Regisztráció  Belépés
2018. augusztus 17. péntek | 33. hét | 229. nap | 21:00 | Jácint
Férfi vízilabda Eurokupa - Az OSC Rijekában, a BVSC Barcelonában játszik selejtezőt
Az Európai Úszószövetség (LEN) Glasgow-ban kisorsolta a Bajnokok Ligája és az Eurokupa első selejtezőkörét, utóbbiban két magyar csapat volt érdekelt.

Az A-Híd-OSC-Újbuda ellenfele a horvát házigazda Primorje Rijeka mellett a szerb Partizan Beograd és a német ASC Duisburg lesz, míg a BVSC-Zugló Diapolo a rendező spanyol CN Barcelonával és a francia Olympic Nice gárdájával találkozik. A selejtezőkör mérkőzéseit szeptember 28. és 30. között játsszák, a négy csoportból az első és a második helyezett csapatok jutnak tovább.

A Bajnokok Ligája selejtezőkörét szeptember 14. és 16. között rendezik, a 11 érintett csapat között nincs magyar. Az A csoport küzdelmeire Brassóban kerül sor, a B csoport összecsapásait Strasbourgban rendezik. Az FTC-PQS Waterpolo a 2. selejtezőkörben kapcsolódik be a küzdelmekbe - játéknapok szeptember 28-30. -, míg a ZF-Eger és a Szolnoki Dózsa a főtáblán kezd október közepén.
velemenyezd, 2018. augusztus 10. péntek, 10:47
Férfi vízilabda világliga - A dobogó a célja a Märcz-csapatnak
fokozottan nehéz lesz, hiszen már a csoportmérkőzések sem könnyűek, önmagában komoly próbatételt jelent" - tette hozzá Märcz, aki a bő keretből várhatóan még pénteken kijelöli a világligán résztvevő játékosokat. A szakember elárulta: a világligát követően "egy kis regenerációs munka" vár a csapatra.

A magyarok hétfőn az ausztrálok ellen kezdik szereplésüket, majd a csoportban a montenegróiakkal és a japánokkal találkoznak.

A magyar férfi vízilabda-válogatott kerete:

Kapusok: Kardos Gergely (Szolnoki Dózsa), Nagy Viktor (Szolnoki Dózsa), Szakonyi Dániel (MKB-Euroleasing BVSC), Vogel Soma (FTC-PQS Waterpolo)

Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (ZF-Eger), Bátori Bence (Szolnoki Dózsa), Bedő Krisztián (ZF-Eger), Erdélyi Balázs (A-Híd OSC-Újbuda), Jansik Dávid (Szolnoki Dózsa), Jansik Szilárd (FTC-PQS Waterpolo), Kovács Gergő (ZF-Eger), Manhercz Krisztián, Mezei Tamás (Szolnoki Dózsa), Nagy Ádám (PannErgy-Miskolci VLC), Német Toni (FTC), Pohl Zoltán (FTC), Sedlmayer Tamás (FTC), Török Béla
velemenyezd, 2018. június 15. péntek, 13:01
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Az Olympiakosz nyerte a sorozatot
A finálé hőse Jannisz Funtulisz volt, aki egymaga négy gólt szerzett.

Az Olympiakosz - mely két éve elveszítette a döntőt a Jug Dubrovnikkal szemben - 2002 után másodszor ért a csúcsra.

Eredmény, BL, nyolcas döntő, döntő: Olympiakosz (görög)-Pro Recco (olasz) 9-7 (2-1, 2-3, 3-2, 2-1)

korábban:

a 3. helyért:CNA Barceloneta (spanyol)-Jug Dubrovnik (horvát) 14-8 (4-1, 2-3, 6-3, 2-1)

korábban:

az 5. helyért: Szolnoki Dózsa-ZF-Eger 10-6 (0-1, 2-1, 4-2, 4-2)

a 7. helyért:AN Brescia (olasz)-Spandau 04 (német) 14-10 (3-4, 2-4, 5-0, 4-2)
velemenyezd, 2018. június 09. szombat, 21:52
Férfi vízilabda BL - Az Olympiakosz az első döntős
A másik ágon a legutóbb bronzérmes Pro Recco és a tavaly döntős Jug Dubrovnik küzd a döntőbe jutásért.

Az korábban eldőlt, hogy az ötödik helyért magyar háziverseny lesz, az Eger a Szolnokkal mérkőzik. A hetedik helyért a Spandau Berlin és a Brescia száll medencébe a genovai nyolcas döntőben.

Eredmény, elődöntő:Olympiakosz (görög)-Barceloneta (spanyol) 6-4 (1-1, 2-2, 1-1, 2-0)

később:Pro Recco (olasz)-Jug Dubrovnik (horvát) 20.30

korábban:

az 5-8. helyért:ZF-Eger - Spandau Berlin (német) 10-6 (2-3, 2-0, 1-0, 5-3)Szolnoki Dózsa-Brescia (olasz) 8-7 (1-1, 2-1, 2-2, 3-3)
velemenyezd, 2018. június 08. péntek, 20:27
Férfi vízilabda BL - A Szolnok játszik az Egerrel az ötödik helyért
Eredmények, az 5-8. helyért:Szolnoki Dózsa-Brescia (olasz) 8-7 (1-1, 2-1, 2-2, 3-3)-------------------------------------------------------a magyar csapat góldobói: Cuk, Younger, Zalánki 2-2, Bátori, Fülöp

korábban:

az 5-8. helyért:ZF-Eger - Spandau Berlin (német) 10-6 (2-3, 2-0, 1-0, 5-3)

később:

elődöntő:Olympiakosz (görög)-Barceloneta (spanyol) 19.00Pro Recco (olasz)-Jug Dubrovnik (horvát) 20.30

Az első, szakadó esőben megrendezett pénteki mérkőzéssel ellentétben a játéknap második találkozóját verőfényes napsütésben játszották.

Az összecsapás első félideje a védőmunkáról szólt, így szűken mérték a gólokat a csapatok. A Brescia vezető találatát követően három szolnoki gól következett - Milos Cuk kétszer is betalált -, az olaszok csak a második negyed utolsó percében tudták minimálisra csökkenteni hátrányukat.

Szolnoki részről két góllal indult a harmadik negyed, de az olaszok nem engedték magukat lerázni, és két találattal visszakapaszkodtak. A felvonás
velemenyezd, 2018. június 08. péntek, 19:16
Férfi vízilabda BL - Az ötödik helyért játszhat az Eger
Az egriek ellenfele a Szolnoki Dózsa vagy az olasz Brescia lesz.

Eredmény, az 5-8. helyért:ZF-Eger - Spandau Berlin (német) 10-6 (2-3, 2-0, 1-0, 5-3)----------------------------------------------------------a magyar csapat góldobói: Hárai, Kovács G., Vlahopulosz 2-2, Angyal, Bedő, Hosnyánszky, Rasovic

később:Brescia (olasz)-Szolnoki Dózsa 17.30

A nyitott medencében és szakadó esőben rendezett összecsapáson Kovács Gergő góljával a 3. percben vezetéshez jutott az Eger, de a német rivális - amelynek kapuját a magyar Baksa László védte - fordított, és 7. perc elején 3-1-re elhúzott. Az egriek még az első negyedben szépítettek, majd a második felvonásban gólt sem kaptak, és 4-3-ra visszavették a vezetést.

A harmadik negyedben egyetlen találat esett: Kovács Gergő révén növelte előnyét az Eger. Miután a zárófelvonás elején már három góllal is vezetett a magyar együttes, a
velemenyezd, 2018. június 08. péntek, 17:17
Férfi vízilabda BL - Szétlövés után a Pro Recco jutott négy közé
Korábban az Eger és a címvédő Szolnok is kikapott, így a magyar együttesek az 5-8. helyért folytathatják a küzdelmeket. A szolnokiak a Bresciával, míg az egriek a német Spandau Berlinnel játszanak pénteken.

Eredmények, negyeddöntő:

------------------------Pro Recco (olasz)-Brescia (olasz) 8-8 (2-1, 2-0, 2-3, 2-4) - büntetőkkel 12-10

korábban:Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 9-8 (2-2, 2-2, 2-2, 3-2)CNA Barceloneta (spanyol) - ZF-Eger 9-4 (2-1, 3-3, 2-0, 2-0)Olympiakosz (görög)-Spandau Berlin (német) 6-5 (2-0, 1-1, 2-3, 1-1)
velemenyezd, 2018. június 07. csütörtök, 22:42
Férfi vízilabda BL - Nem védheti meg címét a Szolnok
A Tisza-partiak a csütörtöki negyeddöntős meccsen egy góllal maradtak alul a horvát Jug Dubrovnikkal szemben.

Eredmény, negyeddöntő:Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 9-8 (2-2, 2-2, 2-2, 3-2)-------------------------------------------------------------- a magyar csapat góldobói: Bátori, Zalánki 3-3, Aleksic, Gocic 1-1

A magyar bajnoki ezüstérmes csapat, amely tavaly a BL döntőjében találkozott a Juggal, a csütörtöki mérkőzésen rosszul kezdett: első emberelőnyét mindjárt elhibázta, viszont a Dubrovnik válaszképpen betalált. Csaknem öt perc lefutott már az első negyedből, amikor a szolnokiMilan Aleksic távoli lövésével sikerült az egyenlítés (1-1). Még messzebbről volt eredményes Bátori Bence, így 2-2-vel zárult a nyitó játékrész.

A második nyolc perc a szolnokiak szerb csapatkapitánya, Zivko Gocic bombagóljával indult, s Bátori ravasz pattintásával folytatódott, így 4-2-re ellépett a magyar együttes. Aztán 5-3 lehetett volna, de Aleksic kihagyta a büntetőt, a Jug pedig egyenlített
velemenyezd, 2018. június 07. csütörtök, 20:42
Férfi vízilabda BL - Az Eger az 5-8. helyért folytathatja
A hevesi alakulat a csütörtöki negyeddöntős meccsen öt góllal maradt alul a spanyol CNA Barceloneta együttesével szemben.

Eredmény, negyeddöntő:CNA Barceloneta (spanyol) - ZF-Eger 9-4 (2-1, 3-3, 2-0, 2-0)----------------------------------------------------------- az egri góldobók: Vlahopulosz 2, Rasovic, Hosnyánszky 1-1

A magyar bajnoki bronzérmes görög légiósa, Angelosz Vlahopulosz révén hamar vezetéshez jutott, a nyitónegyed közepén viszont már a katalán csapat állt jobban. Mi több, a második negyed elején 3-1 volt a Barceloneta javára, amikor egyik szerb játékosa, Strahinja Rasovic góljával 3-2-re feljött az Eger, majd a duplázó Vlahopulosz 3-3-ra alakította az állást. A nagyszünetig még három találat esett, az utolsót - két másodperccel az ötperces pihenő előtt - Hosnyánszky Norbert lőtte (4-5).

A harmadik játékrészben azonban egyenlítés helyett megint kétgólosra nőtt a spanyol előny, sőt - mivel az Eger többször is hibázott - a negyed végén már 7-4-re vezetett a rivális. Az utolsó
velemenyezd, 2018. június 07. csütörtök, 18:52
Élő tv-sportközvetítések - Csütörtök, péntek
június 7., csütörtök:

---------------------

M4 Sport17.30: Vízilabda, férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, ZF-Eger - CN Barceloneta, Genova19.00: Vízilabda, férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, Szolnoki Dózsa-Jug Dubrovnik, Genova

Sport 120.45: Labdarúgás, vb-felkészülési mérkőzés, Anglia-Costa Rica, London

Sport 222.00: Golf, Jude Classics, 1. nap

Eurosport 115.00 és 17.15: Tenisz, Roland Garros, női elődöntők

Eurosport 215.15: Kerékpár, Criterium du Dauphiné Libéré, 4. szakasz

június 8., péntek:

------------------

M4 Sport15.45 és 19.55: Forma-1, Kanadai Nagydíj, 1. és 2. szabadedzés17.30: Vízilabda, férfi Bajnokok Ligája, az 5-8. helyért, Genova18.45: Vízilabda, férfi Bajnokok Ligája, elődöntő, Genova

Sport 119.30: Labdarúgás, vb-felkészülési mérkőzés, Németország - Szaúd-Arábia, Leverkusen

Sport 222.00: Golf, Jude Classics, 2. nap

Eurosport 112.45 és 16.15: Tenisz, Roland Garros, férfi elődöntők

Eurosport 215.15: Kerékpár, Criterium du
velemenyezd, 2018. június 07. csütörtök, 08:01
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája - Éremért utazik az Eger
szerb kapus hangsúlyozta, elég sokat és jól tudtak edzeni, magabiztosan vágnak neki a döntőnek. "Nincsen rossz, és jó csapat, az első meccsen is az fog dönteni, kiakarja jobban a győzelmet." - jelentette ki.

Habis László, a város polgármestere szerint elkötelezett klubvezetés, nagyszerű edző, kitűnő csapat, és komoly támogatói háttér - benne a város önkormányzata - biztosítják a vízilabdaklub kiemelkedő eredményeit.

Az Eger továbbjutása esetén a tavalyi finálé visszavágójának, azaz a címvédő Szolnoki Dózsa és a horvát Jug Dubrovnik összecsapásának győztesével találkozik.

A nyolcas döntő menetrendje:

csütörtök:

----------

negyeddöntő:Olympiakosz (görög)-Spandau Berlin (német) 16.00 ZF-Eger-CN Barceloneta (spanyol) 17.30 Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 19.00 Pro Recco (olasz)-Brescia (olasz) 20.30

péntek:

------- az 5-8. helyért: 16.00 és 17.30 elődöntő: 19.00 és 20.30

szombat:

--------a 7. helyért: 16.00 az 5. helyért: 17.30 bronzmérkőzés: 19.00 döntő:
velemenyezd, 2018. június 05. kedd, 11:01
Férfi vízilabda ob I - A Szentesé a 11. hely, Steinmetz Ádám utolsó bajnokiját játszotta
Ez volt az olimpiai bajnok Steinmetz Ádám utolsó bajnokija. A találkozón egy gólt szerzett a Vasas 37 esztendős játékosa, aki tagja volt az Athénban 2004-ben ötkarikás aranyérmes válogatottnak, egy évvel később Montrealban pedig a dobogó második fokára állhatott fel társaival a világbajnokság végén.

E.ON férfi ob I, helyosztók:

a 11. helyért, 3. mérkőzés:VasasPlaket - Metalcom-Szentes 9-10 (2-3, 2-1, 2-4, 3-2)

A párharc végeredménye: 2-1 a Szentes javára

korábban:

döntő, 3. mérkőzés:FTC-PQS Waterpolo - Szolnoki Dózsa 6-14 (1-4, 2-3, 2-3, 1-4)

A párharc állása: 2-1 az FTC javára

az 5. helyért, 3. mérkőzés:MKB-Euroleasing-BVSC - PannErgy-Miskolci VSC 14-13 (1-1, 1-2, 3-3, 3-2 - büntetőkkel 6-5)

A párharc végeredménye: 2-1 a BVSC javára

a 9. helyért, 2. mérkőzés:Kaposvári VK - PVSK Mecsek-Fűszért 7-6 (2-0, 0-2, 2-3, 3-1)

A párharc állása: 1-1
velemenyezd, 2018. május 20. vasárnap, 07:25