Regisztráció  Belépés
2018. január 21. vasárnap | 3. hét | 21. nap | 07:31 | Ágnes
Olimpiai bronzérmes női kosárlabdázót igazolt a Sopron Basket
A bajnoki címvédő soproniak pénteki tájékoztatása szerint a 31 éves Page péntek délután érkezik Sopronba, és reményeik szerint szerdán, a belga Castors Braine elleni idegenbeli Euroliga-csoportmérkőzésen már pályára is léphet.

Az amerikai születésű, szerb válogatott Page 2015-ben tagja volt a magyar-román közös rendezésű Európa-bajnokságon aranyérmes, valamint a 2016-os riói olimpián harmadik együttesnek, a soproniakhoz a török AGÜ Spor gárdájától igazolt.

A magyar klub arról is beszámolt, hogy megműtötték az együttes egyik kulcsemberét, Jelena Milovanovicot, aki szerdán az ESBVA-LM elleni, győztes hazai Euroliga-találkozó második félidejében szenvedett kézközépcsont-törést.

velemenyezd, 2018. január 12. péntek, 12:21
Címkék: Sopron Basket, Castors Braine, Jelena Milovanovicot, bajnoki címvédő, belga Castors, amerikai születésű,
Női kosárlabda NB I - Idegenben nyert a Vasas
Eredmény:BEAC Újbuda - Vasas Akadémia 64-88 (12-25, 17-27, 17-15, 18-21)

később:MTK-Budapest - PEAC-Pécs 18.00PINKK-Pécsi 424 - ZTE Női Kosárlabda Klub 18.00Sopron Basket-Aluinvent DVTK Miskolc 18.00VBW CEKK Cegléd-Atomerőmű KSC Szekszárd 18.00
velemenyezd, 2018. január 13. szombat, 16:52
Kosárlabda Magyar Kupa - A címvédő Alba Fehérvár a Körmenddel játszik a negyeddöntőben
A szövetség keddi tájékoztatása szerint a címvédő fehérváriak és a 2016-ban MK-győztes körmendiek 18 órától a harmadik negyeddöntőben lépnek parkettre.

A nyolcas finálét február 16. és 18. között a debreceni Főnix Csarnokban rendezik meg. A negyeddöntők győztesei (1-2 és 3-4) másnap az elődöntőben mérkőznek meg egymással, a zárónapon 17.30 órától játsszák a bronzmérkőzést, 20 órától a döntőt.

A nőknél a címvédő Sopron Basket negyeddöntős ellenfele a PEAC-Pécs lesz. A Killik László Női Magyar Kupa nyolcas döntőjének időpontját és helyszínét a januári elnökségi ülés után jelölik ki.

Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa:

a negyeddöntők párosítása:

--------------------------1. mérkőzés: Pécsi VSK-VEOLIA - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, 13.002.: Zalakerámia ZTE KK - Atomerőmű SE, 15.303.: Alba Fehérvár - Egis Körmend 18.004.: KTE-Duna Aszfalt - Szolnoki Olaj KK 20.30

Killik László Női Magyar Kupa:

--------------------------1.: PEAC-Pécs -
velemenyezd, 2018. január 09. kedd, 11:52
Női kosárlabda NB I - A Sopron fölényesen nyert a BEAC ellen
A soproni együttes a kilencedik győzelmét aratta, az újbudai csapat pedig a tizenegyedik vereségét szenvedte el, és a mezőnyben egyedüliként továbbra is nyeretlen.

Eredmény:BEAC Újbuda-Sopron Basket 47-110 (18-33, 4-21, 15-31, 10-25)

később:MTK-Budapest - Atomerőmű KSC Szekszárd 18.00
velemenyezd, 2018. január 06. szombat, 16:42
Női kosárlabda Euroliga - A Sopron kikapott a címvédő Kurszktól
Eredmény a sorozat honlapja alapján:

A csoport, 10. forduló:Dinamo Kurszk (orosz)-Sopron Basket 86-68 (22-17, 27-17, 18-16, 19-18)------------------------------------------------------------ -------a magyar csapat legjobb dobói: Turner 13, Crvendakic, Langhorne 11-11

A magyar bajnok 6/3-as győzelmi mutatóval, míg a címvédő Kurszk az egész mezőnyben egyedüliként veretlenül, 9/0-val várta az év első mérkőzését. A soproniak fárasztó, tizennyolc órás utazás végén jutottak el az orosz városba: kedd délután indultak, az éjszakát repülőn töltötték, a hajnal pedig már Moszkvában érte őket, ahonnan még ötórás vonatozás várt rájuk.

Az előző Euroliga-szezont is százszázalékos mérleggel megnyerő Kurszk tavaly októberben 88-74-re nyert Sopronban, de a harmadik negyed után még csak két ponttal vezetett.

A csütörtöki meccs első negyedében jól tartotta magát a vendégcsapat, de a második felvonást tíz ponttal megnyerte a házigazda, amely így a nagyszünetben tizenöt ponttal (49-34) vezetett. Roberto
velemenyezd, 2018. január 04. csütörtök, 18:53
Női kosárlabda Euroliga - A Polkowice ellen jubilált a Sopron
Eredmény:

A csoport, 9. forduló:Sopron Basket-Polkowice (lengyel) 70-53 (16-20, 23-13, 16-12, 15-8)------------------------------------------------------------- -------a magyar csapat legjobb dobói: Turner 16, Crvendakic 15, Jovanovic 12

A magyar bajnok 5/3-as győzelmi mutatóval, míg a sereghajtó Polkowice 2/6-tal várta az év utolsó mérkőzését. A Sopron jubileumra készült, ugyanis 1999-es bemutatkozása óta 99 meccset nyert az Euroliga alapszakaszában. A hazaiak önbizalmát fokozhatta, hogy legutóbb 75-73-ra nyertek a török Galatasaray vendégeként, az volt a harmadik idegenbeli sikerük, amire a 2003/2004-es szezon óta nem volt példa.

A két csapat ötször találkozott előzőleg egymással, s négyszer a magyarok diadalmaskodtak. A hatodik csatát az ellenfél kezdte jobban, de a tíz ponttal megnyert második negyedet követően 39-33 volt az állás. Fordulás után Roberto Iniguez együttese 13 pontra növelte előnyét, főként a szerb Aleksandra Crvendakicnak köszönhetően. Az utolsó negyedben a magyar
velemenyezd, 2017. december 20. szerda, 20:03
Női kosárlabda NB I - Sima soproni siker
Eredmény (a szövetség honlapjáról):Sopron Basket-Vasas Akadémia 115-59 (35-16, 37-11, 22-15, 21-17)

később:MTK-Budapest - VBW CEKK Cegléd 18.00
velemenyezd, 2017. december 16. szombat, 18:13
Női kosárlabda Euroliga - Kétpontos soproni győzelem Isztambulban
Eredmény a nemzetközi szövetség honlapja alapján:

A csoport, 8. forduló:Galatasaray (török)-Sopron Basket 73-75 (12-22, 13-14, 23-22, 25-17) ------------------------------------------------------------------ --a magyar csapat legjobb dobói: Crvendakic 20, Langhorne 17, Milovanovic14

A magyar bajnok 4/3-as győzelmi mutatóval érkezett a hozzá hasonlóan 11 pontos isztambuli riválishoz. A mérkőzés első negyede aztán mindjárt döntőnek is bizonyult, mert a magyar együttes az ott megszerzett tízpontos előnyből gazdálkodva végig vezetett. Ugyan a törökök az utolsó játékrészben mindent elkövettek, hogy legalább egyenlíteni tudjanak, két pont végül megmaradt a soproni vezetésből.

A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégeket erősítő szerb Aleksandra Crvendakic volt 20 ponttal.

A Sopron Basket egy hét múlva a lengyel CCC Polkowice csapatát fogadja.
velemenyezd, 2017. december 13. szerda, 19:34