 39. perc). Negyedórával a vége előtt még mindig a
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 20:03
Magyar páros nyert a Kisteleken rendezett táncversenyen
2017. XIV. KISTELEK OPEN és WDFS Senior Standard Word Championship
30 ország, több mint 500 páros!
A távoli Izlandról, Mongóliából, Portugáliából, Franciaországból, Finnországból, a Balti államokból, de ismét jönnek Oroszországból, Hollandiából, Németországból, Görögországból és Svájcból is sportolók.
A szomszédos országok mindegyike képviselteti magát
Standart senior 1 tánc V.B. 2017 Kisteleken
Az 5.-ös számú Magyar versenyző páros /Szabó Anita és Balogh Bocskor nyerte a versenyt.
ARANYÉRMESEK lettek.
Balogh Csongor és Szabó Anita - szóló Angol keringő a döntőben: Videó

Senior I. Standard világbajnokság (/93):
1. Balogh Csongor, Szabó Anita (HUN)
2. Dmitry Vorobiev, Oxana Skripnik (RUS)
3. Ronald Pux, Sabine Pux (AUT)
4. Thorsten Zirm, Sonja Schwarz (GER)
5. Kemény Tamás, Princz Nóra (HUN)
6. Ignazio Grignani, Ilaria
maroka, 2017. október 21. szombat, 18:19
Férfi vízilabda ob I - Szolnoki KO a Kaposvár ellen, péntek után szombaton is
A Tisza-parti alakulat - a 11. fordulóból előrehozott meccsen - pénteken is megmérkőzött szombati ellenfelével, s már az első találkozójukon, Szolnokon is nagyon súlyos vereséget (18-2) mért riválisára.

A szombat délutáni program másik összecsapásán meglepetésre a Tatabánya legyőzte a nemzetközi porondon is érdekelt, az Eurokupában negyeddöntős Miskolcot.

Eredmények:

A csoport:Kaposvári VK - Szolnoki Dózsa-Közgép VSC 5-15 (0-3, 1-3, 2-4, 2-5)

később:AVUS Szombathely-VasasPlaket 18.00UVSE - MKB-Euroleasing-BVSC 20.00

B csoport:EBP Tatabánya - PannErgy-Miskolci VC 6-3 (2-1, 0-0, 1-1, 3-1)

később:Metalcom-Szentes - ContiTech Szeged-Diapolo 18.00Racionet Honvéd - ZF-Eger 19.00PVSK Mecsek-Füszért - A-Híd OSC-Újbuda 19.00
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 18:02
Labdarúgó NB I - Videoton-siker jó hajrával a Puskás Akadémia ellen
OTP Bank Liga, 13. forduló:Videoton FC - Puskás Akadémia FC 2-0 (0-0)------------------------------------------Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1000 néző, v.: Kassai

gólszerző: Juhász (88.), Henty (90+1.)

sárga lap: Vinicius (50.), Fiola (50.), Henty (84.), illetve Perosevic (29.), Balogh (57.)

Videoton:

---------Kovácsik - Fiola (Nego, 79.), Juhász, Vinícius, Stopira - Géresi (Scepovic, 63.), Varga (Suljic, 34.), Pátkai, Hadzic - Lazovic, Henty

Puskás Akadémia FC:

------------------- Hegedüs - Poór, Heris, Vanczák, Balogh - Mevoungou, Bacelic-Grgic (Márkvárt, 59.) - Perosevic (Prosser, 69.), Latifi (Molnár, 59.), Szakály - Knezevic

Egy szabálytalanság miatt érvénytelenített Videoton-gól volt a nyitó negyedóra legfőbb eseménye, de utána sem akart"igazi" találat születni, jóllehet a székesfehérvári alakulat több lehetőséget is összehozott a Puskás kapuja előtt. Az első félidő feljegyzésre kínálkozó eseménye még az volt, hogy Perosevic - sárga lapot érő -
velemenyezd, 2017. október 21. szombat, 17:43
Labdarúgó NB I - Böde góljával a Ferencváros nyerte a rangadót
OTP Bank Liga, 13. forduló:Ferencvárosi TC-Újpest FC 1-0 (0-0)-----------------------------------Groupama Aréna, 14 114 néző, v.: Iványi

gólszerzők: Böde (82.)

sárga lap: Gorriaran (57.), illetve Windecker (23.), Nwobodo (23.), Sankovic (45.), Litauszki (60.), Zsótér (66.), Novothny (91.)

Ferencváros:

-----------Dibusz - Botka (Varga, 64.), Blazic, Otigba, Pedroso - Gorriaran, Spirovski (Leandro, 46.) - Moutari (Priskin, 77.), Paintsil, Lovrencsics - Böde

Újpest:

------Pajovic - Balázs, Litauszki, Pávkovics, Pauljevic - Windecker, Sankovic (Tischler, 85.) - Nwobodo (Simon, 59.), Nagy, Zsótér (Salétros, 81.) - Novothny

A két klub történetének 278. egymás elleni mérkőzését és 222. bajnoki találkozóját rendezték meg, az élvonalban 100 zöld-fehér siker, 60 döntetlen és 61 lila-fehér győzelem született eddig.

A vendégek kezdték kissé aktívabban a találkozót, majd a hazaiak - akiknek kispadján eltiltás miatt nem ülhetett ott a vezetőedző Thomas Doll - váltak
Labdarúgó NB I - Először nyert idegenben a Balmazújváros
Az újonc Balmazújvárosnak ez volt a második sikere a szezonban, idegenben az első.

OTP Bank Liga, 13. forduló:Vasas FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-2 (0-2)--------------------------------------------Szusza Ferenc Stadion, 1034 néző, v.: Andó-Szabó

gólszerzők: Remili (59., tizenegyesből), illetve Sigér (32.), Arabuli (42.),

sárga lap: Burmeister (37.), Szivacski (49.), Hangya (51.), illetve Sigér (30.), Maisuradze (41.), Póti (87.), Vajda (92.)

Vasas:

-----Kamenár - Burmeister (Vaskó, a szünetben), James, Benes - Vogyicska (Szivacski, a szünetben), Vida, Berecz, Hangya (Ádám M., 71.) - Gaál, Kulcsár T., Remili

Balmazújváros:

-------------Pogacsics - Póti, Rus, Maisuradze (Jagodics, 90.), Uzoma - Vajda, Sigér, Haris, Habovda - Arabuli (Fekete, 87.), Andric (Zsiga, 68.)

Eleinte intenzív mezőnyjáték jellemezte a mérkőzést, kevés gólhelyzettel, ezért némileg meglepő volt, hogy a vendégek Sigér Dávid góljával vezetést szereztek az első félidő kétharmadánál, sőt a szünet
Női kézilabda BL - Győri vereség Oroszországban
A magyar csapat legutóbb április 9-én, a francia Metz ellen, a BL negyeddöntőjében veszített tétmérkőzést.

Eredmény,

Női BL, 3. forduló, B csoport:Rosztov-Don (orosz)-Győri Audi ETO KC 23-22 (12-12)--------------------------------------------------a Győr gólszerzői: Oftedal 5, Mörk, Amorím, Bódi 4-4, Görbicz 3, Althaus 2

A csoport állása: 1. Győr 4 pont (75-62), 2. Rosztov-Don 4 (70-70), 3. Midtjylland (dán) 4 (63-70), 4. Brest Bretagne (francia)
0
A győriek közül Tomori Zsuzsanna, a dán Anne Mette Hansen, a cseh Jana Knedlikova és a holland Cornelia Nycke Groot hiányzott sérülés miatt.

Az orosz csapat szerzett vezetést, de később hét percig nem talált a hálóba, s a vendégek fordítottak (3-4). Ezután az ETO nem lőtt gólt öt percen keresztül, így továbbra is szoros volt az állás (8-8).

A brazil Rodrigues Belo vezérletével a Rosztov-Don visszavette a vezetést, de a szünetben döntetlen volt az állás (12-12).