Regisztráció  Belépés
2017. június 25. vasárnap | 25. hét | 176. nap | 22:51 | Vilmos
Férfi kosárlabda NB I - Ötödször bajnok az Alba Fehérvár
Eredmény, döntő, 5. mérkőzés:

-----------------------------Alba Fehérvár-Falco KC Szombathely 78-71 (14-8, 25-16, 23-20, 16-27)a legjobb dobók: Shepard 18, Mohammed 15, Edwards 13, Taylor 10, illetve Govens 20, Váradi 12, Zigeranovic 11, Medford 10

A párharc végeredménye: 3-2, a Fehérvár javára.

A Fehérvár - amely az alapszakaszban, majd a középszakaszban is a legjobbnak bizonyult - a döntő múlt heti nyitányán meglepetésre elvesztette pályaelőnyét, ám a második összecsapáson a Falco ugyancsak kikapott a saját csarnokában, 21 győztes hazai mérkőzés után először. Kedden, a döntő harmadik felvonásán az Alba izgalmas mérkőzésen nyert, és került a finálé során először előnybe, pénteken viszont Szombathelyen a Falco sima sikerrel egyenlített.

A vasárnapi összecsapás első negyedében a sok mozgás mindkét fél részéről fegyelmezett védőjátékkal párosult, így kevés volt a sikeres akció. A tempót már akkor diktáló fehérváriak a felvonás végén léptek meg a támadásban pontatlan szombathelyiektől.

A második játékrész elején közel három perc telt el pont nélkül, majd a holtpontról elmozduló házigazda előnye tíz pontra nőtt. Továbbra sem találta a meccs ritmusát a Falco, amely a negyed vége előtt két perccel már 19 pontos hátrányban volt, abból faragott le egy keveset a nagyszünetre.

A játék képén azonban ez semmit nem változtatott, állandósult a fehérváriak húsz pont körüli előnye, így hiába lett eredményesebb a vendégek támadójátéka, a Falco nem tudott közelebb kerülni a házigazdákhoz.

A záró negyedben a szombathelyiek domináltak. Miközben a hazaiak leblokkoltak, a vendégek nagy rohamát követően a hajrára még izgalmak is maradtak, a fehérváriak előnye azonban kitartott a végső dudaszóig.

A szezonban a Magyar Kupában is diadalmaskodott fehérváriak - még Albacomp szponzornéven - 1998-ban ünnepelték első bajnoki diadalukat, majd sorozatban még kétszer az élvonalbeli trónon tudtak maradni. Negyedik bajnoki címükre 13 évet vártak (2013), az ötödikre csupán négyet.

A végeredmény: 1. Alba Fehérvár 2. Falco KC Szombathely 3. Zalakerámia ZTE KK 4. Egis Körmend 5. Szolnoki Olaj KK 6. PVSK-PannonPower 7. Kaposvári KK 8. KTE-Duna Aszfalt 9. Naturtex-SZTE-Szedeák10. Sopron KC11. Atomerőmű SE12. JP Auto - Jászberény KSE13. Vasas Budapest14. MAFC

Az elmúlt tíz év bajnokai:

-------------------------2008: Falco-SZOVA KC Szombathely 2009: Atomerőmű SE 2010: Zalakerámia-ZTE KK 2011: Szolnoki Olaj KK 2012: Szolnoki Olaj KK 2013: Alba Fehérvár 2014: Szolnoki Olaj KK2015: Szolnoki Olaj KK2016: Szolnoki Olaj KK2017: Alba Fehérvár

velemenyezd, 2017. június 18. vasárnap, 23:24
Címkék: Alba Fehérvár, Fehérvár-Falco KC Szombathely, Magyar Kupában, Falco KC Szombathely, Zalakerámia ZTE KK, Egis Körmend,
Férfi kosárlabda NB I - A bajnoki cím küszöbén a Fehérvár
Eredmény:

döntő, 3. mérkőzés: Alba Fehérvár-Puebla+ - Falco KC Szombathely 86-77 (15-26, 22-10, 26-22, 23-19)------------------------------------------------------------ -------------------legjobb dobók: Lóránt 19, Edwards 18, Keller 14, Shepard, Taylor 11-11, illetve Govens 26, Tóth N. 14, Barham, Váradi 13-13

A három győzelemig tartó párharc állása: 2-1 a Fehérvár javára.

A négyszeres bajnok Alba - amely legutóbb 2013-ban ünnepelhetett - a döntő szerdai nyitányán meglepetésre elvesztette pályaelőnyét. Az eddig csak 2008-ban aranyérmes Falco azonban szombaton ugyancsak kikapott saját csarnokában (75-65), 21 győztes hazai mérkőzés után először.

A keddi összecsapás első negyedében Darrin Govens vezérletével a Falco alaposan meglepte az alapszakaszgyőztes Fehérvárt. A szombathelyiek a második felvonásban is sokáig hatékonyan védekeztek, de a támadások pontos befejezésére akkor már nem maradt erejük. A házigazdák így fokozatosan dolgozták le hátrányukat, a nagyszünetre
velemenyezd, 2017. június 13. kedd, 21:45
Élő tv-sportközvetítések - Kedd, szerda
június 13., kedd:

-----------------

M4 Sport15.45: Vívás, Európa-bajnokság, Tbiliszi19.15: Kosárlabda, férfi NB I, döntő, 3. mérkőzés, Alba Fehérvár KC-Falco KC Szombathely

Sport 120.45: Labdarúgás, barátságos mérkőzés, Franciaország-Anglia, Saint-Denis

Sport 212.00: Lósport, futam15.45: Kerékpár, svájci körverseny, 4. szakasz

Sport M15.15 és 17.15: Lósport, futam

Eurosport 111.00 és 13.30: Tenisz, ATP-torna, Stuttgart17.30: Atlétika, Paavo Nurmi Játékok, Finnország

Eurosport 217.30: Tenisz, ATP-torna, Stuttgart

Digisport 111.00: Tenisz, WTA-torna, 's-Hertogenbosch

június 14., szerda:

------------------

M4 Sport15.45: Vívás, Európa-bajnokság, Tbiliszi17.45: Kézilabda, női világbajnoki selejtező, visszavágó, Szlovákia-Magyarország

Sport 115.45: Kerékpár, svájci körverseny, 5. szakasz17.30: Kézilabda, női világbajnoki selejtező, visszavágó, Szlovákia-Magyarország

Sport 212.00: Lósport, futam

Sport M15.15 és 17.15: Lósport,
velemenyezd, 2017. június 13. kedd, 07:51
Élő tv-sportközvetítések - Hétfő, kedd
Ausztria-Magyarország, Ritzing19.45: Minifutball, Európa-bajnokság, csoportmérkőzés, Lettország-Magyarország, Brno

Sport 212.00: Lósport, futam15.45: Kerékpár, svájci körverseny, 3. szakasz

Eurosport 111.00 és 13.30: Tenisz, ATP-torna, Stuttgart

Sport 1 3.00: Kosárlabda, NBA, döntő, 5. mérkőzés, Golden State Warriors-Cleveland Cavaliers20.45: Labdarúgás, barátságos mérkőzés, Franciaország-Anglia, Saint-Denis

Digisport
velemenyezd, 2017. június 12. hétfő, 08:01
Öttusa ob - Kovács Sarolta a női bajnok
A tavalyi év világbajnoka harmadik volt lovaglásban egy verőhibával és minimális időtúllépéssel, majd a vívást negyedikként zárta 16 győzelemmel és 8 vereséggel, a 200 méteres úszást viszont megnyerte 2:07.58 perces eredménnyel. Így három szám után a második helyen állt, de csak egy másodperccel rajtolt a vívásban legjobb Réti Kamilla után a lövészetekkel megszakított futásban. Ebben a harmadik legjobb időt érte el, de ezzel is magabiztosan végzett az élen.

"Most nem volt külön kitűzött részcélom, egyszerűen csak egy jó versenyt akartam összehozni, és győzni akartam" - kezdte értékelését az MTI-nek. Hozzátette: kicsit furcsa volt lovaglással kezdeni, az egy verés az ő hibája miatt volt, míg a vívása nehezen indult, a végére azonban egy közepes eredmény kijött belőle. - "Az úszással felhoztam magam, így a kombinált számban az is belefért, hogy jó futás mellett akadtak hibák a lövészetben.

Kovács Sarolta 2015 után nyert ismét magyar bajnokságot egyéniben. Tavaly is ő volt a legjobb magyar, de
velemenyezd, 2017. június 11. vasárnap, 19:34
Férfi kosárlabda NB I - Zalaegerszegre került a bronzérem
A 99-95-re végződött szombati összecsapás legjobbja Emmanuel Ubilla, a hazaiak irányítója volt 22 ponttal.

Eredmény:

a 3. helyért, 2. mérkőzés: Zalakerámia ZTE KK-Egis Körmend 99-95 (31-23, 16-22, 24-32, 28-18)

A párharcot 2-0-ra nyerte a ZTE.

korábban:

döntő, 2. mérkőzés: Falco KC Szombathely - Alba Fehérvár-Puebla+ 65-75 (18-21, 17-14, 14-14, 16-26)

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1
velemenyezd, 2017. június 10. szombat, 20:14
Férfi kosárlabda NB I - Szombathelyen egyenlített a Fehérvár
Eredmény:

döntő, 2. mérkőzés: Falco KC Szombathely - Alba Fehérvár-Puebla+ 65-75 (18-21, 17-14, 14-14, 16-26)------------------------------------------------------------ -------------------legjobb dobók: Govens 16, Zigeranovic 14, illetve Taylor 16, Edwards 12

A négyszeres bajnok Alba - amely legutóbb 2013-ban ünnepelhetett - a döntő szerdai nyitányán meglepetésre elvesztette pályaelőnyét. Az eddig csak 2008-ban aranyérmes Falco óriási csatában 77-76-ra nyert, és annak tudatában készülhetett a folytatásra, hogy ebben az idényben mind a 21 hazai mérkőzésén győztesen hagyta el a pályát.

Az alapszakaszgyőztes Fehérvár a mérkőzés folyamán többször is meglépett, a hazaiak azonban rendre felzárkóztak. Két és fél perccel a végső dudaszó előtt mindössze egy ponttal vezetett a Fehérvár, a végjátékban azonban egyértelműen riválisa fölé kerekedett.

Az egyik csapat harmadik sikeréig tartó finálé harmadik meccsét kedden játsszák
velemenyezd, 2017. június 10. szombat, 17:03
Élő tv-sportközvetítések - Péntek, szombat, vasárnap
16.15: Tenisz, Roland Garros

Eurosport 215.10: Kerékpár, Criterium du Dauphiné Libéré, Franciaország, 6. szakasz16.30: Tenisz, Roland Garros

Spíler TV 8.55, 9.50 és 10.50: Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Katalán Nagydíj, 1. szabadedzés, Moto3, MotoGP, Moto213.05, 13.55 és 15.00: Gyorsaságimotoros-világbajnokság, Katalán Nagydíj, 2. szabadedzés, Moto3, MotoGP, Moto2

június 10., szombat:

-------------------

M4 Sport14.45: Kosárlabda, férfi NB I, döntő, Falco KC Szombathely-Alba Fehérvár KC16.45: Kézilabda, női világbajnoki selejtező, Magyarország-Szlovákia, Debrecen18.45: Forma-1, Kanadai Nagydíj, időmérő edzés21.45: Ökölvívás, Magyar Ring profi gála, Budakalász

Sport 1 3.00: Kosárlabda, NBA, döntő, 4. mérkőzés, Cleveland Cavaliers-Golden State Warriors13.15: Futsal, spanyol bajnokság, döntő, 2. mérkőzés, Movistar Inter-FC Barcelona17.45: Labdarúgás, világbajnoki selejtező, Skócia-Anglia20.30: Labdarúgás, világbajnoki selejtező, Németország-San Marino