Regisztráció  Belépés
2018. február 20. kedd | 8. hét | 51. nap | 13:00 | Aladár, Álmos
Vizes vb - Verrasztó Dávid a harmadik idővel döntős, Gyurta Gergely 18. lett 400 méter vegyesen
Gyurta a harmadik, Verrasztó pedig a negyedik előfutamban kapott helyet: csak két embert előzött meg, legjobbjától több mint hét másodperccel elmaradva futamában így a nyolcadik lett.

Ezt követően Verrasztó az 5-ös pályán a szám olimpiai bajnoka, a japán Hagino Koszuke mellett állt rajtkőre, s kiváló versenyzéssel, egy testhossz előnnyel, 4:11.89-es idővel diadalmaskodott.

velemenyezd, 2017. július 30. vasárnap, 10:42
Címkék: Verrasztó Dávid, Gyurta Gergely, Hagino Koszuke, harmadik idővel, negyedik előfutamban, nyolcadik lett,
Újabb arany, újabb ezüst Nizzában Verrasztó Dávidnak
Az FTC versenyzője, aki a nyitónapon kedvenc távján, 400 méter vegyesen győzött, 800 méter gyorson pedig ezüstöt szorgoskodott össze, a második napon 200 méter vegyesen remekelt. A számot, amelyben 2005-ben ifjúsági Európa-bajnok volt, Nizzában 2:01.51 perccel nyerte, egy ezüstöt pedig a 200 méteres mellúszás döntőjében érdemelt ki 2:14.92 perces idővel.

Verrasztó a délelőtti selejtezőből az ötödik idővel került be a 200 méter pillangó fináléjába, ahol azonban már nem indult el. Rajtolt viszont ugyanitt az előfutamokból harmadikként továbblépő klubtárs, a szám 2010-es ifjúsági olimpiai bajnoka, Biczó Bence, aki másodikként csapott célba, 1:57.96 perc alatt teljesítve a távot.
velemenyezd, 2018. február 04. vasárnap, 07:20
Verrasztó Dávid pénteki úszása aranyat és ezüstöt ért
Az FTC versenyzője kedvenc távján, 400 méter vegyesen - amelyen kétszeres világbajnoki ezüstérmes és két Eb-arany birtokosa is egyben - másodperceket verve a mezőnyre 4:14.48 perccel nyert.

Elindult 800 méteres gyorsúszásban is, amelyben összesítésben a második legjobb időt érte el 8:09.82-vel - a verseny honlapja szerint.
velemenyezd, 2018. február 02. péntek, 18:54
Kozma Dominik győzött úszásban a Szilveszteri vizesgálán
A Csak egy maradhat! elnevezésű, kieséses úszóversenyen Kozma mögött a vb-ezüstérmes, Európa-bajnok Verrasztó Dávid (FTC) végzett a második helyen, míg a harmadik az olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László (Egri UK) lett.

A nők párosversenyében az Európa-bajnok Jakabos Zsuzsanna (Győr USE) diadalmaskodott a junior Európa- és világbajnoki aranyérmes Késely Ajnával (Kőbánya SC) szemben.

A Kajakfutam bajnokokkal nevet viselő váltóversenyben a Szabó Ágnes, Medveczky Erika, Kopasz Bálint, Balaska Márk, Birkás Balázs összetételű egység győzött a csupa olimpiai bajnokból összeállt Kozák Danuta, Szabó Gabriella, Storcz Botond, Dombi Rudolf kvartett előtt, amelynek utolsó tagja dupla távot teljesített.

A vizesgálán egy kispályás találkozón megmérkőzött egymással az elmúlt két évtized világeseményein érmet nyert magyar vízilabdázókból kialakított két alkalmi csapat is. Medencébe ugrott többek között Kásás Tamás, Kiss Gergely, Hosnyánszky Norbert, Manhercz Krisztián
velemenyezd, 2017. december 30. szombat, 18:43
Rövidpályás úszó Eb - A szövetségi kapitány teljes mértékben elégedett
világbajnokság neki nem sikerült kimondottan jól.

"Győzött, és ha máshogy válogatja a számokat, talán lehetett volna az ezüstből is arany 800 gyorson, de egy első és egy második hely után nem szükséges magyarázkodni. Csodálatos időt, hatalmas egyéni rekordot úszott, aminek maradéktalanul örülök" - jelentette ki.

A szövetségi kapitány rámutatott, Kapás számára a testfelépítése miatt nem előny, hogy a rövidpályás futamokon több a forduló, mint a nagymedencés viadalokon.

A 200 vegyesen ezüstérmes Verrasztó Evelynről a szakvezető elmondta, egy ideje foglalkozott a visszavonulás gondolatával, de reményei szerint ez az Európa-bajnokság meggyőzte, hogy mindez "butaság" lenne.

A férfiak mezőnyében Bernek Péter egy első és egy második helyet ünnepelhetett. Sós Csaba emlékeztetett rá, hogy a BVSC sportolója 15 hónapon belül volt 400-as gyorsúszó, nyáron 200 háton remekelt, ezúttal pedig vegyesen.

"Ez mutatja, hogy Magyarországon a felkészülési rendszer egyik alapja, hogy a serdülő korosztály
velemenyezd, 2017. december 17. vasárnap, 22:23
Rövidpályás úszó Eb - Cseh, Kenderesi és Kapás is döntős
tartalékolni, csak annyit akartam kiadni magamból, amennyi feltétlenül szükséges" - árulta el Kapás. Hozzátette, a döntőbeli riválisai közül leginkább az oroszokra kíváncsi, mivel semmilyen adat nincs róluk három évre visszamenőleg, azaz nehéz belőlük felkészülni.

Sebestyén Dalma 200 méter mellen a 13. lett (2:24.37), így lemaradt a fináléról.

Az 50 méteres gyorsúszás előfutamában Bordás Beatrix (25.33) a 29., Gyurinovics Fanni (25.50) pedig a 36. helyen végzett, így egyikük sem jutott az elődöntőbe. Verrasztó Evelyn a korábbi terveivel ellentétben nem állt rajthoz az előfutamban.

A Verrasztó Evelyn, Sebestyén Dalma, Bordás Beatrix, Gyurinovics Fanni összetételű 4x50 méteres női vegyesváltó a 12. időt úszta (1:49.95), ez pedig kevés volt a döntőbe kerüléshez.

A délutáni program,

elődöntők, döntők (17.00):női 50 m gyors elődöntőférfi 50 m hát elődöntőnői 200 m mell DÖNTŐférfi 100 m gyors DÖNTŐ (Kozma Dominik, Németh Nándor)női 100 m pillangó DÖNTŐférfi 100 m vegyes DÖNTŐnői 400 m
velemenyezd, 2017. december 17. vasárnap, 11:31
Rövidpályás úszó Eb - Hosszú Katinka hatszoros Európa-bajnok Koppenhágában
Már a délelőtti selejtezőből is a legjobb idővel jutott tovább a nagymedencében háromszoros olimpiai bajnok, aki este előbb a legrövidebb hátúszó szám elődöntőjében jeleskedett, és jutott a fináléba 26.26 másodperccel, majd a 200 méter vegyes döntőjében teljesített címvédőhöz méltóan, és gyűjtötte be ötödik aranyáét. Saját világcsúcsát nem veszélyeztette ugyan, de így is hatalmas fölénnyel, 2:04.43 perccel nyert a táv nagy részében mögötte úszó Verrasztó Evelyn előtt (2:08.09).

Az 50 méter hát döntőjében is remekelt Hosszú, aki 25.95 másodperc alatt tudta le a távot, egy századdal megjavítva magyar csúcsát, amelyet 2014. december 7-én állított fel. Sikerével koppenhágai hatodik, karrierjének pedig 16. rövidpályás Európa-bajnoki címét szerezve meg.

A férfiak 100 méteres gyorsúszásában Németh Nándor első tartalékként - visszalépés nyomán - végül bekerült a legjobb 16 közé, és a váratlan rajtlehetőséggel élve összesítésben a hatodik lett 47.06 másodperces egyéni csúccsal. Kozma Dominik nála is
velemenyezd, 2017. december 16. szombat, 19:23
Rövidpályás úszó Eb - Hosszú Katinka újabb két számban döntős
Ötven háton 26.44 másodpercet ért el a nagymedencében háromszoros olimpiai bajnok, honfitársa, Burián Kata egyéni rekordja (28.44 mp) pedig a 38. helyhez volt elég.

Hosszú 200 méter vegyesen 2:07.34 perc alatt ért célba, Verrasztó Evelyn (2:09.97 p) pedig a negyedik idővel került a fináléba. Az egész mezőny legfiatalabb tagja, Nagy Réka több mint másfél másodperccel jobbat úszott (2:14.37) eddigi rekordjánál, ez a 19. helyre volt elég.

"Nagyon jólesett ez az úszás, persze időnként nagyon fájt, de élveztem minden másodpercét" - mondta boldogan a BVSC 14 éves sportolója.

Elmondása szerint edzőjével megbeszélték, hogy minden ötven méteres etapot úgy teljesítsen, mintha egyetlen ötvenméteres futam lenne, és megfázása ellenére azt is sikerült megvalósítania, hogy ne vegyen minden második tempó után levegőt, így még gyorsabbá vált.

Hosszú Katinka korábbi terveivel ellentétben 100 méter pillangón nem indult. Ebben a számban Szilágyi Liliána (58.35) a 15. helyen lépett tovább az elődöntőbe,
velemenyezd, 2017. december 16. szombat, 12:01
Rövidpályás úszó Eb - Hosszú Katinka már négy aranynál tart Koppenhágában
előtt 2:01.59 perces idővel. A szám döntőjében szereplő másik magyar, Burián Kata ötödik lett (2:04.94). Hosszú, aki a dán fővárosban már győzött 400 méter vegyesen és 100 méter háton, a vegyesszám fináléjában is remekelt. Egy ideig ugyan tartotta vele a lépést a svédek klasszisa, Sarah Sjöström, de a hajrá a magyar kiválóságé volt, aki 57 másodpercen belüli idővel (56.97) - négytizednyire saját világrekordjától - végzett az élen, titulusát itt is megvédve. Ebben a döntőben is volt honfitárs szereplő Verrasztó Evelyn személyében, aki nyolcadikként ért célba (59.99).

A női 200 méter pillangón Kapás Boglárka, a 800 méter gyors ezüstérmese remek hajrával negyedikként csapott a célba, egyéni legjobbját megjavítva (2:06.02), míg jó kezdés után csak hetedik lett Szilágyi Liliána (2:07.45).

A nap egyetlen magyar érdekeltségű férfidöntőjében, 1500 méter gyorson Lakatos Dávid a nyolcadik pozícióban zárt (14:52.54).

A pénteki utolsó fináléban a női 4x50 gyorsváltóban a Bordás Beatrix, Gyurinovics
velemenyezd, 2017. december 15. péntek, 19:31
2017. július 30. vasárnap, 18:33