2017. október 18. szerda | 42. hét | 291. nap | 00:29 | Lukács
Férfi vízilabda ob I - Simán nyert a Ferencváros

A csoport:FTC PQS-Waterpolo - UVSE 19-7 (6-0, 6-0, 2-4, 5-3)

később:MKB-Euroleasing-BVSC - AVUS Szombathely 20.00

B csoport:ZF-Eger - PVSK-Mecsek Füszért 19.30A-Híd OSC-Újbuda - EBP Tatabánya 19.30

RacioNet-Honvéd - ContiTech Szeged-Diapolo 19.30

velemenyezd, 2017. október 11. szerda, 20:24
Címkék: AVUS Szombathely, PVSK-Mecsek Füszért, ContiTech Szeged-Diapolo, euroleasing, szombathely, ferencváros,
A 70 éves Fazekas Lászlót köszöntötték Újpesten
Bizottság nevében pedig Bodnár András, a Mező Ferenc Sportbizottság elnöke köszöntötte Mexikó ötkarikás aranyérmesét, akinek egy riói éremkollekciót és egy vadonatúj, nemzeti színű mezt nyújtott át.

A játékostársak és az UTE képviseletében Dunai Antaltól az egyik újpesti bajnokcsapatot ábrázoló képet, Böőr Zoltántól, az Újpest FC technikai vezetőjétől pedig egy 70-es számú mezt kapott a lila-fehér klubban 21 évet eltöltött egykori játékos, akit a Magyar Labdarúgó Szövetség részéről a nagy rivális Ferencváros kulcsembere, Nyilasi Tibor köszöntött fel.

"Nem számítottam ilyen fogadtatásra" - fogalmazott a családjával 1980 óta Belgiumban élő Fazekas, aki elmondása szerint ezúttal kétszeresen is hazatért, egyrészt Magyarországra, másrészt Újpestre. Az ünnepelt egy pódiumbeszélgetésben bevallotta, sohasem az elismerésért, hanem a játék szeretetéért futballozott. Hozzátette: a kilenc bajnokságot nyert csapat erősségét egyrészt a Fazekas, Göröcs, Bene, Dunai II, Zámbó csatársor jelentette, valamint az,
velemenyezd, 2017. október 15. vasárnap, 20:22
Férfi vízilabda Eurokupa - Csoportmásodikként továbbjutó a Miskolc
Eurokupa, 2. selejtezőkör, C csoport (Aix-en-Provence):PannErgy-Miskolci VLC - Sturm (orosz) 11-9 (2-1, 3-1, 3-3, 3-4)-------------------------------------------------------------- -a magyar csapat góldobói: Misic 5, Berta 3, Bowen, Sánta, Halek 1-1

A franciaországi Aix-en-Provence-ban rendezett tornán vasárnap reggel orosz csapat, a csehovi Sturm várta a borsodi alakulatot, amelynek csakis a győzelem érhetett továbbjutást. A magyar együttes ennek szellemében pólózott, s végig vezetve biztosította be a legjobb nyolcba kerülést jelentő második helyet négyes csoportjában. Sike József legénységnek legjobbja ezúttal is az olimpiai és világbajnok Sasa Misic volt, aki ötször vette be a Sturm kapuját a hazai szövetség honlapja szerint.

pénteken játszották:PannErgy-Miskolci VLC - Verona (olasz) 11-11 (5-4, 3-0, 1-3, 2-4)

szombaton játszották:Pays D'Aix Natation (francia) - PannErgy-Miskolci VLC 13-13 (2-2, 1-3, 3-4, 7-4)

később, D csoport (Budapest, Népliget):PQS-Ferencváros Waterpolo -
velemenyezd, 2017. október 15. vasárnap, 12:11
Labdarúgó NB I - A Ferencváros egy pontot szerzett a Puskás Akadémia otthonában
OTP Bank Liga, 12. forduló: Puskás Akadémia FC - Ferencvárosi TC 1-1 (0-1) ---------------------------------------------- Felcsút, 3127 néző, v.: Bognár T.

gólszerzők: Knezevic (84. - 11-esből), illetve Paintsil (39.)

sárga lap: Vanczák (59.), Latifi (68.), illetve Blazic (74.), Otigba (80.), Botka (90.)

Puskás Akadémia:

---------------Hegedüs L. - Osváth (Latifi, 46.), Heris, Vanczák, Poór, Balogh B. - Márkvárt (Bacelic-Grgic, 46.), Mevoungou, Szakály P. (Prosser, 75.) - Knezevic, Perosevic

Ferencváros:

-----------Dibusz - Botka, Blazic, Otigba, Pedroso - Leandro, Spirovski (Koch, 76.) - Lovrencsics G. (Sternberg, 82.), Gorriarán (Mutari, 69.), Paintsil - Böde

Az első negyedórában a vendégcsapat volt aktívabb, de mindössze egyetlen Böde-helyzetet lehetett feljegyezni. A folytatásban is fölényben játszott a Ferencváros, a Puskás fél óra alatt csupán egyetlen veszélyesebb lövésig jutott. A vendégek Joseph Paintsil találatával szerezték meg a vezetést,
velemenyezd, 2017. október 14. szombat, 21:53
Férfi vízilabda Eurokupa - Másodszor is nyert a Ferencváros, már továbbjutó
Eurokupa, 2. selejtezőkör, D csoport (Budapest, Népliget):PQS-Ferencváros Waterpolo - Jadran Split (horvát) 17-3 (6-1, 3-0, 3-0, 5-2)-------------------------------------------------------------- ------------- az FTC góldobói: Jaksic 6, Német 3, Varga Dé., Mitrovic, Sedlmayer 2-2, Jansik, Nikic 1-1

A címvédő magyar csapat a pénteki győzelmét követően - amikor három góllal verte a montenegrói Primorac Kotort - szombaton valósággal kiütötte a négyes másik délszláv tagját, a horvát Jadran Splitet. Már az első nyolc percben 6-1 volt az FTC javára, s két, egyformán 3-0-ra megnyert negyed után a befejező játékrészben újfent gólzáporral lepte meg riválisát. A Ferencvárosban tarthatatlannak bizonyult az olimpiai és világbajnok szerb Nikola Jaksic, aki hatszor is bevette a splitiek kapuját. Vasárnap a spanyol Mataro vár a magyar együttesre.

pénteken játszották:Ferencváros-Primorac Kotor (montenegrói) 13-10 (6-4, 4-2, 3-1, 0-3)

vasárnap:Ferencváros-Mataro (spanyol)
velemenyezd, 2017. október 14. szombat, 21:13
Férfi vízilabda Eurokupa - Miskolc: újabb döntetlen
Eurokupa, 2. selejtezőkör, C csoport (Aix-en-Provence):Pays D'Aix Natation (francia) - PannErgy-Miskolci VLC 13-13 (2-2, 1-3, 3-4, 7-4) ------------------------------------------------------------------ --------------a miskolciak góldobói: Misic 5, Bowen, Berta 3-3, Milicic, Nagy 1-1

A négyes legerősebbjének tartott olasz Verona elleni pénteki 11-11-es döntetlent követően a magyar együttes szombaton a vendéglátó gárdával került szembe, s bár az elején szívósan tapadt a hazai alakulat a magyarra, a nemzetközi porondon először szereplő borsodiak fokozatosan elszakadtak riválisuktól.

Az első negyedben még együtt haladtak a felek, s 3-5-ről egyenlíteni tudott a Pays D'Aix Natation a harmadik játékrészben, a Miskolc azonban magasabb fokozatba kapcsolt, s főképpen a ötödik gólját is meglövő Sasa Misicnek köszönhetően ellépett 10-6-ra.

Úgy festett, az előny a meccs végéig kitart, de nem így történt. Az európai szövetség honlapjának eredményközlése szerint a hajrában 13-11-re vezetett a Miskolc,
velemenyezd, 2017. október 14. szombat, 20:43
Női kézilabda BL - Az FTC legyőzte a Larvikot
Eredmény,

Női BL, 2. forduló, C csoport:FTC-Rail Cargo Hungaria - Larvik (norvég) 37-33 (18-15)------------------------------------------------------a Ferencváros gólszerzői: Van der Heijden 10, Kovacsics 8, Faluvégi 6, Pena 5, Mészáros, Márton, Snelder 2-2, Schatzl, Jovanovic 1-1

A norvég bajnokcsapat kezdett jobban (2-4), de Kovacsics Anikó vezérletével fordított az FTC (6-5). Holland légiósai, Laura van der Heijden és Danick Snelder góljaival némileg ellépett az előző idényben BL-negyeddöntős vendéglátó (13-10), amely Faluvégi Dorottya találataival őrizte meg a különbséget a szünetig (18-15).

A szünet után a spanyol Nerea Pena lövései is pontosabbá váltak, és mivel Van der Heijden továbbra is eredményesen kézilabdázott, a védekezésben is javuló FTC már a hajrát megelőzően eldöntötte a meccset (33-27).

Bár Kristine Breistol irányításával felzárkózott a Larvik (35-32), lelkes közönsége kitartó buzdítása mellett megérdemelten győzött a Ferencváros.

A Larvik legeredményesebb
velemenyezd, 2017. október 14. szombat, 19:42
Férfi vízilabda Eurokupa - Győzelemmel kezdett a Ferencváros
Eurokupa, 2. selejtezőkör:

D csoport (Budapest, Népliget):PQS-Ferencváros Waterpolo - Primorac Kotor (montenegrói) 13-10 (6-4, 4-2, 3-1, 0-3)-------------------------------------------------------------- a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé. 5, Jaksic 3, Nikic 2, Vámos, Szirányi, Varga Dá. 1-1

A címvédő FTC eredményes játékkal győzte le montenegrói ellenfelét úgy, hogy az első három negyedet megnyerte, ezzel komoly előnyre tett szert (13-7), az utolsó nyolc percben viszont három gólt kapott, miközben egyet sem dobott. Az utolsó szakaszban mutatott visszafogott teljesítménye ellenére nem forgott veszélyben a győzelme. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Varga Dénes volt öt találattal.

A magyar csapat szombaton a horvát Jadran Splittel, vasárnap pedig a spanyol Mataróval csap össze.

Korábban:

C csoport (Aix-en-Provence):PannErgy-Miskolci VLC - Verona (olasz) 11-11 (5-4, 3-0, 1-3, 2-4) -----------------------------------------------------------------a magyar csapat
velemenyezd, 2017. október 13. péntek, 21:03
Jégkorong Erste Liga - Kikapott Csíkszeredán a MAC
Eredmények (a liga honlapja szerint):SC Csíkszereda (román)-MAC Budapest 5-3 (1-1, 2-2, 2-0)Dunaújvárosi Acélbikák-Ferencváros 4-2 (0-0, 3-1, 1-1)

korábban:ASC Corona Brasov (román)-EV Vienna Capitals (osztrák) 4-2 (4-0, 0-2, 0-0)

később:DVTK Jegesmedvék-Fehérvári Titánok 18.30
velemenyezd, 2017. október 13. péntek, 20:23