Regisztráció  Belépés
2018. augusztus 16. csütörtök | 33. hét | 228. nap | 18:17 | Ábrahám
Montreali tenisztorna - Babosék búcsúztak
A viadal honlapja szerint Babosék pénteken a legjobb nyolc között a hetedik helyen kiemelt amerikai Nicole Melichar és a cseh Kveta Peschke kettősével találkoztak, és az első játszmát könnyedén, 28 perc alatt nyerték meg.

A második szettben az Australian Open-győztes duó rögtön brékhátrányba került, s mivel a játszma végén még egyszer elveszítette adogatását, így jöhetett a döntő rövidítés.

A tíz pontig zajló küzdelemben 6-6-ig fej fej mellett haladtak a párosok, ezt követően azonban csak a rivális nyert pontot, így Babosék búcsúztak.

A harmadikként rangsorolt magyar, francia kettős ezt megelőzően az első fordulóban erőnyerő volt, majd nyolcaddöntős ellenfele, a tajvani Csan Hao-csing és a kínai Jang Csao-hszüan nem állt ki.

Eredmény, páros, negyeddöntő:Nicole Melichar, Kveta Peschke (amerikai, cseh, 7.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.) 2:6, 6:3, 10-6 - döntő rövidítés

velemenyezd, 2018. augusztus 10. péntek, 20:08
Címkék: Nicole Melichar, Kveta Peschke, Australian Open-győztes, Csan Hao-csing, Jang Csao-hszüan, Kristina Mladenovic,
Torontói tenisztorna - Fucsovics a második fordulóban
A világranglistán 51. magyar játékos a rangsorban 12 hellyel hátrébb álló Joao Sousával találkozott, és a portugál teniszező brékjével indult a mérkőzés. Fucsovics később kétszer is el tudta venni riválisa adogatását, ezzel övé lett az első szett.

A második játszmában mindketten két szervagémet vesztettek el, a rövidítésben pedig Fucsovics koncentrált jobban, így az 1 óra 43 perces találkozó megnyerésével ő jutott a 32 közé.

Eredmény, 1. forduló (a 32 közé jutásért):Fucsovics Márton (magyar)-Joao Sousa (portugál) 6:4, 7:6 (7-2)
velemenyezd, 2018. augusztus 06. hétfő, 20:47
Washingtoni tenisztorna - Stollár negyeddöntős párosban
A 19 éves magyar játékosnak és partnerének, a belga Ysaline Bonaventurének ehhez pályára sem kellett lépnie, ugyanis az Aleksandra Krunic, Cseng Szaj-szaj szerb, kínai páros visszalépett.

Stollárék a nyolc között az első helyen kiemelt Csan Hao-cseng, Jang Csao-hszüan tajvani, kínai kettőssel találkoznak.

Stollár egyesben is versenyben van még, a csütörtöki nyolcaddöntőben a horvát Donna Vekic lesz az ellenfele magyar idő szerint 20 órától.

Eredmény (a viadal honlapja alapján):

nők (250 ezer dollár összdíjazás):

páros, nyolcaddöntő:Stollár Fanny, Ysaline Bonaventure (magyar, belga) - Aleksandra Krunic, Cseng Szaj-szaj (szerb, kínai), játék nélkül
velemenyezd, 2018. augusztus 02. csütörtök, 08:50
San Jose-i tenisztorna - Babos nyolcaddöntős Mladenovic legyőzésével
A nyolcadikként rangsorolt soproni játékos második adogatójátékát elvesztette, ám 4:4-nél egy brékkel beérte francia társát, mostani ellenfelét. Sőt, ezután újra elvette Mladenovic szervagémjét, így 48 perc alatt előnybe került.

A második szettben sem hagyott alább a világranglistán 38. Babos lendülete, és 2:1-es vezetésnél elvette a rangsorban 57. Mladenovic adogatását, majd saját szerváit hozva 5:2-nél egy újabb brékkel lezárta az 1 óra 23 percig tartó összecsapást.

Eredmény (a WTA honlapja szerint):

1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos Tímea (magyar, 8.)-Kristina Mladenovic (francia) 6:4, 6:2Lapko (fehérorosz)-Csang (kínai) 7:6 (7-2), 6:0
velemenyezd, 2018. július 31. kedd, 22:42
Washingtoni tenisztorna - Stollár Fanny a második fordulóban
A világranglistán 155., 19 éves magyar játékos helyi idő szerint hétfőn este két játszmában verte a japán Hibi Majót (212.), s a nyolcaddöntőben a hetedik helyen kiemelt horvát Donna Vekic (44.) vagy az amerikai Caroline Dolehide (113.) vár majd rá.

Eredmények:

nők:

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):Stollár Fanny (magyar)-Hibi Majo (japán) 6:1, 7:6 (8-6)Kiick (amerikai)-Han (kínai) 6:2, 6:3Boulter (brit)-Krunic (szerb, 5.) 6:2, 6:0Kuznyecova (orosz)-Ahn (amerikai) 6:2, 6:1Petkovic (német)-Loeb (amerikai) 6:1, 6:1

később:

páros, nyolcaddöntő:Stollár Fanny, Ysaline Bonaventure (magyar, belga)-Alekszandra Krunic, Cseng Szaj-szaj (szerb, kínai) 16.00 körül
velemenyezd, 2018. július 31. kedd, 08:21
Hamburgi tenisztorna - Fucsovics Márton búcsúzott a nyitókörben
A legjobb magyar játékos ismét a top 50 tagjaként, a világranglista 49. helyéről kezdte a hetet, Cuevas pedig az ATP-rangsor 74. helyezettjeként érkezett Németországba. Kettejük első találkozóján a salakspecialista ellenfél - aki mind a hat trófeáját a vörös borításon nyerte - jutott elsőként bréklabdához, de a 26 éves Fucsovics mindhárom alkalommal hárított 1:1-nél. Három gémmel később ő is elpuskázott egyet, majd rögtön elvesztette az adogatását, és a 32 esztendős uruguayi 5:3-nál fogadóként kihasználta az első szettlabdáját.

A folytatásban a magyar Davis Kupa-válogatott vezére sorozatban öt vesztett gém után nyert újra játékot, majd az ötödik bréklabdáját is elszalasztotta. A túloldalon a 2008-ban páros Roland Garros-bajnok Cuevas viszont hatékonyabb volt, 5:2-re elhúzott, majd egy újabb brékkel lezárta az egyoldalú meccset, amely 1 óra 16 percig tartott.

Eredmény az ATP honlapja alapján:

1. forduló (a 16 közé jutásért):

-----------------------------Pablo Cuevas
velemenyezd, 2018. július 24. kedd, 14:51
Eastbourne-i tenisztorna - Babos az első fordulóban búcsúzott egyesben
A viadalokat szervező WTA hivatalos honlapjának beszámolója szerint a magyar játékos - aki vasárnap még a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán Birminghamben aratott tornagyőzelmet párosban - mindössze két adogatójátékát hozta a lengyel Agnieszka Radwanska ellen.

Babos párosban a szigetországi viadalon a magyar származású, de brit színekben teniszező Johanna Kontával indul, s a tervek szerint még hétfőn pályára lép.

Eredmény, egyes, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Agnieszka Radwanska (lengyel)-Babos Tímea 6:3, 6:1

később:

páros, nyolcaddöntő: Babos Tímea, Johanna Konta (magyar, brit)-Ljudmila Kicsenok, Alla Kudrjavceva (ukrán, orosz) 18.00 körül
velemenyezd, 2018. június 25. hétfő, 17:32
Birminghami tenisztorna - Tornagyőztes a Babos, Mladenovic páros
Schuurs belga, holland duóval találkozott, és 33 percnyi játékot követően játszmahátrányba került. Babosék a második szettben kétszer vették el ellenfelük adogatójátékát, és 31 perc alatt egyenlítettek.

A 17 percig tartó döntő rövidítésben 5-5 után már végig Baboséknál volt az előny, akik harmadik mérkőzéslabdájukkal lezárták a finálét.

A magyar játékos pályafutása 19. tornagyőzelmét aratta párosban, Mladenovic társaként az ötödiket.

Babos a jövő héten az eastbourne-i füves pályás tenisztorna 917 ezer dollár (255 millió forint) összdíjazású női versenyén szerepel, amelynek főtábláján egyesben és párosban is hétfőn kezdi meg szereplését. Egyéniben a lengyel Agnieszka Radwanska lesz az ellenfele, míg párosban - oldalán ezúttal a magyar származású, de brit színekben teniszező Johanna Kontával - egy ukrán, orosz duóval találkozik.

Eredmény, páros, döntő:

-----------------------Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Elise Mertens, Demi Schuurs (belga, holland) 4:6, 6:3,
velemenyezd, 2018. június 24. vasárnap, 19:12