2018. október 21. vasárnap | 42. hét | 294. nap | 01:46 | Orsolya
Cselgáncs-vb - Tóth Krisztián elődöntős
A 2014-ben vb-ezüstérmes Tóthra - aki egy hónapja megnyerte a budapesti Grand Prix-t - a kazah Iszlam Bozbajev és az azeri Mammadali Mehdiyev után Rafal Kozlowski várt a 16 között. A lengyel dzsúdós egyetlen komolyabb eredménye tavaly a hágai GP-n szerzett bronzérme volt. Első találkozójukon a 23 éves Kozlowski semmit sem tudott kezdeni a Pénzügyőr sportolójával, kétszer intették, és a hosszabbításra szemlátomást teljesen elkészült az erejével. A ráadás 43 másodpercig tartott, amikor az Eb-ezüsttel és -bronzzal is büszkélkedő magyar a földhöz teremtette ellenfelét, ám a bíró ekkor még nem ítélt semmit. A zsűri videóról visszanézte az esetet, mire a mérkőzésvezető vazaarit jelzett Tóth javára.

A tavalyi, budapesti vb-n ötödik magyarra a negyeddöntőben a német Eduard Trippel várt.

"Nagyon kellemetlen, jobbos ellenfél, taktikus dzsúdóval lehet megverni" - adott rövid ismertetést az MTI-nek Tóth Krisztián edzője, Pánczél Gábor.

A 24 éves magyar dzsúdós nem pihenhetett sokat, mivel alig tíz
velemenyezd, 2018. szeptember 24. hétfő, 11:53
Asztalitenisz Eb - Póta elődöntős és már biztosan érmes női párosban
Azt már a párosítás ismeretében tudni lehetett, hogy nagy csatára van kilátás a negyeddöntőben. Póta - aki 2008-ban Tóth Krisztinával lett a kontinens legjobbja - és Ekholm ugyanis első kiemeltként, a másik oldalon a német Sabine Winter pedig a szám kétszeres bajnokaként lépett asztalhoz, 2013-ban ugyancsak mostani párjával, Petrissa Soljával, két éve, Budapesten pedig Kristin Silbereisennel nyerte meg az Eb-t.

Az első szett fordulatos csatát hozott. Váltott vezetéssel jutottak el a felek 9-9-ig, majd a 36 éves Ekholm szervája után a magyar, svéd duó jutott játszmalabdához. A skandináv játékos második adogatásával - és némi szerencsével, egy hálóról lecsorgó labdával - Pótáék éltek is a lehetőséggel, így szűk tíz perc alatt előnybe kerültek. A második felvonás az elsőhöz hasonlóan alakult azzal a különbséggel, hogy 6-6 után a németek elléptek, s 10-7-nél könyörtelenül kihasználták első szettlabdájukat, ami egyenlítést ért.

A harmadik játszma minden addiginál szorosabb küzdelmet hozott, de a
velemenyezd, 2018. szeptember 22. szombat, 11:43
Cselgáncs GP - Tóth Krisztián elődöntős
A Pénzügyőr SE világbajnoki ezüstérmese a 90 kilogrammos kategóriában először alig egy perc elteltével búcsúztatta a szlovák Peter Zilkát, majd az egyiptomi Hazem Alit három intéssel leléptették ellene. A nyolc között a cseh David Klammert várt rá, a rendes mérkőzésidő intéseken kívül nem hozott eredményt, majd a hosszabbítás 28. másodpercében az Eb-ezüsttel és -bronzzal is rendelkező Tóth kirúgta ellenfele lábát, és vazaarival nyert. A négy között a grúz születésű, de spanyol színekben induló Nikoloz Sherazadishvilivel találkozik, aki idén harmadik lett a tel-avivi Európa-bajnokságon.

Ami a vasárnap tatamira lépett többi magyart illeti: 90 kilóban Vér Gábor (BHSE), Tóth Ferenc (Rákosvidéke Hajtós DSE), Veres Márton (KSI SE), 100 kg-ban Cirjenics Miklós (Atomerőmű SE) és Ohát Zalán (Budaörsi SC), +100 kg-ban Waczulik Richárd (UTE), továbbá a nőknél 78 kg-ban Salánki Evelin (BHSE), +78 kg-ban pedig Szigetvári Mercédesz (Mogyi-Bajai JC) és Nagy Kitti (Szatymaz) egyaránt helyezetlenül zárt.

A
velemenyezd, 2018. augusztus 12. vasárnap, 13:22
Vívó-vb - Elődöntős vereség után bronzéremért mérkőzhet a férfi kardcsapat
A Szilágyi Áron, Szatmári András, Gémesi Csanád, Decsi Tamás összeállítású csapat, amely júniusban - ebben a számban 27 év szünet után - aranyérmet nyert az Európa-bajnokságon, éppen az olaszok ellen vívta ki a győzelmet Újvidéken.

Ezúttal az első három asszó után Szilágyi 5-2-es rajtjának köszönhetően a magyaroknál volt az előny, még úgy is, hogy a második párban olasz siker, a harmadikban pedig döntetlen született. 15-14-ről azonban az olaszok elléptek és a továbbiakban már ők irányítottak, menet közben nyolc tusra is nőtt a különbség. A hetedik asszó 22-30-ról indult, s bár az utolsó három párharcot a magyarok nyerték szűken, ez nem volt elég a fordításhoz.

Szilágyi és Szatmári ugyanannyi találatot adott, amennyit kapott, míg Gémesi mínusz eggyel, Decsi mínusz kettővel zárt - a vb honlapja szerint.

Eredmény (a vb honlapjáról):

férfi kard csapatverseny:

-------------------------

elődöntő:Olaszország-Magyarország 45-42Koreai Köztársaság-Georgia
velemenyezd, 2018. július 25. szerda, 10:30
Birkózó Eb - Barka Emese elődöntős
A vb-bronzérmes, tavaly Eb-harmadik magyar a legjobb nyolc között kapcsolódott be az 57 kilogrammosok küzdelmeibe, ahol taktikus, összeszedett birkózással 4-0-ra verte - két levitellel - az Eb-ezüstérmes, vb-bronzérmes ukrán Tatjana Kitet.

A csütörtöki három magyar szereplő közül Dénes Mercédesz (53 kg) Marina Rueda Floresszel csapott össze, de nem töltött sok időt a szőnyegen a selejtezőben. Aktívan kezdett, hamar 4-0-s előnybe került, majd másfél perc elteltével kétszer két pont után tusolta spanyol ellenfelét. A negyeddöntőben viszont nehezebb ellenfelet kapott, az orosz Sztalvira Orsus személyében, aki levitellel, dobással, pörgetésekkel bő két perc alatt eljutott tíz pontig, így technikai tussal győzött. A magyar birkózó még a vigaszági szereplésben reménykedhet.

Sleisz Gabriella (65 kg) is a selejtezőben kezdett, mégpedig Elisz Manolovával. Eleinte kevés volt az aktivitás, az azeri 1-0-s előnybe került, majd két perccel a vége előtt egy kavarodás után 2-2 állt az eredményjelzőn. Videózás
velemenyezd, 2018. május 03. csütörtök, 11:51
Rabati tenisztorna - Stollár Fanny elődöntős párosban
A magyar-spanyol duó a nyolc között döntő rövidítésben verte a harmadik helyen kiemelt ausztrál Monique Adamczakot és svájci Xenia Knollt. A találkozó 1 óra 15 percig tartott.

A 19 éves Stollár egyesben a selejtező utolsó fordulójában kikapott, így nem jutott főtáblára Marokkóban.

Eredmény (a torna honlapjáról):

páros, negyeddöntő:Stollár Fanny, Georgina Garcia Perez (magyar, spanyol)-Monique Adamczak, Xenia Knoll (ausztrál, svájci, 3.) 6:3, 1:6, 10-7 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2018. május 02. szerda, 17:55
Birkózó Eb - Szabó László elődöntős, Kiss és Torba kikapott a nyolc között
Az UTE sportolója első meccsét gyors tussal nyerte meg, a másodikon viszont a 2016-os világbajnok orosz Ramazan Abacsarajev következett, aki ugyan nem remekelt első szőnyegre lépése alkalmával, ám így is sokkal nehezebb feladatnak ígérkezett a legyőzése, mint amilyen az osztrák Michael Wagneré volt.

Az összecsapás jól indult, Szabó tűnt aktívabbnak, az orosz ugyanakkor szűken birkózott, nem engedett fogást magán, viszont veszélyesnek sem látszott. Az intés a hazai pálya ellenére is az orosz ellen érkezett majdnem két perc birkózás után, ami 1-0-s magyar előnyt eredményezett, lentről viszont Szabónak nem sikerült akciót csinálnia, pedig többször tűnt úgy, hogy megvan a szükséges fogás hozzá.

A menet hajrájában aztán egyszer csak Abacsarajev fájdalmasan a bordáihoz kapott, gyors ápolás után azonban folytatta a küzdelmet. A szünetben az oroszt jegelték, Szabót pedig tüzelték, Repka Attila és Sike András kapitány is folyamatosan adta a tanácsokat, kérték, hogy nagy tempót diktáljon, és keményen
velemenyezd, 2018. május 01. kedd, 15:21
Rövidpályás gyorskorcsolya-vb - Liu Shaolin Sándor ezüstérmes összetettben
nyert bronzérmet.

Az 1000 méter viszont nem a magyarok tervei szerint alakult, ugyanis vasárnap Montrealban Jászapáti Petrának a negyed-, Liu Shaoangnak az elődöntő jelentette a végállomást 1000 méteren, míg Liu Shaolin Sándor a kisdöntőben volt érdekelt, ahogy mindkét váltó is.

A középső egyéni táv negyeddöntőjében a 19 éves Jászapáti negyedik lett futamában, amivel kiesett. A férfiaknál Liu Shaolin Sándor futamgyőztesként jutott tovább, míg öccse Liu Shaoang harmadik lett, de idővel éppen elődöntős. A testvérpár aztán azonos ötösbe kapott besorolást, de ezúttal egyikük sem járt sikerrel: előbb a 20 esztendős Liu Shaoang elesett egy előzési kísérletnél, majd 22 éves bátyja korcsolyája akadt össze az 1500 méteren olimpiai bajnok és élen haladó dél-koreai Lim Hjo Dzsunnal, a pillanatnyi megingást pedig azonnal kihasználta a háromszoros olimpiai bajnok kanadai Charles Hamelin. Harmadikként kisdöntőbe került Liu Shaolin, aki azt a futamot magabiztosan meg is nyerte, így hatodikként zárt.

A
velemenyezd, 2018. március 18. vasárnap, 21:42
Rövidpályás gyorskorcsolya-vb - Egyik magyar váltó sem döntős
kanadaiaknál Charles Hamelin megelőzte Knoch Viktort, aki ráadásul a váltás előtt kicsúszott. Ettől kezdve esély sem volt a továbbjutásra, negyedik helyezettként maradt a kisdöntő a magyar négyesnek.

Az elődöntőt Kanada nyerte a jól taktikázó holland négyes előtt.

A nőknél egészségi problémák miatt Keszler Andrea maradt ki a csapatból, amelyet így Kónya Zsófia, Heidum Bernadett, Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca alkotott. Az olimpiai negyedik magyar négyes eleinte a negyedik helyen haladt elődöntős futamában az olimpiai bajnok dél-koreai, a házigazda kanadai, valamint az orosz kvartett mögött, aztán utóbbit sikerült megelőznie.

Tizenöt körrel a vége előtt azonban egy elrontott váltás során elesett a vb- és Eb-ezüstérmes magyar együttes tagja, onnantól pedig nem volt esélye a továbbjutó első két helyre. A hajrában a dél-koreai váltó utolsó tagja, a Montrealban már kétszeres aranyérmes Csoj Min Dzsong a harmadik helyről az elsőre jött fel, s végül Kanada jutott még fináléba, az oroszok pedig a
velemenyezd, 2018. március 17. szombat, 22:43
Női kézilabda NB I - Mariama Signaté hosszabbított Érden
A klub honlapja emlékeztet rá, hogy a 32 éves francia balátlövő 2014 nyara óta játszik náluk, s ez idő alatt háromszor végzett harmadikként az NB I-ben és egy Magyar Kupa-ezüstérmet is szerzett.

Az Érd jelenleg harmadik helyen áll a magyar bajnokságban, a kupában pedig elődöntős.
velemenyezd, 2018. március 07. szerda, 10:52
Phjongcshang 2018 - Keszler Andrea a negyeddöntőben búcsúzott 1000 méteren - FIRSSÍTETT (új: részletek)
Az 500 méteren tizedik tatabányai sportoló megtartotta harmadik pozícióját a rajtnál, aztán a futam első felében két holland, az 500-on ezüstérmes holland Yara van Kerkhof és a szám vb-bronz- és Eb-ezüstérmese, Suzanne Schulting mögött "vonatozott". Féltávnál az orosz Jekatyerina Jefremenkova megelőzte, ráadásul a harmadik olimpiáján szereplő Keszler kisodródott, ahogy a kanyarban külső ívre került, így visszaesett utolsónak az ötösben. Később, amikor már reménytelennek látta a továbbjutást, le is szakadt riválisaitól, akik közül az ötszörös világbajnok dél-koreai Sim Szuk Hi mellett végül Schulting lett elődöntős.

A program a férfi 500 és a női 1000 méter elődöntőivel, majd fináléival folytatódik, végül - a magyar csapat részvételével - az 5000 méteres férfi váltó éremcsatájával zárul.
velemenyezd, 2018. február 22. csütörtök, 13:29
Fed Kupa - Nyert, ezzel elődöntős a magyar válogatott
A sorozat honlapja szerint a magyar csapatban Gálfi Dalma (265. a világranglistán) kezdett Lea Boskovic (763.) ellen. Az első szettet megnyerte, bő egy óra után viszont egyenlő volt az állás. A fordulatos döntő játszmában Gálfi mérkőzéslabdát is hárítva győzött.

A második egyesben Stollár Fanny (209.) ellenfele Tena Lukas (320.) volt. A 19 éves magyar játékos honfitársához hasonlóan egy könnyen megnyert első szettet követően kényszerült döntő felvonásra. A harmadik játékrészben Lukas kétszer szerválhatott a győzelemért, egyszer meccslabdáig is eljutott, ám Stollár is fordított, ezzel megnyerte a csapatnak a párharcot és a csoportelsőséget is kiharcolta.

A tét nélküli párosra Jani Réka Luca és Bondár Anna állt ki Lukas és Darija Jurak ellen, s 3:2-es magyar vezetésnél az ellenfél visszalépett.

A magyar válogatott szerdán 2-1-re kikapott a svédektől, csütörtökön pedig 2-1-re verte a szlovéneket.

Juhász Gábor kapitány együttese így 2/1-es mérleggel végzett a C csoport élén, és az
velemenyezd, 2018. február 10. szombat, 13:07