2018. október 18. csütörtök | 42. hét | 291. nap | 08:00 | Lukács
25 méteren belül minden Szoboszlai-szabadrúgás gólhelyzet
labdarúgó-válogatott hátrányból győzte le 2-1-re Szlovéniát az Európa-bajnokság selejtező tornájának első mérkőzésén. A folytatásban Koszovó és Ausztria ellen mérkőzünk meg az elitkörért, de előtte nézzük, hogyan értékelt a pazar találattal egyenlítő Szoboszlai Dominik, illetve a korosztály szövetségi edzője, Németh Antal.
A magyar csapat egyenlítő gólját szabadrúgásból szerző Szoboszlai Dominik elárulta, amikor nincsenek edzések, minden nap gyakorolja a rögzített helyzeteket, de klubjában, a Red Bull Salzburgban a megterhelő edzések mellett erre nem mindig van ideje, ereje.
- Az U21-es válogatottban már 8 mérkőzésen szereplő középpályás hozzátette, örömmel tért vissza U19-es kortársaihoz, akik között remek a kohézió, illetve a magyar szurkolóknak is megköszönte a biztatást.
Németh Antal, az U19-esek szövetségi edzője az M4 Sportnak adott értékelésében elmondta, az első 15 percben nem az történt a pályán, amit megbeszéltek, de a szlovénok gólja és némi taktikai változtatás felrázta a
maroka, 2018. október 11. csütörtök, 17:36
Osztrák jégkorongliga - Nagy verésbe szaladt bele Salzburgban a Fehérvár
A magyar együttes az eddigi öt meccséből négyet megnyert az idényben, a házigazdának ugyanakkor ez volt szezonbeli első sikerük.

Eredmény (az EBEL honlapja alapján):EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 9-0 (3-0, 4-0, 2-0)
velemenyezd, 2018. szeptember 30. vasárnap, 18:42
Osztrák jégkorongliga - A Fehérvár súlyos vereséget szenvedett Salzburgban
A salzburgiak támadójátéka kellően hatékony volt, így Sárpátki Tamás gólja, majd Hári János duplája csak a felzárkózáshoz volt elég a fehérváriaknak. A 48. percben az akkor egygólos előnyben lévő házigazdák emberhátrányban is eredményesek voltak, majd bő tíz perccel a vége előtt háromra nőtt a két együttes közötti különbség. A folytatásban Hári meglőtte ugyan a harmadik gólját is, de a hajrára a Salzburg még két gólt tartogatott - a nyolcadik már üres kapus volt -, és kiütötte ellenfelét.

A sereghajtó Fehérvár tizenötödik mérkőzésén tizedszer szenvedett vereséget, gólkülönbsége 32-56.

Eredmény (a liga honlapjáról):EC Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 8-4 (2-1, 2-2, 4-1) ----------------------------------------------------------------a Fehérvár gólszerzői: Sárpátki (17.), Hári (27., 31., 53.)
velemenyezd, 2017. október 26. csütörtök, 18:23
Osztrák jégkorongliga - Szétlövéssel nyert Salzburgban a Fehérvár
A székesfehérvári együttes két másodperccel a rendes játékidő letelte előtt egyenlített, s mentette hosszabbításra a találkozót.

Eredmény (a sorozat honlapja szerint):Red Bull Salzburg (osztrák)-Fehérvár AV19 2-3 (0-0, 1-0, 1-2, 0-0, 0-1), szétlövés után-------------------------------------------------------------- ---------a Fehérvár gólszerzői: Erdély (43.), Sarauer (60.)
velemenyezd, 2016. december 18. vasárnap, 18:57
Osztrák jégkorongliga - Kikapott Salzburgban a Fehérvár
Eredmény (a sorozat honlapjáról):Red Bull Salzburg (osztrák) - Fehérvár AV19 6-1 (1-0, 3-1, 2-0)-------------------------------------------------------------- a magyar csapat gólszerzője: Sárpátki (32.)
velemenyezd, 2015. október 02. péntek, 21:50
Osztrák jégkorongliga - Kikapott a Fehérvár Salzburgban
A magyar csapat szinte végig "futott" az eredmény után, a záró harmad elején még felzárkózott 4-3-ra, ám a folytatást nem bírta.

Osztrák liga, középszakasz, 1. forduló: Red Bull Salzburg (osztrák) - Fehérvár AV19 7-3 (2-1, 2-1, 3-1)-------------------------------------------------------------- -gól: Sterling (9.), Kristler (17., 45.), Duncan (35.), Walter (39.), Pallestrang (49.), Welser (57.), illetve Banham (20.), Sarauer (21.), Kóger (44.)

Azzal, hogy a fehérváriak az alapszakasz eredményei alapján a felsőházba kerültek, a középdöntős szereplésüktől függetlenül bejutottak a negyeddöntőbe.
velemenyezd, 2015. február 10. kedd, 21:32
Február 10-én rajtol az EBEL és a MOL Liga újabb szakasza
A MOL Ligában az alapszakasz-győztes Miskolci Jegesmedvék és a második helyen záró Dab.Docler egyből elődöntőbe jutott.

A legjobb négy közé jutásért az UTE a címvédő Nové Zámkyval (Érsekújvár), az újonc Debrecen pedig a Corona Brasovval találkozik. A párharcok két győzelemig tartanak, és először az alapszakaszban kevesebb pontot szerzett gárda, azaz az Újpest és a Debrecen lesz otthon február 10-én, kedden, majd következik egy vagy két találkozó (február 13-án/14-én) Érsekújváron, illetve Brassóban.

Az EBEL alapszakaszában a Fehérvár AV19 a hatodik lett, így a középszakasz után is biztos negyeddöntős. A középszakaszt a Red Bull Salzburg 4, a Linz 3, a Villach 2, a Vienna Capitals pedig 1 bónuszponttal kezdi, a cseh Znojmo és a Fehérvár nem visz magával pontot. A magyar csapat február 10-én Salzburgban kezd, és játszik majd mindenkivel oda-visszavágót.

A középszakasz után a legjobb játszik majd az alsóház második helyezettjével, a középszakasz másodikja az alsóház elsőjével, a
velemenyezd, 2015. február 02. hétfő, 10:01
50 éves Sandra Anette Bullock Oscar-díjas és Golden Globe-d
50 éves Sandra Anette Bullock (Arlington, Virginia, 1964. július 26. -) amerikai-német származású Oscar-díjas és Golden Globe-díjas színésznő.

Édesanyja, Helga Meyer opera-énekesnő révén német származású. Édesapja, John Bullock alabamai énektanár. Fiatal korában 12 évet töltött Németországban (Bajorországban) és Európa más országaiban.

Már nyolc éves korában fellépett Nürnbergben, Bécsben és Salzburgban. Az USA-ba való visszatérte után az Észak-Karolina-i Greenville-ben színészetet tanult. Miután az egyik vizsgaelőadáson Csehov Három nővérében sikert aratott, 1990-ben a A dolgozó lány című tévésorozatban, majd 1991-ben a Szerelmi bájitalban kapott főszerepet. Az Amit szerelemnek hívnak című filmben nemcsak szerepelt, hanem ő írta a Heaven Knocking on My Door című betétdalt is. Az igazi áttörést 1994-ben a Féktelenül című filmje jelentette. Annie-nak, a hétköznapi lánynak a megformálása felkeltette Jon Turteltaub rendező figyelmét, aki pont egy ilyen karaktert keresett az Aludj
ronix, 2014. július 26. szombat, 23:58
Osztrák jégkorongliga - Salzburgban kikapott a Fehérvár
Eredmény:Red Bull Salzburg (osztrák)-Sapa Fehérvár AV 19 2-1 (0-0, 2-1, 0-0)-------------------------------------------------------------- ---gól: Cullen (23.), Nödl (35.), illetve McGregor (40.)
velemenyezd, 2014. január 10. péntek, 21:47
Vb-selejtezők - Megvan a magyar keret, Gera nem játszhat
A Magyar Labdarúgó Szövetség honlapjának hétfői beszámolója szerint hosszabb kihagyás után tagja az együttesnek a német másodosztályban jó teljesítményt nyújtó Stieber Zoltán, valamint a Salzburgban kiváló formában védő Gulácsi Péter is.

"Kapus poszton Megyeri Balázs az utóbbi hetekben nem jut szóhoz klubcsapatában, Gulácsi Péter viszont kiváló teljesítményt nyújt Salzburgban, rendkívül elégedettek a teljesítményével - idézte a honlap Egervári Sándort. - Stieber Zoltán folyamatosan kimagasló teljesítményt nyújt a Fürthben, meghatározó tagja a bajnokesélyes együttesnek. Ő volt már köztünk korábban is, jelenlegi formája alapján segítheti a válogatottat az utolsó selejtezőkön."

A csapatkapitány Gera Zoltán ugyan már felépült térdsérüléséből, ám az utóbbi napokban egy kisebb izomsérülés miatt nem tudott teljes intenzitással edzeni, ezért Egervári Sándor nem számíthat a játékára.

"Gera Zolival többször is egyeztettem az elmúlt időszakban, legutóbb négy napja beszéltünk, és mutatkozott rá némi
velemenyezd, 2013. szeptember 30. hétfő, 18:17
Osztrák jégkorongliga - Hosszabbításban nyert a Fehérvár Salzburgban
Eredmény:Red Bull Salzburg (osztrák)-Sapa Fehérvár AV19 2-3 (0-0, 1-0, 1-2, 0-1) - hosszabbítás után-------------------------------------------------------------- ----gólszerzők: Komarek (32.), Milam (54.), illetve Sarauer (46.), Banham (55.), Naglich (65.)
velemenyezd, 2013. szeptember 27. péntek, 22:06
Osztrák jégkorongliga - Fehérvári diadal Salzburgban
Alsóházi rájátszás (7-12. helyért): Red Bull Salzburg (osztrák)-Sapa Fehérvár AV19 4-5 (2-2, 0-1, 2-2)-------------------------------------------------------------- ----gól: Di Benedetto (18.), Cullen (18.), Raffl (58.), Kristler (59.), illetve Novak (15.), Sofron (19.), Kovács (25.), Benk (44.), Metcalfe (53.)

Az alsóház hat csapatából a legjobb kettő jut majd a negyeddöntőbe tíz fordulót követően.
velemenyezd, 2013. január 27. vasárnap, 20:12