Regisztráció  Belépés
2018. január 21. vasárnap | 3. hét | 21. nap | 07:29 | Ágnes
Férfi kézilabda Eb - Győzött a házigazda és a világbajnok is
Az A csoportnak otthont adó Arena Zagreb lelátóin 15 ezer néző gyűlt össze a hazaiak első találkozójára, amely ráadásul igazi presztízsmérkőzés volt. A vendég szerbek kezdetben még jól tartották magukat, de az első félidő utolsó öt percében nem találtak a hálóba, így Luka Stepancic és Manuel Strlek góljaival, illetve a veszprémi kapus, Mirko Alilovic védéseivel elhúztak a horvátok (13-9).

A második felvonást is rendkívül magabiztos és hatékony játékkal kezdték a házigazdák, Alilovic újabb bravúrokat mutatott be, ami tovább fokozta a fantasztikus hangulatot. A szerbek öt percen keresztül megint nem szereztek gólt, így ebben az időszakban eldőlt a meccs (21-15).

A hajrában csak az okozott ijedséget és bosszúságot a horvát játékosok és szurkolók számára, hogy a német THW Kiel irányítója, Domagoj Duvnjak térdsérülést szenvedett, két embernek kellett letámogatnia a pályáról. Csapata fölényes sikerét (32-22) ez a szerencsétlen eset sem befolyásolta.

A hazai játékosok közül végül Strlek és Stepancic is hat gólig jutott, a mezőny legjobbjának pedig Alilovicot választották.

A poreci B csoportban már az első játéknapon megismétlődött a tavaly januári világbajnoki döntő párosítása. A vb-győztes franciák fokozatosan elléptek a norvégoktól, a 12. percben már 7-4-re vezettek, de a skandinávok - Torbjörn Bergerud kapus védéseire alapozva - hamarosan egyenlítettek, sőt a vezetést is átvették (13-11), és megtartották a szünetig.

A rövid pihenőt követően is remekül kézilabdáztak a norvégok, de aztán hat percen keresztül nem voltak eredményesek, így ismét szorossá vált az állás (24-23), majd az 52. percben újra - a második félidőben először - döntetlen volt az eredmény (27-27).

A hajrában a világbajnok franciák csaknem negyven perc elteltével ismét vezettek, és rendkívüli tapasztalatuknak köszönhetően minimális előnyüket meg is őrizték a rangadó végéig (32-31).

A mezőny legeredményesebb játékosa a francia Kentin Mahé volt nyolc góllal, a Veszprém norvég jobblövője, Kent Robin Tönnesen hétszer volt eredményes.

A magyar válogatott szombaton 20.30-tól az olimpiai címvédő Dánia ellen mutatkozik be a kontinenstornán.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport, Split:Horvátország-Szerbia 32-22 (14-9)

korábban:Izland-Svédország 26-24 (15-8)

B csoport, Porec:Franciaország-Norvégia 32-31 (15-17)

korábban:Fehéroroszország-Ausztria 27-26 (14-12)

velemenyezd, 2018. január 12. péntek, 22:37
Címkék: Arena Zagreb, Luka Stepancic, Manuel Strlek, Mirko Alilovic, Domagoj Duvnjak, Torbjörn Bergerud,
2018. évi történelmi évfordulók 01. 17.
labdarúgó († 1974)
1900 - Eduardo Cubells spanyol labdarúgó († 1964)
1915 - Benedek István magyar orvos, író, művelődéstörténész († 1996)
1922 - Bakos Ferenc magyar nyelvész († 1996)
1924 - John Riseley-Prichard brit autóversenyző († 1993)
1927 - Eartha Kitt amerikai színésznő, énekesnő, kabarettista († 2008)
1931 - James Earl Jones amerikai színész
1934 - Hatlaczky Ferenc építészmérnök, világbajnok kajakozó, olimpiai ezüstérmes († 1986)
1940 - XIX. Nerszész Péter örmény katolikus pátriárka († 2015)
1942 - Muhammad Ali (er. neve Cassius Clay) amerikai ökölvívó, profi nehézsúlyú világbajnok († 2016)
1944 - Françoise Hardy francia énekesnő
1949 - Andy Kaufman amerikai humorista és színész, († 1984)
1950 - Cristina Galbó, spanyol színésznő
1952 - Rangos Katalin Prima Primissima díjas magyar újságíró, egyetemi
ametiszt54, 2018. január 18. csütörtök, 15:35
Férfi kézilabda Eb - Dánia és Szlovénia győzelemmel zárta a csoportkört
Az olimpiai címvédő skandinávok három góllal nyertek az előző kontinenstornán ezüstérmes spanyolokkal szemben Varasdon, de így is csak a D csoport második helyén végeztek.

A zágrábi C csoportban Montenegró ellen szerezték meg első győzelmüket a világbajnoki bronzérmes szlovénok. Veszprémi légiósaik közül Blaz Blagotinsek öt lövésből négyszer volt eredményes, Gasper Marguc pedig mind a hat kísérletét gólra váltotta. A magyar NB I-ben szereplő montenegrói válogatottak közül Milos Vujovic és Milos Bozovic (Tatabánya) két, illetve három találatig jutott, Nemanja Grbovic (Cegléd) szintén két gólt szerzett.

A középdöntő II. csoportjának mérkőzései pénteken kezdődnek Varasdon.

A montenegróiak veresége azt jelenti, hogy a magyar válogatott - annak ellenére, hogy pont nélkül búcsúzott a csoportkörben - minden valószínűség szerint kiemelt lesz a jövő évi világbajnokság selejtezőjének sorsolásán.

Eredmények, csoportkör, 3. (utolsó) forduló:

C csoport, Zágráb:Szlovénia-Montenegró 28-19
velemenyezd, 2018. január 17. szerda, 22:25
Ma lenne 76 éves Muhammad Ali amerikai nehézsúlyú ökölvívó
"Nincs azzal semmi baj, ha az embert a szorítóban vagy azon kívül padlóra küldik. A baj ott kezdődik, ha ott is marad."

Ma lenne 76 éves Muhammad Ali (eredeti nevén Cassius Marcellus Clay jr.; Louisville, Kentucky, 1942. január 17. - Scottsdale, Arizona, 2016. június 3.) olimpiai és világbajnok amerikai nehézsúlyú ökölvívó, polgárjogi aktivista, ENSZ-békenagykövet.

1967-ben megtagadta a katonai szolgálatot, ezért a tettéért az 1960-as nyári olimpia félnehézsúlyú (75-81 kg)[ bajnokát ötévi börtönre, illetve 10 ezer dollár pénzbírságra ítélték, a Bokszvilágszövetség (WBA) pedig megfosztotta bajnoki címétől. 1999-ben a Nemzetközi Olimpiai Bizottság az évszázad legjobb sportolójának választotta.
ronix, 2018. január 17. szerda, 21:50
Férfi kézilabda Eb - Az okos játék, az önbizalom és a tapasztalat is hiányzott
poszton teljesen elfogytunk" - nyilatkozta az MTI-nek a csehek elleni meccs után Bánhidi Bence.

A MOL-Pick Szeged beállósa hozzátette, nagyot küzdöttek, de ez kevésnek bizonyult.

"Sokkal többet kellene használnunk a fejünket, sokkal többet kellene okosabban játszanunk, ezt hiányolom a csapattól. Nagyon sajnálom, hogy így sikerült, ezt nem gondoltam volna" - vélekedett.

Bánhidi végül úgy fogalmazott lehet, hogy az összeszokottság hiánya is közrejátszik a kudarcban, hiszen a tavaly januári világbajnokság óta a fél csapat kicserélődött.

"Az első két meccsen, illetve a mai találkozó nagyobb részében is úgy éreztem, remekül küzdünk, mindent megteszünk a gólokért, a pontokért, de sajnos ezt nem tudtuk győzelemre váltani. Magam sem tudom, mi történhetett a mai mérkőzésen" - mondta Bartók Donát, akinek ez volt az első felnőtt világversenye a válogatottban.

Schuch Timuzsin rávilágított, hogy a nemzeti csapatnak nagyon sok munkára van szüksége, mert minden játékelemben fejlődnie
velemenyezd, 2018. január 17. szerda, 21:25
Műkorcsolya Eb - Maszljanko 33. lett a férfiaknál
A kétszeres világbajnok spanyol versenyző óriási fölénnyel, több mint 12 ponttal előzi meg az orosz Dmitrij Alijevet. A harmadik helyről a lett Deniss Vasiljevs várja a pénteki kűrt.

Legutóbb a csehszlovák Ondrej Nepelának sikerült 1969 és 1973 között sorozatban ötször győznie, de Fernandez az egymást követő hatodik diadalával sem lenne rekorder, ugyanis az osztrák Karl Schäfer 1929 és 1936 között nyolc évig volt egyeduralkodó a férfiaknál.

Maszljanko, aki Magyarországon született és él orosz szülők gyermekeként, másodszor indult a kontinensviadalon, két éve szintén 33. helyen zárt, így ezúttal sem mutathatja be kűrjét, amelyben a legjobb 24 korcsolyázó szerepelhet.

Szerdán 17 órától a párosok rövidprogramjával folytatódik az Eb.

Eredmények:

férfiak, állás a rövidprogram után:1. Javier Fernandez (spanyol) 103,82 pont2. Dmitrij Alijev (orosz) 91,333. Deniss Vasiljevs (lett) 85,11...33. Maszljanko Alexander 52,01
velemenyezd, 2018. január 17. szerda, 16:14
MKKSZ - Makrai Csaba követi Dónusz Évát az utánpótlás kapitányi poszton
Az olimpiai bajnok kajakos nem szakad el a sportágtól, továbbra is részt vesz az MKKSZ utánpótlás programjaiban - közölte a szövetség.

Dónusz Éva a hétvégén arról tájékoztatta az MKKSZ vezetését, hogy úgy érzi, nem tud maradéktalanul megfelelni a saját maga által támasztott elvárásoknak sem a munkájában, sem családanyaként, a magánéletében, ezért kérte, hogy mentsék fel, mint szövetségi kapitányt.

"Éva révén a kajak-kenu utánpótlása egy fantasztikus személyiséget kapott az elmúlt egy évben - mondta Doma Gergő, szakmai igazgató. - Amellett, hogy sok gyereknek második anyukája volt, komoly szakmai koncepció és elképzelés is volt a fejében. Sokat veszítettünk azzal, hogy nem tudja már betölteni a posztot, de természetesen elfogadjuk a döntését."

Makrai Csaba, az új utánpótlás szövetségi kapitány versenyzőként sokszoros magyar bajnok, maratoni világbajnoki ötödik és többszörös világkupagyőztes volt. A korábbi váci kajakos edzőként az Atomerőműnél, majd Gödön dolgozott, legutóbb pedig az MTK
velemenyezd, 2018. január 17. szerda, 12:41
Férfi kézilabda Eb - Simán kikaptak a házigazda horvátok
elhúztak ellenfelüktől (9-4), és előnyüket rendkívül hatékony támadójátékkal megtartották a szünetig.

Sokáig a második felvonásban sem változott a játék képe, a svédek nem engedték ki a kezükből az irányítást, így a horvátok nem tudtak lendületbe kerülni és csak a hajrában zárkóztak fel némileg. A mezőny legeredményesebb játékosa Ivan Cupic volt hét találattal.

A spliti A csoportból a horvátok és a svédek mellett Szerbia jutott tovább, Izland viszont kiesett.

A poreci B csoportban a világbajnoki ezüstérmes norvég csapat magabiztosan legyőzte Ausztriát, így utóbbi pont nélkül búcsúzott a tornától. A Telekom Veszprém norvég játékosa, Kent Robin Tönnesen egyszer talált be, a mezőny legjobbja Kristian Björnsen volt, aki 11 kísérletből kilenc góllal zárt.

A középdöntő I. csoportjának mérkőzései csütörtökön kezdődnek Zágrábban.

A csoport, Split:

-----------------Svédország-Horvátország 35-31 (17-12)

korábban:Szerbia-Izland 29-26
velemenyezd, 2018. január 17. szerda, 12:31
Férfi vízilabda világliga - Szoros meccsen magyar győzelem a spanyolok ellen
1-1)---------------------------------------------------a magyar csapat gólszerzői: Manhercz, Vámos, Zalánki 2-2, Török, Bátori, Bedő 1-1

A találkozó előtt a háromszoros olimpiai bajnok Gyarmati Dezső emlékére domborművet és emlékfalat avattak az uszodában.

A Hódmezővásárhelyen rendezett összecsapáson a csoport két veretlen csapata találkozott egymással, hiszen amíg a magyarok vendégeként, addig a spanyolok otthon győzték le korábban a hollandokat. Telt ház fogadta a két válogatottat, ami nem meglepő, ugyanis a hazai medencében elért világbajnoki ezüstérem óta először játszhatott saját közönsége előtt Märcz Tamás együttese.

A nyitónegyedben ugyan két akciógólt lőttek a hazaiak, a spanyolok azonban mindkét emberelőnyüket kihasználták. A magyarok részéről az mindenképpen bizakodásra adott okot, hogy a vendégek egyenlő létszámban nem jelentettek komoly veszélyt Vogel Soma kapujára. Hasonlóképpen alakult a folytatás is: a spanyolok remek emberelőnyös figuráikkal tartották a lépést, Vámos Márton
velemenyezd, 2018. január 17. szerda, 12:30