Regisztráció  Belépés
2018. április 21. szombat | 16. hét | 111. nap | 05:49 | Konrád
Férfi kézilabda Eb - Meglepően magabiztos izlandi kezdés
Az A csoport első mérkőzésén az izlandiak Olafur Gudmundsson és Runar Karason vezérletével fokozatosan növelték előnyüket az első félidőben, és a tizedik percben 8-2-re, a 21. percben pedig már 14-5-re vezettek. A remek teljesítményhez a kapus, Björgvin Gústavsson védései is hozzájárultak, aki a svéd lövések felét megfogta.

A játék képe egy ideig a szünet után sem változott, a szigetország válogatottja a 42. percben tízgólos előnybe került (22-12), ezt követően azonban a svédek sorozatban hatszor voltak eredményesek.

Öt perccel a vége előtt már csak három gól volt a különbség (23-20), de a Veszprém korábbi, a Barcelona jelenlegi irányítója, Aron Palmarsson találata biztossá tette Izland sikerét. A mezőny legeredményesebb játékosa Olafur Gudmundsson volt, aki 14 lövésből hétszer talált a hálóba.

A B csoportban a fehéroroszok nagy csatában legyőzték Ausztria legjobbjait.

A magyar válogatott szombaton 20.30-tól az olimpiai címvédő Dánia ellen mutatkozik be a kontinenstornán.

Eredmények, csoportkör, 1. forduló:

A csoport, Split:Izland-Svédország 26-24 (15-8)

később:Horvátország-Szerbia 20.30

B csoport, Porec:Fehéroroszország-Ausztria 27-26 (14-12)

később:Franciaország-Norvégia 20.30

velemenyezd, 2018. január 12. péntek, 20:06
Címkék: Olafur Gudmundsson, Runar Karason, Björgvin Gústavsson, Aron Palmarsson, izlandiak Olafur, első félidőben,
Férfi kézilabda Eb - Nem sokat változtak az izlandiak
magyar szövetség alkalmazásában, azóta számításai szerint nagyjából négyszáz mérkőzésről készített elemzést.

Az Európa-bajnokságon az ellenfél védekezési és támadási stratégiáját kell tanulmányoznia, de a lerohanásokat és a visszarendeződést, valamint a kapusok mozgását is figyeli. A találkozók előtt nemcsak a szakmai stábnak, hanem egyes játékosoknak is külön anyagot kell készítenie, ami több mint három órát vesz igénybe.

Az izlandiakkal kapcsolatban megjegyezte, talán a kapus, Björgvin Páll Gústavsson lehet a gyenge pont, aki klasszis ugyan, de általában csak akkor fog ki jó napot, ha az első néhány lövést megfogja. Berta szerint ha a gyenge pontjait célozzák meg, akkor elbizonytalanodhat.

A magyar csapat vasárnap hétgólos vereséget szenvedett a világbajnok spanyol csapattól, kedden pedig azzal az Izlanddal találkozik, amelyet a londoni olimpia negyeddöntőjében elképesztő izgalmak közepette, kétszeri hosszabbítás után győzött le.

Mocsai Lajos tanítványai a csütörtöki záró fordulóban a
velemenyezd, 2014. január 14. kedd, 00:04
Férfi kézilabda Eb - Sima izlandi győzelem a magyarok csoportjában
B csoport, 1. forduló:Izland-Norvégia 31-26 (16-10)-------------------------------------

Zsúfolásig megtelt a Gigantium kézilabdacsarnoka, a közel ötezer drukker jelentős része a norvégokat segítette, akik így szinte hazai környezetben érezhették magukat. Ennek ellenére az izlandiak rendkívül magabiztos játékkal tartották kezükben a találkozót, többek között a veterán Valur Sigurdsson klasszis szélső góljaival könnyen törték át a rivális védekezését, a szünetre pedig hatgólos előnyre tettek szert.

A folytatásra egy egészen más norvég csapat jött ki, ugyanakkor valahányszor lehetősége lett volna igazán közel kerülni az izlandiakhoz, hibázott, igaz, ehhez kellett sokszor a kapus Björgvin Páll Gústavsson néhány elképesztő bravúrja is.

Az izlandiak a hajrában is jobban koncentráltak, így végül könnyedén nyerték meg az összecsapást.

A magyar válogatott 18.15 órától a világbajnok spanyolok ellen kezdi meg szereplését a kontinensviadalon.
velemenyezd, 2014. január 12. vasárnap, 17:53