Regisztráció  Belépés
2017. június 25. vasárnap | 25. hét | 176. nap | 22:51 | Vilmos
Női kosárlabda Eb - Az olaszokkal játszanak a magyarok a nyolcaddöntőben
A magyarok kora délután 84-72-re kikaptak az ukránoktól a csoportkör utolsó fordulójában, így egy győzelemmel és két vereséggel harmadikok lettek az A jelű kvartettben.

A B csoport esti zárómérkőzésén az olasz és a szlovák együttes csapott össze ugyancsak a második helyért a Hradec Kralove Arenában, és a papírformát igazolva az olaszok 68-61-re nyertek. Ezzel ők lettek a másodikok, s egyben a magyarok következő ellenfelei.

A magyar-olasz nyolcaddöntő kedden 20.30 órakor kezdődik Királyváradon. A győztes továbbjut a csütörtökön Prágában sorra kerülő negyeddöntőbe, a vesztes pedig a 9-12. helyen fejezi be Eb-szereplését.

velemenyezd, 2017. június 19. hétfő, 22:34
Címkék: Hradec Kralove Arenában, olaszokkal játszanak, magyarok kora, csoportkör utolsó, szlovák együttes, második helyért,
Női kosárlabda Eb - Lett és török siker az 5-8. helyért
A hetedik helyért a nyolcaddöntőben a magyarokat búcsúztató Olaszország csatázik majd Szlovákiával, mivel ez a két csapat maradt alul szombaton az 5-8. helyért kiírt meccseken.

Eredmények (az Eb honlapja alapján):

------------------------------------

az 5-8. helyért:Lettország-Olaszország 68-67 (18-18, 19-24, 16-11, 15-14) Törökország-Szlovákia 72-56 (16-9, 16-19, 25-11, 15-17)

később:

elődöntő: Spanyolország-Belgium 18.00 Görögország-Franciaország 20.30
velemenyezd, 2017. június 24. szombat, 17:02
Női kosárlabda Eb - Gáll Tamás: még mindig sokkhatás alatt van a válogatott
A tréner csütörtökön az M4 Sport Sportreggeli című műsorában beszélt arról, hogy a csapat egyelőre nehezen emészti meg a királyváradi (Hradec Kralove) vereséget.

"Még mindig sokkhatás alatt vagyunk. Rossz érzés volt, de a csoportból a továbbjutás mindenképpen szép eredmény. Tipikus egylabdás mérkőzés volt, mindkét csapat jól védekezett, de támadásban gyengécskék voltunk, gyenge volt a dobószázalékunk is" - elemezte a szakember a történteket, majd a hajrára is kitért: "A végén a győztes kosárért mehettünk volna, de eladtuk a labdát. A legszebb és legrondább győzelem is az egypontos, de ezt ott megélni nagyon rossz volt" - tette hozzá.

A tréner kifejtette, a játékosok közül volt, aki nemzetközi szinten már megmérettette magát, sok mindent megélt, de ezúttal mégsem jött össze a győztes kosár. Az olaszok egyik legjobbja, Laura Macchi korábban sérülés miatt kidőlt, de a többiek csapatként pótolták őt.

"Ez egy hároméves ciklus volt, ahonnan indultunk és ahova elértünk az szép eredmény.
velemenyezd, 2017. június 22. csütörtök, 11:21
Női kosárlabda Eb - A kapitány szerint nagy nyomás lesz a magyarokon a nyolcaddöntőben
"Rendkívül agresszív kosárlabdát játszanak, kemény és fizikális a stílusuk. Nagy nyomás lesz rajtunk, de nem szabad sok labdát eladnunk" - mondta az MTI-nek a szakvezető a kora délutáni edzést követően, hozzátéve, elöl ugyanakkor a kiélezett mérkőzésen is ki kell alakítaniuk a megfelelő dobóhelyzeteket.

Az olaszok hétfő este azzal szerezték meg a B csoport második helyét, hogy az utolsó fordulóban 68-61-re legyőzték a szlovák csapatot. Így a nyolcaddöntőben az A jelű kvartettben harmadikként záró magyarokkal találkoznak.

"A szlovákok ellen is nagyon agresszívak voltak, remekül védekeztek, emellett alig hagytak ki büntetőt. Egyértelműen jobbak voltak, mint az ellenfél, melyre sikerült ráerőltetniük a saját tempójukat" - adott gyorselemzést a szlovák szakember a hétfői meccsről.

Az olaszok egyik legjobbja, Laura Macchi a törökök elleni csoportmeccsen állkapocstörést szenvedett, és még a hétvégén hazautazott. Erről Stefan Svitek azt mondta: "rendkívül tapasztalt játékosról van szó, de a
velemenyezd, 2017. június 20. kedd, 13:43
Női kosárlabda Eb - A kapitány csapatvédekezéssel állítaná meg az ukrán sztárt
spanyolok elleni mérkőzéshez hasonlóan Jagupova elfárad a harmadik-negyedik negyedre.

Ami a szabadnapos menetrendet illeti, a szakvezető elmondta, délelőtt szabad program van a csapatnak, délután másfél órás edzés lesz, majd a vacsora előtt taktikai megbeszélés következik videózással.

Ha a magyarok legyőzik az ukránokat, akkor várhatóan másodikként, ha nem, akkor harmadikként zárnak az A csoportban. Előbbi esetben a számítások szerint a B csoportban harmadik szlovákok jönnek a keddi nyolcaddöntőben, akiket nemrég felkészülési meccsen kétszer is sikerült nagy különbséggel legyőzni. Csoportharmadikként viszont valószínűleg az olasz együttes lesz az ellenfél, amelynek játékerejét jelzi, hogy szombaton mindössze egy ponttal kapott ki a végső diadalra is esélyesnek tartott törököktől.

"A papírforma alapján jobb lenne a szlovákokkal találkozni, de náluk is kijöhet az Eb-n egy extra dobóforma" - fogalmazott Stefan Svitek.

A válogatott hétfőn 12.30 órakor játszik az ukránokkal a Hradec Kralove
velemenyezd, 2017. június 18. vasárnap, 11:51
Storck marad a labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya
elnökségi ülés 16 órakor kezdődött, Storck 17 órakor érkezett az OTP Bank székházába, és az MTI információi szerint hosszasan, másfél órán át hallgatta meg a szakembert a vezető testület, amely ezt követően Storck nélkül tanácskozott tovább a jövőről.

Storckot 2015 márciusában nevezték ki előbb sportigazgatónak, majd még abban az évben július 20-án megbízták a szövetségi kapitányi teendők ellátásával is. Irányításával a nemzeti együttes előbb kijutott a tavaly nyári Európa-bajnokságra, ahol a nyolcaddöntőben búcsúzott. Az őszi világbajnoki selejtezőmérkőzések már nem sikerültek jól, a magyarok gól nélküli döntetlent játszottak a Feröer-szigeteken, majd hazai pályán 3-2-re alulmaradtak Svájccal szemben.

De az igazi mélyrepülés ezt követően kezdődött: míg Storckkal az első 17 meccsén négy vereséget szenvedett a válogatott, addig az elmúlt négy találkozóján egyaránt kikapott, ráadásul egyetlen gólt sem szerzett. A negatív sorozat utolsó állomása a magyar futball történetének talán legkínosabb kudarca,
velemenyezd, 2017. június 15. csütörtök, 22:06
Vívó Eb - Szilágyi: Hartung olvasta a gondolataimat
Szász-Kovács Emese kiemelte, rendkívül fáradt, ráadásul a dereka is fáj, így a cipőfűzés is nehézséget okoz számára.

"Tizenhárom éves korom óta néha becsípődik az ideg, de versenyen ez most történt meg először. Gyuratás, izomlazító, mindent bevetettünk, mindenki próbált segíteni" - idézi az MVSZ honlapja a riói olimpia bajnokát, aki kifejtette, ennek tükrében úgy érzi, kihozta a maximumot a csütörtöki versenynapból, pláne annak fényében, hogy többször is vert helyzetből fordított.

"A nyolcaddöntőben, 5-11-nél úgy éreztem, hogy ez csúnya lesz, így nem szabad kikapnom. Taktikát váltottam, aztán ráéreztem a győzelem ízére. Kolobova ellen már nem volt erőm fordítani, úgy látszik az Eb-ket számomra bronzba öntötték" - szögezte le az immár négyszeres egyéni Eb-bronzérmes Szász-Kovács, aki a négy között két tussal kapott ki az orosz Violetta Kolobovától.

A szombati csapatviadalra kitérve elmondta, mindenképpen vállalja a szereplést, hiszen feldobta, hogy a 2020-as, tokiói ötkarikás játékok műsorán a
velemenyezd, 2017. június 15. csütörtök, 20:05
Vívó Eb - Szász-Kovács elődöntős, ezzel biztosan érmes
Szász-Kovács két könnyű győzelem után a nyolcaddöntőben közel állt a búcsúhoz, mivel sokáig nem talált fogást Giulia Rizzin. Az olasz 5-2-re, 9-5-re, majd 11-7-re is vezetett ellene.

A végéhez közeledve azonban a magyar olimpiai bajnok ráérzett a tempóra, pontosan fejezte be akcióit, így fokozatosan felzárkózott, és 12-12-nél egyenlített. A vívóidő lejárta előtt még egyszer megszúrta Rizzit, de nem adták meg a találatot, mondván: ütközött ellenfelével. Némi vita után folytatódott az asszó, majd a ráadásban a magyar párbajtőröző bevitte a győzelmet érő tust. A párharc internetes közvetítése azzal zárult, hogy az olasz vívó a földhöz vágta a sisakját.

A tavaly Eb-bronzérmes Szász-Kovács a negyeddöntőben is megküzdött a sikerért, többször két-három tusos hátrányból kellett visszakapaszkodnia Olena Krivickával szemben. A párharc vége felé többnyire egyenlő volt az állás, majd 12-12 után, amikor már csak öt másodperc volt hátra, az ukrán lerohanta őt - vesztére. Aztán ezt a maradék rövid időben
velemenyezd, 2017. június 15. csütörtök, 15:44