2018. július 19. csütörtök | 29. hét | 200. nap | 09:50 | Emília
- Franciaország: Lloris - Pavard, Varane, Umtiti, L. Hernández - Pogba, Kanté - Mbappé, Griezmann, Matuidi (Tolisso, 86.) - Giroud (Nzonzi, 85.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.
- Belgium: Courtois - Alderweireld, Kompany, Vertonghen - Chadli (Batshuayi, 91.), Witsel, Fellaini (Carrasco, 80.), Mousa Dembélé (Mertens, 60.) - De Bruyne, E. Hazard, Lukaku. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez.
Gólszerző: Umtiti (51.)
Sárga lap: Kanté (87.), Mbappé (92.), ill. E. Hazard (63.), Alderweireld (71.), Vertonghen (94.)

- Eden Hazard kiemelte azt, hogy Franciaország kiválóan védekezett és nagyon hatékonyan játszott. Egy éles kiszólást azért ő is tett...
,,Inkább vesztek ezzel a belga csapattal, mint nyerek ezzel a franciával... De ismerjük el, a francia csapat kitűnően védekezik és rendkívül hatékony, képtelenek voltunk megtalálni a gyenge pontjukat. Nem volt meg az a kis mágikus szikra, amire szükségünk lett volna. Egy fantasztikus belga csapatot láthattunk, melyet egy masszívabb válogatott ejtett ki. Megmutattuk a világbajnokságon, hogy milyen jó csapatunk van és büszkék lehetünk arra, amit elértünk - csapatkapitányként nagy boldogság, hogy ilyen együttes tagja lehetek" - mondta Hazard.

- Nem mondanám, hogy az a csapat, amelyik nyert, jobban játszott nálunk. Tizenegy emberrel védekeztek 35 méterre a kapujuktól, és ezt csinálták az egész tornán. Uruguay ellen egy szabadrúgás után találtak be. Ma egy szöglet után. Kár érte, de a futball ilyen, apró részleteken múlik siker és kudarc. Minden csapat az erősségeire épít, a miénk az, hogy játsszuk a futballt. Az övék az, hogy jól védekeznek és a szélvész gyors Mbappéval és Griezmann-nal kontráznak. A franciák tökéletesen tisztában voltak vele, hogy nekünk jelentős nehézséget okoz minden olyan válogatott, amely mélyen beáll védekezni. De amikor Panamáról vagy hasonló játékerejű csapatról van szó, akkor van esély betalálni. Franciaország ellen pedig... ezt a védelmet nagyon nehéz feltörni. Azt is be kell ismernünk, hogy nem passzoltunk elég pontosan, nem mentek emberhez a beadásaink, és így azért nehéz nyerni, mert nem tudtunk nagy helyzeteket kialakítani" - nyilatkozta a csalódott belga kapus, Thibaut Courtois a mérkőzés után.
maroka, 2018. július 11. szerda, 13:33
Címkék: Kresztovszkij Stadion, Didier Deschamps, Mousa Dembélé, Roberto Martínez, Eden Hazard, Thibaut Courtois,
Férfi kosárlabda NB I - A Szombathely lesz a Szolnok ellenfele a döntőben
A Falco helyzetét nehezítette, hogy az előző találkozón ujjtörés miatt elvesztette Darrin Govenst, így az amerikai születésű játékos számára véget ért az idény, és kérdéses, hogy egy hónap múlva a magyar válogatott világbajnoki selejtezőin rendelkezésre állhat-e. A szombathelyiek mellett szólt ugyanakkor, hogy a párharc eddigi meccseit rendre a hazai gárda nyerte.

Az ötödik felvonásban a kiválóan lepattanózó vasiak 11-4-gyel kezdtek, főként a montenegrói Milos Borisov révén. A fehérváriakat irányító Dzunics Braniszlav 20-12-nél időt kért, de a különbség a második negyedben sem csökkent, sőt, a 13. percben már 30-18 állt az eredményjelzőn. Bő két és fél percen át 33-21-re vezetett a Falco, a vendégek perc hat alatt mindössze öt pontot hoztak össze, és az első félidőben 12 kísérletből csak két triplát értékesítettek. A nagyszünetben 40-29 volt az állás.

Fordulás után Keller Ákos hármasával nyolc pontra feljött az Alba, amely négy perc alatt annyi pontot szerzett, amennyit előtte az egész második
velemenyezd, 2018. június 07. csütörtök, 22:32
U23-as birkózó Eb - Két magyar érem kötöttfogásban
A hazai szövetség tájékoztatása szerint legtovább a legfiatalabb, Losonczi Ottó (67 kg) jutott, aki a döntőig menetelt és ott orosz ellenféltől kapott ki.

Hét magyar birkózhatott bronzéremért, közülük Almási Ferenc (130) állhatott fel a dobogó alsó fokára.
velemenyezd, 2018. június 06. szerda, 20:20
Birkózó Eb - Sleisz is ötödikként zárt
A 65 kilogrammos súlycsoport bronzmérkőzésének esélyese a korábbi Eb-győztes svéd Henna Johansson volt, aki ezt igazolni is tudta, mert egy rövid meddő küzdelmet követően befogta a magyar versenyző fejét, és addig húzta-vonta, amíg mögé nem került két pontért.

A második három percben passzivitásért megintették Sleiszt, akinek így 30 másodperce volt, hogy sikeres akciót mutasson be. Ez azonban nem sikerült, így a skandináv birkózó már 3-0-ra vezetett. A hajrában Sleisz egyre bátrabban kezdeményezett akciókat, egyszer úgy tűnt, már-már sikerül Johansson mögé kerülnie, de a svéd nemhogy kiszabadult a fogásból, hanem még ő került ellenfele háta mögé. A földharcban lábfeszítéssel próbálta a hátára forgatni Sleiszt, aki viszont ezt hárította, így 5-0-s vereséggel zárta a kontinensviadalt.

A magyarok a pénteki napot Barka Emese révén egy bronzéremmel fejezték be, illetve Sleisz mellett Dénes Mercédesz is ötödik lett, míg a szabadfogású Nagy Mihály elődöntőig menetelt, azaz szombaton a bronzéremért
velemenyezd, 2018. május 04. péntek, 19:13
Birkózó Eb - Barka Emese a bronzéremért mérkőzhet
A magyar sportoló, aki az utóbbi időben több sérüléssel is bajlódott, remek győzelemmel kezdte meg szereplését délelőtt, ám a négy között nem bírt a bolgárok Eb-győztesével, Biljana Dudovával.

A meccs a lehető legrosszabbul indult magyar szempontból, ugyanis a Csepel versenyzőjén hamar egy négypontos akciót csinált riválisa. A folytatásban Barka nagy erőket mozgósított, ám akciót nem tudott bemutatni, Dudova viszont a második menetben is levitte egyszer, így végül 7-1-re győzött.

A vb-, és Eb-bronzérmes Barka pénteken a német Laura Mertensszel küzd majd meg a dobogóért.

A nap másik két magyarja, Dénes Mercédesz (53 kg) és Sleisz Gabriella (65 kg) egyaránt a vigaszágon folytathatja majd a versenyt péntek reggel, miután legyőzőik - az orosz Sztalvira Orsus és az azeri Elisz Manolova - beverekedték magukat a döntőbe.
velemenyezd, 2018. május 03. csütörtök, 17:23
Birkózó Eb - Két bronzérem szerdán, három harmadik hellyel zártak a kötöttfogásúak - NAPI ÖSSZEFOGLALÓ
A délelőtt a papírforma jegyében zajlott, ugyanis a címvédő Korpási Bálint, illetve a tavalyi Eb-n harmadik Kiss Balázs is győzött a vigaszágon, így este a bronzéremért léphettek szőnyegre, Torba Eriknek (60 kg) ez nem sikerült.

A helyosztókon három magyar volt érdekelt, mivel a kedden a 82 kilósok elődöntőjében vesztes Szabó László is a bronzért szállt harcba.

Elsőként Korpásit szólították, aki egészen könnyedén, mindössze két perc alatt technikai tussal győzte le a lengyel színekben versenyző Gevorg Sahakyant. Őt követte Szabó László, aki hiába vezetett 2-0-ra egészen a hajráig, egy - 14 másodperccel a vége előtt kapott - kétpontos intés miatt veszített, és ötödik lett.

Kiss Balázs aztán gondoskodott arról, hogy jól záruljanak a fogásnem küzdelmei magyar szempontból, mivel simán, 4-1-re verte a német Ramsin Azizsirt.

Sike András kapitány válogatottja így három harmadik és két ötödik hellyel zárt, miután kedden Lőrincz Tamás (77 kg) nyert bronzérmet, illetve Lám Bálint (130 kg)
velemenyezd, 2018. május 02. szerda, 20:56
Birkózó Eb - Szabó László ötödik
A kedden egészen az elődöntőig menetelő, ám ott vereséget szenvedő újpesti versenyző a bolgár Daniel Alekszandrovval küzdött meg a bronzéremért, és egészen a hajráig úgy tűnt, felállhat majd a dobogóra.

A mérkőzés nem volt látványos, akciót egyáltalán nem láthatott a publikum. A két birkózó óriási erőket mozgósított ugyan, ám leginkább csak a szőnyeg közepén kínozták egymást. A küzdelem Szabónak kedvezett sokáig, a mérkőzésvezető őt látta aktívabbnak, így az első és a második szakasz közepén is ellenfelét intették. Mindez 2-0-ás előnyt jelentett a magyar számára, ám az kissé fájó volt, hogy lentről egyszer sem tudott akciót csinálni a bolgáron.

Egészen 5:30 percig semmi jel nem utalt arra, hogy az UTE kötöttfogásúja bajba kerülhet, a bolgár ugyan ekkor már nagyon ment előre, Szabó pedig sokszor volt kénytelen hátrálni, de biztosnak tűnt a siker. Viszont a hajrában már a 26 éves magyart figyelmeztette a bíró, majd 14 másodperccel a vége előtt két pontért megintette. Ezzel már Alekszandrov volt
velemenyezd, 2018. május 02. szerda, 19:36
Birkózó Eb - Németh Zsanett is vereséggel kezdett
A nők 76 kilogrammos kategóriájában nyolcan neveztek, így az UTE kétszeres U23-as Európa-bajnoka rögtön a negyeddöntőben kezdett, ráadásul ellenfele, az azeri Sabira Aliyeva nem is tűnt legyőzhetetlennek a számára.

A találkozó rosszul indult, Németh ugyanis kicsit meggondolatlanul ment előre, ellenfele pedig a szőnyeg szélénél ügyesen mögé került, s máris 2-0-ra vezetett. Ezt követően ismét Aliyeva dolgozott jobban a zónánál, s egy pontért kivitte Némethet. A szünetre azonban egyáltalán nem volt reménytelen a helyzet, két szép kivitellel ugyanis egy pontra csökkentette hátrányát a magyar birkózó.

A második menetben végig Németh Zsanett ment előre, kezdett akciókat, csak a hatékonysággal akadtak gondjai: 2-3-nál beesett riválisa alá (2-5), majd a hajrában - miután egy szép lábra támadással már másfél perccel a vége előtt 5-4-re feljött - összefogta ellenfelét a szőnyeg szélénél, mégsem ő vitte le Aliyavát, hanem az azeri kontrázott jól és négy pontért a hátára dobta (4-9). Az utolsó
velemenyezd, 2018. május 02. szerda, 12:34
2017. július 24. hétfő, 11:09
2017. július 23. vasárnap, 21:14
2013. július 17. szerda, 22:00
2013. július 16. kedd, 22:58