Regisztráció  Belépés
2017. december 16. szombat | 50. hét | 350. nap | 10:14 | Etelka, Aletta
Női kosárlabda Eb - Az olaszokkal játszanak a magyarok a nyolcaddöntőben
A magyarok kora délután 84-72-re kikaptak az ukránoktól a csoportkör utolsó fordulójában, így egy győzelemmel és két vereséggel harmadikok lettek az A jelű kvartettben.

A B csoport esti zárómérkőzésén az olasz és a szlovák együttes csapott össze ugyancsak a második helyért a Hradec Kralove Arenában, és a papírformát igazolva az olaszok 68-61-re nyertek. Ezzel ők lettek a másodikok, s egyben a magyarok következő ellenfelei.

A magyar-olasz nyolcaddöntő kedden 20.30 órakor kezdődik Királyváradon. A győztes továbbjut a csütörtökön Prágában sorra kerülő negyeddöntőbe, a vesztes pedig a 9-12. helyen fejezi be Eb-szereplését.

velemenyezd, 2017. június 19. hétfő, 22:34
Címkék: Hradec Kralove Arenában, olaszokkal játszanak, magyarok kora, csoportkör utolsó, szlovák együttes, második helyért,
Női kézilabda-vb - Pálinger: a helyezés árnyalja a pozitívumokat
csapategység fejlődését akarta látni a magyarokon és ezt meg is kapta.

"Sokkal jobban érződött az összetartás a lányokon, ami a régi nagycsapatainkat jellemezte, ebben előrébb lépett a társaság. Alapvető, hogy az egység, a szellemiség jó legyen" - nyilatkozta.

A magyar együttes a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, a svédektől 25-22-re kapott ki, majd Argentínát 33-15-re, Lengyelországot 31-28-ra, Csehországot 30-29-re legyőzte, így a harmadik helyről jutott tovább a B csoportból. A nyolcaddöntőben a franciák 29-26-ra nyertek Kim Rasmussen szövetségi kapitány csapata ellen.

A válogatott története legrosszabb vb-helyezését érte el, miután a 15. lett a Németországban zajló tornán. Eddig a két évvel ezelőtti, dániai 11. helyezés volt a magyarok legrosszabb világbajnoki produkciója.

Az MKSZ alelnöke szerint a 15. helyezés nem ad valós képet, sok csapat ugyanis nem azon a helyen végzett, ahova valójában tartozik.

"Egy vb lebonyolítási rendszere olyan, hogy nem mindig a legjobb
velemenyezd, 2017. december 15. péntek, 14:55
Dubaji tenisztorna - Gálfi is a nyolcaddöntőben búcsúzott
A viadal honlapja szerint a torna második kiemeltje, a román Mihaela Buzarnescu (a világranglistán az 59. helyen áll) két sima szettben, 55 perc alatt 6:0, 6:2-re nyert Gálfi (241.) ellen, aki szabadkártyával indult.

Babos Tímea első kiemeltként már kedden, az első fordulóban búcsúzott. Stollár (229.) - aki a selejtezőből jutott fel a 32-es főtáblára - a nyolcaddöntőben a szlovén Dalila Jakupovictól (187.) kapott ki három játszmában.
velemenyezd, 2017. december 13. szerda, 10:51
Dubaji tenisztorna - Stollár a nyolcaddöntőben búcsúzott
A viadal honlapja szerint a világranglistán a 187. helyen álló szlovén játékos 1 óra és 59 perc alatt 7:5, 5:7, 6:2-re nyert magyar riválisa (229.) ellen, aki a selejtezőből jutott fel a 32-es főtáblára.

Babos Tímea első kiemeltként már kedden, az első fordulóban búcsúzott.

Gálfi Dalma (241.) - aki szabadkártyával indult - az első fordulóban nyert, a nyolcaddöntőben a torna második kiemeltjével, a román Mihaela Buzarnescuval (59.) játszik.
velemenyezd, 2017. december 13. szerda, 10:01
Női kézilabda-vb - Története legrosszabb helyezését érte el a magyar válogatott
A magyar együttes a világ- és Európa-bajnok norvégoktól 30-22-re, a svédektől 25-22-re kapott ki, majd Argentínát 33-15-re, Lengyelországot 31-28-ra, Csehországot 30-29-re legyőzte, így a harmadik helyről jutott tovább a B csoportból. A nyolcaddöntőben a franciák 29-26-ra nyertek Kim Rasmussen csapata ellen.

A magyar válogatottnak eddig a két évvel ezelőtti, dániai tornán elért 11. helyezése volt a legrosszabb világbajnoki produkciója.

A 9-16. helyezettek sorrendje: 9. Szerbia 10. Románia11. Spanyolország 12. Németország 13. Koreai Köztársaság 14. Szlovénia 15. Magyarország 16. Japán
velemenyezd, 2017. december 12. kedd, 13:10
Női kézilabda-vb - A lengyelek nyerték az Elnök Kupát
A lengyelek a 17. helyért rendezett mérkőzésen két góllal győzték le Brazíliát hétfő délután Lipcsében. A dél-amerikai csapatban a Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC játékosa, Eduarda Amorim négy gólt szerzett.

A magyar válogatott vasárnap a nyolcaddöntőben búcsúzott a tornától, végső helyezése hétfőn este derül ki.

Eredmények:a 17. helyért: Lengyelország-Brazília 29-27 (15-13)a 21. helyért: Paraguay-Kína 23-21 (14-10)

korábban:a 19. helyért: Angola-Kamerun 33-23 (16-12)a 23. helyért: Argentína-Tunézia 29-19 (15-10)

később:

nyolcaddöntő:Oroszország-Koreai Köztársaság, Magdeburg 17.30Románia-Csehország, Lipcse 17.30Japán-Hollandia, Magdeburg 20.30Spanyolország-Norvégia, Lipcse 20.30
velemenyezd, 2017. december 11. hétfő, 15:52
Bajnokok Ligája - Real Madrid-PSG csúcsrangadó a nyolcaddöntőben
A csoportgyőzteseket hétfőn Nyonban a csoportmásodikokkal sorsolták össze úgy, hogy azonos nemzetbeliek és a korábban ugyanabban a négyesben szereplő együttesek nem kerülhettek össze.

A Real mellett a másik spanyol "óriás", az FC Barcelona sem volt szerencsés, ugyanis az angol bajnoki címvédő Chelsea-vel mérkőzik majd meg a 16 között.

Az öt angol együttes közül a két manchesteri gárda, a City és a United nem panaszkodhat, mivel előbbi a Baselt, utóbbi pedig a Sevillát kapta, s vélhetően a Liverpoolnál sem szomorkodnak az FC Porto elleni párharc miatt. A londoniak ugyanakkor kifejezetten balszerencsések voltak ezúttal, hiszen amíg Chelsea a Barcelonával, addig a Tottenham Hotspur a legutóbbi kiírásban döntős olasz bajnok Juventusszal kénytelen megküzdeni a kieséses szakasz első körében.

A nyolcaddöntők első mérkőzéseit február 13-14-én és 20-21-én, míg a visszavágókat március 6-7-én és 13-14-én rendezik.

A sorozat döntőjének Kijev ad otthont.

A nyolcaddöntő párosítása (az első
velemenyezd, 2017. december 11. hétfő, 12:42
Vívó-vk - Szász-Kovács Emese ötödik a dohai GP-n
Az olimpiai bajnok Szász-Kovács a 64-es tábla első körében az amerikai Nixont verte 15-11-re, majd a folytatásban az olasz Santucciót 15-9-re. A nyolcaddöntőben aztán - a magyar szövetség honlapja szerint - nagy csatára kényszerült, de végül egy tussal legyőzte a francia Epée-t (15-14). A negyeddöntőben újabb kiélezett összecsapás következett a kínai Huóval szemben, itt azonban már alulmaradt a Vasas vívója, mégpedig 12-11-re.

Ezzel az ötödik helyen végzett, értékes világranglista-pontokat szerezve. A női mezőnyben 128-an indultak.

A férfiaknál - ahol 181 volt a résztvevők száma - Somfai Péter a 64 között, Rédli András pedig a 32 között búcsúzott.
velemenyezd, 2017. december 10. vasárnap, 17:32
Női kézilabda-vb - Görbicz szinte biztosan játszik a nyolcaddöntőben
"Lehet, hogy más egy ilyen problémával nem játszana, de őt egészen biztosan össze fogják rakni" - nyilatkozta szombat délután a lipcsei sportarénában a magyarok edzése előtt Siti Beáta, a válogatott másodedzője. Hangsúlyozta, Görbicz fejben is nagyon jól tudja kezelni azt a problémát és a fájdalomtűrése is extra a többiekéhez képest.

"Vannak olyanok, akiket nagyon zavar egy plusz kötés vagy rögzítés, de ő nem ilyen, ő ki tudja zárni ezt" - tette hozzá Siti.

A csapat péntek kora este játszotta utolsó csoportmérkőzését Bietigheim-Bissingenben, majd szombat délelőtt autóbusszal utazott Stuttgart közeléből a csaknem ötszáz kilométerre lévő Lipcsébe. A magyarok mehettek volna repülőgéppel is, de az rendkívül korán indult, ezért nem éltek a lehetőséggel.

"Egy luxusbuszt kaptunk, úgyhogy nagyon kellemes környezetben sikerült eltölteni azt a hat órát. Persze, ennek ellenére már jó volt leszállni róla. Az érkezés után egy kicsit még pihenni is tudtunk a szállodában" - mesélte Siti Beáta.