Regisztráció  Belépés
2018. június 25. hétfő | 26. hét | 176. nap | 19:08 | Vilmos
Hátrányban a magyar érdekeltségű csapatok a női röplabda CEV Kupa elődöntőjében
A stuttgartiak a fehérorosz Mincsanka Miszkkel játszottak kedd este, s ellenfelük 3-2-re győzött. A magyar válogatott ütő kezdőként lépett pályára, de már az első szettben lecserélte edzője.

A német bajnok Schwerin a világ- és Európa-bajnok röplabdázókat is foglalkoztató török Eczacibasi VitrA Istanbullal mérkőzött, s 3-0-s vereséget szenvedett. Szakmáry ugyancsak kezdő volt, négy pontot szerzett.

A párharcok visszavágóit jövő kedden rendezik.

velemenyezd, 2018. március 14. szerda, 10:21
Címkék: Mincsanka Miszkkel, Eczacibasi VitrA Istanbullal, magyar érdekeltségű, fehérorosz Mincsanka, magyar válogatott, első szettben,
Női röplabda Európa Liga - Magabiztos magyar siker a nyitányon
jó játékkal, 74 perc alatt kerekedett riválisa fölé.

Eredmény:Magyarország-Franciaország 3-0 (16, 19, 20)-------------------------------------------a legjobb magyar pontszerzők: Szedmák 12, Pekárik, Sándor, Szakmáry 10-10

A találkozón a magyar csapat bő keretéből ezúttal Bagyinka Fanni és Glembóczki Zóra maradt ki. A franciákkal tétmérkőzésen eddig 19 alkalommal mérkőzött a válogatott, ebből hatszor nyert. Legutóbb tavaly nyáron, Ausztráliában, a World Grand Prix harmadik csoportjának elődöntőjében mérkőzött a két válogatott, akkor a magyarok 3-2-re győztek.

A budapesti összecsapás bemelegítésnél megsérült a házigazda csapat kezdő feladója, Tálas Zsuzsanna, így helyette Bleicher Réka játszott. Ugyancsak a kezdőben kapott lehetőséget a bajnok Békéscsaba mindössze 16 éves ütője, Szedmák Réka.

A mérkőzést a kényszerű változtatás ellenére is jól kezdte a magyar csapat, Szedmák mellett a két németországi légiós, Szakmáry Gréta és a válogatottba három év után visszatérő Sándor Renáta is jól
velemenyezd, 2018. május 20. vasárnap, 20:12
Birkózó Eb - Két bronzérem szerdán, három harmadik hellyel zártak a kötöttfogásúak - NAPI ÖSSZEFOGLALÓ
A délelőtt a papírforma jegyében zajlott, ugyanis a címvédő Korpási Bálint, illetve a tavalyi Eb-n harmadik Kiss Balázs is győzött a vigaszágon, így este a bronzéremért léphettek szőnyegre, Torba Eriknek (60 kg) ez nem sikerült.

A helyosztókon három magyar volt érdekelt, mivel a kedden a 82 kilósok elődöntőjében vesztes Szabó László is a bronzért szállt harcba.

Elsőként Korpásit szólították, aki egészen könnyedén, mindössze két perc alatt technikai tussal győzte le a lengyel színekben versenyző Gevorg Sahakyant. Őt követte Szabó László, aki hiába vezetett 2-0-ra egészen a hajráig, egy - 14 másodperccel a vége előtt kapott - kétpontos intés miatt veszített, és ötödik lett.

Kiss Balázs aztán gondoskodott arról, hogy jól záruljanak a fogásnem küzdelmei magyar szempontból, mivel simán, 4-1-re verte a német Ramsin Azizsirt.

Sike András kapitány válogatottja így három harmadik és két ötödik hellyel zárt, miután kedden Lőrincz Tamás (77 kg) nyert bronzérmet, illetve Lám Bálint (130 kg)
velemenyezd, 2018. május 02. szerda, 20:56
NBA - Hetedik meccsen jutott tovább a Cleveland
A hazaiaknál ezúttal is kiemelkedett LeBron James, akinek első hét dobása sikeres volt, s végül 45 ponttal, 9 lepattanóval 7 gólpasszal és 4 labdaszerzéssel zárt. James emellett a rájátszás történetének legeredményesebb labdaszerzője lett, Scottie Pippent, a Chicago Bulls legendáját előzte meg az örökrangsorban, utóbbi 208 playoff-meccsen 395-ször "lopta el" a labdát.

A Cleveland a keleti főcsoport elődöntőjében a Toronto Raptorsszal találkozik.

Eredmény:

Keleti főcsoport, negyeddöntő, 7. mérkőzés:Cleveland Cavaliers-Indiana Pacers 105-101

A párharcot 4-3-ra nyerte a Cleveland Cavaliers.
velemenyezd, 2018. május 01. kedd, 07:03
Sándor és Szakmáry csapata sem döntős a női röplabda CEV Kupában
A második számú európai sorozat elődöntőjében a stuttgartiak az első, hazai felvonáson elszenvedett 3-2-es vereségük tudatában utaztak a fehérorosz Mincsanka Minszk otthonába, és hiába győztek a keddi visszavágón 3-2-re, az aranyszettben 15-8-ra alulmaradtak, ezért kiestek. A sorozat honlapja szerint a magyar válogatott ütő három pontot szerzett.

A német bajnok Schwerin a világ- és Európa-bajnok röplabdázókat is foglalkoztató török Eczacibasi VitrA Istanbullal mérkőzött, s hazai 3-0-s vereségét követően az idegenbeli visszavágón is 3-0-ra kapott ki, így búcsúzott. Szakmáry kezdőként nyolc pontig jutott, amivel csapata második legeredményesebb játékosa volt.

A CEV Kupa döntőjét április 3-án és 10-én játsszák.
velemenyezd, 2018. március 20. kedd, 19:55
Bajnokok Ligája - A negyeddöntőben ismétlődik a tavalyi döntő
utcahosszal vezeti a Manchester City, s 21 ponttal előzi meg a Liverpoolt, Josep Guardiola együttesének mondhatni éppen a Vörösök a mumusai, ugyanis a két gárda legutóbbi nyolc mérkőzéséből csak egyet nyert meg. A Premier League mostani szezonjában ráadásul egyedül a Liverpool tudta legyőzni a Manchester Cityt.

A Liverpool történetében ez lesz a kilencedik angol klub elleni párharc, az eddigiek közül ötöt megnyert. A Manchester City korábban csak egyszer, a Kupagyőztesek Európa Kupájának 1971-es elődöntőjében került szembe angol riválissal, s búcsúzott a Chelsea-vel szemben. Hazájukban kétszer játszottak egymás ellen oda-visszavágós párharcot, mindkettőt a Vörösök nyerték a Ligakupában.

A Barcelona és az AS Roma legutóbb a 2015/16-os idény csoportkörében találkozott egymással, az olaszok a Camp Nou Stadionról nem őriznek kellemes emléket, hiszen a katalánok 6-1-re diadalmaskodtak.

A Bayern és Sevilla még nem játszott egymással az európai kupaporondon.

Az első mérkőzéseket április 3-án és
velemenyezd, 2018. március 16. péntek, 12:52
Cselgáncs-vk - Csernoviczki és Karakas ezüstérmes Düsseldorfban
A nemzetközi szövetség honlapja szerint a 31 éves, olimpiai harmadik Csernoviczki francia és holland ellenfelét is ipponnal verte az előcsatározások során, majd az elődöntőben ugyancsak nem küzdötte végig a meccsét a pánamerikai ezüstérmes mexikói Edna Carrillo ellen. A fináléban a tatabányaiak kétszeres Európa-bajnoka az ukrán Darija Bilogyiddal szállt szembe, akitől kikapott tavaly a varsói Eb elődöntőjében, és aki utána 16 évesen Európa-bajnok lett. Csernoviczkinek nem sikerült a visszavágás, mivel az eredménytelen négy percet követő hosszabbítás 31. másodpercében ellenfele egy belső combdobásra ippont kapott, és nyert.

A vb-harmadik Karakas román, bolgár és panamai rivális búcsúztatásával jutott a négy közé, ahol vazaarival bizonyult jobbnak az orosz Anasztaszja Konykinánál. A döntőben a brit Nekoda Smythe-Davisszel akaszkodott össze, akit legyőzött korábbi három találkozójukon. A negyedik csata egy-egy vazaarival jutott el a hosszabbításig, melyben 2:50 perc elteltével az ugyancsak
velemenyezd, 2018. február 23. péntek, 19:33
Phjongcshang 2018 - Történelmi német siker a férfi jégkorongtorna elődöntőjében
Az első harmad kiegyenlített csatát és kevés kapura lövést hozott. A 15. percben a németek - akik korábban a svájciakat és nagy meglepetésre a svédeket is búcsúztatták - kettős emberelőnyben betaláltak Brooks Macek révén.

A második játékrész első fele valóságos hidegzuhany volt a kanadaiaknak: előbb Matthias Plachta, majd Frank Mauer váltott gólra egy kontrát. Utóbbi látványos mozdulattal, a botot a lába között fogva volt eredményes (3-0).

Emberelőnyben Gilbert Brule szépített, ám amikor a németek kerültek létszámfölénybe, három másodperc alatt gólt ütöttek: Plachta kékvonalas lövése Patrik Hager lábán váltott irányt (4-1). Rá egy percre Brule fejsérülést okozott David Wolfnak, és ezért végleges kiállítást kapott. Még a szünet előtt a németek kétszer is a kapuvasat találták el.

A harmadik harmad elején Mat Robinson faragott a hátrányból (4-2). Dominik Kahun büntetőt hibázott, így nem állt vissza a háromgólos különbség. Újabb emberelőnyben megint betaláltak a kanadaiak, Derek Roy lövése
velemenyezd, 2018. február 23. péntek, 15:52