Regisztráció  Belépés
2018. május 25. péntek | 21. hét | 145. nap | 14:50 | Orbán
Finndingi-vb - Berecz Zsombor visszaesett a hetedik helyre
Az olimpiai hajóosztály eseményének hírlevele szerint az Eb-ezüstérmes magyar vitorlázó a délelőtti futamon taktikailag rossz oldalt választott az első szakaszon, de aztán nagyszerű versenyzéssel feljött a 12. helyre. A délutáni menete már nem sikerült ilyen jól, minden cirkálószakaszon ellene fordult a szél, így csak 37. lett.

Az előzetes eredmények alapján - több óvás tárgyalása várható - a francia Európa-bajnok Jonathan Lobert áll az élen a kedden elért kilencedik és második helyének köszönhetően. Az első nap után éllovas horvát Nenad Bugarin egy korai rajtja miatt a 29. helyre esett vissza, de az ötödik futamtól kezdve a legrosszabb eredmény már kiesik az összetett pontszámításból, így szerdán jelentősen változhat a sorrend.

A vasárnapig tartó verseny - melyen 30 ország 113 sportolója indult - szerdán újabb két futammal folytatódik.

velemenyezd, 2017. szeptember 05. kedd, 17:03
Címkék: Berecz Zsombor, Európa-bajnok Jonathan Lobert, Nenad Bugarin, hetedik helyre, olimpiai hajóosztály, délelőtti futamon,
Minden idők legjobb magyar helyezése a Laser-világbajnokságon
A riói olimpián 33. magyar sportoló a hunsail.hu híre szerint az óriási, 147 fős mezőnyben szerezte meg a 17. pozíciót, amellyel a jövő évi, aarhusi vb-n olimpiai kvótát szerezne.

A 21 éves Vadnai Benjámin a Splitben rendezett viadalon az első hat futamban kiegyensúlyozottan vitorlázott, kétszer ért be a hetedik helyen, s a legrosszabb - végül kiejtett - eredménye a 25. volt. Ezt követően a legjobbakat felvonultató Arany csoportban négy futamot rendeztek, ezeken 8., 15., 10. és 13. pozícióban ért célba, így végül összesítésben a 17. helyet szerezte meg.

Vadnai előtt korábban egyetlen magyar sem tudott a legjobb húszban végezni világbajnokságon ebben a hajóosztályban. Az eddigi rekorder - a 2013 óta Finndingiben szereplő - Berecz Zsombor volt, aki 2012-ban 24. lett.

A spliti vb-n Vadnai Benjámin öccse, Jonatán 37. helyen zárt.
velemenyezd, 2017. szeptember 20. szerda, 16:37
Finndingi-vb - Berecz Zsombor előrelépett
alakult. Az első futam első szakaszának a végén még csak 24. volt, majd felküzdötte magát a 10. helyre, a második részversenyben pedig a rajtja nem sikerült jól, egy olasz és egy ausztrál versenyző közé szorulva nem volt szabad irányválasztási lehetősége, küzdenie kellett a tiszta szeles pozícióért, így csak a 62. helyen ért oda az első pályajelhez, vagyis a világbajnoki mezőny fele előtte vitorlázott. Innentől viszont tökéletesen versenyzett, és az egyre gyengülő szélben a 16. helyig jött előre.

"Zsombor a második és a harmadik napi futamokon is kissé konzervatívan vitorlázott az első cirkálószakaszokon - idézte az Eb hírlevele Kelemen Tamást, Berecz edzőjét. - Nem akart kockáztatni, mert a 113 hajóra méretezett hosszú rajtvonalon egy rossz oldalválasztás az összetett eredményre is végzetes hatással lehet. De úgy fest, hogy több kockázatot kell bevállalni, ha a magának célul kitűzött dobogós helyet el akarja érni."

Az ötödik futam után - eddig hat ment le - már kiesőt is számítanak, ez Berecznek,
velemenyezd, 2017. szeptember 06. szerda, 17:53
Finndingi-vb - Berecz Zsombor második helyen áll az első nap után
Az esemény hírlevele szerint az olimpiai hajóosztály első futamában az Eb-ezüstérmes magyar versenyző végig a legjobb háromban vitorlázva ért célba a harmadik helyen, míg a második futamban rossz kezdés után folyamatosan előzte meg riválisait, így végül hatodik lett.

Összetettben a horvát Nenad Bugarin áll az élen, aki egy negyedik és egy első helyet szerzett.

A vasárnapig tartó verseny - melyen 32 ország 124 sportolója indult - kedden újabb két futammal folytatódik.
velemenyezd, 2017. szeptember 04. hétfő, 16:33
HLSZ: Lanzafame az elmúlt idény legjobbja
A HLSZ huszonhetedik alkalommal kérte ki a profi futballisták véleményét, a jelöltek ötfős listáját volt szövetségi kapitányok, jelenlegi NB I-es és NB II-es edzők, valamint csapatkapitányok, a HLSZ tisztségviselői, volt elnökei, korábbi díjazottjai és újságírók javaslatai alapján állították össze. A jelöltekre több mint 500 futballista adta le szavazatát.

"Ez egy különleges díj számomra, hiszen a kollégáim szavaztak meg, hatalmas elismerés. Ezt a díjat a játékostársaimnak, illetve Marco Rossinak ajánlom, akik mindannyian hozzásegítettek minket a bajnoki címhez" - nyilatkozta a hétfői ünnepélyes díjátadón Lanzafame.

A kapusoknál Kovácsik Ádám, a Videoton hálóőre nyert, ugyanakkor a szezon legszebb védéséért járó Fülöp Márton-díjat a ferencvárosi Dibusz Dénes érdemelte ki. A válogatott hálóőr a díjjal járó 200 forintos jutalmát további 300 ezerrel kiegészítve felajánlotta a Fülöp Márton Alapítvány javára.

A legjobb külföldön futballozó játékosnak Nikolics Nemanját látták a társak.

A
velemenyezd, 2017. szeptember 04. hétfő, 14:53
A világranglista első 10 helyére kerültek a magyarok
Két magyar is a legjobb tízben található az olimpiai hajóosztályok között a Nemzetközi Vitorlás Szövetség legfrissebb világranglistáján.

Érdi Mária a nyolcadik Laser Radialban, két helyet javított legutóbbi helyezéséhez képest. Ebben a kategóriában 403 versenyző szerepel a rangsorban.

Berecz Zsombor a 10. helyről várhatja a hétfőn Balatonfüreden kezdődő Finndingi-világbajnokságot. Az Eb-ezüstérmes vitorlázó az előző ranglistán is tizedik volt a 213 finnes közül.

Laser Standardben Vadnai Jonatán 33., Vadnai Benjamin pedig 35. a 625 versenyző rangsorában.
tinka1951, 2017. szeptember 01. péntek, 06:41
Két magyar vitorlázó az első tízben a világranglistán

velemenyezd, 2017. augusztus 31. csütörtök, 14:42
Oszmán fegyverkincsekből nyílt tárlat az egri Dobó István Vármúzeumban
Iparművészeti Múzeummal együttműködésben valósult meg, és a két kiállítóhely gyűjteményéből válogatva egy kifejezetten az egri várhoz illő tematikát, az oszmán birodalom fegyverkincseinek és viseleteinek keresztmetszetét mutatják be.

Jelezte: a most látható válogatott anyag egyik részét a 2015-ben a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Értéktár-programjának köszönhetően a vármúzeum birtokába került Péterváry-gyűjtemény legszebb darabjai alkotják. Maga a kiállítás a város támogatásával valósult meg.

Jékely Zsombor, az Iparművészeti Múzeum gyűjteményi főigazgató-helyettese köszöntőjében arról beszélt: a helyi tárlatrészt kiegészítve a kiállítás teljessé tételéhez intézményük ugyancsak egy válogatott kollekcióval járult hozzá.

Az exkluzív anyagot 2016-ban nagy sikerrel mutatták be az Egyesült Arab Emirátusokban, ám külföldi népszerűsítése mellett fontos szempont az is, hogy Magyarországon minél többen megismerhessék.

Felidézte: legutóbb 1990-ben oszmán török hímzésekkel vendégeskedett az
velemenyezd, 2017. augusztus 25. péntek, 14:03