Regisztráció  Belépés
2018. július 22. vasárnap | 29. hét | 203. nap | 01:18 | Magdolna
Vízilabda Eb - Spanyol győzelem, csoportmásodikként az olaszokkal játszik a magyar csapat
Bíró Attila együttese a nyolc között hétfőn az olaszokkal játszik.

Eredmények:

nők, csoportkör, 5. forduló:

B csoport:Spanyolország-Oroszország 12-11 (2-2, 4-3, 2-3, 4-3)

korábban:Magyarország-Németország 26-1 (8-0, 7-1, 4-0, 7-0)

korábban:Szerbia-Törökország 9-6 (3-0, 1-0, 2-3, 3-3)

A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 15 pont, 2. Magyarország 12, 3. Oroszország 9, 4. Németország 6, 5. Szerbia 3, 6. Törökország
0
A csoport:

korábban:Izrael-Horvátország 7-7 (1-0, 0-1, 2-2, 4-4)Olaszország-Franciaország 11-3 (3-1, 2-1, 2-0, 4-1)Hollandia-Görögország 8-7 (1-1, 1-1, 2-3, 4-2)

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 13 pont, 2. Görögország 12, 3. Olaszország 10, 4. Franciaország 6, 5. Izrael 1 (18-73), 6. Horvátország 1 (19-90)

A két csoportból az első négy helyezett jutott tovább a negyeddöntőbe.

A negyeddöntő programja:

hétfő:

------Oroszország-Görögország 17.00Magyarország-Olaszország 18.30Hollandia-Németország
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 23:40
Labdarúgó NB I - Góllövőlista
1 gólos:

--------Bamgboye (Haladás), Calvente (Debrecen), Cseri T. (Mezőkövesd), Danilo (Budapest Honvéd), Drazic (Mezőkövesd), Juhász (MOL Vidi FC), Kamber (Budapest Honvéd), Kulcsár D. (Paks), Lazovic (MOL Vidi FC), Lukács D. (Budapest Honvéd), Priskin (Haladás), M. Scepovic (MOL Vidi FC), S. Scepovic (MOL Vidi FC), Szalai A. (Mezőkövesd)
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 22:30
Labdarúgó NB I - A Honvéd ismét legyőzte a Haladást
OTP Bank Liga, 1. forduló:Budapest Honvéd-Swietelsky Haladás 3-2 (1-1)-------------------------------------------Bozsik-stadion, 1670 néző, v.: Berke

gólszerzők: Danilo (38.), Kamber (67.), Lukács D. (76.), illetve Priskin (45.), Bamgboye (80.)

sárga lap: Skvoric (14.), illetve Jagodics (16.), Benes (53.), Petró (74.)

piros lap: Priskin (81.)

Budapest Honvéd:

---------------Gróf - Batik, Kamber, Skvoric - Heffler T., Uzoma - Vadócz, Gazdag (Pölöskei Zs., 85.), Nagy G. - Danilo (Cipf, 91.), Holender (Lukács D., 63.)

Haladás:

--------Király - Schimmer, Kolcák, Benes, Bosnjak (Habovda, 41.) - Grumic, Jagodics - Mészáros, Petró (Németh M., 78.), Lyng (Bamgboye, 71.) - Priskin

Szakadó esőben kezdődött, 15 perccel később viszont már csak szemerkélőben folytatódott a találkozó, amelyen sokáig a Honvéd irányított, de mezőnyfölényét a 38. percig nem tudta gólhelyzetre váltani. Akkor Gazdag Dániel jó ütemben ugratta ki Danilót, aki két szombathelyi védő között lépett ki,
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 22:29
Labdarúgó NB I - A Paks elleni sikerrel rajtolt a Mezőkövesd
OTP Bank Liga, 1. forduló:Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 3-1 (2-1)-------------------------------------Mezőkövesd, 1977 néző, v: Erdős

gólszerzők: Drazic (30.), Szalai A. (38.), Cseri (80.), illetve Kulcsár D. (33.)

sárga lap: Meszhi (61.), Széles (74.), illetve Papp (55.), Haraszti (88.), Horváth P. (94.)

Mezőkövesd:

----------Dombó - Farkas, Iszlai (Meszhi, 49.), Pillár, Vadnai - Tóth (Vajda, 64.), Szalai A. - Szeles, Koszta, Drazic - Cseri (Szakály D., 94.)

Paks:

-----Nagy G. - Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó - Simon Á. (Kővári, 79.) - Haraszti, Papp, Bertus, Bartha (Horváth P., 75.) - Simon A. (Hahn, 64.)

Az első harminc perc "ismerkedéssel", valamint meddő paksi mezőnyfölénnyel telt, aztán nyolc perc alatt három gólt is láthatott a kövesdi közönség. Előbb a hazaiak egy szép támadás végén egy jól eltalált lövéssel megszerezték a vezetést, majd három perc alatt - némi szerencsével - egyenlített a Paks, hogy aztán öt perc múlva ismét hátrányba kerüljön, miután a
16. FINA junior műúszó világbajnokságon 3. nap - 4. nap
A magyar együttes , 14. lett, előrelépett, mert csupán 7 európai válogatott bizonyult jobbnak nála, vagyis a fejlődés egyértelmű.
Eredmények:
Csapat technikai:
1. Oroszország 92.7342 pont,
2. Ukrajna 90.3331,
3. Japán 89.0176, ...

14. Magyarország (Apáthy Anna, Gács Boglárka, Hungler Szabina, Szabó Anna, Dávid Janka, Gerstenkorn Mira, Kassai Dóra, Szabó Veronka) 75.1146.

4. nap esti döntő
1. Oroszok vezetik (93.2667 pont)
2. ukránok (91.0667)
3. japánok (89.8000) előtt,

78.6667 pont kellett a döntőhöz, a magyar csapat pontszáma: 77.3000.NEM jutottak a döntőbe.
maroka, 2018. július 21. szombat, 22:25
Labdarúgó NB I - Magabiztos győzelemmel kezdett a bajnok Vidi FC
OTP Bank Liga, 1. forduló: MOL Vidi FC - Kisvárda Master Good FC 4-0 (3-0) ----------------------------------------------- Felcsút, 1744 néző, v.: Bognár T.

gólszerzők: Lazovic (16.), M. Scepovic (36.), Juhász R. (44.), S. Scepovic (92.)

sárga lap: Gosztonyi (43. - cserejátékosként)

piros lap: Vári B. (12.)

MOL Vidi FC:

------------Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Tamás K. - Pátkai, A. Hadzic (Nikolov, 70.), Varga J., Kovács I. - Lazovic (Sós, 58.), M. Scepovic (S. Scepovic, a szünetben)

Kisvárda:

--------Felipe - Lukjancsuk (Beriosz, 39.), Parcvanija, Izing, Jánvári, Vári B. - Karaszjuk, Lucas, Misic (Gosztonyi, 77.) - Ilic (Hej, a szünetben), Sinder

A bajnok Vidi FC ragadta magához a kezdeményezést az NB I-ben abszolút újonc Kisvárda ellen, amelynek kezdőcsapatában mindössze három magyar játékos volt. A 12. percben a ziccerbe kerülő Lazovic a büntetőterületen belül a földre került Vári Barnabás szorításában, ezért a játékvezető utóbbit kiállította. A
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 22:20
Vízilabda Eb - Hollandia nyerte az A csoportot
Amennyiben a játéknap utolsó, késő esti mérkőzésén Oroszország legyőzi a házigazda Spanyolországot, akkor Magyarország harmadik lesz a B csoportban, és a negyeddöntőben a görögökkel találkozik. Spanyol siker vagy döntetlen esetén Magyarország másodikként zár és Olaszországgal mérkőzik a nyolc között.

Eredmények:

A csoport:

----------Izrael-Horvátország 7-7 (1-0, 0-1, 2-2, 4-4)Olaszország-Franciaország 11-3 (3-1, 2-1, 2-0, 4-1)Hollandia-Görögország 8-7 (1-1, 1-1, 2-3, 4-2)

B csoport:

----------

korábban:Magyarország-Németország 26-1 (8-0, 7-1, 4-0, 7-0)Szerbia-Törökország 9-6 (3-0, 1-0, 2-3, 3-3)

később:Spanyolország-Oroszország 22.00
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 21:49
Junior műúszó-vb - Orosz siker újabb két versenyszámban
A szervezők beszámolója szerint a csapatok esti döntőjében az oroszok újabb győzelméhez nem fért kétség, ráadásul az ukránok és a japánok is remekeltek, 90 pont fölötti gyakorlatot mutatva be.

A junior világbajnokságon a most debütáló vegyes páros technikai számban a Mihail Vasziljev, Alina Mantulenko duó fölényes sikert aratott. A férfiak részvétele hivatalosan a 2015-ös kazanyi felnőtt vb-n kezdődött a műúszásban, de mostantól már a 15-18 évesek között is indulhatnak fiúk a lányok oldalán.

A gyakorlatokat a helyszínen tekintette meg Cornel Marculescu, a vizes sportágak nemzetközi szövetségének (FINA) ügyvezető igazgatója.

Vasárnap 11 órától a szabadkombinációs kűr selejtezőjét, 17 órától pedig a döntőjét rendezik a Duna Arénában. A kettő között a vegyes párosok szabadprogramja szerepel a műsoron 16 órától, a világbajnokságot pedig a 19 órakor kezdődő gála zárja. A belépés ingyenes.

Egyre több magyar turista utazik Horvátországba
A tavalyi 3 millió vendégéjszakát az idén már most elérték a magyar turisták. Az előző hétvégén, a labdarúgó-világbajnokság döntőjének időszakában mintegy 28 ezer magyar turista látogatott Horvátországba - mondta.

Az idei szezonban a cél, hogy legalább 600 ezer magyar turista látogasson az Adriai-tenger partjára - tette hozzá a horvát idegenforgalmi szakember.

A horvát tengerparton magyar rendőrök is teljesítenek szolgálatot. Pulában és Zadarban van magyar rendőri kontingens - emlékeztetett Marin Skenderovic.
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 19:29
Labdarúgó NB I - Debreceni sikerrel indult a szezon
OTP Bank Liga, 1. forduló: Puskás Akadémia FC - Debreceni VSC 0-1 (0-0) -------------------------------------------- Felcsút, 931 néző, v.: Vad II.

gólszerző: Calvente (77.)

sárga lap: Haris (7.), Tőzsér (60.), Csősz (88.)

Puskás Akadémia:

--------------- Hegedüs L. - Osváth, Spandler, Heris, Trajkovski - Márkvárt, Molnár G. (Knezevic, 70.), Balogh B. - Latifi (Kiss T., 62.), Diallo, Radó

DVSC:

---- Nagy S. - Cikos, Kinyik, Szatmári Cs., Barna - Bódi, Kusnyír (Csősz, 82.), Tőzsér, Haris, Varga K. (Calvente, 61.) - Takács T. (Avdijaj, 70.)

A szezon első ziccerét a 3. percben a Debrecen csatára, Takács bombázta a hazai kapusba, majd tíz perc elteltével tízméteres fejese is célt tévesztett. A PAFC negyedóra elteltével "érkezett meg" a meccsbe és Diallo révén lesgólig jutott. A vendégek egyik sarokrúgásukat követően centiméterekre voltak a gólszerzéstől: Márkvárt a gólvonalról vágta ki a kapura fejelt labdát. A hajdúságiak lendülete a szünetig sem hagyott
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 19:09
Sárkányhajó-vb - Egy magyar aranyérem szombaton
A szervezők beszámolója emlékeztet rá, hogy a világbajnokság egyetlen éjszaka alatt átköltözött a Maty-éri pályáról a Tiszára, és az esemény a kánikula ellenére sokakat kicsalogatott a Huszár Mátyás rakpartra.

A magyarok egy arannyal gyarapították gyűjteményüket: a Dunai Sárkányok Vác csapata senior A mixed standard boat kategóriában győzött; ez volt a huszadik magyar érem a vb-n.
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 18:29
Vízilabda Eb - A németek elleni könnyed sikerrel készült a negyeddöntőre a női válogatott
Bíró Attila együttese a csoport második vagy harmadik helyén zár majd attól függően, hogy mi lesz a 22 órakor kezdődő spanyol-orosz összecsapás kimenetele.

A női torna negyeddöntőit hétfőn rendezik.

Eredmény:

nők, B csoport, 5. (utolsó) forduló:Magyarország-Németország 26-1 (8-0, 7-1, 4-0, 7-0)--------------------------------------------------Barcelona, Piscines Picornell, v.: Kunikova (szlovák), Dutilh-Dumas (holland)gólszerzők: Gurisatti 5, Csabai 4, Horváth B., Parkes, Szücs G. 3-3, Keszthelyi, Illés, Leimeter 2-2, Szilágyi, Gyöngyössy 1-1, illetve Deike G.

Magyarország:

-------------Tóth E. - Szilágyi, Horváth B., Szücs G., Illés, Keszthelyi, Leimeter - cserék: Gurisatti, Parkes, Garda, Csabai, Gyöngyössy, Gangl

Egy nappal a magyar-német férfipárharc után a nőknél is ez volt a párosítás, de míg pénteken nagy meglepetésre döntetlen született, erre szombaton semmi esély nem volt. A végeredményt eleve előre jelezte az, hogy a két női válogatott legutóbbi találkozóján,
velemenyezd, 2018. július 21. szombat, 16:59