2018. október 18. csütörtök | 42. hét | 291. nap | 01:20 | Lukács
Csurka Gergely: Rashow
azaz nem kreál magának temetői hangulatot, mint ahogy most a harmadik eredményhirdetés után sem vonult úgy, hogy helló, itt jön a király, mindenki barnítsa össze magát.

Szóval ismételjük meg: ma ő a világ legjobb nyílt vízi úszója. Öt kilométeren lebucizta a világbajnokot, Marc-Antoine Olivier-t, 25-ön az utolsó két nagy viadalt (2016-os Eb, 2017-es vb) megnyerő másik franciát, Axel Reymond-t, 10-en pedig az ő kezét emelte magasba a rutinosabban benyúló holland olimpiai és világbajnok Ferry Weertman.

Persze ez pillanatnyi állapot - mindenki tisztában van azzal, hogy a nyílt víz kiszámíthatatlansága miatt itt ama bizonyos kasztból bárki nyerhet legközelebb, és bárkiből lehet hetedik. Egy különös világ az övék, ahol mindenki, aki rendszeresen végigússza az 5-10 kilométereket, ugyanolyan megbecsültségnek örvend - mert tudják egymásról, hogy aki ebbe a klubba tartozik, az naponta eltölt hét órát a medencében, és lenyom 10-12-15 kilométert (még egyszer: naponta - megint ne
menusgabor, 2018. augusztus 14. kedd, 14:45
Nyíltvízi úszó Eb - Rasovszky Kristóf uralta a fájdalmat
indította meg hajráját, amelynek köszönhetően előnye kitartott a benyúlásig is.

"Fogalmam sem volt, mi lesz, gondoltam, most vagy soha. Kicsit elegem volt már ebből a huszonöt kilométerből, s amikor már csak öten voltunk, úgy gondoltam, ez is egy jó eredmény. Elindultam és bíztam benne, hogy kettőnél többen azért nem érnek utol" - kommentálta a hajrát a fiatal versenyző.

Rasovszky a győzelmek tekintetében könnyen triplázhatott volna, de 10 kilométeren végül az olimpiai bajnok holland Ferry Weertman négy századdal(!) előbb nyúlt be, s célfotóval diadalmaskodott:

"Sikerült túllépnem ezen, hiszen igazából elégedett voltam azzal ez eredménnyel és minden erőmmel a huszonöt kilométerre koncentráltam. Bár nem volt egyszerű, a verseny közben sok problémám volt magammal, leginkább az, hogy miért voltam ilyen idióta, hogy ezt bevállaltam. Végül két körrel a vége előtt, amikor már csak öten voltunk, akkor éreztem, hogy beúszom bármi áron."

Rasovszky történelmi sikert ért el, ugyanis ő az első
velemenyezd, 2018. augusztus 12. vasárnap, 16:21
Magyar csapatot kizárták, rossz váltás miatt
versenyzőt viszont a franciák első férfi úszója megelőzte, annak ellenére, hogy több mint fél perccel később ugrott a vízbe.
Őt Sömenek Onon Kata követte, de óriásit hibázott, hiszen rögtön a tőle balra elhelyezkedő bóját megkerülve kellett volna elindulnia, ehelyett ő egyenesen nekivágott a távnak, amiért nem sokkal később fel is mutatták neki a piros lapot.

Eredmények: Váltóverseny, Európa-bajnok:
1.Hollandia (Esmee Vermeulen, Sharon van Rouwendaal, Pepijn Maxime Smits, Ferry Weertman) 52:35.0 perc
2. Németország 52:35.6
3. Franciaország 52:46.7

A. Székelyi Dániel, Huszti Dávid, Sömenek Onon Kata, Novoszáth Melinda összeállítású magyar csapatot kizárták.
- Elképzelni nem tudom, mi történhetett. Tíz kilométeren is úszott, előtte is többször leúsztuk a köröket. Talán a verseny hevében olyan izgalmi állapotban volt, ami ezt okozhatta. Nagyon össze van törve" - nyilatkozta az MTI-nek Gellért Gábor. A váltó negyedik tagja, Novoszáth Melinda így már nem
maroka, 2018. augusztus 11. szombat, 13:18
Nyíltvízi úszó Eb - Elutasították a magyarok óvását, Rasovszky ezüstérmes maradt
A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) azt követően óvott, hogy a veszprémi versenyző - aki szerdán 5 kilométeren diadalmaskodott - csütörtökön úgy lett második, hogy a győztessel tizedre azonos idővel csapott célba.

Gellért Gábor szövetségi kapitány a helyszínen elmondta, nem az a gyakorlat, hogy a fellebbezéseknek helyet adnak. "Arra hivatkoztak, hogy megnézték a felvételeket minden irányból és egyértelműen látszott számukra, hogy a holland versenyző érte el hamarabb a falat. Ezt az időmérő berendezés is érzékelte, hivatalosan tizedre mérnek eredményt, de az időmérő a századot is érzékeli, és a századbeli különbségek miatt sorolta be Kristófot a második helyre."

velemenyezd, 2018. augusztus 11. szombat, 11:34
Nyíltvízi úszó Eb - Szombaton döntenek a magyarok óvásáról
A MÚSZ pénteki tájékoztatása szerint Sam Greetham, a LEN nyíltvízi úszó technikai bizottságának elnöke bejelentette, hogy az óvást szombat reggel az 5 kilométeres csapatverseny előtt tárgyalják meg.

A Balaton Úszó Klub sportolójára a táv legvégén felzárkózott az olimpiai, világ-, illetve Európa-bajnoki címvédő Ferry Weertman, és a két úszó ránézésre egyszerre csapott célba. A célfotó alapján közölték, hogy hiába volt valamivel előrébb a veszprémi úszó, holland riválisa csapott egy "leheletnyivel" előbb a táblára, így megvédte címét.

A MÚSZ holtverseny kihirdetését kérte. Arra hivatkozik, hogy tavaly a budapesti világbajnokságon harmadik helyéért és 2016-ban a hoorni Eb-n az aranyéremért egyaránt a nők 10 km-es távján volt hasonló eset, és mindkétszer holtversenyt hirdettek.
velemenyezd, 2018. augusztus 10. péntek, 15:37
Kettős ARANYÉREM Glasgow
km-en szerzett aranyérme után csütörtökön a nyílt vízi úszók férfi 10 km-es döntőjében óriási csatában, elképesztő hajrá után lett ezüstérmes. A 21 éves versenyző önmaga második, a magyar úszócsapat nyolcadik érmét szerezte Glasgow-ban.
A Balaton Úszó Klub sportolója - aki szerdán aranyérmes volt 5 km-en - jó tempóban úszott, a táv második felében szinte végig az élen haladt, sőt, a hajráig növelte a különbséget. A legvégén azonban az olimpiai, világ-, illetve Európa-bajnoki címvédő holland Ferry Weertman felzárkózott rá, s két úszó ránézésre egyszerre csapott célba. A célfotó alapján bizonyossá vált, hogy hiába volt valamivel előrébb a veszprémi úszó, nagy riválisa csapott egy "leheletnyivel" előbb a táblára, így megvédte címét.
A beérkezés őrjítően izgalmas pillanatai:
Facebook videó

- Az időeredményt azonban a mérőóra táblához csapása határozza meg, nem az első érintés. Az M4 Sport helyszíni
maroka, 2018. augusztus 09. csütörtök, 15:46
Nyíltvízi úszó vk - Német győzelem a férfiaknál, brazil a nőknél, nincs magyar a tízben
strandprogram szervezők.

"Hazánkban ezt a napot eddig is több tízezrek tölthették a víz örömeinek adózva. A Magyar Úszó Szövetség azonban az Úszás Napjának világszintre terjesztését kezdeményezte, hogy minél többeket nyerjen meg e sportnak" - nyilatkozta Szabó Tünde.

A férfiak versenyében - amely négy, egyenként 2,5 kilométeres körből állt - a német Floriian Wellbrock szinte végig vezetve, rendkívül magabiztos győzelmet aratott, a második helyen a szám olimpiai és világbajnoka, a holland Ferry Weertman végzett, míg a harmadik a francia Axel Raphael Reymond lett.

A legjobb magyar a 18. helyen célba csapott Huszti Dávid lett, valamint a 19. Székelyi Dániel - aki ínhüvelygyulladással küzdötte végig a viadalt -, így a világkupa és a tavalyi világbajnoki eredményei miatt "védett" Rasovszky Kristóf mellett ők utazhatnak a glasgow-i Európa-bajnokságra. Utóbbi múlt szombaton Setúbalban világkupa-versenyt nyert, azonban Portugáliában Olasz Annához hasonlóan megbetegedett, s Balatonfüreden a verseny
velemenyezd, 2018. június 16. szombat, 12:21