Regisztráció  Belépés
2017. október 23. hétfő | 43. hét | 296. nap | 11:36 | Gyöngyi
Mallorcai tenisztorna - Babos Tímea ismét az első fordulóban búcsúzott
A világranglistán 38. magyar játékos rögtön az első adogatójátékát elveszítette a rangsorban 46. ellenfelével szemben. Néhány perccel később ez ismét megtörtént, s mivel fogadóként összesen csak négy labdamenetet tudott megnyerni Babos, 21 perc után Pliskova került előnybe.

A második szett sokkal szorosabban alakult, sokáig mindketten rendkívül magabiztosan adogattak, Babos 4:3-as vezetésénél azonban a cseh többször is hibázott, így a magyar játékos elnyerte ellenfele szervajátékát, majd - bréklabdát hárítva - 32 perc alatt egyenlített.

A döntő játszma első felében Pliskova könnyedén, Babos viszont nehezen hozta adogatójátékait, sőt a cseh 3:2-nél brékelte a magyar játékost. Ezt követően csak felvillanásai voltak Babosnak, aki 1 óra 27 perc alatt búcsúzott - sorozatban már hatodik tornáját esett ki egyesben az első fordulóban.

Babos - oldalán Andrea Hlavackovával - a párosok versenyében még érdekelt, kedden 18 óra körül a Mariana Duque-Marino, María Irigoyen, kolumbiai, argentin kettőssel mérkőzik.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért, a torna honlapjáról):

-------------------------------------------------------------Krist yna Pliskova (cseh)-Babos Tímea (8.) 6:2, 3:6, 6:3

további eredmény:Sevastova (lett, 2.)-Mertens (belga) 7:6 (7-2), 5:7, 6:1

velemenyezd, 2017. június 19. hétfő, 18:53
Címkék: Babos Tímea, Andrea Hlavackovával, Mariana Duque-Marino, María Irigoyen, első fordulóban, első adogatójátékát,
Moszkvai tenisztorna - A Babos, Hlavackova duó nyerte a döntőt
A magyar játékos és cseh partnere - a viadal első kiemeltje - 1 óra 8 perces mérkőzésen, döntő rövidítésben múlta felül a Nicole Melichar, Anna Smith amerikai, brit duót pénteken.

Az első szettben Babosék határozott és pontos játékkal 12 perc alatt 4-0-s előnyre tettek szert, s azzal együtt könnyedén nyerték a 26 perces szakaszt, hogy az ellenfél a végére magára talált.

Olyannyira belelendült Melichar és Smith, hogy a második játszmát 33 perc alatt meg is nyerte, így következhetett a döntő rövidítés, amelyben a magyar, cseh páros megint ellenállhatatlanul játszott, s kilenc perc alatt 10-3-ra győzött.

Babos Hlavackovával hatodszor játszott idén döntőt, Rabatban, Quebec Cityben és Taskentben a legjobb volt a páros, Madridban és Pekingben pedig kikapott a fináléban. Legközelebb a vasárnap kezdődő WTA-világbajnokságon szerepelnek.

Eredmény (a WTA honlapjáról):

női páros, döntő:

--------------------Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 1.)-Nicole Melichar,
velemenyezd, 2017. október 20. péntek, 12:42
Moszkvai tenisztorna - Döntős a Babos, Hlavackova duó
A magyar játékos és cseh partnere - a viadal első kiemeltjeként - 1 óra 18 perc alatt, döntő rövidítésben múlta felül a Barbora Kjrecikova, Katerina Siniakova cseh kettőst, amelyet a harmadik helyre rangsoroltak.

Babosék két hete Pekingben döntőztek, szeptemberben Taskentben és Québecben pedig tornát nyertek. Az újabb győzelemért a Nicole Melichar, Anna Smith Nicole amerikai, brit duó lesz az ellenfelük.

Eredmény (a WTA honlapja alapján):

női páros, elődöntő:

--------------------Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 1.)-Barbora Kjrecikova, Katerina Siniakova (cseh, 3.) 4:6, 6:1, 10-8 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2017. október 19. csütörtök, 15:03
Moszkvai tenisztorna - Elődöntőbe jutottak Babosék
A magyar játékos és cseh partnere - a viadal első kiemeltjeként - 1 óra 13 perc alatt, két játszmában múlta felül a Vera Lapko, Anasztaszija Potapova fehérorosz, orosz kettőst.

Babosék - akik két hete Pekingben döntőztek, szeptemberben Taskentben és Québecben is tornát nyertek - az elődöntőben a harmadik helyen kiemelt Barbora Kjrecikova, Katerina Siniakova cseh duóval találkoznak.

női páros, negyeddöntő:Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 1.)-Vera Lapko, Anasztaszija Potapova (fehérorosz, orosz) 7:5, 6:2
velemenyezd, 2017. október 18. szerda, 19:03
Moszkvai tenisztorna - Babosék nagy csatában jutottak a nyolc közé
A magyar játékos és cseh partnere 2 óra 2 perces csatában, döntő rövidítésben múlta felül az Alize Cornet, Kristina Mladenovic francia kettőst. Utóbbi játékos sokáig éppen a soproni teniszező párostársa volt.

Babosék - akik két hete Pekingben döntőztek, szeptemberben Taskentben és Québecben is tornát nyertek - a negyeddöntőben a Vera Lapko, Anasztaszija Potapova fehérorosz, orosz és az Alla Kudrjavceva, Alicija Rosolska orosz, lengyel duó összecsapásának továbbjutójával találkoznak.

női páros, 1. forduló (a nyolc közé jutásért): Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 1.)-Alize Cornet, Kristina Mladenovic (francia) 6:7 (7-9), 7:6(7-5), 10-8 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2017. október 17. kedd, 14:04
Moszkvai tenisztorna - Babos búcsúzott a nyitókörben
A világranglistán 45. játékos - aki tavaly negyeddöntős volt a Kreml Kupán - a magyar származású brit Johanna Konta visszalépése után lett főtáblás. Hétfőn a WTA-rangsorban 100. Aljakszandra Szasznoviccsal találkozott, akit legyőzött eddigi két összecsapásukon. A 23 éves fehérorosz teniszező eleinte alig tanúsított ellenállást, 25 perc elteltével már 5:0 állt az eredményjelzőn, majd Babos nemsokára szettelőnnyel ülhetett le pihenni.

A második játszmában Szasznovics rögtön elvette a soproni játékos adogatását (3:0), aki 3:3-nál utolérte őt, 3:4-nél pedig bréklabdákat hárított, majd nem tudta kiszerválni a meccset. Az elsőnél jóval kiegyenlítettebb szett rövidítésbe torkollott, ebben 2-2 után a 24 esztendős Babos csak egy labdamenetet nyert, így másfél óra elteltével jöhetett a harmadik felvonás.

A küzdelmes döntő játszmában 3:3-nál az egyre jobban belelendülő fehérorosz brékelt, majd hozta az adogatását. A magyar játékos még szépített, de Szasznovics szerváival már nem tudott mit kezdeni, így 2
velemenyezd, 2017. október 16. hétfő, 20:04
Hongkongi tenisztorna - Babos kiesett
A világranglistán 45. játékos kedden a hatodik helyen kiemelt Anasztaszija Pavljucsenkovával találkozott, akivel januárban megnyerte párosban a sydneyi versenyt. Ami kettejük egymás elleni mérlegét illeti, egyetlen mérkőzésüket az orosz játékos nyerte idén a monterreyi negyeddöntőben.

A WTA honlapja szerint a soproni teniszező hamar 2:0-ás hátrányba került, a rangsorban 21. ellenfele végigvitte brékelőnyét, és háromnegyed óra elteltével megnyerte az első szettet. A másodikban Pavljucsenkova 2:2-nél elvette Babos adogatását, majd három további brék következett, és 5:4-nél az orosz kiszerválta a találkozót, amely 1 óra 35 percig tartott.

Babos, aki Hongkongban csak egyesben indult, a jövő héten Moszkvában szerepel.

Eredmény:

1. forduló (a 16 közé jutásért):Anasztaszija Pavljucsenkova (orosz, 6.)-Babos Tímea 6:4, 6:4
velemenyezd, 2017. október 10. kedd, 14:33
Pekingi tenisztorna - Babosék kikaptak a döntőben
A negyedik helyen kiemelt duó - amely a múlt héten diadalmaskodott a taskenti viadalon - vasárnap az elsőként rangsorolt svájci Martina Hingis és tajvani Csan Jung-jan ellen lépett pályára, és egy óra hat perces csatában maradt alul. A magyar-cseh kettős májusban a madridi döntőben is találkozott riválisával, amely akkor 6:3, 6:4-re győzött. Ezúttal a US Open bajnokai még simábban nyertek.

Babosék - akik már biztos résztvevői a szingapúri WTA-világbajnokságnak - ötödször vívtak döntőt az idén, és három alkalommal (Rabat, Quebec City, Taskent) nyertek a fináléban. A tajvani-svájci kettős idei nyolcadik végső sikerét ünnepelte.

"Sajnos ma nem úgy játszottam, ahogyan szerettem volna. Most ez így sikerült. Nagyon kellemetlen stílusú ellenfelünk volt" - nyilatkozta honlapján Babos. "Ez egy nagy verseny, jó felkészülés volt Szingapúrra. Ráadásul a világbajnoki szereplésünket ezen a héten tettük biztossá" - tette hozzá a magyar teniszező, aki a jövő héten Hongkongban lép pályára, csak egyesben.
velemenyezd, 2017. október 08. vasárnap, 12:22
Pekingi tenisztorna - Babosék döntősök párosban
A negyedik helyen kiemelt duó - amely a múlt héten diadalmaskodott a taskenti viadalon - szombaton a másodikként rangsorolt Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina orosz páros ellen lépett pályára, és egy perc híján kétórás csatában kerekedett felül.

Babosékra - akik már biztos résztvevői a szingapúri WTA-világbajnokságnak - a svájci Marina Hingis és a tajvani Csan Jung-jan első helyen kiemelt kettőse vár a fináléban.

Babos csak párosban indult a kínai fővárosban.

Eredmény:

nők, 6,4 millió dollár (1,7 milliárd forint) összdíjazás:

---------------------------------------------------------

páros, elődöntő: Babos Tímea, Andrea Hlavackova (magyar, cseh, 4.)-Jekatyerina Makarova, Jelena Vesznyina (orosz, 2.) 7:5, 6:7 (4-7), 10-8 - döntő rövidítés
velemenyezd, 2017. október 07. szombat, 12:11