Regisztráció  Belépés
2018. június 25. hétfő | 26. hét | 176. nap | 13:40 | Vilmos
Real Madrid új vezetőedzője
Kedden bejelentették, Julen Lopetegui lett a Real Madrid vezetőedzője, ő veszi át a Zinédine Zidane lemondása után megüresedett vezetőedzői posztot. Az akkor még szövetségi kapitányként éppen a világbajnokság rajtjára készülő szakembert szerdán azonnali hatállyal menesztette a spanyol szövetség - azt, hogy milyen gyorsan hagyta el a csapat szállását, itt írtuk meg.
Spanyol beszámolók szerint a Real nem tétlenkedik, állítólag már csütörtök este megtarthatja első sajtótájékoztatóját az új vezetőedző, ha ő is jónak látja az időpontot - a Marca úgy tudja, 19 órára hívják össze az újságírókat a Santiago Bernabéuba, s percekkel az oroszországi világbajnokság nyitómeccse (Oroszország - Szaúd-Arábia) után be is mutathatják az új trénert.
maroka, 2018. június 13. szerda, 22:47
Címkék: Real Madrid, Julen Lopetegui, Zinédine Zidane, Santiago Bernabéuba, világbajnokság rajtjára, spanyol szövetség,
Vb-2018 - Ronaldo góljával és Rui Patricio bravúrjaival nyert Portugália
Busszufa, Hakim Zijecs - Halid Butadb (Ajub el-Kabi, 70.)

I. félidő:

----------

4. perc: kisszögletet követően Joao Moutinho adott középre, Cristiano Ronaldo teljesen üresen robbant be, és 5 méterről nagy erővel a keresztléc alá fejelt (1-0).

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a portugálok számára, ugyanis egy szögletet követően a marokkói védők éppen a rivális legjobbjáról feledkeztek meg teljesen, Ronaldo öt méterről nem is hibázott. Ezzel megdöntötte Puskás Ferenc Európa-rekordját, a Real Madrid támadója már 85 válogatottbeli gólnál jár. Ronaldo a spanyolok elleni első mérkőzésen háromszor is eredményes volt, akkor érte be az addigi csúcstartó, 84 gólos Puskást.

Ezt követően az Európa-bajnok átadta a területet az észak-afrikai csapatnak, amely veszélyes támadásokat vezetett, de csak kisebb helyzetekig jutott, gólig nem. Sőt, a szünet előtt Guedes megduplázhatta volna a portugálok előnyét, ám a marokkói kapus bravúros reflexmozdulattal hárított.

A második félidő egy csúnyán
velemenyezd, 2018. június 20. szerda, 16:12
Vb-2018 - Ronaldo megdöntötte Puskás Ferenc Európa-rekordját
A Real Madrid portugál támadója a 4. percben volt eredményes a moszkvai találkozón, így immár 85 válogatottbeli gólnál jár.

Ronaldo a spanyolok elleni első mérkőzésen háromszor is eredményes volt, akkor érte be az addigi csúcstartó, 84 gólos Puskást.
velemenyezd, 2018. június 20. szerda, 14:22
Vb-2018 - A szerbek Kolarov szabadrúgásgóljával legyőzték Costa Ricát
perc: a szerb csapatkapitány, Aleksandar Kolarov kissé jobbról, 22 méterről elvégzett szabadrúgása után a labda védhetetlenül vágódott a kapu rövid felső sarkába (1-0).

Branislav Ivanovic, a Zenit hátvédje 104. alkalommal lépett pályára a szerb válogatottban, így Dejan Stankovicot megelőzve hazája örökrangsorának élére állt. Csapata remek iramban, lendületes játékkal kezdte a mérkőzést, ennek köszönhetően kidolgozott néhány ígéretes helyzetet, de a befejezések pontatlannal bizonyultak, illetve a Real Madrid kapusa, Keylor Navas nagyszerűen védett.

Az első félidőben a közép-amerikai együttes többször próbálkozott kapura lövéssel, viszont a szerbek kísérletei veszélyesebbek voltak, gól azonban egyikből sem született.

A második félidő Aleksandar Mitrovic ziccerével kezdődött, amit Navas szintén hárított, de Kolarov szabadrúgásánál már nem volt esélye. A folytatásban Costa Rica a hátránya ellenére sem tudott változtatni a játék képén, kevés lehetősége volt az egyenlítésre, és azokkal sem tudott
velemenyezd, 2018. június 17. vasárnap, 16:02
A Real Madrid fiatal futballistái avatták fel a szatmári Tarpa új sportpályáját
A spanyol fiatalok az este folyamán a megyei bajnok Tarpai Sportcentrum és a Nyíregyháza Spartacus FC korosztályos együttesével játszottak egy-egy félidőt, majd a két magyar csapat mérkőzött meg egymással, több mint 1800 néző előtt. A tarpai klub a bevétel egy részét a leukémiás megbetegedéssel küzdő 12 éves újfehértói futballista, Lakatos Márk gyógyítására ajánlotta fel.

A műfüves borítás avatása előtt Szécsi Szabolcs, Tarpa polgármestere az MTI-nek elmondta, a Real Madrid meghívásának ötlete az idén januárban Salgótarjánban rendezett 26. nemzetközi Gabora Gálán vetődött fel, ahol személyesen találkozott a Real Madrid-öregfiúkat elkísérő, a királyi gárdánál dolgozó Tóth-Zele Józseffel, a Real korábbi ifjúsági edzőjével, Puskás Ferenc egykori barátjával.

A szakember ellátogatott a 2300 lelkes Tarpára is, ahol megtekintette a Debreceni Labdarúgó Akadémia utánpótlásbázisaként működő klubot, a több mint féléves szervezést követően pedig június közepén nyílt lehetőség a királyi klub fiataljainak
velemenyezd, 2018. június 16. szombat, 20:12
Fovi V.B. Spanyolország - Portugália 3:3
A portugál klasszis beállította Puskás Ferenc rekordját. Döntetlen a v.b. első szuper rangadóján.
Csak az oroszországi labdarúgó-világbajnokság második napjáig kellett várni, hogy egy igazi szuperrangadót láthassunk, ugyanis a B csoportban, Szocsiban a az Európa-bajnok Portugália, valamint Spanyolország feszül egymással. A spanyolok teszik mindezt úgy, hogy egy nappal a vébé kezdete előtt cserélték le Julen Lopeteguit, akit azta már bemutattak a Real Madrid vezetőedzőjeként. Helyette Fernando Hierro irányította a spanyolokat.
Nem kellett túl sokat várni az első gólra, Nacho már a meccs elején felrúgta Cristiano Ronaldót a tizenhatoson belül, a sértett pedig belőtte a tizenegyest. Történelmi volt ez a gól, ő ugyanis az első játékos, aki zsinórban nyolc nagy tornán is betalált, illetve ő a történelem során a negyedik, aki négy különböző világbajnokságon gólt szerzett.
Minden a portugálok második gólja mellett szólt, a spanyolok csak keresték önmagukat. Aztán egy felívelt labda és egy
maroka, 2018. június 16. szombat, 08:42
Vb-2018 - Hatgólos döntetlen a spanyol-portugál rangadón
(17.)

Portugália:

-----------Rui Patrício - Cédric, Pepe, José Fonte, Raphael Guerreiro - William, Joao Moutinho - Bernardo Silva (Ricardo Quaresma, 69.), Goncalo Guedes (André Silva, 80.), Bruno Fernandes (Joao Mário, 68.) - Cristiano Ronaldo

Spanyolország:

--------------David de Gea - Nacho, Gerard Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba - Sergio Busquets, Koke - David Silva (Lucas Vázquez, 86.), Isco, Andrés Iniesta (Thiago, 70.) - Diego Costa (Iago Aspas, 77.)

I. félidő:

---------

4. perc: Cristiano Ronaldót madridi klubtársa, Nacho buktatta a 16-oson belül, s a portugál támadó magabiztosan értékesítette a büntetőt: félmagasan a kapu bal oldalába lőtt (1-0).

24. perc: Diego Costa ellökte Pepét, majd több csellel a teljes portugál védelmet megszédítette, végül 14 méterről laposan a kapu jobb alsó sarkába lőtt (1-1).

44. perc: Ronaldo lőhetett szabadon 18 méterről, az erős lövés pont David de Gea lábához érkezett, ám a kapus lehajolva rosszul nyúlt a labdához, amely így
velemenyezd, 2018. június 15. péntek, 22:23
Női kézilabda junior-vb - A főtitkár szerint felnőtt színvonalú lesz a torna
győzelemmel, és céljaink szerint felnőtt színvonalú lesz a vb" - nyilatkozta a sportvezető pénteken az MKSZ honlapján.

Hozzátette, a szurkolói falu már most látogatható a hajdúsági megyeszékhelyen, és reményeik szerint két hét múlva sokan ott nézik majd az oroszországi labdarúgó-világbajnokság találkozóit az óriáskivetítőn, a csarnokban pedig drukkolnak majd a magyar csapatnak.

A világbajnokság július 1-jén kezdődik és 14-ig tart, a megnyitóünnepség sztárfellépője a horvát 2CELLOS lesz, amely a Real Madrid-FC Liverpool labdarúgó Bajnokok Ligája-döntőn is fellépett.

A magyar juniorválogatott csütörtöktől szombatig - Hollandia, Franciaország és Ukrajna társaságában - részt vesz a vb főpróbájának számító Négy Nemzet Tornáján a debreceni Főnix Csarnokban, majd jövő pénteken és szombaton Szlovéniával mérkőzik Siófokon.

A főtitkár a felnőtt férfiválogatottról is beszélt, amely Szlovénia búcsúztatásával kijutott a januári, német-dán közös rendezésű világbajnokságra. Novák András hangsúlyozta,
velemenyezd, 2018. június 15. péntek, 17:42
A Real kapusa állítólag meg akarta ütni Zidane-t, mert .....
A Real kapusa állítólag meg akarta ütni Zidane-t, mert nem őt rakta a kezdőbe. Elég erős sztori jelent meg a spanyol médiában. Cristóbal Soria sportújságíró egy televíziós műsorban beszélt arról, hogy
Kiko Casilla, a Real Madrid labdarúgócsapatának kapusa meg akarta ütni Zinédine Zidane vezetőedző, amiért a francia inkább a saját fiát, Luca Zidane-t nevezte a kezdőbe a Villarreal elleni, májusi bajnokin.
A madridi As azt írja, hogy Casilla oldaláról szinte azonnal érkezett a cáfolat. Azt írták: Zidane elmondta, a keretből egyedül a fia nem játszott még a szezonban, így őt küldené pályára, amit Kiko Casilla megértett és elfogadott. A bónuszról is azt mondták, ez az egy mérkőzés kevés lett volna hozzá, hogy érvénybe lépjen. Zinédine Zidane-nal kapcsolatban az is friss hír, hogy a britek tudni vélik a távozása okát, állítólag összekülönbözött Floréntino Pérez klubelnökkel az átigazolásokról. A francia múlt csütörtökön, pár nappal a zsinórban harmadszor is megnyert Bajnokok Ligáját követően jelentette
maroka, 2018. június 15. péntek, 16:18