Regisztráció  Belépés
2017. december 16. szombat | 50. hét | 350. nap | 10:12 | Etelka, Aletta
Férfi kézilabda Eb-selejtező - Sabaté kapitány győzelemmel búcsúzott
Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a magyar együttes az olimpiai bajnok Dánia mögött a második helyen végez csoportjában, így ott lesz a januári, horvátországi Európa-bajnokságon.

Eredmény,

férfi Eb-selejtező, 1. csoport, 6. (utolsó) forduló:Magyarország-Hollandia 35-30 (16-13)------------------------------------a magyar gólszerzők: Győri 10, Bánhidi 6, Iváncsik T., Juhász Á., Lékai, Vilovski, Bodó 3-3, Ancsin, Nagy L., Tóth A., Szita 1-1

A találkozóra elővételben minden jegy elkelt, így méltó körülmények között, remek hangulatban búcsúzhatott el a válogatottól a kapus Fazekas Nándor, valamint Javier Sabaté szövetségi kapitány, aki 21. alkalommal, egyben utoljára irányította a csapatot.

Meglátszott a tétnélküliség a meccsen, mert bár mindkét együttes igyekezett, a kivitelezésbe többször hiba csúszott támadásban és védekezésben is. Az első felvonásban a magyaroknak voltak kimondottan jó időszakaik, ugyanakkor három büntetőt és több helyzetet is elhibáztak, valamint a védekezésük is vegyes képet mutatott. A szünetben mégis magabiztosan vezettek három találattal a házigazdák.

A találkozó szünetében a magyar szövetség elbúcsúztatta a pályafutását befejező Gulyás Pétert, aki 111 alkalommal szerepelt a válogatottban.

A második félidőben eleinte még nagyobb fölényben kézilabdáztak a vendéglátók, akiknél a fiatal játékosok sok lehetőséget kaptak. Közülük a Balatonfüredről idén nyáron Veszprémbe igazoló Győri Mátyás szerezte a legtöbb gólt, tízszer talált be.

A hollandok a hajrában felzárkóztak, de a magyar siker nem forgott veszélyben.

Javier Sabaté 13 győzelemmel, egy döntetlennel és hét vereséggel zárt a magyar válogatott szövetségi kapitányaként. Irányításával a csapat kijutott a januári franciaországi világbajnokságra - amelyen negyeddöntős volt -, illetve a jövő évi horvátországi kontinenstornára.

Az Európa-bajnokság csoportbeosztását pénteken Zágrábban készítik el.

később:Dánia-Lettország 20.15

velemenyezd, 2017. június 18. vasárnap, 21:04
Címkék: Iváncsik, Juhász, Nagy, Tóth, Fazekas Nándor, Javier Sabaté,
Férfi kosárlabda vb-selejtező - Lengyelországi vereséggel kezdtek a magyarok
Eredmény, C csoport, 1. forduló:Lengyelország-Magyarország 70-60 (14-16, 8-13, 17-11, 31-20)------------------------------------------------------------ -

A magyar pontszerzők: Perl 18, Vojvoda 15, Allen 11, Eilingsfeld 6, Váradi 6, Benke 2, Karahodzsics 2

A szeptemberi Eb-n nyolcaddöntős magyar válogatottból Hanga Ádám barcelonai kötelezettségei, míg a honosított Govens Darrin későn elkészült papírjai miatt hiányzott, a tapasztalt Wittmann Krisztián, Ferencz Csaba és Tóth Norbert pedig a generációváltás miatt nem lépett pályára Bydgoszcz-ban.

A házigazdák - akik az Eb-n négy vereséggel és egy győzelemmel a 18. helyen zártak - hat ponttal elhúztak, ám a nyitónegyed végén már a magyarok vezettek. A folytatásban 13 vendégpontra mindössze négy érkezett a túloldalon, 18-29 állt az eredményjelzőn, a spanyol Tenerifénél légióskodó Allen Rosco pedig már nyolc pontnál tartott. A nagyszünetben 22-29 volt az állás.

Térfélcsere után két percig nem talált a gyűrűbe Ivkovics Sztojan
velemenyezd, 2017. november 24. péntek, 20:25
Női vízilabda világliga - Utrechti vereséggel kezdtek a magyarok
Bíró Attila szövetségi kapitány alaposan megfiatalított kerettel utazott az utrechti összecsapásra, a tavaly Belgrádban Európa-bajnok csapatból mindössze hárman kaptak meghívót ezúttal: Kasó Orsolya, Garda Krisztina és Szücs Gabriella.

Női világliga, európai selejtező, 1. forduló:Hollandia-Magyarország 7-6 (1-2, 4-2, 1-2, 1-0)-----------------------------------------------a magyar gólszerzők: Szilágyi, Vályi, Parkes, Garda, Leimeter, Gurisatti

A tavaly januári kontinensviadalon ezüstérmes hazaiak szerezték a találkozó első gólját, ám Szilágyi Dorottya és Vályi Vanda találataival az Eb-győztes magyarok fordítottak. A gólgazdag második nyolc percben a hollandok voltak pontosabbak, a vendégeket Parkes Rebecca és Garda Krisztina tartották versenyben.

Bár a harmadik játékrészben Leimeter Dóra és Gurisatti Gréta révén sikerült egyenlíteni, a záró felvonásban csak holland találat született, így a hazaiak nyerték az összecsapást.

A négy európai csapat közül az első három jut a selejtezőből a
velemenyezd, 2017. november 21. kedd, 21:13
Férfi kosárlabda vb-selejtező - Keller a csapatkapitány, a kijutás a cél
lehessen, és nagy megtiszteltetésnek érzi kijelölését. A felkészülésről szólva kiemelte, mindenki meccsből, kicsit fáradtan, mégis "kosárlabdára készen" érkezett.

Szalay Ferenc, az MKOSZ elnöke elmondta: arra számítanak, hogy az elkövetkező három-négy évben egy ütőképes férfi válogatott alakul ki. Ez persze nagyban azon múlik, hogy a fiatalok hogyan épülnek be a csapatba. Jelenleg az látszik, hogy a klubokban jó munka folyik, s a magyar bajnokság színvonala egyre erősödik. Mint mondta, a világbajnoki selejtező kimenetele sem másodlagos kérdés, de az elsődleges mégis az, hogy összerázódjon és kialakuljon a csapat a következő időszakra.

A szövetség első embere kiemelte: Ivkovics Sztojan iránt töretlen a bizalom, mert jól felkészült edző és pedagógus, aminek kiváló bizonyítéka a csapatkohézió. Beszélt arról is, hogy jelenleg az egyes-kettes pozícióban kiválóan teljesítő Govens Darrinnal gondolják megoldani a honosított kérdést. Hozzátette ugyanakkor, hogy van más külföldi születésű játékos is a
velemenyezd, 2017. november 21. kedd, 14:22
Női kosárlabda Eb-selejtező - A kapitány szerint már februárban eldőlhet a kijutás
A szakvezető hétfőn az M1 aktuális csatornán azt mondta, három hónap múlva két hazai mérkőzéssel folytatódik a selejtezősorozat, és azt kívánja, hogy már ekkor dőljön el a csapat sorsa.

"Két további győzelemmel nyerő helyzetben vagyunk, de ha csak a litvánokat megverjük, akkor már utána csupán az albánokat kell majd idegenben legyőzni, hogy szinte biztossá váljon az Eb-részvétel" - jelentette ki a szeptemberben harmadszor kinevezett szakember, hozzátéve, a válogatott érdemes az Eb-szereplésre, de addig még két év van hátra, s ezalatt be kell építeni az új játékosokat.

A magyarok a litvánok elleni hárompontos idegenbeli győzelemmel kezdték meg a sorozatot, majd szerdán Miskolcon 137-48-ra verték az albánokat. Erre visszatekintve a kapitány úgy fogalmazott, "a litvánok elleni eufória után fontos volt, hogy tudjuk azt, hogy mik az értékeink, és hosszú távon is fenn tudjuk tartani őket. Ehhez kellett az, hogy megtiszteljük az albánokat azzal, hogy a legjobbunkat adjuk, és ebből fogunk kiindulni a
velemenyezd, 2017. november 20. hétfő, 10:21
Női kosárlabda Eb-selejtező - Nagy fölénnyel győzött a magyar válogatott
A második felvonásban tovább növelte a különbséget a magyar együttes, amely a nagyszünetre negyvenpontos előnyre tett szert.

A fordulást követően a jelentős vezetés ellenére sem vettek vissza a lendületből a magyarok - akik közül végül mindenki szerzett pontot -, ráadásul ellenfelük elfáradt, így a vártnál is nagyobb, 89 pontos győzelmet ünnepelhettek.

Az albánok legeredményesebb játékosa Ornela Lalaj volt tíz ponttal.

A magyar válogatott következő összecsapásait februárban játssza a selejtezőben, előbb az orosz, majd a litván csapatot fogadja.

A 2019-es Eb-nek Szerbia és Lettország ad otthont, a selejtezőből a nyolc csoportgyőztes és a hat legjobb második vesz részt a tornán.

Júniusban a csehországi Eb-n a magyar csapat - még Stefan Svitekkel a kispadon - egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőig jutott Királyváradon (Hradec Kralove), s végül a 9-12. helyen zárt.

A csoport másik mérkőzésén:Oroszország-Litvánia 64-62 (10-12, 26-15, 12-17, 16-18)

szombaton
velemenyezd, 2017. november 15. szerda, 21:54
U21-es Eb-selejtező - Cipruson nyert a magyar válogatott
A Larnacában rendezett összecsapás első félideje nem hozott sok izgalmat, s bár mindkét csapatnak akadtak kisebb-nagyobb helyzetei, gólt nem láthatott a közönség.

Michael Boris szövetségi kapitány együttese a második felvonás elején Sallói Dániel közelről kapuba jutatott labdájával megszerezte a vezetést. A folytatásban a magyarok előtt újabb lehetőségek adódtak, de Sallói és Szoboszlai Dominik sem talált be a hazaiak kapujába. A 80. percben Haris Attila törte meg a kihagyott helyzetek sorozatát, ezzel eldöntötte a három pont sorsát.

A csoport másik keddi mérkőzésén Belgium 2-1-re győzött Törökországban.

A magyarok szeptember 5-én sikeresen rajtoltak: Gyirmóton 2-1-re verték Málta válogatottját. A folytatásban, október 10-én Isztambulban 0-0-s döntetlent játszottak a török együttessel, majd múlt pénteken a svédekkel 2-2-re végeztek a Szusza Ferenc Stadionban.

A magyar csapat legközelebb márciusban játszik, akkor Ciprust fogadja.

A selejtezősorozat kilenc csoportjának első
velemenyezd, 2017. november 14. kedd, 17:13
Élő tv-sportközvetítések - Kedd, szerda
november 14., kedd:

-------------------

M4 Sport20.15: Labdarúgás, barátságos mérkőzés, Magyarország-Costa Rica

Sport 1 9.30: Úszás, rövidpályás világkupa, Tokió20.30: Labdarúgás, európai vb-pótselejtező, visszavágó, Írország-Dánia

Sport 212.00: Lósport, futam18.15: Jégkorong, Visegrád Kupa, elődöntő, 1. mérkőzés, Fehérvár AV19-Nitra21.00: Labdarúgás, barátságos mérkőzés, Anglia-Brazília

Sport M15.15 és 17.15: Lósport, futam

Eurosport 18.30 és 12.30: Sznúker, Mesterek Tornája, Sanghaj18.45: Rögbi, barátságos mérkőzés, Franciaország - Új-Zéland

Digisport 115.00 és 21.00: Tenisz, ATP-vb

Digisport 220.25: Kosárlabda, férfi Euroliga, Baskonia-Real Madrid

Digisport 318.50: Rögbi, barátságos mérkőzés, Franciaország - Új-Zéland

november 15., szerda:

--------------------

M4 Sport17.00: Kézilabda, női NB I, Érd - FTC-Rail Cargo Hungaria 18.30: Vízilabda, női ob I, Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics - BVSC-Zugló Diapolo20.00: Kosárlabda, női
velemenyezd, 2017. november 14. kedd, 08:00
Női kosárlabda Eb-selejtező - Litvániai győzelemmel kezdtek a magyarok
hátrányban volt.

A harmadik negyedet 8-0-s rohammal kezdte a vendéglátó, a magyar csapat csak ezt követően tudta rendezni sorait. Katona Szidónia és Krivacsevics Tijana is fontos pontokat szerzett, s a csapatkapitány Raksányi Krisztina duplája után a negyed végén lőtávolon belül maradt a válogatott (57-52). A negyedik játékrészben előbb Varga Zsófia duplájával visszavették a vezetést a vendégek (59-61), akik a végül 21 pontig jutó Goree vezérletével meg is tartották előnyüket, így győzelemmel kezdték a selejtezősorozatot.

A csoport másik mérkőzésén:Albánia-Oroszország 37-122 (4-44, 17-21, 6-32, 10-25)