2018. október 18. csütörtök | 42. hét | 291. nap | 23:09 | Lukács
Női kosárlabda Euroliga - Szekszárdi győzelem a selejtezőben
Eredmény:

Női Euroliga, selejtező, 1. mérkőzés:

-------------------------------------Atomerőmű KSC Szekszárd - ESBVA-LM (francia) 71-68 (10-23, 24-5, 18-11, 19-29)

a magyar csapat legjobb dobói: Jovanovic 14, Studer 13, Gereben, Mc Call, Eldebrink 10-10-10

A Magyar Kupa-címvédő szekszárdiak fennállásuk második nemzetközi kupaszereplésére készültek, és a szurkolók egy része a csapat kérésének megfelelően ezúttal is fehér felsőruházatban érkezett a Városi Sportcsarnokba. Djokics Zseljko együttesének minden oka megvolt a bizakodásra, ugyanis mindhárom eddigi mérkőzését megnyerte az NB I 2018/2019-es szezonjában.

A Entente Sportive Basket Villeneuve d'Ascq Lille Métropole (ESBVA-LM) legutóbb ötödik lett a francia bajnokságban, az Európa Kupában pedig a negyeddöntőig jutott. A nyáron Szekszárdra szerződött - és a szerbekkel 2015-ben Budapesten Európa-bajnok - Nevena Jovanovic az elmúlt idényben még a Lille-t erősítette.

Az otthoni bajnokságot szombaton megkezdő franciák az első negyedben állva hagyták a hazaiakat, akik pontatlanul dobtak és szellősen védekeztek. A második szakaszra viszont alapvetően változott a játék képe, sokkal nagyobb százalékban értek célba a szekszárdi dobások, miközben a vendégek nagyon elbizonytalanodtak. Tizenhárom pontos hátrányt ledolgozva a második negyed hetedik percében egyenlített a Szekszárd, amely a vezetést is átvette és a nagyszünet előtt hatpontosra növelte előnyét.

A pihenőt követően 34-28-ról indult a játék. A bajnoki ezüstérmes tolnaiak továbbra is jól játszottak, és a harmadik szakaszt is megnyerték. A negyedik negyed elején már 17 ponttal vezettek, de aztán néhány támadásuk eredménytelenült zárult, a franciáknak pedig hirtelen minden bejött, és egy 10-0-s sorozattal közelebb zárkóztak. Sőt, később, 66-65-nél egy pontra feljöttek, végül azonban a szekszárdiaknak sikerült megnyerniük a mérkőzést.

A lille-i visszavágóra egy hét múlva kerül sor. A párharc győztese feljut az Euroliga főtáblájára, ahol már ott van a legutóbb ezüstérmes Sopron Basket.

velemenyezd, 2018. október 10. szerda, 20:52
Címkék: Magyar Kupa-címvédő, Városi Sportcsarnokba, Djokics Zseljko, Entente Sportive Basket Villeneuve, Ascq Lille Métropole, Európa Kupában,
Hongkongi tenisztorna - Stollár Fanny nyert a selejtezőben
A verseny honlapja szerint a világranglistán 131. magyar játékos szombaton 6:0, 6:2-re verte a szabadkártyás, hazai közönség előtt szereplő Jau Ng Kvant (877.), a mérkőzés 1 óra 5 percig tartott.

A múlt héten Taskentben negyeddöntős Stollár a főtábláért a német Laura Siegemunddal küzd meg, aki 142. a WTA-rangsorban.
velemenyezd, 2018. október 06. szombat, 13:40
Férfi vízilabda európai kupák - Görög ellenfél vár az FTC-re a BL-főtábláért
Az európai szövetség (LEN) hétfői tájékoztatása szerint a magyar bajnok szombaton hazai pályán kezdi a párharcot, majd a visszavágóra jövő szerdán kerül sor Görögországban.

Varga Zsolt együttese a múlt heti selejtezőben a francia Pays d'Aix, a horvát Jadran Split, valamint a holland AZC Alphen előtt százszázalékos teljesítménnyel zárt, míg a Vuliagmeni a montenegrói Jadran Carine mögött, megelőzve a Szintez Kazany és a román Corona Sportul együttesét másodikként jutott tovább.

A párharc győztese a BL főtábláján folytatja szerepelését, a Szolnoki Dózsa és a ZF-Eger szabadkártyásként már biztos résztvevője a csoportkörnek. A vesztesek az Eurokupa negyeddöntőjébe kerülnek át. Amennyiben a Ferencváros továbbjut, az A csoportban az Egerrel, az olasz Pro Reccóval, a spanyol CNA Barcelonetával, az orosz Dinamo Moszkvával, a román a Steaua Bucurestivel, a szerb Crvena zvezdával, valamint a Brescia-Terrassa selejtező győztesével kerül azonos csoportba.

A második számú európai kupában a
velemenyezd, 2018. október 01. hétfő, 12:43
Taskenti tenisztorna - Stollár Fanny főtáblás
Az üzbegisztáni torna honlapja szerint a világranglistán 157. helyezett magyar játékos szombaton a cseh Barbora Stefkovát három, vasárnap az orosz Varvara Flinket két szettben győzte le a selejtezőben.

Stollár az orosz Anna Blinkova oldalán párosban is elindul Taskentben, az első fordulóban az Irina-Camelia Begu, Raluca Olaru román duó lesz az ellenfelük.
velemenyezd, 2018. szeptember 23. vasárnap, 12:21
Kosárlabda BL - Egypontos szolnoki vereség a selejtezőben
A visszavágót szombaton rendezik.

A párharc győztese a ciprusi Larnaca és a belga Antwerpen összecsapásának továbbjutójával játszik a jövő héten. Ebből a körből összesen hat gárda kerül a harmadik fordulóba (szeptember 30., október 2.), s ott csatlakozik hozzájuk hat újonnan érkező csapat. A selejtezőből a harmadik forduló hat győztese jut fel a BL 32-es főtáblára, melynek küzdelmei november 9-én kezdődnek.

A FIBA 2016-ban hívta életre a Bajnokok Ligáját, amelynek így ez lesz a harmadik szezonja.

Férfi BL, selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: October Cantú (olasz)-Szolnoki Olaj KK 69-68 (17-18, 17-14, 19-13, 16-23)
velemenyezd, 2018. szeptember 20. csütörtök, 22:53
Európa-liga - A BATE vezetőedzője nehéz mérkőzésre számít a Vidi ellen
A szakember a szerdai sajtótájékoztatón elmondta, megnézték a magyar bajnok több találkozójának felvételét és azt tapasztalták, hogy nagyon szervezett és erős csapatról van szó, amelynek minden részében válogatott játékosok futballoznak. Megemlítette, hogy a magyar együttes erős csapatokon jutott túl a selejtezőben, mint például a bolgár Ludogorec.

A tréner közölte, pontosan annyi pontot szeretnének begyűjteni a csoportkörben, ami elég a továbbjutásukhoz. Kiemelte, csapata sok tapasztalatot gyűjtött a korábbi években az európai kupaporondon, ami most a hasznukra lehet.

A BATE szerb védője, Nemanja Milunovic elmondta, hogy több sérültjük is van, Alekszandr Hleb és Nyikolaj Szignevics nem is tartott a csapattal Budapestre. Ennek ellenére elég erős a keretük ahhoz, hogy olyan kezdő 11-gyel álljanak majd fel, amivel elérhetik céljukat.

Danko Lazovic visszavonulásával kapcsolatban elmondta: tudott a szándékáról, mert a szerb sajtóban olvasta, ugyanakkor nem volt számára világos, hogy ez mikor
velemenyezd, 2018. szeptember 19. szerda, 18:43
Öttusa-vb - Demeter Bence 12., Regős Gergely 13.
Győzött a brit James Cooke, az ezüstérmet a francia Valentin Prades, a bronzot pedig az ukrán Pavlo Timoscsenko harcolta ki.

Csapatban a franciák, a britek és az ukránok állhattak fel a dobogóra. A magyarok - akiknél a két döntős eredményéhez a fináléról lemaradt két társ közül a selejtezőben előrébb végző Bereczki Richárd pontszáma adódott hozzá - nyolcadikak lettek.

Az egy nappal korábbi rangsoroló vívásban, amelyben mindenki mindenkivel asszózott, Demeter 19 győzelmet aratott és 16 vereséget szenvedett el, ezzel 12. volt. A csütörtöki nyitányon a 200 méteres úszásban 2:02.36 perccel a kilencedik legjobb időt érte el, ezzel összesítésben két szám után 11. volt. A lovaspályán két akadályt vert le, de így is előre tudott lépni a negyedik helyre, igaz nagyon besűrűsödött a mezőny, ő, valamint a német Alexander Nobis és Timoscsenko ugyanannyi ponttal állt, de a tizedik helyezett is csak héttel volt tőlük lemaradva. A korábban egyiptomi, de már amerikai színekben versenyző Amro Elgeziry 22, a
velemenyezd, 2018. szeptember 14. péntek, 07:04
Ritmikus gimnasztika vb - A magyarok a 22. helyen zárták az egyéni csapatversenyt
A magyar szövetség beszámolója szerint csütörtökön előbb lezárult a szalag selejtezője, Pigniczki Fanni (13,825 pont) a 48., Juhász Anna pedig (13,800) az 50. helyen végzett a 110 indulóból. A harmadik magyar, Váray Míra csak hétfőn és kedden, labdával és karikával szerepelt.

A folytatásban a magyarok közül buzogánnyal Juhász (14,900) 42., Pigniczki (10,550) 96. lett ugyancsak a selejtezőben. Az egyéni összetettben - ahol a legjobb három gyakorlat számít - Pigniczki (44,075) az 58., Juhász (43,700) pedig a 60. helyen végzett.

Kialakult az összetett csapatverseny végeredménye is, amelybe a legjobb tíz gyakorlat számított bele. A Juhász, Pigniczki, Váray trió a 22. pozícióban zárt (118,675) a 39 résztvevő válogatott közül.

Ezzel a magyar egyéni versenyzők szereplése befejeződött a világbajnokságon, szombaton az együttes kéziszercsapat mutatkozik be.