Regisztráció  Belépés
2018. május 24. csütörtök | 21. hét | 144. nap | 12:13 | Eszter, Eliza
Női kosárlabda Eb - Az olaszokkal játszanak a magyarok a nyolcaddöntőben
A magyarok kora délután 84-72-re kikaptak az ukránoktól a csoportkör utolsó fordulójában, így egy győzelemmel és két vereséggel harmadikok lettek az A jelű kvartettben.

A B csoport esti zárómérkőzésén az olasz és a szlovák együttes csapott össze ugyancsak a második helyért a Hradec Kralove Arenában, és a papírformát igazolva az olaszok 68-61-re nyertek. Ezzel ők lettek a másodikok, s egyben a magyarok következő ellenfelei.

A magyar-olasz nyolcaddöntő kedden 20.30 órakor kezdődik Királyváradon. A győztes továbbjut a csütörtökön Prágában sorra kerülő negyeddöntőbe, a vesztes pedig a 9-12. helyen fejezi be Eb-szereplését.

velemenyezd, 2017. június 19. hétfő, 22:34
Címkék: Hradec Kralove Arenában, olaszokkal játszanak, magyarok kora, csoportkör utolsó, szlovák együttes, második helyért,
Davis Kupa - A Kopaszi-gáton fogadja a cseheket a magyar válogatott
A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint az ellenfélnél a világranglistán 17. Tomas Berdych biztosan nem szerepel majd, ő lemondta a válogatottságot. Így csak Jiri Veselyre (84.) számíthat a top 100-asok közül a cseh kapitány, Jaroslav Navratil. Adam Pavlasek a 223., Zdenek Kolar a 237., Lukas Rosol pedig a 261. helyen áll.

A csehek 2-1-re vezetnek a két nemzet DK-történelmében, legutóbb 1996-ban találkoztak a világcsoport első fordulójában, akkor a többek között a mostani kapitány Köves Gáborral felálló magyarok 5-0-s vereséget szenvedtek Plzenben.

A 21 év után az élvonalba visszakerült magyar csapat februárban 3-2-re kikapott Liege-ben Belgiumtól a DK-nyolcaddöntőben, ám

ha megnyeri az osztályozót, akkor bennmarad a világcsoportban. Ha kikap, akkor jövőre eggyel lejjebb, az euro-afrikai zóna I-es csoportjában folytatja szereplését.
velemenyezd, 2018. május 04. péntek, 18:32
Birkózó Eb - Galambos Ramóna kikapott a nyolcaddöntőben
Az Eb-bronzérmes magyar tehetség a cseh Lenka Hockovával mérkőzött meg a nyolc közé kerülésért, s közel négy és fél percig úgy tűnt, ha nehezen is, de megszerzi a győzelmet.

A találkozó nem volt látványos, mert hiába a szabadfogású szabályrendszer, a két fél felülről próbálkozott fogást találni a másikon, lábra egyáltalán nem támadtak, így akció nélkül peregtek a másodpercek.

A mérkőzésvezető először a magyart figyelmeztette, majd riválisát, két perc után Hocková kapott intést, s miután a következő fél percben sem csinált akciót, Galambos 1-0-ás előnyhöz jutott.

A szünetig nem változott a helyzet, majd azt követően sem egy ideig. A cseh birkózónak kellett volna előre mennie, de nem tudott, Galambos volt a kezdeményezőbb. Az ötödik perc elején aztán a mérkőzésvezető már emelte is a kezét az újabb intés jeleként, amikor a 21 éves magyar összefogta riválisát, s megindult a szőnyeg széle felé, ám nem volt jó pozícióban, lábbal messze volt riválisától, aki szépen belépett elé és csípődobással
velemenyezd, 2018. május 02. szerda, 11:54
Müncheni tenisztorna - Fucsovics egyesben nyolcaddöntős
A 26 éves magyar teniszező, a világranglista 61. helyezettje az első szettben 3:3 után tudta elvenni Pella (60.) adogatógémjét. A végjátékban a hatodik játszmalabdáját értékesítette, és 42 perc után szettelőnybe került.

A második játszmában Fucsovics rögtön brékkel nyitott, de 4:3-as vezetése után négy újabb brék következett, mielőtt a magyar játékos saját szervajátékban a harmadik mérkőzéslabdát kihasználta, és lezárta az 1 óra 38 percig tartó összecsapást.

Fucsovics a nyolcaddöntőben olasz riválissal, az ötödik helyen kiemelt Fabio Fognini (19.) és Marco Cecchinato (59.) párharcának továbbjutójával találkozik.

A magyar játékos hétfőn párosban - oldalán a bosnyák Mirza Basiccsal - győzelemmel kezdett, a negyeddöntőben pedig az első helyen kiemelt Lukasz Kubot, Marcelo Melo lengyel, brazil kettőssel találkozik.

Eredmény:

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

---------------------------------------

Fucsovics Márton-Guido Pella (argentin) 6:4, 7:5
velemenyezd, 2018. május 01. kedd, 16:21
Birkózó Eb - Felemás magyar kezdés Kaszpijszkban
a többszörös világbajnok török Riza Kayaalpot kapta az első fordulóban. A két birkózó tavaly óriási csatát vívott a nehézsúlyúak Eb-fináléjában, ezúttal viszont gyors lefolyású meccset vívtak. A török klasszis ugyanis pillanatok alatt levitte riválisát, s többször megpörgette, így 9-0-ás technikai tussal győzött.

A háromszoros Eb-győztes, tavaly már új súlycsoportjában Eb-harmadik és világbajnoki ezüstérmes Lőrincz Tamásra várt a feladat, hogy javítson a mérlegen, s ő ezt meg is tette. A nyolcaddöntőben a litván Paulius Galkinas ellen lépett szőnyegre. A Honvédban birkózó magyar klasszis kicsit álmosan kezdett, s ez majdnem megbosszulta magát, ugyanis egy pörgetési kísérletébe riválisa belefogott, s vezetéshez jutott. A folytatásban aztán kijött a két sportoló közötti tudáskülönbség, Lőrincz - kisebb szemöldöksérülése ellenére is - fordított, és 4-2-re nyert.

A negyeddöntőben Lőrincznek a szerbek magyar nemzetiségű világbajnoka, Nemes Viktor következett, aki bizonyította, hogy nem véletlenül ért
velemenyezd, 2018. május 01. kedd, 07:10
Vívó-vk - Hetedik a női kardcsapat Athénban
A szombaton második helyezett Pusztai Liza és harmadik Márton Anna, valamint Katona Renáta és László Luca alkotta válogatott a nyolcaddöntőben 45-34-re verte a lengyeleket, majd a negyeddöntőben 45-25-re kikapott a világranglistát vezető olaszoktól, így a folytatásban az 5-8. helyért vívhatott. Előbb 45-32-re alulmaradt az oroszokkal szemben, végül 45-44-re nyert a kínaiak ellen.

A magyar szövetség honlapjának tudósítása szerint utóbbi mérkőzésen az utolsó kört még héttusos előnyről kezdték az ázsiaiak, de László Luca két találatnyira zárkózott, Katona Renáta is jól vívott, döntetlent hozott, Márton Anna pedig fordított.
velemenyezd, 2018. március 18. vasárnap, 15:51
Férfi kosárlabda EK - Győzelemmel búcsúzott a Körmend
Az Alba Fehérvár kedden esett ki a nyolcaddöntőben, a Szolnoki Olaj és a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely pedig korábban, így a magyar csapatok számára befejeződött az EK-idény.

Eredmény (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):

nyolcaddöntő, visszavágó:

-------------------------- Egis Körmend-Reyer Venezia (olasz) 88-86 (22-29, 23-23, 20-12, 23-22)------------------------------------------------------------ ---------

Továbbjutott: a Reyer Venezia, 169-139-es összesítéssel.
velemenyezd, 2018. március 14. szerda, 21:02
Irvingi tenisztorna - Fucsovics nyolcaddöntős
A férfiversenyeket szerező ATP hivatalos honlapja szerint a világranglistán 65. játékos a nyitófordulóban a német Philipp Petzschnert győzte le két játszmában, 1 óra 7 perc alatt.

Fucsovics a nyolcaddöntőben a svéd Elias Ymerrel találkozik.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Fucsovics Márton (4.)-Philipp Petzschner (német) 6:4, 6:2
velemenyezd, 2018. március 14. szerda, 19:42
Kadet és junior vívó Eb - Győzött a férfi párbajtőrcsapat, bronzérmes a női kardválogatott
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint az Andrásfi Tibor, Debnár Gergely, Koch Máté Tamás, Nagy Dávid párbajtőr kvartett a nyolcaddöntőben 45-34-re legyőzte az osztrákokat, majd a nyolc között 45-35-re a cseheket. Az elődöntőben a franciák következtek, őket 40-36-ra múlták felül a magyarok, majd a fináléban az olaszokat 34-27-re verve megszerezték a kontinensbajnoki címet.

A női kardozók - Kelecsényi Mirabella, Kern Bianka, Nagy Valentina, Pusztai Liza összeállításban - Georgia csapata felett aratott 45-37-es sikerrel kezdtek a 16 között, majd ugyanilyen végeredménnyel bizonyultak jobbnak a lengyeleknél is. Az oroszok azonban az elődöntőben 45-13-mal megállították őket, végül a bronzéremért a németeket 45-43-ra verték.

A küldöttség legeredményesebbjeként Pusztai Liza négy éremmel térhet haza Szocsiból, mivel a csapatbronza mellett egyéniben az idősebb, 20 éven aluliakból álló junior korosztályban ezüstérmes lett, míg az U17-es kadeteknél egyéniben bronz-, csapatban ezüstérmet
velemenyezd, 2018. március 12. hétfő, 11:34