Regisztráció  Belépés
2018. augusztus 16. csütörtök | 33. hét | 228. nap | 18:17 | Ábrahám
Elrajtolt a 15. Hungarian Baja tereprali mezőnye Veszprémben
A rajtot megelőző pénteki sajtótájékoztatón a spanyol Joan "Nani" Roma felidézte, pályafutása első futamgyőzelmét Magyarországon aratta 1994-ben terepmotorral, 2013-ban pedig egyszer már megnyerte a Hungarian Baja tereprali futamát is.

A világkupa pontversenyét vezető lengyel Jakub Przygonski elmondta: győzelmi ambíciókkal érkezett a versenyre. Navigátorával összeszokott párost alkotnak, szerinte ez lehet a kulcs a sikerhez a magyar futamon.

A vk-pontversenyben mögötte második orosz Vlagyimir Vasziljev nehéznek nevezte a Veszprém környéki pályát, ahol szerinte az óvatos vezetés lehet a jó taktika. Mint mondta, küzdeni fognak azért, hogy továbbra is versenyben legyenek a végső győzelemért.

A futam egyik magyar résztvevője, Lónyai Pál kiemelte: a tereprali világkupafutam remek alkalmat ad arra, hogy összehasonlíthassák tudásukat a nemzetközi élmezőnnyel.

A sajtótájékoztatón részt vett a német Jutta Kleinschmidt, az egyetlen női Dakar-győztes, aki a Nemzetközi Automobil Szövetség felkérésére népszerűsíti a terepralit. Mint mondta, azt szeretné elérni, hogy minél több fiatal csatlakozzon a szakághoz.

A 15. Hungarian Baja tereprali világkupaversenyt pénteken és szombaton tartják Veszprém környékén. Az autósok mellett motorosok, kamionosok, quadosok és side by side kategóriában indulók is rajthoz álltak, a motorosoknál a magyar viadalon dől el, ki nyeri a vk-pontversenyt.

velemenyezd, 2018. augusztus 10. péntek, 19:48
Címkék: Hungarian Baja, Jakub Przygonski, Vlagyimir Vasziljev, Lónyai Pál, Jutta Kleinschmidt, Nemzetközi Automobil Szövetség,
Zonda Attila: Fenyőfák
Ez a novella Zonda Attila Boldogság című novelláskötetben jelent meg, és elérhető az egész világon, mind a hat kontinensen. Egy link:

És ha már jó voltam dióért és erdei mogyoróért, akkor miért kell még külön szaloncukorkáért is jónak lenni?

Istenem, miért adtad így, hogy majdnem mindig jónak kell lenni? Miért nem elég, hogy Mikulás előtti nap, reggeltől estig kibírom, hogy jó legyek? És ha már jó voltam dióért és erdei mogyoróért, akkor miért kell még külön szaloncukorkáért is jónak lenni?
A szaloncukorka miért nem olyan, mint a kámforos cukorka? A kámforos cukorkának miért nem tudunk úgy örvendeni, mint a szaloncukorkának? Miért van az, hogy csak az év egyetlen napján olyan finom, olyan édes, olyan szép az a cukorka?
Én édes Istenem, jó-e azt is mond meg nekem, hogy miért csak Karácsonykor lehet szaloncukorka? Annyi kicsi gyermek születik egész évben, éjjel-nappal, és mégis miért van
hidegkut, 2017. december 15. péntek, 07:27
HunGarian Baja - Az autósoknál al-Attijah, a motorosoknál Svitko nyerte a versenyt
koncentrálni kellett, nem lehetett hibázni" - nyilatkozta a kétszeres Dakar-győztes pilóta.

Vasárnap kétszer 98 kilométert kellett megtenniük a mezőny tagjainak, a délelőtti kör után a katari már több mint 3 perces előnnyel vezetett, így az utolsó szakaszon már egy második hely is elég volt neki a biztos sikerhez.

Az autósoknál a legjobb magyar páros, Lónyai Pál és Horn Albert összetettben a kilencedik helyen végzett 41 perces hátránnyal.

A motorosoknál a szlovák Stefan Svitko először indult a HunGarian Baján, és egyből megnyerte a viadalt. A szlovák versenyző az összes szakaszon az élen végzett még úgy is, hogy vasárnap délelőtt ötven kilométerrel a rajt után kicsúszott alóla a motor, harminc kilométerrel a cél előtt pedig elment a hátsó féke.

Az idei, péntektől vasárnapig tartó HunGarian Baja versenyen a résztvevők pénteken egy 11 kilométeres etapot teljesítettek, majd szombaton kétszer 140 kilométer, vasárnap pedig kétszer 98 kilométer várt rájuk.

Az első HunGarian Baja futamot
velemenyezd, 2017. augusztus 13. vasárnap, 18:22
HunGarian Baja - Az autósoknál al-Attijah, a motorosoknál Svitko vezet
egyszer pedig azért, hogy meggyőződjön az árokba csúszó Conrad Rautenbach állapotáról.

A motorosoknak a terepviszonyok mellett a széllel is meg kellett küzdeniük. Mindkét szombati körben Stefan Svitko bizonyult a leggyorsabbnak, mögötte Alessandro Ruoso, Jan Brabec, és Adrien Maré alkotta az élmezőnyt. A legjobb magyar a 11. helyen álló Hodola Richárd, valamint a 16. helyezett Horváth Lajos volt három szakasz után.

A magyar világkupa-futam vasárnap két 98 kilométeres szakasszal ér véget.

HunGarian Baja vk-futam,

eredmények 3 szelektív szakasz után:

autósok:

-------1. Nasszer al-Attijah, Mathieu Baumel (katari, francia, Toyota Hilux) 3:21:40 óra2. Mikko Hirvonen, Andreas Schulz (finn, német, Mini John Cooper) 1:24 perc hátrány3. Jakub Przygonski, Tom Colsoul (lengyel, belga, Mini John Cooper) 4:18 p h....9. Lónyai Pál, Horn Albert (magyar, Porsche Macan) 25:44 p h.

motorosok:

---------1. Stefan Svitko (szlovák, KTM) 3:28:56 óra2. Alessandro Ruoso (olasz, KTM) 11:55 p
velemenyezd, 2017. augusztus 12. szombat, 20:34
HunGarian Baja - Elkezdődött a verseny Veszprémben
A péntek délutáni ünnepélyes rajtceremóniát megelőző sajtótájékoztatón a kétszeres Dakar-győztes katari Al-Attijah azt mondta, nagy csatát vár Hirvonennel. Hozzátette, bár nehéznek tartja a Veszprém környéki pályákat, de szeret itt versenyezni. Tavaly a Rio de Janeiró-i olimpia miatt kihagyta a futamot - mivel a sportlövők skeet versenyszámában indult -, de idén ismét a győzelem reményében áll rajthoz a viadal háromszoros bajnoka.

A HunGarian Baja tavalyi győztese, a finn Mikko Hirvonen úgy fogalmazott, az elmúlt évben sok tapasztalatot gyűjtött, könnyebbséget jelent neki úgy visszajönni Magyarországra, hogy már tudja, milyen pályákra számíthat. A júliusi spanyol futam után most Veszprémben szeretne visszavágni az azt megnyerő katari riválisának.

A motoros mezőnyben először indul a veszprémi pályán a szlovák Stefan Svitko, aki tavaly a második helyen végzett a Dakaron. A győzelemre is esélyes versenyző elmondta, elsősorban a tréningezés a célja, és az itiner használatát is szeretné gyakorolni.
velemenyezd, 2017. augusztus 11. péntek, 19:13
Al-Attijah és Hirvonen is indul a HunGarian Baja tereprali vk-futamon
A két klasszis nem először szerepel a magyarországi versenyen, al-Attijah negyedszer, Hirvonen pedig második alkalommal győzhet.

A szervezők tájékoztatása szerint az ünnepélyes rajtceremónia pénteken 16 órakor lesz a veszprémi Óváros téren, szombaton és vasárnap pedig a lőtéren zajlik majd a küzdelem.
velemenyezd, 2017. augusztus 08. kedd, 19:13