Regisztráció  Belépés
2018. április 27. péntek | 17. hét | 117. nap | 05:02 | Zita
Így alszunk jól 50 felett is

A felnőtt lakosság negyede szenved krónikus alvászavarban, melynek kiváltó okai sokrétűek lehetnek. Egyes nőknél a rossz minőségű alvásért a változókorral járó élettani folyamatok a felelősek. Íme, néhány tanács számukra!

Hogy aludhatunk jól 50 felett?

A rossz alvást gyakran fogják a szorongásra, a stresszre, a túl sok koffeinre vagy a rossz matracra. Néha ehhez a változókor is hozzájárul: a hőhullámok, az erősebb vagy gyakoribb szorongási hullámokat okozó hormonális változások. A nyugodt, hosszú éjszakák visszatérhetnek, ha megfogadunk néhány tanácsot!

Mozogjunk rendszeresen! Figyeljünk azonban arra, hogy ne közvetlenül lefekvés előtt fárasszuk le magunkat, mert felélénkülve éppen az ellenkező hatást érhetjük el.
Vezessünk be rendszert a napi alvási ciklusunkba, például minden este körülbelül ugyanabban az időben bújjunk ágyba.
vorosrozsa66, 2018. április 16. hétfő, 23:30
Labdarúgó NB I - Döntetlen Balmazújvárosban
A két csapat előző két mérkőzésén idegenbeli siker született, júliusban a Vasas nyert vendégként, októberben pedig a Balmazújváros a fővárosban.

A hazai együttes az előző három találkozóján nem szerzett gólt, a mostani egy pontot ért, míg a Vasas az előző három idegenbeli összecsapását elveszítette, így e tekintetben javított.

OTP Bank Liga, 24. forduló:Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Vasas FC 1-1 (1-0)--------------------------------------------Balmazújváros, 1094 néző, v.: Berke

gólszerző: Andric (29.), illetve Vida (64.)

sárga lap: Maisuradze (31.), illetve James (41.), Pavlov (69.)

Balmazújváros:

--------------Horváth L. - Habovda, Póti, Tamás L., Uzoma - Vajda S., Sigér, Kamarás (Rácz, 56.), Maisuradze - Sindagoridze (Batarelo, 67.), Andric (Harsányi, 87.)

Vasas:

------Nagy G. - Burmeister, Benes, Egerszegi, Ristevski - James (Pavlov, 59.), Vida, Berecz, Barczi - Remili, Ádám (Vaskó, 92.)

Kevés helyzet alakult ki az első félidőben, sok volt a hiba, a
velemenyezd, 2018. március 31. szombat, 19:03
A világ tizedik legjobb étterme is bemutatkozik a Gourmet fesztiválon
pontos étterem a világ 10. legjobbja, Reitbauert tavaly az évtized séfjének választotta Ausztriában a Gault Millau, jelenleg ő a legjobb osztrák séf" - idézi a közlemény Nemes Richardot, a Gourmet főszervezőjét, aki hozzátette, hogy a varsói gasztroszcéna élvonalába tartozó 4 Bib Gourmand étterem is Budapestre érkezik.

Mint mondta, nem csak a környező országok sztárséfjei látogatnak el Magyarországra, a színpadon is látható lesz és exkluzív vacsorát is ad például Latin-Amerika legjobb női séfje, Kamilla Seidler, aki a Noma társtulajdonosa, Claus Meyer által alapított La Paz-i Gustu étterem executive séfje volt ezidáig, jelenleg pedig egy új étterem nyitásán dolgozik.

Isztambul egyik legjobb étterme, a Neolokal executive séfje, Maksut Askar is Budapestre érkezik. Ő a The Diners Club World's 50 Best Restaurants tavalyi török felfedezettje, aki éttermével régi alapanyagokat hoz vissza a török gasztroköztudatba és újraértelmezi az anatóliai konyhát. Askar exkluzív vacsorát ad és a színpadon is
velemenyezd, 2018. március 20. kedd, 12:15
Labdarúgó NB I - Juhász Roland fejesgóljával legyőzte a Videoton a Balmazújvárost
OTP Bank Liga, 23. forduló: Videoton FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-0 (0-0) ----------------------------------------------- Felcsút, 1169 néző, v.: Farkas Á.

gólszerző: Juhász R. (84.)

sárga lap: Huszti (76.), M. Scepovic (85.), illetve Andric (53.), Rus (85.)

Videoton:

--------Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Stopira - Nikolov (Kovács I., 68.), Hadzic, Pátkai (Huszti, 60.) - Lazovic - S. Scepovic, M. Scepovic (Varga J., 86.)

--------------Horváth L. - Póti, Rus, Tamás L., Uzoma - Vajda S., Sigér, Maisuradze (Zsiga, 86.), Haris - Sindagoridze (Arabuli, 61.), Andric (Rudolf, 74.)

Az első félórában a hazaiak birtokolták többet a labdát, fölényükre jellemző volt, hogy a Balmazújváros alig lépte át a félpályát. Ezt követően kiszabadultak a vendégek a szorításból, de igazi gólhelyzet csak a Videoton előtt adódott az utolsó percben: egy sarokrúgás után Marko Scepovic két méterről az előtte fekvő védőbe lőtt.

A második félidő elején aktívabban kezdett a
velemenyezd, 2018. március 17. szombat, 19:23
Labdarúgó Magyar Kupa - A Balmazújváros már otthon eldöntötte a továbbjutást
Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre (II.) 5-0 (3-0)------------------------------------------------------------- --gól: Vajda (23., 51., 60.), Zsiga (35.), Habovda (44.)

Korábban:Budapest Honvéd-Debreceni VSC 0-0---------------------------------

Kedden játszották:Újpest FC-MTK Budapest (II. osztály) 2-1 (1-1)----------------------------------------------gól: Bojovic (37.), Nagy D. (67.), illetve Vass P. (39.)Puskás Akadémia-Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)---------------------------------------gól: Joannidisz (34.)

A visszavágókat április 3-án és 4-én rendezik.
velemenyezd, 2018. március 14. szerda, 19:02
Labdarúgó Magyar Kupa - Nem volt gól Kispesten
Noha a kispestiek jószerivel végigtámadták a mérkőzést, még 11-esből sem sikerült betalálniuk, mivel a tavalyi gólkirály, Eppel Márton csúnyán a jobb alsó sarok mellé lőtt. Később ugyan eredményes volt a válogatott csatár, de akkor les miatt érvénytelenítették a gólját.

Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:Budapest Honvéd-Debreceni VSC 0-0---------------------------------

Később:Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre (II.) 17.00

velemenyezd, 2018. március 14. szerda, 18:02
Labdarúgó Magyar Kupa - Egygólos előnyben az Újpest
Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:Újpest FC-MTK Budapest (II. osztály) 2-1 (1-1)----------------------------------------gól: Bojovic (37.), Nagy D. (67.), illetve Vass P. (39.)

Korábban:Puskás Akadémia-Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)---------------------------------------gól: Joannidisz (34.)

Szerdán játsszák:Budapest Honvéd-Debreceni VSC 16.00Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre (II.) 17.00

velemenyezd, 2018. március 13. kedd, 19:59
Labdarúgó Magyar Kupa - Idegenben szerzett előnyt a DVTK
Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés:Puskás Akadémia-Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)---------------------------------------gól: Joannidisz (34.)

Később:Újpest FC-MTK Budapest 18.00

Szerdán játsszák:Budapest Honvéd-Debreceni VSC 16.00Balmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre 17.00

velemenyezd, 2018. március 13. kedd, 19:09
Magyar Kupa - Negyeddöntős a Budapest Honvéd
A meccs elején Gazdag Dániel szerzett vezetést, majd a második félidőben Baráth Botond két percen belül a saját kapujába és a siófokiak hálójába is betalált.

A kispestiek ellenfele a nyolc között a Debrecen lesz.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók: Budapest Honvéd-BFC Siófok (II.) 2-1 (1-0)

Továbbjutott: a Honvéd, 4-3-as összesítéssel.

korábban:Sényő FC (megyei I.)-MTK Budapest (II.) 2-0 (2-0)

Tj.: az MTK, 4-2-es összesítéssel.

A negyeddöntő párosítása:Újpest FC-MTK Budapest (II.)Budapest Honvéd-Debreceni VSCPuskás Akadémia-Diósgyőri VTKBalmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre (II.)

Az első mérkőzéseket jövő szerdán, a visszavágókat pedig április 4-én rendezik.
velemenyezd, 2018. március 07. szerda, 20:13
Magyar Kupa - Kikapott, de továbbjutott az MTK
Sándor Tamás vezetőedző megyei I-ben szereplő együttese a 11. percben szerzett vezetést, előnyét a 22. percben megduplázta, de a folytatásban már nem tudta csökkenteni a hátrányát másodosztályú riválisával szemben.

Az MTK a negyeddöntőben az Újpesttel találkozik.

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó: Sényő FC (megyei I.)-MTK Budapest (II.) 2-0 (2-0)

Továbbjutott: az MTK, 4-2-es összesítéssel

később:Budapest Honvéd-BFC Siófok (II.) 18.00 (az első mérkőzésen: 2-2)

A negyeddöntő párosítása:Újpest FC - MTK Budapest (II.)Budapest Honvéd/BFC Siófok (II.) - Debreceni VSCPuskás Akadémia-Diósgyőri VTKBalmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre (II.)

velemenyezd, 2018. március 07. szerda, 14:53
Magyar Kupa - Kettős győzelemmel negyeddöntős az Újpest
A lila-fehérek a negyeddöntőben a Sényő és az MTK párharcának továbbjutójával találkoznak.

Eredmény:

Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:Paksi FC-Újpest FC 0-2 (0-0)

Továbbjutott: az Újpest kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel

szerdán játsszák:Sényő FC (megyei I.)-MTK Budapest (II.) 13.00 (az első mérkőzésen: 0-4)Budapest Honvéd-BFC Siófok (II.) 18.00 (2-2)

A negyeddöntő párosítása:Újpest FC - Sényő FC (megyei I.)/MTK Budapest (II.)Budapest Honvéd/BFC Siófok (II.) - Debreceni VSCPuskás Akadémia-Diósgyőri VTKBalmaz Kamilla Gyógyfürdő-Békéscsaba 1912 Előre (II.)

velemenyezd, 2018. március 06. kedd, 19:04