Regisztráció  Belépés
2018. május 26. szombat | 21. hét | 146. nap | 08:14 | Fülöp, Evelin
Vizes vb - Verrasztó Dávid a harmadik idővel döntős, Gyurta Gergely 18. lett 400 méter vegyesen
Gyurta a harmadik, Verrasztó pedig a negyedik előfutamban kapott helyet: csak két embert előzött meg, legjobbjától több mint hét másodperccel elmaradva futamában így a nyolcadik lett.

Ezt követően Verrasztó az 5-ös pályán a szám olimpiai bajnoka, a japán Hagino Koszuke mellett állt rajtkőre, s kiváló versenyzéssel, egy testhossz előnnyel, 4:11.89-es idővel diadalmaskodott.

velemenyezd, 2017. július 30. vasárnap, 10:42
Címkék: Verrasztó Dávid, Gyurta Gergely, Hagino Koszuke, harmadik idővel, negyedik előfutamban, nyolcadik lett,
Úszó ob - Milák Kristóf újabb aranyérmei
m pillangó:

---------------1. Milák Kristóf (Érdi ÚS) 51.50 mp2. Cseh László (Egri ÚK) 52.463. Kenderesi Tamás (Pécs) 53.28

4x100 m vegyesváltó:

--------------------1. Egri ÚK (Grátz Benjámin, Takács Tamás, Cseh László, Németh Nándor) 3:39.18 p2. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Pulai Bence, Berecz Balázs) 3:41.053. Érdi ÚS (Kovács Benedek, Szele Dávid, Milák Kristóf, Jánosi Kristóf) 3:41.84

nők:

200 m gyors:

------------1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 1:59.62 p2. Verrasztó Evelyn (BVSC-Zugló) 2:00.423. Fábián Fanni (Szegedi ÚE) 2:01.51

1500 m gyors:

-------------1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:33.97 p2. Marlene Kahler (osztrák) 16:42.923. Vas Luca (Szegedi ÚE) 16:48.344. Juhász Adél (Kiskunhalasi ÚGYE) 16:52.42

50 m mell:

----------1. Sztankovics Anna (Miskolc) 31.65 mp2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 32.193. Elena Guttmann (osztrák) 32.204. Szurkovcsák Ivett (Nyíregyházi SC) 32.30

50 m hát:

----------1. Burián Katalin (Egri ÚK) 29.05 mp2.
velemenyezd, 2018. március 31. szombat, 20:42
Úszó ob - Németh Nándor legyőzte Kozma Dominikot 100 gyorson
Az Egri ÚK sportolója mindössze öt századmásodperccel ért el rosszabb eredményt Kozma országos csúcsánál, amit a tavaly nyári, budapesti vizes világbajnokságon, a 4x100-as gyorsváltó döntőjében - Németh csapattársaként - úszott.

Nem sokkal később, a váltó fináléjában Németh Nándor még ennél is jobb 100 métert produkált, de mivel nem a kvartett első embere volt, ideje nem tekinthető új rekordnak.

Férfi 400 vegyesen a várakozásoknak megfelelően a szám kétszeres vb-ezüstérmese, Verrasztó Dávid fölényesen győzött.

A három váltószám döntője kivétel nélkül rendkívül szoros hajrában dőlt el. A Győri Úszó SE a férfiaknál és a nőknél is győzött 4x100 méter gyorson, a vegyes vegyesváltóban pedig második lett a BVSC-Zugló mögött.

Eredmények:

férfiak:

400 m vegyes:

-------------1. Verrasztó Dávid (FTC) 4:12.98 perc2. Bernek Péter (BVSC-Zugló) 4:14.423. Gyurta Gergely (UTE) 4:15.12

200 m mell:

-----------1. Horváth Dávid (Kőbánya SC) 2:11.35 p2. Kutasi Máté (Vasas SC)
velemenyezd, 2018. március 30. péntek, 20:13
Verrasztó Dávid egy ezüstöt nyert vasárnap Franciaországban
A helikopter-balesetben 2015-ben elhunyt olimpiai bajnok Camille Muffat emlékére kiírt viadal harmadik napján az FTC 29 éves úszója 200 méter háton 2:03.11 perces idővel lett második.

Előzőleg pénteken 400 méter vegyesen és 800 méter gyorson győzött, illetve 1500 méter gyorson másodikként csapott a célba,majd szombaton 200 méter vegyesen diadalmaskodott, emellett 200 méter pillangón harmadikként végzett.

Vasárnap Biczó Bence a 100 méter pillangó döntőjében volt érdekelt, melyben 55.20 másodperccel negyedikként zárt.

A pénzdíjas versenysorozat február elején Nizzában rajtolt, harmadik - befejező - állomása pedig április 6. és 8. között Marseille-ben lesz.
velemenyezd, 2018. március 12. hétfő, 11:35
Verrasztó Dávid ezüstérmes a nizzai úszóverseny zárónapján
Az FTC versenyzője pénteken és szombaton egyaránt két érmet, egy-egy aranyat (200 és 400 méter vegyes) és ezüstöt (200 méter mell és 800 méter gyors) gyűjtött be, így összesen öt medállal zárta a viadalt.

Biczó Bence az utolsó napon hatodik helyet szerzett 100 méteres pillangóúszásban.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka a korábbi évektől eltérően nem állt rajtkőre Nizzában.
velemenyezd, 2018. február 05. hétfő, 07:08
Újabb arany, újabb ezüst Nizzában Verrasztó Dávidnak
Az FTC versenyzője, aki a nyitónapon kedvenc távján, 400 méter vegyesen győzött, 800 méter gyorson pedig ezüstöt szorgoskodott össze, a második napon 200 méter vegyesen remekelt. A számot, amelyben 2005-ben ifjúsági Európa-bajnok volt, Nizzában 2:01.51 perccel nyerte, egy ezüstöt pedig a 200 méteres mellúszás döntőjében érdemelt ki 2:14.92 perces idővel.

Verrasztó a délelőtti selejtezőből az ötödik idővel került be a 200 méter pillangó fináléjába, ahol azonban már nem indult el. Rajtolt viszont ugyanitt az előfutamokból harmadikként továbblépő klubtárs, a szám 2010-es ifjúsági olimpiai bajnoka, Biczó Bence, aki másodikként csapott célba, 1:57.96 perc alatt teljesítve a távot.
velemenyezd, 2018. február 04. vasárnap, 07:20
Verrasztó Dávid pénteki úszása aranyat és ezüstöt ért
Az FTC versenyzője kedvenc távján, 400 méter vegyesen - amelyen kétszeres világbajnoki ezüstérmes és két Eb-arany birtokosa is egyben - másodperceket verve a mezőnyre 4:14.48 perccel nyert.

Elindult 800 méteres gyorsúszásban is, amelyben összesítésben a második legjobb időt érte el 8:09.82-vel - a verseny honlapja szerint.
velemenyezd, 2018. február 02. péntek, 18:54
Kozma Dominik győzött úszásban a Szilveszteri vizesgálán
A Csak egy maradhat! elnevezésű, kieséses úszóversenyen Kozma mögött a vb-ezüstérmes, Európa-bajnok Verrasztó Dávid (FTC) végzett a második helyen, míg a harmadik az olimpiai ezüst- és bronzérmes, világ- és Európa-bajnok Cseh László (Egri UK) lett.

A nők párosversenyében az Európa-bajnok Jakabos Zsuzsanna (Győr USE) diadalmaskodott a junior Európa- és világbajnoki aranyérmes Késely Ajnával (Kőbánya SC) szemben.

A Kajakfutam bajnokokkal nevet viselő váltóversenyben a Szabó Ágnes, Medveczky Erika, Kopasz Bálint, Balaska Márk, Birkás Balázs összetételű egység győzött a csupa olimpiai bajnokból összeállt Kozák Danuta, Szabó Gabriella, Storcz Botond, Dombi Rudolf kvartett előtt, amelynek utolsó tagja dupla távot teljesített.

A vizesgálán egy kispályás találkozón megmérkőzött egymással az elmúlt két évtized világeseményein érmet nyert magyar vízilabdázókból kialakított két alkalmi csapat is. Medencébe ugrott többek között Kásás Tamás, Kiss Gergely, Hosnyánszky Norbert, Manhercz Krisztián
velemenyezd, 2017. december 30. szombat, 18:43
Rövidpályás úszó Eb - A szövetségi kapitány teljes mértékben elégedett
világbajnokság neki nem sikerült kimondottan jól.

"Győzött, és ha máshogy válogatja a számokat, talán lehetett volna az ezüstből is arany 800 gyorson, de egy első és egy második hely után nem szükséges magyarázkodni. Csodálatos időt, hatalmas egyéni rekordot úszott, aminek maradéktalanul örülök" - jelentette ki.

A szövetségi kapitány rámutatott, Kapás számára a testfelépítése miatt nem előny, hogy a rövidpályás futamokon több a forduló, mint a nagymedencés viadalokon.

A 200 vegyesen ezüstérmes Verrasztó Evelynről a szakvezető elmondta, egy ideje foglalkozott a visszavonulás gondolatával, de reményei szerint ez az Európa-bajnokság meggyőzte, hogy mindez "butaság" lenne.

A férfiak mezőnyében Bernek Péter egy első és egy második helyet ünnepelhetett. Sós Csaba emlékeztetett rá, hogy a BVSC sportolója 15 hónapon belül volt 400-as gyorsúszó, nyáron 200 háton remekelt, ezúttal pedig vegyesen.

"Ez mutatja, hogy Magyarországon a felkészülési rendszer egyik alapja, hogy a serdülő korosztály
velemenyezd, 2017. december 17. vasárnap, 22:23
2017. július 30. vasárnap, 18:33