Regisztráció  Belépés
2017. október 21. szombat | 42. hét | 294. nap | 23:04 | Orsolya
Férfi kézilabda Eb-selejtező - Sabaté kapitány győzelemmel búcsúzott
Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyar együttes az olimpiai bajnok Dánia mögött a második helyen végez csoportjában, így ott lesz a januári, horvátországi Európa-bajnokságon.

Eredmény,

férfi Eb-selejtező, 1. csoport, 6. (utolsó) forduló:Magyarország-Hollandia 35-30 (16-13)------------------------------------a magyar gólszerzők: Győri 10, Bánhidi 6, Iváncsik T., Juhász Á., Lékai, Vilovski, Bodó 3-3, Ancsin, Nagy L., Tóth A., Szita 1-1

A találkozóra elővételben minden jegy elkelt, így méltó körülmények között, remek hangulatban búcsúzhatott el a válogatottól a kapus Fazekas Nándor, valamint Javier Sabaté szövetségi kapitány, aki 21. alkalommal, egyben utoljára irányította a csapatot.

Meglátszott a tétnélküliség a meccsen, mert bár mindkét együttes igyekezett, a kivitelezésbe többször hiba csúszott támadásban és védekezésben is. Az első felvonásban a magyaroknak voltak kimondottan jó időszakaik, ugyanakkor három büntetőt és több helyzetet is elhibáztak, valamint a védekezésük is vegyes képet mutatott. A szünetben mégis magabiztosan vezettek három találattal a házigazdák.

A találkozó szünetében a magyar szövetség elbúcsúztatta a pályafutását befejező Gulyás Pétert, aki 111 alkalommal szerepelt a válogatottban.

A második félidőben eleinte még nagyobb fölényben kézilabdáztak a vendéglátók, akiknél a fiatal játékosok sok lehetőséget kaptak. Közülük a Balatonfüredről idén nyáron Veszprémbe igazoló Győri Mátyás szerezte a legtöbb gólt, tízszer talált be.

A hollandok a hajrában felzárkóztak, de a magyar siker nem forgott veszélyben.

Javier Sabaté 13 győzelemmel, egy döntetlennel és hét vereséggel zárt a magyar válogatott szövetségi kapitányaként. Irányításával a csapat kijutott a januári franciaországi világbajnokságra - amelyen negyeddöntős volt -, illetve a jövő évi horvátországi kontinenstornára.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását pénteken Zágrábban készítik el.

később:Dánia-Lettország 20.15

velemenyezd, 2017. június 18. vasárnap, 21:04
Címkék: Iváncsik, Juhász, Nagy, Tóth, Fazekas Nándor, Javier Sabaté,
U17-es Eb-selejtező - Utolsó mérkőzésén is győzött a magyar válogatott
A magyar együttes ezúttal 3-1-re győzött a Szusza Ferenc Stadionban lejátszott összecsapáson, a gólokon a duplázó Tóth-Gábor Kristóf és Csala Tibor osztozott.

Szélesi Zoltán csapata már korábban biztosította továbbjutását, mivel előbb Wales (2-1), majd Hollandia (1-0) ellen is győzött. A csoport másik továbbjutó helyén Hollandia zárt, amely hétfőn, Telkiben 4-0-ra nyert Wales ellen.

Az elitkörben az Eb-részvétel lesz a tét, a 16 csapatos angliai kontinensviadalt jövő májusban rendezik.
velemenyezd, 2017. október 16. hétfő, 18:24
Iványi Dalma is a női kosárválogatott stábjában
A magyar szövetség (MKOSZ) hétfői tájékoztatása szerint a szakvezetőt a korábbi világklasszis irányító, Iványi Dalma, az U16-os válogatottat Európa-bajnoki ezüstéremre vezető Kovács Andrea, valamint az U20-as lányokat Eb-ötödik helyig vivő Cziczás László segíti.

A 2014-ben 134-szeres válogatottként visszavonult Iványi pécsi színekben tízszeres magyar bajnok, tizenegyszeres kupagyőztes, kétszeres Euroliga-bronzérmes, emellett háromszor tagja volt az Euroliga All-star európai válogatottjának.

A nemzeti együttes Európa-bajnoki selejtezőkön szerepel még 2017-ben, két mérkőzése lesz: november 11-én Litvániában lép pályára a Székely-csapat, majd 15-én Miskolcon Albánia lesz az ellenfél. A magyarok csoportjában található még Oroszország.

A Sopront 2009-ben az Euroliga négyes döntőjébe vezető, 43 éves Székely Norbertet azután nevezték ki ismét szakvezetőnek, hogy elődje, Stefan Svitek augusztusban közölte, a jövőben a cseh válogatottat, valamint a Diósgyőrt irányítja.
velemenyezd, 2017. október 16. hétfő, 16:53
U17-es Eb-selejtező - Hollandia legyőzésével elitkörben a magyarok
Szélesi Zoltán szövetségi edző csapata Wales 2-1-es legyőzése után az első fordulóban hozzá hasonlóan három pontot begyűjtő hollandokat győzte le pénteken 1-0-ra. A magyarok ezzel az utolsó forduló eredményeitől függetlenül az élen végeznek a csoportban, mivel három ponttal vezetnek a legyőzött Wales és Hollandia előtt.

A budapesti találkozó egyetlen gólját Beke Péter szerezte szabadrúgásból a második félidőben.

"Szakmailag nagyon értékes ez az eredmény, hiszen a holland válogatott a Feyenoord, az Ajax vagy a PSV legjobbjaiból válogathat, és mindenki tudja, hogy milyen magas szintet képviselnek ezek a klubok. Már az is nagy siker, hogy egyenrangú ellenfelei tudunk lenni egy ilyen erős válogatottnak, a győzelem pedig önmagáért beszél" - értékelt a szövetség honlapján Szélesi Zoltán, aki szerint edzőként most az a legfontosabb feladata, hogy segítsen a játékosainak reálisan értékelni a helyzetet, mert nem szabad, hogy a fejükbe szálljon a dicsőség.

A magyarok utolsó meccsüket hétfőn 16
velemenyezd, 2017. október 13. péntek, 17:52
Röplabda Eb 2019 - Kisorsolták a selejtező csoportbeosztását
Az európai szövetség (CEV) honlapja alapján a magyar férfiválogatott 2018 augusztusa és 2019 januárja között vívhatja ki az Eb-részvételt, míg a női csapat társrendezőként biztosan ott lesz a két év múlva esedékes kontinensviadalon.

A férfiaknál az első helyen végzők, valamint a hét csoport öt legjobb másodikja szerepelhet az Eb-n úgy, hogy az öt négycsapatos csoportban az utolsó helyezettek ellen elért eredmények nem számítanak bele a legjobb másodikok közötti összevetésbe. Minden együttes kétszer mérkőzik egymással.

A férfi Európa-bajnokságot Franciaországban, Szlovéniában, Belgiumban és Hollandiában, míg a női Eb-t Magyarország mellett Lengyelországban, Csehországban és Törökországban bonyolítják le.

Mindkét nemnél 24 csapat vehet részt a kontinenstornán, a négy-négy házigazda mellett az idei Eb-k első nyolc helyezettje is biztosan ott lesz a következő viadalon.

A férfi röplabda Eb-selejtező játéknapjai:1. forduló: 2018. augusztus 15.2. forduló: 2018. augusztus 18-19.3. forduló:
velemenyezd, 2017. október 12. csütörtök, 17:23
Labdarúgó Nemzetek Ligája - A harmadik vonalban szerepelhetnek a magyarok
októberében és novemberében oda-visszavágós alapon játszanak egymással a csoportelsőségért. Az eredmények alapján a B-, C- és D-osztály csoportgyőztesei egy osztállyal feljebb jutnak, az A-, B- és C-osztály csoportutolsói pedig kiesnek. De ami fontosabb, hogy minden osztály négy-négy csoportgyőztese 2020 márciusában elődöntő-döntő rendszerben megmérkőzik a fennmaradó négy Eb-helyért. Mindegyik kategóriában az a legelőkelőbb helyen záró válogatott jut indulási joghoz, amely a 2019 őszén záruló normál Eb-selejtezők során lemaradt a részvételt garantáló első és második helyekről.

Annak ellenére, hogy a magyar csapat a harmadik vonalba került, nem lesz könnyű kivívnia az Eb-szereplést a Nemzetek Ligájából sem, ugyanis olyan válogatottak is ebben az osztályban szerepelnek majd, mint a vb-résztvevő Szerbia, vagy éppen a pótselejtezős Görögország.

A Nemzetek Ligájának osztályai az UEFA honlapja alapján:

A:Németország, Portugália, Belgium, Spanyolország, Franciaország, Anglia, Svájc, Olaszország,
velemenyezd, 2017. október 11. szerda, 11:32
U19-es Eb-selejtező - Bejutottak az elitkörbe a magyarok
A magyarok múlt szerdán 2-1-re verték a szlovénokat, szombaton 2-0-ra kikaptak a hollandoktól, kedden (ma) pedig 5-1-re győztek a máltaiak ellen.

Sokáig úgy tűnt, hogy a két győzelem sem lesz elég a továbbjutáshoz, mert a szlovének kétszer is vezettek a hollandok ellen, az egymás elleni eredményeket figyelembe vevő hármas minitabellán pedig a magyarok gólkülönbsége volt a legrosszabb. A házigazdák azonban a 95. percben kicsikarták a döntetlent.

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 7 pont, 2. Magyarország 6, 3. Szlovénia 4, 4. Málta
0
Az első szakaszban 13 csoportban zajlanak a küzdelmek, mindegyikből az első két-két együttes lép tovább, hozzájuk csatlakozik két kiemelt, a spanyol és a portugál csapat. A 28 válogatottat aztán hét csoportba sorolják (elitkör), s azokból az elsők vehetnek részt - a rendező együttese mellett - a 2018. július 16. és 29. között sorra kerülő, finnországi Európa-bajnokságon.
velemenyezd, 2017. október 10. kedd, 20:24
U21-es Eb-selejtező - Döntetlennel folytatta szereplését a magyar válogatott
A keddi, isztambuli mérkőzésen mindkét oldalon akadtak gólszerzési lehetőségek, az összességében valamivel jobban játszó magyarok a hajrában közelebb álltak a győzelem kiharcolásához, de lövéseik nem voltak pontosak.

Michael Boris szövetségi edző csapata győzelemmel kezdett: szeptember 5-én Gyirmóton 2-1-re verte Málta válogatottját.

A selejtezősorozat kilenc csoportjának első helyezettjei automatikusan kijutnak a 2019-es, Olaszországban és San Marinóban sorra kerülő kontinenstornára, a négy legjobb csoportmásodik pedig pótselejtezőt játszhat. Rendezőként az olaszok résztvevői automatikusan az Eb-nek. A török és a máltai válogatott mellett Ciprus, Belgium és Svédország a magyarok ellenfele a selejtezőben.

A magyar csapat legközelebb, november 10-én a svédeket fogadja.
velemenyezd, 2017. október 10. kedd, 19:14
Az olasz U21-esek egy félidő alatt kiütötték a magyarokat
A törökök elleni keddi Európa-bajnoki selejtezőre készülő hazai gárda nagyon gyengén kezdte a mérkőzést, s az első félidőben szinte pályán sem volt. A magyar játékosok tempóban és agresszivitásban sem tudták felvenni a versenyt riválisukkal, akiknek fölényéről mindent elmond, hogy 45 perc alatt 19-szer lőttek kapura, s öt gólt szereztek.

A nyomasztóan egyhangú első játékrész után a magyar csapat harcosabban jött ki a pályára, a második félidőben sokkal bátrabban és elszántabban küzdött. Michael Boris együttese így elkerülte a még nagyobb arányú vereséget, sőt az olaszok egy góljával szemben - a diósgyőri Makrai Gábor révén - kétszer is eredményes volt, így "csak" négy góllal kapott ki.

A magyar csapat kedden 17 órától Isztambulban csap össze a török együttessel az Eb-selejtező második fordulójában.
velemenyezd, 2017. október 05. csütörtök, 22:14