Regisztráció  Belépés
2018. május 27. vasárnap | 21. hét | 147. nap | 21:47 | Hella
Női kézilabda BL - Távozik a bronzérmes CSM Bucuresti vezetőedzője
A svéd szakember a Prosport.ro portálnak adott szerdai nyilatkozatában elsősorban családi okokkal magyarázta, hogy nem fogadta el a bukaresti szerződése kétéves meghosszabbítását. Kijelentette: iskoláskorú gyermeke miatt a családja nem költözhet a román fővárosba, és nem akar huzamosan távol lenni a családtól. Azt is hozzátette, hogy - még mielőtt márciusban Bukarestbe szerződött volna - elvállalta a montenegrói női válogatott felkészítését, a szerződésében pedig az áll, hogy évente 115 napot kell az ottani nemzeti együttes rendelkezésére állnia.

Per Johansson két hónapja azzal a feladattal vette át a bukaresti gárda felkészítését, hogy a csapatot bejuttassa a Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjébe. A CSM ezt elérte, s végül múlt vasárnap a harmadik helyet szerezte meg. Az elődöntőben a későbbi győztes Győri Audi ETO-tól szenvedett vereséget, a bronzmérkőzésen viszont legyőzte az orosz Rosztov-Dont.

velemenyezd, 2018. május 16. szerda, 17:51
Címkék: Bajnokok Ligája, Győri Audi ETO-tól, svéd szakember, bukaresti szerződése, román fővárosba, szerződésében pedig,
Férfi kézilabda NB I - Pastor: összességében jobbak voltunk
formában volt és gyenge eredményeket produkált a csapat, mellé állt és megerősítette posztján.

"Öt éve érkeztem ide, hogy elérjem a célomat, ami most sikerült. Nagyon nehéz itt bajnokságot nyerni, ezért a jövőben is nagyon nehéz dolgunk lesz" - tette hozzá a Szeged edzője.

A mezőny legeredményesebb játékosa, a hét gólig jutott Bodó Richárd hangsúlyozta, nagyszerű csapatot tudtak felülmúlni, és azért is nagyon boldogok, mert történelmi sikert arattak.

A Veszprém tavaly nyáron érkezett vezetőedzője, Ljubomir Vranjes kijelentette, szörnyen kezdték a visszavágót, éppen azt csinálták, amit nem akartak.

"Aztán mindent beleadtunk, visszaküzdöttük magunkat a meccsbe, sok sérültünk ellenére nyertünk, de ez ma nem volt elég. Remek csapattal találkoztunk, és a két meccs alapján valóban jobb volt a Szeged, jól védekezett és jól támadott. Dühös és csalódott vagyok" - magyarázta a svéd edző.

Hozzátette, próbálták ledolgozni a hátrányukat, és bár nagyszerűen küzdöttek, a taktika végrehajtásával nem
velemenyezd, 2018. május 20. vasárnap, 18:12
Férfi kézilabda NB I - Harmadszor bajnok a Szeged
korábbi csapatkapitány, Zubai Szabolcs ezúttal sem. Őt az első meccs előtt a szegediek nem búcsúztatták el ünnepélyesen, a veszprémi klub részéről viszont ezúttal Gulyás Péter utánpótlás-szakágvezető megtette ezt. A spanyol Pedro Rodríguez taktikai okok miatt hiányzott a vendégektől.

Ahogyan a finálé első mérkőzését, úgy a visszavágót is a Szeged kezdte jobban (1-5). A vendégek hatékonyabban védekeztek, Sego remekül védett, társai pedig a gyors ellenakcióikat gólra váltották, így a hazaiak vezetőedzője, Ljubomir Vranjes kevesebb mint hét perc után időt kért.

A rövid pihenő után sem változott a játék képe, és az első félidő felénél már tíz gól volt a szegediek előnye összesítésben (4-10).

"Hol a csapatunk?" - skandálták kórusban a veszprémi szurkolók, akik korábban ébresztőt kiáltottak, később pedig még kritikusabbá váltak. Kedvenceik az egyre keményebb, feszültebb meccs 18. percében némileg magukra találtak, de ezzel csak azt tudták elérni, hogy ne növekedjen tovább a hátrányuk, amely három
velemenyezd, 2018. május 20. vasárnap, 17:32
Elek Gábor és Danyi Gábor is európai mesteredző lett
A Ferencváros női csapatának vezetőedzője és a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC másodedzője - nyártól vezetőedzője - mellett Apró Ferenc, Csoknyai István, Gúnya Péter, György László, Győrvári Viktor, Gyurka János, Hlavaty Tamás, Horváth László, Imre Vilmos, Koi Endre, Kovács Attila, Kovács Ferenc, Majoros Gusztáv, Rosta István, Szilágyi Zoltán, Varga Márta, Velky Mihály és Woth Péter vehette át bizonyítványát a tavaly február végén indult kurzus lezárásaként az MKSZ székházában.

Az ünnepségen Mocsai Lajos, a Testnevelési Egyetem (TF) rektora elmondta, nagy sikernek tartja, hogy Magyarországon egyedüliként a kézilabdában a szakszövetség és a TF olyan rendszert alakított ki, amelyben "összejöttek az értékek és érdekek, a végzett hallgatók pedig rögtön bekapcsolódhatnak a legmagasabb szintű munkába".

Az MKSZ tiszteletbeli elnöke hozzátette, ez a korosztály büszke lehet a szaktudására, hiszen szakmaiságban a legtöbben megfelelnek a legmagasabb szintű elvárásoknak.

A rektor
velemenyezd, 2018. május 16. szerda, 12:22
David Musial lett az újonc DEAC jégkorongcsapatának a vezetőedzője
A szerdai sajtótájékoztatón Fodor András szakosztályvezető felidézte: David Musial edzői pályája 2010-ben 35 évesen kezdődött játékos-edzőként Németországban. Később dolgozott a cseh harmadosztályban és az Opava U16-os csapatának szakmai vezetőjeként is.

A 42 esztendős szakembernek nem ismeretlen a magyar jég: az előző szezonban a Dunaújvárosi Acélbikák szakmai munkáját segítette, a magyar élcsapat volt az első komoly együttes, ahol edzőként szerepet vállalt - tette hozzá a szakosztályvezető.

Fodor András áprilisban jelentette be, hogy újra lesz felnőtt jégkorongcsapata Debrecennek, amely a DEAC színeiben indul szeptembertől az Erste Ligában.
velemenyezd, 2018. május 16. szerda, 11:31
Női kézilabda finálé 2018 évben
Anita, a női kézilabda élő legendája.
...........
Az ETO 11. alkalommal játszott elődöntőt a BL-ben, és 2009, 2012, 2013, 2014, 2016 és 2017 után a hetedik döntőjére készülhet. Ez lesz a 16. magyar érdekeltségű döntő a női BL, illetve elődje, a Bajnokcsapatok Európa Kupája történetébe
Nagyon boldogok vagyunk, nagyon szépen játszott a csapat" - mondta Ambros Martín, a Győr vezetőedzője a győzelem után az M4 Sportnak. Szerinte a lányok varázsoltak a támadásokban.
A siker kulcsa Martín szerint az volt, hogy az elmúlt héten minden taktikai elemet nagyon pontosan begyakoroltak a játékosai, most pedig végre is hajtották őket. Mindig tudták, mivel próbálkozhatnak a bukarestiek, és azt is, hogyan lehet őket leszerelni, megállítani.
A tréner szerint a döntőben az ellenfél mellett az okozhat még komoly nehézséget, hogy a Bukarest ellen nem tudta úgy rotálni a csapatát, ahogy
maroka, 2018. május 12. szombat, 20:54
Női kézilabda NB I - Kovacsics: innentől minden gól fontos
várakozásoknak megfelelően a hátralévő fordulókban sem veszít pontot a többi ellenféllel szemben, akkor a helyezéseket az összes mérkőzés alapján kialakult gólkülönbség határozza meg, mert a versenykiírás szerint ha az egymás elleni mérkőzések gólkülönbsége azonos - mint ebben az esetben -, akkor nem rangsorol az idegenben dobott több gól.

A két együttes népligeti találkozóját október végén 27-25-re nyerte az FTC, amely a szerdai meccs 38. percében még négy góllal vezetett.

A Ferencváros vezetőedzője, Elek Gábor úgy fogalmazott, óriási mérkőzés, brutálisan nagy csata volt, ezért mindkét csapatot és szurkolótábort megilleti a gratuláció.

"Sokáig nagyon jól kézilabdáztunk, de ellenfelünk védőfala felőrölt bennünket az utolsó hét-nyolc percben. Ebben a csarnokban ilyen jól nagyon kevés csapat teljesít. Ez az eredmény egy dologra jó, hogy tovább izguljunk" - mondta a tréner.

Elek Gábor külön gratulált győri kollégájának, az idény végén az orosz Rosztov-Donhoz távozó Ambros Martínnak, akivel
velemenyezd, 2018. május 02. szerda, 20:46
Férfi vízilabda ob I - Fölényes győzelemmel egyenlített a Szolnok
A mindent eldöntő harmadik összecsapásra szombaton Szolnokon kerül sor. A fináléban már korábban biztosította helyét az Eurokupa-győztes Ferencváros, amely 18 év után játszhat döntőt.

E.ON Férfi ob I, rájátszás, 2. mérkőzések:

elődöntő: ZF-Eger - Szolnoki Dózsa 6-12 (1-3, 2-3, 3-3, 0-3)--------------------------------------------------gólszerzők: Hosnyánszky, Rasovic 2-2, Vlahopulosz, Cuckovic 1-1, illetve Prlainovic, Kis G. 3-3, Zalánki, Bátori 2-2, Mezei, Younger 1-1

Az egyik fél hetedik pontjáig tartó párharc állása: 6-6

A két csapat elődöntőjének első felvonása rendkívül emlékezetesre sikerült, hiszen egy gólszegény 3-3-as végeredménnyel zárult összecsapást maratoni ötméteres párbajban az egriek nyerték meg, így egyetlen győzelemre kerültek a továbbjutástól.

Ezúttal úgy tűnt, elmaradnak a szokásos izgalmak, hiszen a Bajnokok Ligájában és a Magyar Kupában is címvédő szolnokiak másfél negyed után 5-1-re vezettek. A Tisza-partiak a folytatásban magabiztosan őrizték előnyüket,
velemenyezd, 2018. május 02. szerda, 20:26