2018. június 25. hétfő | 26. hét | 176. nap | 19:07 | Vilmos
Férfi kosárlabda EK - Győzött, de kiesett a Fehérvár
Eredmény (a nemzetközi szövetség honlapjáról):

nyolcaddöntő, visszavágó:

--------------------------Alba Fehérvár-Juventus Utena (litván) 78-76 (25-21, 21-19, 17-18, 15-18)

Továbbjutott: az Utena, 163-152-es összesítéssel.

A magyar bajnok Litvániában már 29 pontos hátrányban is volt, végül csak 87-74-re kapott ki múlt szerdán. Ami a hétvégi bajnoki "főpróbákat" illeti, Dzunics Braniszlav együttese szombaton 89-82-re verte a vendég Atomerőmű csapatát, míg az Utena 104-92-re alulmaradt odahaza a Lietuvos Rytasszal szemben.

A fehérvári mérkőzésen a hazaiak igyekeztek minél gyorsabban ledolgozni hátrányukat, gyakorlatilag végig vezettek, ám a litvánok egyszer sem kerültek igazán nagy hátrányba.

A zárónegyed elején a magyar együttes hétpontos előnyben volt, de nem tudta leszakítani riválisát, amely az utolsó két percben már biztos lehetett abban, hogy továbbjut.

velemenyezd, 2018. március 13. kedd, 20:09
Címkék: Fehérvár-Juventus Utena, Dzunics Braniszlav, Lietuvos Rytasszal, nemzetközi szövetség, magyar bajnok, hétvégi bajnoki,
HFL - Fölényes hazai sikerek
Eredmények:Budapest Wolves-Győr Sharks 37-14 (16-0, 7-0, 7-0, 7-14)Fehérvár Enthroners-TD Store Eagles 40-20 (0-6, 27-6, 0-8, 13-0)
velemenyezd, 2018. június 16. szombat, 18:41
Hatvanezres közönségre számítanak a Fehérvári Zenei Napok szervezői július 25-28. között
érdeklődőket, de készülnek egy 250 négyzetméteres Magyar Ízek Konyhája gasztroudvarral is.

Lesz egy reaktiválórészleg is a fesztiválon, ennek középpontjában az egészséges táplálkozás és a rendszeres mozgás áll. Csóra Renáta edző, táplálkozási tanácsadó tájékoztatása szerint lesz spinning, jóga, valamint fekvőtámasz- és kötélhúzóverseny is. Kitelepül a Vöröskereszt, továbbá a laktóz- és gluténérzékenyek és a cukorbetegek számára is készülnek speciális ételekkel.

Cser-Palkovics András székesfehérvári polgármester komoly eredménynek nevezte, hogy a Fehérvári Zenei Napok helyi független fesztiválként nemcsak fenn tudott maradni, hanem folyamatos fejlődés és növekedés jellemzi. Hozzátette: mára már elképzelhetetlen a székesfehérvári nyár a fesztivál nélkül.

Jó bulit ígért Karácson Tamás, a Wellhello együttes frontembere is, aki a fesztivál nyitónapján lesz hallható. Az idei Fezenen először lép fel Magyarországon a Grammy-díjas kubai származású amerikai rapper, Pitbull, de színpadra áll többek közt
velemenyezd, 2018. június 15. péntek, 18:22
Férfi kosárlabda NB I - Egyenlített a Szombathely a döntőben
Az Alba Fehérvár elleni ötmeccses elődöntő után a szombathelyiek csak két napot pihentek, majd vasárnap 82-76-ra kikaptak a csaknem végig vezető Olaj csarnokában, amely egy hetet készülhetett a fináléra.

A keddi folytatás igazi triplapárbajjal indult, öt perc alatt öt hárompontost láthatott az Arena Savaria közönsége, amely a hetedik percben tapsviharban tört ki, ugyanis pályára lépett Govens Darrin. Az amerikai születésű, de magyar válogatott játékos az elődöntőben ujjtörést szenvedett, és két napja nem szerepelhetett Szolnokon, ezúttal pedig saját felelősségére vállalta a játékot.

Az alapszakasz- és Magyar Kupa-győztes vendégcsapat ötpontos hátrányban kezdte a második negyedet, és az eddig csak 2008-ban bajnok vasiak a 17. percben már 11 ponttal vezettek (35-24), főként a válogatott Perl Zoltán révén. A félidő hajrája azonban Dragan Aleksic együtteséé lett, amely négy hazai pontra 17-tel válaszolt. A nagyszünetben 39-41 volt az állás.

Fordulás után a nyolcadik bajnoki elsőségükre hajtó
velemenyezd, 2018. június 12. kedd, 21:03
Férfi kosárlabda NB I - Bronzérmes a Fehérvár
Eredmény:

a 3. helyért, 2. mérkőzés:Egis Körmend-Alba Fehérvár 83-95 (30-24, 14-23, 17-30, 22-18)

később:

döntő, 2. mérkőzés:Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Szolnoki Olaj 19.00
velemenyezd, 2018. június 12. kedd, 20:12
Férfi kosárlabda NB I - A Fehérvár került előnybe a bronzcsatában
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második meccsét kedden rendezik Körmenden.

Eredmény:

a 3. helyért, 1. mérkőzés:Alba Fehérvár-Egis Körmend 91-71 (24-11, 25-27, 14-20, 28-13)
velemenyezd, 2018. június 10. vasárnap, 19:52
Férfi kosárlabda NB I - A Szolnok hazai győzelemmel kezdte a döntőt
A Falco helyzetét nehezítette, hogy az Alba Fehérvár elleni elődöntőben ujjtörés miatt elvesztette Darrin Govenst, így az amerikai születésű játékos számára véget ért az idény, és kérdéses, hogy egy hónap múlva a magyar válogatott világbajnoki selejtezőin rendelkezésre állhat-e. A szombathelyiek ellen szólt az is, hogy csütörtökön még az elődöntő ötödik meccsén csatáztak a fehérváriakkal, míg az Olaj egy hete pihent, miután sima 3-0-lal verte a Körmendet.

Az alapszakasz- és Magyar Kupa-győztes Szolnok százszázalékos mérleggel büszkélkedhetett a rájátszásban, mivel az Atomerőműt és a Körmendet is 3-0-ra győzte le. A Falco ugyanakkor a negyeddöntőben 3-1-et játszott a ZTE-vel, majd 3-2-vel lépett túl az Albán.

A vasiak ötödször jutottak el a végjátékig, s egyetlen aranyérmüket 2008-ban szerezték meg. A Tisza-partiak ugyanakkor már a nyolcadik bajnoki elsőségükre hajtanak.

A vasárnapi nyitány első negyede a Quincy Ford vezette házigazdáké lett, ám a Falco ledolgozta 12 pontos hátrányát, és
velemenyezd, 2018. június 10. vasárnap, 19:22
Férfi kosárlabda NB I - A Szombathely lesz a Szolnok ellenfele a döntőben
A Falco helyzetét nehezítette, hogy az előző találkozón ujjtörés miatt elvesztette Darrin Govenst, így az amerikai születésű játékos számára véget ért az idény, és kérdéses, hogy egy hónap múlva a magyar válogatott világbajnoki selejtezőin rendelkezésre állhat-e. A szombathelyiek mellett szólt ugyanakkor, hogy a párharc eddigi meccseit rendre a hazai gárda nyerte.

Az ötödik felvonásban a kiválóan lepattanózó vasiak 11-4-gyel kezdtek, főként a montenegrói Milos Borisov révén. A fehérváriakat irányító Dzunics Braniszlav 20-12-nél időt kért, de a különbség a második negyedben sem csökkent, sőt, a 13. percben már 30-18 állt az eredményjelzőn. Bő két és fél percen át 33-21-re vezetett a Falco, a vendégek perc hat alatt mindössze öt pontot hoztak össze, és az első félidőben 12 kísérletből csak két triplát értékesítettek. A nagyszünetben 40-29 volt az állás.

Fordulás után Keller Ákos hármasával nyolc pontra feljött az Alba, amely négy perc alatt annyi pontot szerzett, amennyit előtte az egész második
velemenyezd, 2018. június 07. csütörtök, 22:32
Férfi kosárlabda NB I - Egyenlített az elődöntőben az Alba Fehérvár
A hazaiak lényegesen jobban kezdték az összecsapást, a nagyszünetre már harmincpontos különbséget alakítottak ki (63-33), ehhez az utolsó játékrészben még egyet hozzá tudtak tenni.

A Falco helyzetét nehezíti, hogy a találkozón ujjtörés miatt elvesztette Darrin Govenst, és valószínűleg a párharcot eldöntő ötödik mérkőzésen, csütörtökön, Szombathelyen sem számíthat az amerikai születésű magyar válogatott játékosra.

A másik ágról az alapszakasz- és Magyar Kupa-győztes Szolnoki Olaj KK már bejutott a fináléba.

Eredmény, elődöntő, 4. mérkőzés:Alba Fehérvár - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 112-81 (29-15, 34-18, 27-27, 22-21)

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2-2
velemenyezd, 2018. június 06. szerda, 09:13