Regisztráció  Belépés
2017. június 25. vasárnap | 25. hét | 176. nap | 22:44 | Vilmos
Mallorcai tenisztorna - Babos Tímea ismét az első fordulóban búcsúzott
A világranglistán 38. magyar játékos rögtön az első adogatójátékát elveszítette a rangsorban 46. ellenfelével szemben. Néhány perccel később ez ismét megtörtént, s mivel fogadóként összesen csak négy labdamenetet tudott megnyerni Babos, 21 perc után Pliskova került előnybe.

A második szett sokkal szorosabban alakult, sokáig mindketten rendkívül magabiztosan adogattak, Babos 4:3-as vezetésénél azonban a cseh többször is hibázott, így a magyar játékos elnyerte ellenfele szervajátékát, majd - bréklabdát hárítva - 32 perc alatt egyenlített.

A döntő játszma első felében Pliskova könnyedén, Babos viszont nehezen hozta adogatójátékait, sőt a cseh 3:2-nél brékelte a magyar játékost. Ezt követően csak felvillanásai voltak Babosnak, aki 1 óra 27 perc alatt búcsúzott - sorozatban már hatodik tornáját esett ki egyesben az első fordulóban.

Babos - oldalán Andrea Hlavackovával - a párosok versenyében még érdekelt, kedden 18 óra körül a Mariana Duque-Marino, María Irigoyen, kolumbiai, argentin kettőssel mérkőzik.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért, a torna honlapjáról):

-------------------------------------------------------------Krist yna Pliskova (cseh)-Babos Tímea (8.) 6:2, 3:6, 6:3

további eredmény:Sevastova (lett, 2.)-Mertens (belga) 7:6 (7-2), 5:7, 6:1

velemenyezd, 2017. június 19. hétfő, 18:53
Címkék: Babos Tímea, Andrea Hlavackovával, Mariana Duque-Marino, María Irigoyen, első fordulóban, első adogatójátékát,
's-Hertogenbosch-i tenisztorna - Babos továbbra is hullámvölgyben
A hatodik helyen kiemelt, 24 éves soproni játékos a WTA rangsorában 183., hazai pályán szereplő Arantxa Rustól szenvedett vereséget 2 óra 6 perc alatt úgy, hogy az első szettet még ő nyerte.

Babos Rabat, Madrid, Róma és a Roland Garros után sorozatban az ötödik tornáján búcsúzott a nyitókörben.

Eredmény:

1. forduló (a 16 közé jutásért):Arantxa Rus (holland)-Babos Tímea (6.) 5:7, 6:2, 6:3
velemenyezd, 2017. június 12. hétfő, 13:32
Roland Garros - Babos búcsúzott párosban
A viadal honlapja szerint az ötödik helyen kiemelt magyar, cseh duó pénteken három szettben kikapott a Raluca Olaru, Olga Szavcsuk román, ukrán kettőstől. A találkozó 2 óra 11 percig tartott.

A magyar teniszező egyesben a nyitókörben búcsúzott.

Eredmény:

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

---------------------------------------Raluca Olaru, Olga Szavcsuk (román, ukrán)-Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 5.) 6:3, 4:6, 6:3
velemenyezd, 2017. június 02. péntek, 18:43
Roland Garros - Babos párosban bejutott a második fordulóba
A viadal honlapja szerint a magyar játékos és partnere, a cseh Andrea Hlavackova szerdán magabiztosan győzte le a hazai közönség előtt szereplő Amandine Hesse, Tessah Andrianjafitrimo kettőst. A találkozó mindössze 1 óra 7 percig tartott.

Babosék a második fordulóban a Raluca Olaru, Olga Szavcsuk román, ukrán és a Mandy Minella, Anastasija Sevastova luxemburgi, lett kettős párharcának továbbjutójával találkoznak.

Eredmény:

női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 5.)-Amandine Hesse, Tessah Andrianjafitrimo (francia) 6:3, 6:0
velemenyezd, 2017. május 31. szerda, 16:23
Roland Garros - Babos kiesett a nyitófordulóban
A magyar játékos kedden a hazai közönség előtt szereplő Alizé Cornet-tól kapott ki három játszmában, 2 óra 35 perc alatt.

Remekül kezdett a magyar teniszező, mindössze két és fél perc játék után elvette riválisa adogatását, majd a sajátját hozva gyorsan brékelőnybe került. Ezt követően azonban Cornet - aki legjobbjaként 2015-ben nyolcaddöntős volt - sorozatban hat játékot nyert és 46 perc alatt szettelőnybe került. A második játszma rendkívül szoros játékot és rövidítést hozott, amelyben Babos bizonyult jobbnak, így következhetett a döntő szett.

A mindent eldöntő harmadik játszmában Babos azonnal elvesztette adogatását, a következő játékban azonban 40-0-ről fordítva visszavette azt. A soproni teniszező nem örülhetett sokáig, hiszen Cornet újra brékelt, innentől pedig nem adott esélyt Babosnak, aki már csak egy játékot tudott nyerni.

Babos párosban még érdekelt Párizsban: a cseh Andrea Hlavackova oldalán újra hazai játékosok ellen kell bizonyítania, Amandine Hesse és Tessah
velemenyezd, 2017. május 30. kedd, 14:03
Roland Garros - Gálfi Dalma is búcsúzott a selejtező első fordulójában
A világranglistán 152. Gálfi a 41 perc alatt elvesztett első szett után rákapcsolt, és fél óra elteltével kiegyenlített a WTA-rangsorban 449. francia Jessika Ponchet ellen. A döntő játszmában a balatonfüredi teniszező 2:0-ra elhúzott, ám ezután már csak egy gémet tudott nyerni.

A férfiaknál Fucsovics Márton hétfőn sikerrel vette a háromkörös kvalifikáció első fordulóját a Roland Garroson, ahol magyar részről csak Babos Tímea lesz főtáblás.

Eredmény a Roland Garros honlapjáról, selejtező, 1. forduló:

--------------------------------------------------------------Jess ika Ponchet (francia)-Gálfi Dalma 6:3, 1:6, 6:3

korábban:Jana Fett (horvát)-Stollár Fanny 7:6 (7-5), 6:3
velemenyezd, 2017. május 23. kedd, 17:03
Római tenisztorna - Babosék nem jutottak döntőbe
Babosék az első helyen kiemelt Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina orosz duó ellen léptek pályára szombat délután az olasz fővárosban, ahol az első játszmát 6:3-ra elveszítették, a folytatásban azonban sikerült egyenlíteniük, miután rövidítésben megnyerték a második szettet. A közel kétórás mérkőzést a döntő rövidítés döntötte el, amiben az orosz kettős egy kicsivel jobb volt, s 10-8-ra győzött.

Eredmény, páros, elődöntő (a WTA honlapja szerint):

---------------------------------------------------Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina (orosz, 1.)-Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 4.)6:3, 6:7 (4-7), 10-8
velemenyezd, 2017. május 20. szombat, 17:33
Római tenisztorna - Babosék az elődöntőben
A két hete Rabatban győztes, múlt héten Madridban finalista, negyedik helyen kiemelt magyar, cseh duó szetthátrányból fordított, és 1 óra 8 perc alatt diadalmaskodott.

Eredmény, páros, negyeddöntő (a WTA honlapja szerint):Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 4.)-Katerina Bondarenko, Katerina Siniakova (ukrán, cseh) 3:6, 6:1, 10-4
velemenyezd, 2017. május 19. péntek, 17:03