Regisztráció  Belépés
2017. október 18. szerda | 42. hét | 291. nap | 00:31 | Lukács
Férfi kosárlabda EK - Csoportkörben a Körmend
A kvalifikáció nyitókörében a svéd Borast búcsúztató magyar együttes egy hete 91-75-re verte odahaza a Steauát. A visszavágón - amelyre Bukarest helyett Targovistében került sor - kiegyenlített első negyedet követően a Körmend a második felvonást tizenegy ponttal nyerte meg, így meglépett a házigazdáktól. A román bajnoki ezüstérmes és kupaelődöntős csapatnak azonban a záró felvonásban eredményes támadójátékkal még a győzelemre is esélye volt, de a végjátékban az idegek harcát a vasiak bírták jobban.

Az EK 32 csapatos csoportköre kedden kezdődik.

Eredmények (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):

Európa Kupa, selejtező, 2. forduló, visszavágó:Steaua Bucuresti (román)-Egis Körmend 72-73 (15-16, 10-21, 15-16, 32-20)------------------------------------------------------------ ------------A magyar csapat legjobb dobói: Wright 19, Hollins 14, Ferencz 13, Csorvási 12

Továbbjutott: az Egis Körmend, kettős győzelemmel.

korábban:Södertälje Kings (svéd)-Szolnoki Olaj KK 75-73 (7-17, 17-19, 24-23, 27-14)

Tj.: Szolnoki Olaj, 159-138-as összesítéssel.Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Balkan Botevgrad (bolgár) 84-74 (22-16, 20-17, 18-22, 24-19)

Tj.: a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely, kettős győzelemmel.

velemenyezd, 2017. október 11. szerda, 21:13
Címkék: Európa Kupa, Steaua Bucuresti, Egis Körmend, Södertälje Kings, Olaj KK, Szolnoki Olaj,
Férfi kézilabda BL - Negyedszer is győzött a Veszprém
A mezőnyben már csak a Veszprém, illetve az alsó ágon a francia Montpellier százszázalékos.

Eredmény:

férfi BL, csoportkör, 4. forduló, B csoport:Telekom Veszprém-THW Kiel (német) 26-24 (12-15)-----------------------------------------------a Veszprém gólszerzői: Ilic 6, Lékai 5, Manaszkov, Gajic 4-4, Nagy L. 3, Sulic 2, Jamali, Marguc 1-1

A hazaiak közül ezúttal Ancsin Gábor és a francia William Accambray hiányzott a keretből, a szezont a vártnál gyengébben kezdő németeknél pedig a horvát Domagoj Duvnjak nem játszott sérülés miatt.

A meccs elején Steffen Weinhold góljainak és Andreas Wolff védéseinek köszönhetően ellépett a rendkívül gyorsan játszó vendégcsapat (3-7), ezért Ljubomir Vranjes vezetőedzőnek már a tizedik percben időt kellett kérnie.

A folytatásban is sok ziccert kihagyott a Veszprém, de Renato Sulic beállásával támadásban és védekezésben is hatékonyabbá vált a játéka (10-10). Kilenc perc után szerzett ismét gólt a Kiel, és a szünetben újra hárommal vezetett,
velemenyezd, 2017. október 08. vasárnap, 18:52
WTA-világbajnokság - Babos: szinte bárkivel ott tudok lenni a legjobbak között
aktuális társsal. Például Andreával csak májusban kezdtük el a közös játékot. Nagyon boldog vagyok, hiszen a kijutás azt mutatja, szinte bárkivel eredményes lehetek, ott tudok lenni a legjobbak között."

Babos kifejtette, az év vége felé egyesben és párosban is egyre jobban játszott, tornagyőzelmek állnak a háta mögött. Hozzátette, szereti a szingapúri versenyt, s eredménytől függetlenül is nagyon szép emlékei vannak.

A soproni teniszező két éve a francia Kristina Mladenovic oldalán a vb-csoportkörben egy győzelmet aratott, kétszer pedig vereséget szenvedett, míg tavaly - amikor más lett a lebonyolítási rendszer - a kazah Jaroszlava Svedovával a negyeddöntőben búcsúzott. Hlavackova korábban háromszor vett részt a vb-n.

A magyar, cseh kettős idén három tornát nyert: Rabatban, Quebecben, valamint múlt héten Taskentben. Babos az év elején az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovával is győzött Sydneyben.

Az október 22. és 29. közötti távol-keleti tornán nyolc páros szerepel, Babosék ötödikként
velemenyezd, 2017. október 05. csütörtök, 09:01
WTA-világbajnokság - Babos sorozatban harmadszor résztvevő párosban
A 24 esztendős soproni teniszező két éve a francia Kristina Mladenovic oldalán a vb-csoportkörben egy győzelmet aratott, kétszer pedig vereséget szenvedett, míg tavaly a kazah Jaroszlava Svedovával a negyeddöntőben búcsúzott.

A női versenyeket szervező WTA honlapjának szerdai beszámolója emlékeztet, Babos társa, a cseh Andrea Hlavackova korábban háromszor vett részt a vb-n.

A magyar, cseh kettős idén három tornát nyert: Rabatban, Quebecben, valamint múlt héten Taskentben.

Az október 22. és 29. közötti távol-keleti eseményen nyolc páros szerepel, Babosék ötödikként biztosították a helyüket.
velemenyezd, 2017. október 04. szerda, 23:22
Női röplabda Eb - Németországgal lett teljes a negyeddöntő mezőnye
A csoportkörben a magyarokat is legyőző németek a negyeddöntőbe jutásért rendezett szerdai összecsapáson több mint két óra alatt, öt játszmában verték Bulgáriát. Érdekesség, hogy a bolgár csapat összességében több pontot szerzett a találkozón, mint ellenfele (100-95).

Németország a legjobb nyolc között a házigazda Azerbajdzsánnal játszik, amelytől a csoportkörben 3-1-es vereséget szenvedett.

Eredmény (az európai szövetség honlapjáról):

a negyeddöntőbe jutásért:

-------------------------Németország-Bulgária 3-2 (-14, 20, -16, 19, 11)

korábban:Törökország-Lengyelország 3-1 (22, 25, -18, 23)

kedden játszották:Hollandia-Horvátország 3-0 (18, 8, 21)Fehéroroszország-Csehország 3-2 (-18, -23, 25, 22, 15)

Ismét Székely Norbert a magyar női kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya
"Székely Norbert számára az a legfontosabb feladat, hogy az elmúlt évtizedek talán legígéretesebb utánpótlásából a lehető legtöbb embert építse be a nemzeti csapatba, persze a fokozatosságot szem előtt tartva" - idézi a szerdai közlemény Szalay Ferencet, az MKOSZ elnökét.

"Ivkovics Sztojantól azt a következetes, tudatos építkezést várjuk el, amit az elmúlt években láthattunk tőle, s amivel a legjobb 16 csapat közé vezette a magyar válogatottat az Európa-bajnokságon" - tette hozzá.

A Sopront 2009-ben az Euroliga négyes döntőjébe vezető Székelyt azután nevezték ki ismét szakvezetőnek, hogy augusztus elején Stefan Svitek közölte, a jövőben a cseh válogatottat, valamint a Diósgyőrt irányítja.

A szlovák szakember vezetésével a magyar csapat egy győzelemmel és három vereséggel a nyolcaddöntőben fejezte be szereplését júniusban a csehországi Európa-bajnokságon, és a 9-12. helyen zárt.

A 43 éves Székely Norbert 11 évig dolgozott Sopronban, 2006 és 2013 között vezetőedzőként irányította a
velemenyezd, 2017. szeptember 28. csütörtök, 07:03
Bajnokok Ligája - A csoportkörbe jutott csapatok
A szigetországiaktól azért játszik öt együttes a csoportkörben, mert a bajnokság három dobogósa, a Chelsea, a Tottenham Hotspur és a Manchester City alanyi jogon került oda, a negyedik FC Liverpool a selejtezőt vette sikerrel, míg a Manchester United Európa Liga-győztesként indulhat.

A 32 gárda közül kizárólag a német ezüstérmes RB Leipzig foglalkoztat magyar futballistát, méghozzá a válogatott kapust, Gulácsi Pétert.

A csoportkör sorsolását csütörtökön 18 órától tartják Monacóban.

A Bajnokok Ligája csoportkörébe jutott csapatok:Chelsea (angol), Tottenham Hotspur (angol), Manchester City (angol), Manchester United (angol), FC Liverpool (angol), Real Madrid (spanyol), FC Barcelona (spanyol), Atlético Madrid (spanyol), Sevilla (spanyol), Bayern München (német), RB Leipzig (német), Borussia Dortmund (német), Juventus (olasz), AS Roma (olasz), SSC Napoli (olasz), Benfica (portugál), FC Porto (portugál), Sporting Lisboa (portugál), AS Monaco (francia), Paris Saint-Germain (francia), CSZKA
velemenyezd, 2017. augusztus 23. szerda, 23:00
Universiade - Simán jutottak negyeddöntőbe a férfi vízilabdázók
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint Märcz Tamás együttesének győzelme egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben: a negyedik percben már 3-0-ra vezetett a magyar csapat, mely az utolsó gólját 8-1-es vezetésnél kapta.

A válogatott a negyeddöntőben azzal a Szerbiával találkozik, amelytől a csoportkörben vasárnap 8-4-es vereséget szenvedett.

Eredmény (a magyar szövetség honlapjáról):

férfi vízilabda, nyolcaddöntő:Magyarország - Koreai Köztársaság 18-2 (6-1, 4-1, 4-0, 4-0)-----------------------------------------------------------a magyar csapat gólszerzői: Illés S. 4, Lőrincz 4, Angyal 4, Német T. 2, Gyárfás, Jansik Sz., Bundschuh, Kovács P.
velemenyezd, 2017. augusztus 23. szerda, 09:41