2018. október 19. péntek | 42. hét | 292. nap | 16:06 | Nándor
Montreali tenisztorna - Babosék búcsúztak
A viadal honlapja szerint Babosék pénteken a legjobb nyolc között a hetedik helyen kiemelt amerikai Nicole Melichar és a cseh Kveta Peschke kettősével találkoztak, és az első játszmát könnyedén, 28 perc alatt nyerték meg.

A második szettben az Australian Open-győztes duó rögtön brékhátrányba került, s mivel a játszma végén még egyszer elveszítette adogatását, így jöhetett a döntő rövidítés.

A tíz pontig zajló küzdelemben 6-6-ig fej fej mellett haladtak a párosok, ezt követően azonban csak a rivális nyert pontot, így Babosék búcsúztak.

A harmadikként rangsorolt magyar, francia kettős ezt megelőzően az első fordulóban erőnyerő volt, majd nyolcaddöntős ellenfele, a tajvani Csan Hao-csing és a kínai Jang Csao-hszüan nem állt ki.

Eredmény, páros, negyeddöntő:Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh, 7.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.) 2:6, 6:3, 10-6 - döntő rövidítés

velemenyezd, 2018. augusztus 10. péntek, 20:08
Címkék: Nicole Melichar, Kveta Peschke, Australian Open-győztes, Csan Hao-csing, Jang Csao-hszüan, Kristina Mladenovic,
Linzi tenisztorna - Babos magabiztos győzelemmel mutatkozott be
A versenyeket szervező WTA honlapja szerint a világranglistán 64. magyar játékos első szettbeli sikerének kulcsa az volt a horvát Donna Vekic (37.) elleni összecsapáson, hogy az első adogatásaiból sokkal jobb arányban nyerte meg a pontokat. Babos - miután 1:1-nél hárított egy fogadóelőnyt - háromszor is brékelte riválisát, így 33 perc alatt előnybe került.

A második játszmában a második adogatásai is feljavultak a párosban világelső soproni teniszezőnek, és úgy húzott el 26 perc alatt 5:0-ra, hogy 2:0-s állásnál nyolc bréklabdát hárított. Az egyoldalú találkozó végül 1 óra 8 percig tartott.

Ez az első torna, amelyen ott van a magyar játékossal új edzője, a horvát Nikola Horvat, aki hivatalosan szeptember 20-a óta irányítja Babos felkészülését. A 25 éves teniszezőre a nyolcaddöntőben párospartnere, a francia Kristina Mladenovic, vagy a szabadkártyás brit Harriet Dart vár.

Eredmény, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Babos Tímea-Donna Vekic (horvát, 8.) 6:1, 6:1
velemenyezd, 2018. október 09. kedd, 18:42
Sanghaji tenisztorna - Fucsovics búcsúzott a második fordulóban
A világranglistán 42. magyar játékos - aki negyeddöntős volt a múlt héten Pekingben - a bosnyák Damir Dzumhur után, a 32 között Peter Gojowczykkal csapott össze. Kettejük egymás elleni mérlege 1-1-re állt, legutóbb májusban Genfben Fucsovics bizonyult jobbnak, majd a versenyt is megnyerte.

A 68. helyen álló német 2:2-nél elvette a nyíregyházi teniszező adogatását, majd előnyét megtartva 50 perc alatt hozta a nyitójátszmát. A folytatásban a 26 éves magyar 3:0-ra meglépett, csakhogy ellenfele utolérte őt, s a szett végül rövidítésbe torkollott. Ebben Fucsovics 6-3-ra elhúzott, majd első játszmalabdáját értékesítve kiegyenlített.

A harmadik felvonás első bréklabdáját 4:4-nél a magyar játékos harcolta ki, de ekkor három lehetőségéből egyet sem tudott kihasználni. Az újabb tie-breakben Fucsovics 4-1-re is vezetett, ám Gojowczyk fordított, és megnyerte a találkozót, amely 2 óra 41 percig tartott.

Eredmény az ATP honlapja alapján:

2. forduló (a 16 közé
velemenyezd, 2018. október 09. kedd, 14:01
Hongkongi tenisztorna - Stollár párosban is kiesett
A kettős a Samantha Stosur, Csang Su-aj ausztrál, kínai duóval csapott össze hétfőn a nyolc közé jutásért, és két szettben kapott ki.

Stollár korábban egyesben is búcsúzott a főtábla nyitókörében.

Eredmények:

páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):Stosur, Csang (ausztrál, kínai)-Stollár, Hon (magyar, ausztrál) 6:4, 6:4

korábban:

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Jacremska (ukrán)-Stollár 6:4, 6:4
velemenyezd, 2018. október 08. hétfő, 13:42
Hongkongi tenisztorna - Stollár búcsúzott az első fordulóban
A világranglistán 129. magyar játékos - azok után, hogy két meccset nyert a selejtezőben - hétfőn a WTA rangsorában 102. ukrán Dajana Jacremskával csapott össze.

Az első két játék két bréket hozott, majd a rivális 3:3-nál ismét elvette Stollár adogatását, s előnyét megtartva 49 perc alatt játszmaelőnybe került.

A második szett eleje is sok adogatóhibával és három elvesztett szervajátékkal indult, a 18 éves Jacremska azonban ezután megnyugodott, míg a nála egy évvel idősebb magyar teniszező továbbra is idegesen játszott. Az ukrán tartotta brékelőnyét, így 5:4-nél a meccsért szerválhatott, s nem is hibázott: 40-0-nél egy fonák nyerővel lezárta a mérkőzést, amely 1 óra 31 percig tartott.

Eredmény:

1. forduló:Jacremska (ukrán)-Stollár 6:4, 6:4

később:

páros, 1. forduló:Stollár, Priscilla Hon (magyar, ausztrál)-Samantha Stosur, Csang Su-aj (ausztrál, kínai) 12.00
velemenyezd, 2018. október 08. hétfő, 10:51
Sanghaji tenisztorna - Fucsovics a legjobb 32 között
A világranglistán 42. helyezett magyar játékos a bosnyák Damir Dzumhurt győzte le hétfőn két szettben, 1 óra 15 perc alatt. Az első játszmában 2:1-es vezetésénél vette el a rangsorban 39. ellenfele adogatását, a másodikban pedig 5:4-es állásnál.

Fucsovics a következő fordulóban a német Peter Gojowczykkal csap majd össze.

Eredmény (a viadal honlapjáról):

1. forduló (a 32 közé jutásért):

-------------------------------Fucsovics-Dzumhur (bosnyák) 6:3, 6:4
velemenyezd, 2018. október 08. hétfő, 08:51
Hongkongi tenisztorna - Stollár Fanny főtáblás
A verseny honlapja szerint a világranglistán 131. magyar játékos vasárnap 6:0, 6:3-ra verte a német Laura Siegemundot (142.), a mérkőzés 62 percig tartott.

A múlt héten Taskentben negyeddöntős Stollár szombaton a hongkongi Jau Ng Kvant győzte le hasonlóan simán, 65 perc alatt.
velemenyezd, 2018. október 07. vasárnap, 08:10
Hongkongi tenisztorna - Stollár Fanny nyert a selejtezőben
A verseny honlapja szerint a világranglistán 131. magyar játékos szombaton 6:0, 6:2-re verte a szabadkártyás, hazai közönség előtt szereplő Jau Ng Kvant (877.), a mérkőzés 1 óra 5 percig tartott.

A múlt héten Taskentben negyeddöntős Stollár a főtábláért a német Laura Siegemunddal küzd meg, aki 142. a WTA-rangsorban.
velemenyezd, 2018. október 06. szombat, 13:40
Pekingi tenisztorna - Fucsovics kikapott a negyeddöntőben
Két olasz legyőzése után a világranglistán 45. magyar játékos egy harmadik olasszal csapott össze pénteken.

Az ATP-rangsorban 13. Fabio Fognini az első szettet úgy nyerte meg 49 perc alatt, hogy 2:2-nél elvette Fucsovics adogatását. Az 51 percig tartó második játszmában 2:2-nél és 4:2-nél brékelt a negyedik helyen kiemelt olasz, de a következő adogatójátékával még nem tudta befejezni a párharcot, mert Fucsovics két meccslabdát hárítva közelebb zárkózott. Aztán hozta saját szervajátékát, végül azonban Fognini a saját adogatásánál - a harmadik meccslabdáját értékesítve - lezárta a mérkőzést.