Regisztráció  Belépés
2018. február 19. hétfő | 8. hét | 50. nap | 17:08 | Zsuzsanna
Alpesi vk - Kristoffersen nyerte az első műlesikló viadalt
A második helyen az összetett pontversenyben élen álló osztrák Marcel Hirscher végzett, míg a harmadik a német Felix Neureuther lett.

Az első műlesikló versenyt még novemberben a finnországi Leviben rendezték volna meg, de időjárási okok miatt törölték a viadalt.

Eredmények:

férfi műlesiklás:

-----------------1. Henrik Kristoffersen (norvég) 1:38.87 perc (1. futam: 51.66 másodperc/ 2. futam: 47.21 másodperc)2. Marcel Hirscher (osztrák) 1:39.96 p (53.32 mp/46.64 mp)3. Felix Neureuther (német) 1:40.33 p (52.68 mp/47.65 mp)

Az összetett vk állása 8 verseny után (még 36 van hátra): 1. Hirscher 440 pont, 2. Aksel Lund Svindal (norvég) 317, 3. Neureuther 225

velemenyezd, 2015. december 13. vasárnap, 14:11
Címkék: Marcel Hirscher, Felix Neureuther, Henrik Kristoffersen, Aksel Lund Svindal, első műlesikló, második helyen,
Alpesi sí vk - Kristoffersen sikere műlesiklásban
Mögötte másodikként a pontversenyben éllovas osztrák Marcel Hirscher, míg harmadikként az olasz Stefano Gross zárt. A magyar színekben versenyző Samsal Dalibor 2.07 másodperc hátránnyal a 32. lett az első futamban, így a másodikban már nem indulhatott.Eredmények, férfi műlesiklás (a viadal honlapja szerint): -----------------------------1. Henrik Kristoffersen (norvég) 1:33.93 perc (1. futam: 48.00 másodperc/2. futam: 45.93 mp)2. Marcel Hirscher (osztrák) 1:34.26 (48.23 mp/46.03 mp)3. Stefano Gross (olasz) 1:35.28 (48.59 mp/46.69 mp)Az összetett vk állása: 1. Hirscher 633 pont, 2. Kristoffersen 382, 3. Kjetil Jansrud (norvég) 382 A szakági vk állása: 1. Hirscher 260 pont, 2. Kristoffersen 200, 3. Manfred Mölgg (olasz) 146
velemenyezd, 2016. december 22. csütörtök, 22:03
EL-selejtező - A Videoton kétgólos előnyt szerzett a Cukaricki ellen
Európa Liga-selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés: Videoton FC - FK Cukaricki 2-0 (0-0) ----------------------------------- Felcsút, 1886 néző, v.: Kristoffersen (dán)

gólszerző: Bódi (58.), Suljic (92.)

kiállítva: Nego (80.)

sárga lap: Nego (68., 80.), Feczesin (86.), illetve Kajevic (30.), Lagator (63.), Matic (87.)

Videoton:

---------Kovácsik - Nego, Vinícius, Lang, Stopira - Pátkai, Szolnoki - Suljic, Barczi (Oliveira 81.), Bódi - Géresi (Feczesin 84.)

Cukaricki:

----------Stevanovic - Jankovic, Djuric, Piasentin, Zivkovic - Docic, Lagator, Knezevic, Kajevic (Matic 46.), Mandic (Jovanovic 56.) - Fofana

Óvatosan játszottak a csapatok az első félidőben, a két tizenhatos között folyt a játék, a kapuk kevésszer forogtak veszélyben.

Fordulást követően nagyobb fokozatra kapcsolt a hazai együttes, aminek eredményeként Bódi megszerezte a vezetést. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt megfogyatkozott a Videoton, miután Negót második sárga lapja után
velemenyezd, 2016. július 14. csütörtök, 22:44
Alpesi vk - Kristoffersen nyert, Hirscher nagyot ment Schladmingban
A 21 éves Kristoffersennek ez pályafutása tizedik vk-diadala, s a mostani szezonban ebben a szakágban hatodszor győzött.

Az első futam után csak 22., több mint 2,5 másodperc hátrányt összeszedő, műlesiklásban és összetettben is címvédő Hirscher az 50 ezer szurkoló hangos bíztatásától kísérve fantasztikusan csúszott a második szakaszban, a pálya középső és alsó szakaszán elképesztően jó időt sízett, s csak Kristoffersen tudott nála jobban teljesíteni.

A nyitó futamban remekül csúszó és így akkor még első német Felix Neureuther a második időmérő pontig előnyben volt Kristoffersennel szemben, utána azonban túl sokat kockáztatott, hibázott, s még csak be sem fejezte a versenyt.

A harmadik helyen az orosz Alekszandr Horosilov zárt, a magyar Samsal Dalibor nem jutott be a legjobb 30 közé, az első futamban 83 induló közül 38. lett.

Kristoffersen 2014 után másodszor nyert Schladmingban a villanyfényes viadalon, érdekesség, hogy akkor szintén Hirscher volt a második.

A szakági
velemenyezd, 2016. január 26. kedd, 22:14
Alpesi vk - Neureuther vezet, Samsal Dalibor kiesett Schladmingban
A szakágban világbajnoki ezüst- és bronzérmes Neureuther az 1-es rajtszámot kapta, és elképesztően jól síelt a pálya alsó részén, amelynek köszönhetően jelentős előnyhöz jutott, a második olasz Stefano Gross fél másodperccel, a harmadik norvég Henrik Kristoffersen pedig már több mint egy másodperccel maradt el tőle.

A 31 éves német versenyző elegáns, ugyanakkor nagyon gyors csúszást mutatott be. S bár Schladmingban elsősorban nem miatta, hanem a hazai kedvenc Marcel Hirscher miatt gyűlt össze a fantasztikus hangulatot teremtő 50 ezer fős közönség, mégis hatalmas üdvrivalgás közepette ért célba.

A szakági és összetett pontversenyben címvédő Hirscher nem tudott mit kezdeni Neureuther idejével, ráadásul magához képest is kifejezetten gyengén síelt, és csak a 22. helyről, több mint 2,5 másodperc hátránnyal várja a 20.45-kor rajtoló második futamot.

Samsal Dalibor - aki két hete Wengenben 22. volt, amivel 9 vk-pontot szerzett - 53-as rajtszámmal vágott neki a pályának, s bár az első időmérő
velemenyezd, 2016. január 26. kedd, 19:42
Európa Liga - Idegenben 2-2-es döntetlent játszott a Debrecen
Európa Liga-selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:Skonto Riga (lett)-Debreceni VSC 2-2 (1-1)------------------------------------------Riga, Skonto Stadion, 1500 néző, v.: Kristoffersen (dán)

gólszerzők: Karasausks (27., 47.), illetve Tisza (9.), Castillion (72.)

sárga lap: Kozlovs (77.), Timofejevs (80.), Murillo (91.), illetve Tisza (33.), Jovanovic (40.), Korhut (64.), Mészáros (89.), Brkovic (90.)

Skonto Riga:

------------Pavlovs - Timofejevs, Rode, Sorokins - Jermolajevs, Murillo, Kozlovs, A. Visnakovs (Lukanyuk, 71.) - Kovalovs, Gutkovskis (Isajevs, 57.), Karasausks

Debreceni VSC:

-------------Verpecz - Jovanovic, Brkovic, Mészáros, Korhut - Bódi, Varga J., Szakály - Balogh N. (Horváth Zs., 93.), Sidibe (Castillion, 71.), Tisza (Szécsi, 80.)

A Debrecen kezdeményezőbben lépett fel a találkozó elején és erőfeszítése hamar eredményre vezetett: a 9. percben Balogh Norbert ívelte be jobbról a labdát, a középen érkező Tisza Tibor pedig közelről, kapásból bevette a
velemenyezd, 2015. július 16. csütörtök, 20:13
Szocsi 2014 - Alpesi sí: dobogósok, éremtáblázat, a magyarok helyezései
férfiak:

műlesiklás:

-----------1. Mario Matt (Ausztria)2. Marcel Hirscher (Ausztria)3. Henrik Kristoffersen (Norvégia)FARKAS NORBERT A MÁSODIK FUTAMBAN KIESETT

óriás-műlesiklás:

-----------------1. Ted Ligety (Egyesült Államok)2. Steve Missillier (Franciaország)3. Alexis Pinturault (Franciaország)...50. FARKAS NORBERT

szuper-óriásműlesiklás:

-----------------------1. Kjetil Jansrud (Norvégia)2. Andrew Weibrecht (Egyesült Államok)3. Jan Hudec (Kanada) és Bode Miller (Egyesült Államok)

lesiklás:

---------1. Matthias Mayer (Ausztria)2. Christof Innerhofer (Olaszország)3. Kjetil Jansrud (Norvégia)

szuperkombináció:

-----------------1. Sandro Viletta (Svájc)2. Ivica Kostelic (Horvátország)3. Christof Innerhofer (Olaszország)

nők:

műlesiklás:

-----------1. Mikaela Shiffrin (Egyesült Államok)2. Marlies Schild (Ausztria) 3. Kathrin Zettel (Ausztria) ...35. BERECZ ANNA

-----------------1. Tina Maze (Szlovénia) 2. Anna
velemenyezd, 2014. február 22. szombat, 19:15
Szocsi 2014 - Matt győzött műlesiklásban
A második futamot rendkívül nehéz pályán kellett teljesítenie a mezőnynek, melyből a legjobb harminc síző közül 12-en ki is estek.

A leggyorsabbak sorában az első futamban kilencedik, világbajnoki címvédő osztrák Marcel Hirscher produkált először igazán jó menetet, mellyel egészen Matt csúszásáig az élen is maradt. Az aranyérmet azonban nem tudta megszerezni, mivel a 2001-ben és 2007-ben vb-győztes, 34 éves Matt 1.28 másodperces előnyéből csak egy másodpercet veszített el.

A bronzérmet a norvég Henrik Kristoffersen szerezte meg.

A szám egyetlen magyar versenyzője, Farkas Norbert az 58.-ként rajtol majd el a jelenleg is zajló második futamban.

Eredmények:

alpesi sí, férfiak, műlesiklás, olimpiai bajnok:

------------------------------------------------ Mario Matt (Ausztria) 1:41.84 perc (1. futam: 46.70 másodperc/2. futam: 55.14 másodperc)2. Marcel Hirscher (Ausztria) 1:42.12 (47.98/54.14)3. Henrik Kristoffersen (Norvégia) 1:42.67 (48.49/54.18)
velemenyezd, 2014. február 22. szombat, 18:35