2018. október 17. szerda | 42. hét | 290. nap | 11:49 | Hedvig
Atlétikai Eb - Krizsán a 10. helyről várja a záró számot
Gerelyhajításban Krizsán Xénia legjobbja 45,45 méter volt, ezért 772 pontot kapott.

Zsivoczky-Farkas Györgyi sorozatról sorozatra javított - 43,51, 44,96 és 45,09 m -, s 765 pontot szerzett.

Az utolsó szám előtt vezet az olimpiai és világbajnok belga Nafissatou Thiam (5984), Krizsán a 10. (5367), Zsivoczky-Farkas pedig a 19. (5091) helyen áll.

A hétpróbázók 20.20-tól kezdik a 800 méteres futást.
velemenyezd, 2018. augusztus 10. péntek, 15:08
Atlétikai ob - Rivasz-Tóth Norbert U23-as csúccsal nyert gerelyhajításban
A szolnoki dobó második kísérletére 80,50 méterre repítette a gerelyt, amivel egyéni legjobbját érte el.

A háromnapos verseny zárónapján az olimpiai bronzérmes Márton Anita súlylökés után megszerezte második aranyérmét is, miután az esélyeknek megfelelően diszkoszban is győzött. Ugyancsak duplázott Kazi Tamás, aki 1500 után ezúttal 800 méteren ért célba elsőként.

Kifejezetten jó versenyt hozott a női távolugrás, melyet első, remekül eltalált kísérletével Farkas Petra Beáta nyert meg 6,41 méteres egyéni csúccsal, mögötte pedig a hétpróbázó olimpikon Krizsán Xénia 6,26-tal szerezte meg az ezüstöt, ami neki is egyéni legjobbja. Az U23-as Európa-bajnok Krizsán a nap folyamán magasugrásban is elindult és ugyancsak a második pozícióban zárt.

Férfi 400 méter gáton Koroknai Tibor a szombati előfutamok során először futott 50 másodpercen belül (49.95 mp) karrierje során, a vasárnapi döntőben pedig 49.90 másodpercre javította egyéni csúcsát, s nyert óriási fölénnyel.

férfiak:200 m: Szabó
velemenyezd, 2017. június 11. vasárnap, 21:13
Rio 2016 - Zsivoczky-Farkas 11., Krizsán 17. az utolsó szám előtt
Az idei fedettpályás világbajnokságon ötödik Zsivoczky-Farkas Györgyi 48,07 méterrel kezdett gerelyhajításban, ami idei legjobbja. Másodikra (45,01) és harmadikra (46,04) kisebbet dobott, így 823 pontot gyűjtött.

Az Eb-4. Krizsán Xénia elsőre 48,02 méterre repítette a gerelyt, majd 49,53-mal ő is ezévi legjobbját érte el, s utolsóra is javítani tudott: a 49,78 méterért 856 pontot kapott.

Hat szám után Zsivoczky-Farkas Györgyi a 11. helyen áll 5503 ponttal, míg Krizsán Xénia a 17. 5342-cal.

Vezet a belga Nafissatou Thiam 5939 ponttal, előnye 142 pont a címvédő brit Jessica Ennis-Hill előtt.

A hétpróbázók zárásként 800 méteren állnak rajthoz magyar idő szerint 3.50 órakor.
velemenyezd, 2016. augusztus 14. vasárnap, 07:05
Atlétikai ob - Három olimpikon is győzött
A friss Európa-bajnoki ezüstérmes Márton Anita magabiztosan nyert, mögötte az olimpikon hétpróbázó, Zsivoczky-Farkas Györgyi -lett a második - idei legjobbjával, 14,46 méterrel -, míg a riói játékokra ugyancsak hétpróbában készülő Krizsán Xénia ötödikként végzett. Gerelyhajításban Krizsán szintén az ötödik, 100 méter gáton Zsivoczky-Farkas - 13.79 másodperces egyéni csúccsal - a negyedik helyet szerezte meg.

Az olimpiai bajnok Pars Krisztiánnak a 73,38 méteres dobás is elég volt a sikerhez, ám ezzel továbbra is elmarad korábbi formájától.

Az Eb-ezüstérmes Baji Balázs 110 méteres gátfutásban jó eredményt ért el, elsőségét senki nem veszélyeztette.

A szombati győztesek (a hazai szövetség honlapjáról):

férfiak:400 méter: Deák Nagy Marcell (Gödöllői EAC) 46.77 mp110 m gát: Baji Balázs (Békéscsabai AC) 13.39 mp3000 m akadály: Juhász Balázs (DSC-SI) 8:52.07 perctávolugrás: Virovecz István (FTC) 7,81 mmagasugrás: Bakosi Péter (NYSC) 2,12 mkalapácsvetés: Pars Krisztián (Dobó SE) 73,38
velemenyezd, 2016. július 30. szombat, 20:32
Atlétikai ob - Csaknem ötszáz induló
Tölgyesi Előd versenyigazgató közölte: 52 egyesület versenyzői érkeznek, 282 férfi és 216 női sportoló indul, illetve 14-14 váltó is rajthoz áll mindkét nemben. A három nap alatt harmincnégy egyéni és négy váltó versenyszámot rendeznek.

Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöke kiemelte, a bajnokság a szövetség legfontosabb versenye, amelyre mind a tizenkilenc olimpiai résztvevő magyar atléta nevezett.

Mészáros Attila, Székesfehérvár alpolgármestere felidézte, hogy másfél hete is - amikor a Gyulai Memorial nemzetközi viadalnak adott otthont - az atlétika központja volt a város, Hirt Károly, a házigazda Alba Regia Atlétikai Klub (ARAK) elnöke pedig emlékeztetett rá, idén 2007, 2014 és 2015 után negyedszer rendezik meg itt a magyar bajnokságot.

Az ob-n a friss Eb-ezüstérmes Márton Anita súlylökés mellett diszkoszvetésben is elindul. A két és fél hete Amszterdamban ugyancsakmásodik helyezett Baji Balázst is láthatja a közönség 110 méteres gátfutásban, de indul a diszkoszvető
velemenyezd, 2016. július 27. szerda, 11:11
Atlétikai ob - Deák Nagy biztos sikere
második Lukács Máté 47.09-et futott.

A sprintereknek kellemetlen ellenszéllel kellett megbirkózniuk, az eredmények így nem voltak kiemelkedőek. Női 100 méteren a junior Eb-ötödik Nguyen Anasztázia nyert 11.83 mp-cel, férfi 100-on pedig Karlik Dániel 10.71-gyel. A férfiak 110 gátas versenyében a pénteken még a londoni Gyémánt Liga-viadalon szerepelt, utánpótlás Eb-ezüstérmes Baji Balázs győzött.

Orbán Éva kitűnő kalapácsvető-eredménye (70,71 méter) után két másik dobószámban, férfi és női gerelyhajításban is jó teljesítménnyel szerezték meg a bajnoki címet: a férfiaknál Török Krisztián 78,51 méterrel, a nőknél Juhász Vanda 58,03-mal győzött. Mindketten kevesebb mint egy méterrel maradtak el az olimpiai B szinttől (férfiak: 79,50 m, nők: 59,00 m).

Izgalmas versengést hozott a férfi távolugrás, melyet Bánhidi Bence nyert meg 7,81 méterrel, a 7,68-ig jutó Ecseki Dániel előtt. A nők hasonló számában az 1993-as születésű, többpróbázó Krizsán Xénia szerezte meg a bajnoki címet
velemenyezd, 2011. augusztus 06. szombat, 21:51