Regisztráció  Belépés
2017. június 25. vasárnap | 25. hét | 176. nap | 22:51 | Vilmos
Férfi kézilabda Eb-selejtező - Sabaté kapitány győzelemmel búcsúzott
Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyar együttes az olimpiai bajnok Dánia mögött a második helyen végez csoportjában, így ott lesz a januári, horvátországi Európa-bajnokságon.

Eredmény,

férfi Eb-selejtező, 1. csoport, 6. (utolsó) forduló:Magyarország-Hollandia 35-30 (16-13)------------------------------------a magyar gólszerzők: Győri 10, Bánhidi 6, Iváncsik T., Juhász Á., Lékai, Vilovski, Bodó 3-3, Ancsin, Nagy L., Tóth A., Szita 1-1

A találkozóra elővételben minden jegy elkelt, így méltó körülmények között, remek hangulatban búcsúzhatott el a válogatottól a kapus Fazekas Nándor, valamint Javier Sabaté szövetségi kapitány, aki 21. alkalommal, egyben utoljára irányította a csapatot.

Meglátszott a tétnélküliség a meccsen, mert bár mindkét együttes igyekezett, a kivitelezésbe többször hiba csúszott támadásban és védekezésben is. Az első felvonásban a magyaroknak voltak kimondottan jó időszakaik, ugyanakkor három büntetőt és több helyzetet is elhibáztak, valamint a védekezésük is vegyes képet mutatott. A szünetben mégis magabiztosan vezettek három találattal a házigazdák.

A találkozó szünetében a magyar szövetség elbúcsúztatta a pályafutását befejező Gulyás Pétert, aki 111 alkalommal szerepelt a válogatottban.

A második félidőben eleinte még nagyobb fölényben kézilabdáztak a vendéglátók, akiknél a fiatal játékosok sok lehetőséget kaptak. Közülük a Balatonfüredről idén nyáron Veszprémbe igazoló Győri Mátyás szerezte a legtöbb gólt, tízszer talált be.

A hollandok a hajrában felzárkóztak, de a magyar siker nem forgott veszélyben.

Javier Sabaté 13 győzelemmel, egy döntetlennel és hét vereséggel zárt a magyar válogatott szövetségi kapitányaként. Irányításával a csapat kijutott a januári franciaországi világbajnokságra - amelyen negyeddöntős volt -, illetve a jövő évi horvátországi kontinenstornára.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását pénteken Zágrábban készítik el.

később:Dánia-Lettország 20.15

velemenyezd, 2017. június 18. vasárnap, 21:04
Címkék: Iváncsik, Juhász, Nagy, Tóth, Fazekas Nándor, Javier Sabaté,
Női kosárlabda Eb - Vereség az olaszoktól, a 9-12. helyen zártak a magyarok
három mérkőzésen 56 pontig és 30 lepattanóig jutott.

A csupán 21 éves játékmester lett tavaly az U20-as Eb legjobbja, és Királyváradon a 38 esztendős klasszis, Laura Macchi szerepét kellett átvennie, akinek a törökök elleni meccsen eltört az állkapcsa, így már hétvégén hazautazott.

Az olaszok a magyarokhoz hasonlóan 1/3-as győzelmi mérleggel a 14-20. helyen zárták a 2015-ös magyar-román rendezésű Eb-t, aztán tavaly novemberben ugyancsak 5/1-es mutatóval harcolták ki a csehországi részvételt a selejtezőben.

Ami a két gárda egymás elleni eredményeit illeti, 1950 óta már 24-szer találkoztak, és a magyarok 13-11-re vezettek. A legutóbbi összecsapást a 2005-ös Eb kvalifikációjában a magyar csapat nyerte 82-67-re.

A párharc 25. csatája rekkenő hőségben kezdődött, ugyanis a cseh rendezők még hétfőn - a kinti kánikula ellenére - lekapcsolták a Hradec Kralove Arena klímaberendezését, így trópusi körülmények és izzadó szurkolók várták a csapatokat. A meccs elején nem érvényesült az olaszok rohanós
velemenyezd, 2017. június 20. kedd, 22:55
Ökölvívó Eb - Hámori Ádám továbbjutott
A viadal honlapja szerint a magyar öklöző a német Nicolas Weizmann-nál bizonyult jobbnak a selejtezőben, s ezzel bejutott a legjobb 16 közé. Hámori kedden folytatja szereplését, ellenfele a szlovák Erik Tlkanec lesz.

Az Eb-ről lehet kijutni a szeptemberi világbajnokságra, kategóriánként a legjobb nyolc utazhat majd Hamburgba.

Eredmények:91 kg: Hámori Ádám-Nicolas Weizmann (német) 5-0

korábban:52 kg: Manuel Fabrizio Cappai (olasz)-Szaka István 4-156 kg: Peter McGrail (angol)-Csóka Nándor 5-069 kg: Vasili Belous (moldovai)-Vadász András 5-0
velemenyezd, 2017. június 17. szombat, 21:44
Ökölvívó Eb - Magabiztosan győzött Kovács Richárd
A 64 kilogrammos súlycsoport magyarja egyhangú pontozással verte pénteken a selejtezőben a finn Rasmus Bergmant.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a két Eb-újonc csatájában Kovács oldódott fel hamarabb, gyakorlatilag végig irányította a küzdelmet, ennek eredményeként mindegyik bíró őt látta jobbnak. Következő ellenfele a fehérorosz Makszim Viklaucs lesz hétfőn.

Szombaton négy magyar - Szaka István (52), Csóka Nándor (56), Vadász András (69) és Hámori Ádám (91) - lép ringbe.

velemenyezd, 2017. június 17. szombat, 07:25
Női kosárlabda Eb - Ukrán győzelem a magyar csoportban
Eredmény:

A csoport, 1. forduló:Ukrajna-Csehország 59-47 (24-13, 18-10, 4-10, 13-14)

Az Eb nyitónapján zsúfolásig megtelt a Hradec Kralove Arena, ám a hivatalosan 3666 nézőnek nem sok oka volt az örömre. A selejtezőben a címvédő szerbeket kétszer is legyőző ukrán együttes ugyanis 22-11-re elhúzott, majd a nagyszünetig 19 pontra növelte előnyét.

Fordulás után a vendégek - akiknél csupán négyen játszanak otthon - úgy is magabiztosan vezettek, hogy a harmadik negyedben mindössze 4 pontot dobtak. A töretlen lelkesedéssel zenélő, négyfős rezesbandától is buzdított csehek egyszer még tíz ponton belülre kerültek, de a hajrá ismét az ukránoké volt. A találkozó legjobbjának az elmúlt szezonban a Lille-lel francia bajnok Alina Jagupova bizonyult 21 ponttal.

Prágában megszületett a nap meglepetése, a C csoportban a címvédő szerbek ugyanis 69-60-ra kikaptak a görögöktől.

Később:Magyarország-Spanyolország 20.30
velemenyezd, 2017. június 17. szombat, 07:20
Lettország - Magyarország férfi kézilabda
LETTORSZÁG-MAGYARORSZÁG, FÉRFI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ
Eredmény: 23:35 Magyar férfi csapat 12 góllal verte az ellenfelét.
Egyszerű a feladat a jelentősen megfiatalított magyar válogatott számára a lettországi eb selejtezőn. Győzelem esetén kijutottak a kontinenstornára és a vasárnap lejátszandó, hollandok elleni utolsó csoportmeccsen már nem kell számolgatni a továbbjutást illetően.

2017 06. 15. csütörtök. Valmeira, 500 néző. V: Kristiansen, Pettersen (norvégok)
LETTORSZÁG: PURIN - Pancenko 1, Versakovs, Dude 4, Libergs 2, JURDZS 4, Kreicbergs. Csere: Tihanovs (kapus), Trifanovs 3, Lielais 1, PIJPUKS 3, Strazdins, Leja 3, Kurzemnieks, Kirsteins 1, Meiksans 1. Szövetségi kapitány: Ugis Vikstems
MAGYARORSZÁG: MIKLER - Iváncsik T. 3 (1), Ancsin G. 1, Lékai 4, Bánhidi 2, Bodó 2, JUHÁSZ Á. 6. Csere: FAZEKAS (kapus), Ligetvári, VILOVSZKI 7, SCHUCH 2, Tóth A. 2, GYŐRI 4, Fekete B. 1, Szita 1, Szeitl. Szövetségi kapitány: Xavier Sabaté

Videó
maroka, 2017. június 16. péntek, 07:50
Férfi kézilabda Eb-selejtező - Sikerükkel kijutottak a magyarok
A magyar együttes gyengén kezdett, csupán a kilencedik percben lőtte első gólját, de a folytatásban meggyőző fölényben játszott, és magabiztosan nyert.

A két csapat negyedszer találkozott egymással, egy döntetlen mellett a harmadik magyar siker született.

Ez lesz a sportág 13. férfi kontinenstornája, a magyar együttes csak kétszer, 2000-ben és 2002-ben maradt le róla.

A selejtezősorozatban az utolsó mérkőzésüket vasárnap Veszprémben a hollandok ellen játsszák a magyarok. Azon a találkozón búcsúzik a távozó spanyol szövetségi kapitány, Javier Sabaté.

Eredmény:

férfi Eb-selejtező, 1. csoport, 5. forduló:Lettország-Magyarország 23-35 (9-15)------------------------------------a magyar gólszerzők: Vilovski 7, Juhász Á. 6, Győri, Lékai 4-4, Iváncsik T. 3, Bodó, Schuch, Tóth A., Bánhidi 2-2, Ancsin, Szita, Fekete 1-1

A hazaiaktól a Bajnokok Ligája-győztes Vardar Szkopje csapatához igazolt átlövő, Dainis Kristopans, a vendégek keretéből pedig Nagy László hiányzott.

A magyar
velemenyezd, 2017. június 15. csütörtök, 20:35
Műugró Eb - Mindkétszer a házigazdák örülhettek
A férfiaknál Makszim Dolgov és Olekszandr Gorskovozov fölényes, közel 25 pontos győzelmet aratott, míg a nőknél Anna Piszmenszka tíz ponttal előzte meg a svájci Michelle Heimberget.

A 3 méter magyar indulója, Kormos Villő nem jutott a fináléba, mivel a selejtezőben a 15. helyen végzett.