Regisztráció  Belépés
2017. augusztus 17. csütörtök | 33. hét | 229. nap | 11:34 | Jácint
Mallorcai tenisztorna - Babos Tímea ismét az első fordulóban búcsúzott
A világranglistán 38. magyar játékos rögtön az első adogatójátékát elveszítette a rangsorban 46. ellenfelével szemben. Néhány perccel később ez ismét megtörtént, s mivel fogadóként összesen csak négy labdamenetet tudott megnyerni Babos, 21 perc után Pliskova került előnybe.

A második szett sokkal szorosabban alakult, sokáig mindketten rendkívül magabiztosan adogattak, Babos 4:3-as vezetésénél azonban a cseh többször is hibázott, így a magyar játékos elnyerte ellenfele szervajátékát, majd - bréklabdát hárítva - 32 perc alatt egyenlített.

A döntő játszma első felében Pliskova könnyedén, Babos viszont nehezen hozta adogatójátékait, sőt a cseh 3:2-nél brékelte a magyar játékost. Ezt követően csak felvillanásai voltak Babosnak, aki 1 óra 27 perc alatt búcsúzott - sorozatban már hatodik tornáját esett ki egyesben az első fordulóban.

Babos - oldalán Andrea Hlavackovával - a párosok versenyében még érdekelt, kedden 18 óra körül a Mariana Duque-Marino, María Irigoyen, kolumbiai, argentin kettőssel mérkőzik.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért, a torna honlapjáról):

-------------------------------------------------------------Krist yna Pliskova (cseh)-Babos Tímea (8.) 6:2, 3:6, 6:3

további eredmény:Sevastova (lett, 2.)-Mertens (belga) 7:6 (7-2), 5:7, 6:1

velemenyezd, 2017. június 19. hétfő, 18:53
Címkék: Babos Tímea, Andrea Hlavackovával, Mariana Duque-Marino, María Irigoyen, első fordulóban, első adogatójátékát,
Cincinnati tenisztorna - Babosék párosa a nyolcaddöntőbe jutott
Babosék 47 perc alatt jutottak szettelőnyhöz, olyan játszma végén, melynek tizenkét adogatójátékából kilencet a fogadó duó nyert meg. A folytatásban a magyar, cseh páros a második szett elején 3:0-ra meglépett, s onnan már magabiztosan fejezte be az összecsapást.

A nyolcaddöntőben az Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez kettőssel csapnak majd össze Babos Tímeáék.

Eredmény:

nők, (2,8 millió dollár összdíjazás):

páros, 1. forduló (a 16 közé jutásért):

---------------------------------------Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 5.) - Kveta Peschke, Anna-Lena Grönefeld (cseh, német) 7:5, 6:1
velemenyezd, 2017. augusztus 15. kedd, 20:43
Cincinnati tenisztorna - Babos kiesett
A világranglistán 51. magyar játékost az olasz Roberta Vinci (42.) búcsúztatta, a mérkőzés 1 óra 31 percig tartott.

"Sajnos a szokásos meccs Vinci ellen. Szoros volt ez is, de nem lett meg, pedig volt esélyem most is" - kezdte értékelését honlapján Babos, kifejtve, hogy az elmúlt mérkőzésein már voltak pozitív dolgok, az Agnieszka Radwanska ellen Torontóban simán elvesztett meccset leszámítva. "A játék egészen rendben van, de valahogy nem jönnek az eredmények ebben a szezonban. Mindenki életében vagy pályafutásában vannak rosszabb évek, ez most nekem ilyen szezon. Remélem, hamarosan túlleszek ezen a szakaszon" - tette hozzá.

Babos párosban ezúttal is a cseh Andrea Hlavackova oldalán indul, ötödik helyen kiemelt kettősük 18.30 óra körül a Kveta Peschke, Anna-Lena Grönefeld cseh, német duó ellen kezd, amely vasárnap döntőt játszott Torontóban.

Eredmény:

nők, 2,8 millió dollár (756 millió forint) összdíjazás:

-----------------------------------------------------

1. forduló (a
velemenyezd, 2017. augusztus 15. kedd, 08:41
Torontói tenisztorna - Babos egyetlen nyert játékkal búcsúzott a második fordulóban
A világranglistán 55. magyar játékos a rangsorban 10. Agnieszka Radwanskával találkozott. A lengyel teniszező az első szettben nem adott semmi esélyt soproni ellenfelének egy játék megnyerésére sem, s 21 perc alatt előnybe került. A másodikban már 4:0-ra vezetett Radwanska, amikor Babos először hozta a saját adogatását, ám ez egyben az utolsó nyert gém is volt számára az összecsapáson. A játszmát 27 perc alatt lezárta Radwanska, a találkozó pedig összesen 48 percig tartott.

Babos ezt megelőző nyolc versenyén már az első fordulóban búcsúzott egyesben, ezúttal a nyitókörben a hazai közönség előtt szereplő Bianca Andreescut legyőzte két játszmában.

Eredmény (a viadal honlapjáról):

2. forduló (a 16 közé jutásért):

--------------------------------Agnieszka Radwanska (lengyel, 10.)-Babos Tímea 6:0, 6:1
velemenyezd, 2017. augusztus 09. szerda, 21:43
Torontói tenisztorna - Babos a második fordulóban
A világranglistán 55. magyar játékos az első fordulóban a hazai közönség előtt szereplő Bianca Andreescut győzte le két játszmában, 1 óra 16 perc alatt.

"Örülök a mai meccsnek, nem volt egyszerű. Hazai közönség előtt játszó ellenfelem volt, akit nem ismertem, nem játszottunk még korábban. Örülök a győzelemnek és annak is, hogy egy hosszabb, rosszabb nyár után sikerült ismét nyernem. Ez nagyon pozitív" - idézte a magyar teniszezőt honlapja.

Babos a második fordulóban a korábbi világranglista második lengyel Agnieszka Radwanskával találkozik.

Eredmény:

1. forduló (a 32 közé jutásért): Babos Tímea-Bianca Andreescu (kanadai) 6:4, 6:1
velemenyezd, 2017. augusztus 09. szerda, 08:20
Torontói tenisztorna - Babosék párosa az első fordulóban búcsúzott
A hétfői mérkőzésen az ötödik kiemelt magyar, cseh kettős elvette az amerikai, ausztrál Raquel Atawo, Tarja Gavrilova duó második adogatását, ám rögtön ezt követően elveszítette a sajátját. Sőt, 3:4-nél újabb adogatójátékot buktak Babosék, s ezáltal az első szettet is.

A második játszma első adogatását újra elveszítették Babosék, ám gyors egymásutánban kétszer is brékelni tudtak, így egyenlítettek.

A döntő rövidítésben aztán 1-1 után magához ragadta a kezdeményezést Atawo és Gavrilova, s egy és negyed óra alatt megnyerték a találkozót.

Eredmények:

1. forduló (a 16 közé jutásért):

--------------------------------Raquel Atawo, Tarja Gavrilova (amerikai, ausztrál)-Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 5.) 6:3, 3:6, 10-4 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2017. augusztus 07. hétfő, 22:22
Torontói tenisztorna - Hazai játékos ellen kezd Babos Tímea
Babos honlapjának beszámolója szerint a világranglista 167. helyén álló, román származású játékos szabadkártyával szerepel a 64-es főtáblán. Mérkőzésük hétfőn, magyar idő szerint várhatóan 17 órakor kezdődik.

Andreescu eddig három ITF-tornát nyert egyesben, és jelenlegi kiváló formájáról árulkodik, hogy a washingtoni WTA-versenyen a negyeddöntőig jutott, többek között a francia Kristina Mladenovicot is legyőzte.

Babos egyesben legutóbb egy hónappal ezelőtt, július 4-én játszott tétmérkőzést, amikor három szettben kikapott az ötödik kiemelt dán Caroline Wozniackitól a wimbledoni bajnokság első fordulójában. A magyar teniszező jelenleg 42. a világranglistán.
velemenyezd, 2017. augusztus 05. szombat, 18:02
Wimbledon - Babosék párosa a nyolcaddöntőben búcsúzott
Az orosz Szvetlana Kuznyecova és a francia Kristina Mladenovic párosa elleni találkozó 123 percig tartott.

Az első játszmában Babosék 1:1-et követően kétszer bukták el saját adogatójátékukat, így 1:5 után részükről az első brék csak a szépségtapaszt jelentette. Az ellenfél 32 perc alatt szettelőnyhöz jutott.

A második játszmában 6:6-ig mindkét fél hozta szervajátékát. Baboséknak a hajrában két gémben összesen három bréklabdájuk volt ahhoz, hogy kiegyenlítsék szetthátrányukat, de a döntés végül a rövidítésre maradt, amelyben viszont jobbnak bizonyultak.

A második játszmával ellentétben a harmadik a brékekről szólt. Babosék háromszor bukták el a saját szervajátékukat, ellenfelük viszont csak kétszer, ez pedig döntőnek bizonyult.

Eredmény (a torna honlapjáról):

női páros, nyolcaddöntő:

------------------------Szvetlana Kuznyecova, Kristina Mladenovic (orosz, francia)-Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 4.) 6:3, 6:7 (3-7), 6:3
velemenyezd, 2017. július 10. hétfő, 20:23
Wimbledon - Babosék nyolcaddöntősök párosban
Babosék egy holland, fehérorosz duóval találkoztak szombaton, s három szettben, 2 óra 8 perc alatt diadalmaskodtak. Már a második játszmában meccslabdához jutottak, de végül szükség volt a harmadik szettre is.

A legjobb 16 között a Szvetlana Kuznyecova, Kristina Mladenovic orosz, francia kettős vár rájuk. Érdekesség, hogy a tavaly a kazah Jaroszlava Svedova oldalán döntős Babos 2014-ben éppen Mladenoviccsal menetelt a fináléig Wimbledonban, 2015-ben pedig elődöntőt játszhatott a párosuk.

női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért):

------------------------------------------Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 4.)-Lesley Kerkhove, Lidzija Marozava (holland, fehérorosz) 6:2, 5:7, 6:4
velemenyezd, 2017. július 08. szombat, 15:33