Regisztráció  Belépés
2018. július 15. vasárnap | 28. hét | 196. nap | 22:53 | Henrik, Roland
Férfi kézilabda Eb - Győzött a házigazda és a világbajnok is
Az A csoportnak otthont adó Arena Zagreb lelátóin 15 ezer néző gyűlt össze a hazaiak első találkozójára, amely ráadásul igazi presztízsmérkőzés volt. A vendég szerbek kezdetben még jól tartották magukat, de az első félidő utolsó öt percében nem találtak a hálóba, így Luka Stepancic és Manuel Strlek góljaival, illetve a veszprémi kapus, Mirko Alilovic védéseivel elhúztak a horvátok (13-9).

A második felvonást is rendkívül magabiztos és hatékony játékkal kezdték a házigazdák, Alilovic újabb bravúrokat mutatott be, ami tovább fokozta a fantasztikus hangulatot. A szerbek öt percen keresztül megint nem szereztek gólt, így ebben az időszakban eldőlt a meccs (21-15).

A hajrában csak az okozott ijedséget és bosszúságot a horvát játékosok és szurkolók számára, hogy a német THW Kiel irányítója, Domagoj Duvnjak térdsérülést szenvedett, két embernek kellett letámogatnia a pályáról. Csapata fölényes sikerét (32-22) ez a szerencsétlen eset sem befolyásolta.

A hazai játékosok közül végül Strlek és Stepancic is hat gólig jutott, a mezőny legjobbjának pedig Alilovicot választották.

A poreci B csoportban már az első játéknapon megismétlődött a tavaly januári világbajnoki döntő párosítása. A vb-győztes franciák fokozatosan elléptek a norvégoktól, a 12. percben már 7-4-re vezettek, de a skandinávok - Torbjörn Bergerud kapus védéseire alapozva - hamarosan egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették (13-11), és megtartották a szünetig.

A rövid pihenőt követően is remekül kézilabdáztak a norvégok, de aztán hat percen keresztül nem voltak eredményesek, így ismét szorossá vált az állás (24-23), majd az 52. percben újra - a második félidőben először - döntetlen volt az eredmény (27-27).

A hajrában a világbajnok franciák csaknem negyven perc elteltével ismét vezettek, és rendkívüli tapasztalatuknak köszönhetően minimális előnyüket meg is őrizték a rangadó végéig (32-31).

A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Kentin Mahé volt nyolc góllal, a Veszprém norvég jobblövője, Kent Robin Tönnesen hétszer volt eredményes.

A magyar válogatott szombaton 20.30-tól az olimpiai címvédő Dánia ellen mutatkozik be a kontinenstornán.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport, Split:Horvátország-Szerbia 32-22 (14-9)

korábban:Izland-Svédország 26-24 (15-8)

B csoport, Porec:Franciaország-Norvégia 32-31 (15-17)

korábban:Fehéroroszország-Ausztria 27-26 (14-12)

velemenyezd, 2018. január 12. péntek, 22:37
Címkék: Arena Zagreb, Luka Stepancic, Manuel Strlek, Mirko Alilovic, Domagoj Duvnjak, Torbjörn Bergerud,
Világbajnok: Francia ország 2018 Foci V.B.
Világ bajnok: Francia ország
..........
2. Ezüstérmes Horvátország
3. Bronzérmes: Belgium
DÖNTŐ Francia ország - Horvátország 4:2

Moszkva, Luzsnyiki Stadion, Játékvezető: Néstor Pitana (argentin)
Franciaország - Horvátország 4-2 (2-1)
- Franciaország: Hugo Lloris - Benjamin Pavard, Raphael Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez - Paul Pogba, N'Golo Kanté (N'Zonzi, 55.) - Kylian Mbappé, Antoine Griezmann, Blaise Matuidi (Corentin Tolisso, 73.)- Olivier Giroud (Nabil Fekir, 81.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

- Horvátország: Danijel Subasic - Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Ivan Strinic (Marko Pjaca, 81.) - Ivan Rakitic, Marcelo Brozovic - Ante Rebic (Andrej Kramaric, 71.), Luka Modric, Ivan Perisic, Mario Mandzukic. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic

Gólszerző: Mandzukic (18. - öngól), Griezmann (38. - 11-esből), Pogba (59.), Mbappé
maroka, 2018. július 15. vasárnap, 19:02
Négy szent, akikhez imádkozhatsz, hogy a te csapatod nyerjen
2018. július 14. szombat 22:00
Holnap Horvátország és Franciaország az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon döntőt játszik. Megszokott, hogy focidrukkerek és játékosok imádkoznak a sikerért. Sokan közülük keresztet vetnek, amikor a pályára lépnek. De melyik szent közbenjárását kell kérni a sikerért?
A világbajnokság előtt megütközést keltett a brazil szövetség döntése, mely a pályán minden vallási megnyilvánulástól eltiltotta a csapat tagjait, de az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon is megszokott látvány, hogy focidrukkerek és játékosok különböző gesztusokkal imádkoznak a sikerért, köszönik meg az ,,égieknek" a gólt, a győzelmet. De melyik szent közbenjárását kell kérni, hogy a te csapatod nyerjen?
- 1. A sportok védőszentje az olasz Pier Giorgio Frassati: tehetséges diák és lelkes túrázó volt, és minden túrába egy meccset is beiktatott.
- 2. A futball védőszentje szintén olasz: Luigi Scrosoppinak hívják. Általában labdával a kezében ábrázolják. Elkötelezetten
maroka, 2018. július 15. vasárnap, 13:59
Francia püspök, volt futballbíró beszél arról, mire tanít ..
Francia püspök, volt futballbíró beszél arról, mire tanít minket a foci.
A 2018-as világbajnokság vége felé Dominique Lebrunt kérdezte a SIR szerkesztősége, aki most Rouen püspöke, korábban azonban tizenhárom éven át a francia futballszövetségnél dolgozott játékvezetőként. A 2018-as világbajnokság vége felé járunk, közeledik a francia-horvát döntő. Ennek kapcsán Dominique Lebrunt kérdezte a SIR szerkesztősége, aki most Rouen püspöke, korábban azonban tizenhárom éven át a francia futballszövetségnél dolgozott játékvezetőként.
Nagy öröm volt számomra látni a francia csapaton, hogy néhány év nehézség után újra ki tudták hozni magukból a legjobbat, ami részben a játékosok alacsony átlag életkorának is köszönhető. Egyébiránt sem drámai, sem igazságtalan nem lett volna, ha Belgium nyer. Kiegyenlített mérkőzés volt." A futballpiac korában arra is figyelmeztet: ,,A sport játék. Ne feledjük el soha!
Bővebben
maroka, 2018. július 15. vasárnap, 13:55
A labdarúgásnak is van védőszentje
.......
2018. július 15. vasárnap
A mai napon Horvátország és Franciaország játékával véget ér az oroszországi labdarúgó-világbajnokság. Sokan izgultunk, szurkoltuk végig a mérkőzéseket. Jó tudni hogy a világbajnokság előtt, alatt és azt követően - akár amikor a gyermekünkkel, barátainkkal focizunk égi pártfogó segít.
Az úton járók, közlekedők védelmezője Szent Kristóf, a hegymászóké Szent Bernát, a focistáké pedig ,,Szent Luigi", azaz ­Aloisius Scrosoppi (liturgikus ünnepe április 3.). Az olasz szent 2010-ben lett a futballjátékosok és a focidrukkerek védőszentje. ,,Végre nekik is van már pártfogójuk, akit segítségül hívhatnak!" - mondta Alois Schwarz osztrák püspök, amikor a szentet patrónussá választották. Aloisius Scrosoppi az akkoriban még Ausztriához tartozó Udinében született, egy ékszerész fiaként. Hívő családban nevelkedett, s már tizenkét éves korában készülni kezdett
maroka, 2018. július 15. vasárnap, 13:41
Női kézilabda Junior V.B. 2018 további helyezések:
Női junior világbajnokság, Debrecen
A 7. helyért:
Franciaország-Románia 30-24 (16-11)
Az első percekben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első tíz perc után viszont fokozatosan növelték előnyüket a franciák, és a félidőben már magabiztos öt gólos előnyben voltak. A szünet után ott folytatták játékukat a gallok, ahol az első játékrészben abbahagyták: nem engedték közelebb magukhoz a románokat, akiken látszódott fáradtság jele. Hat gólos sikerével Franciaország a világbajnokságot a 7., míg Románia a 8. helyen zárta.

Az 5. helyért:
Hollandia-Dánia 32-28 (16-14)
Mindkét fél jól kezdte a találkozót, az első tíz percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidő közepétől kezdve Hollandia jobb helyzetkihasználásának köszönhetően fokozatosan lépett el Dániától. A második játékrészben is a hollandok domináltak, akik megérdemelten szerezték meg az ötödik helyet a világbajnokságon.

Magyarország - Montenegro 27:17
Magyarország - Norvégia 35:27 Eddig 122 gól lőttünk és 88 gólt kaptunk Gólkülönbség: 34
Az "A" csoport első helyezettje lett 8 pontal a Magyar női junior válogatott.
Magyarország - Szlovénia 31:14 Márton Gréta góllöövései 100%-ak voltak.
Magyarország - Románia 31:26
Magyarország - Korea 30:25
DÖNTŐ
Magyarország - Norvégia 28:22
Csak maximális elismerés és dicséret illeti a Magyar Junior női csapatot. A torna minden mérkőzésen maximálisan teljesítettek. Minden játékos kiemelt teljesítményt nyújtott gyönyörű játékkal, amit a közönség maximálisan támogatott a szurkolásával és vas tapssal.
ARANYÉREM és VILÁGBAJNOK a Magyar Junior női csapat.

2. Ezüstérem Norvégia
3. Bronzérem Dél-Korea
A Képeket a m4 sport tv élő adásáról készítettem
maroka, 2018. július 15. vasárnap, 07:36
Döntöttek a madridiak: őt akarják Ronaldo helyett
Nem kérdés, hogy Cristiano Ronaldo a Real Madrid történetének egyik legnagyszerűbb játékosa. A portugál zseni távozott, beszámoltunk arról is, szinte felfoghatatlan, már most hány eladott Ronaldo-meznél jár a Juventus.
A kérdés, melyet a Marca című madridi lap feltett az olvasóinak: ki legyen CR utódja?
Az eredmények alapján óriási többség, a szavazók 54 százaléka Kylian Mbappét látná szívesen a ,,királyiak" mezében, 15 százalékuk voksolt Eden Hazard-ra, míg - némileg meglepő módon - Neymar, a brazil cselgép csak 14 százalékot kapott.
A Real Madrid egyébiránt pénteken hivatalos közleményt adott ki Neymar kapcsán, ez alapján könnyen lehet, hogy eldőlt a PSG-sztár jövője.
Nyitókép: VI Images via Getty Images
...........................

- Félelmetes, Zidane mennyi pénzt hagyott a Real Madrid kasszájában.
Nem először tette...
Zinédine
maroka, 2018. július 14. szombat, 06:23
Ivan Rakitic: 4,5 millióan leszünk a pályán
...............
Az első világbajnoki döntőjére készülő Horvátországban óriási a lelkesedés a franciák elleni meccs előtt. A válogatott ásza, Ivan Rakitic a finálé előtti sajtótájékoztatón elmondta, 4,5 millióan mennek neki Franciaországnak vasárnap. Ez nem csak nekünk lesz történelmi meccs, hanem az egész országnak, valamennyi horvátnak. 4,5 millió ember lesz ott a pályán velünk. Elég, ha megnézzük a felvételeket az utcákról, nem is tudom kifejezni, hogy mennyire örülök ennek. Bárcsak akkora stadionban játszanánk, ahol elférne egész Horvátország - tuti eljönnének az emberek! . mondta a középpályás.
Rakiticék a kieséses szakaszban zsinórban háromszor játszottak 120 percet (kétszer büntetőpárbajra is sor került), ám a Barcelona sztárja amondó, vasárnapra összeszedik magukat, és teljes erőbedobással szállnak majd ringbe a világbajnoki aranyéremért. Egymást fogjuk húzni, erősek leszünk, tudjuk, hogy
maroka, 2018. július 14. szombat, 06:18