Regisztráció  Belépés
2018. augusztus 16. csütörtök | 33. hét | 228. nap | 18:17 | Ábrahám
Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság ...
Nemzeti sport - /MTI 2018.08.10.
A Berlinben zajló atlétikai Európa-bajnokság harmadik napjának esti programjában a hétpróbázó Krizsán Xénia és Zsivoczky-Farkas Györgyi súlylökésben és 200 méteres síkfutásban folytatta a délelőtt megkezdett versenyzést. A női 100 méteres gátfutás elődöntőjében Kozák Luca és Kerekes Gréta állt rajthoz, a döntőbe egyikük sem jutott be. 3000 méter akadályon a francia Mekhissi-Benabbad zsinórban ötödször nyert az Eb-n, 200 méter síkfutásban a török Ramil Guliyev, 400 méteren a norvég Karsten Warholm győzött.
Bővebben Link
maroka, 2018. augusztus 10. péntek, 21:05
Címkék: Krizsán Xénia, Zsivoczky-Farkas Györgyi, Kozák Luca, Kerekes Gréta, Ramil Guliyev, Karsten Warholm,
Bronzérem Vecsernyés Dávid szertorna
A harmadik helyen végzett a torna Európa-bajnokság egyenkénti döntőjében Vecsernyés Dávid, aki nyújtón szerezte meg a magyar küldöttség második felnőtt érmét.
Bronzérem Vecsernyés Dávid szertorna - Nyújtó
...............
A döntőben a magyar tornász megint elegáns és szép, hiba nélküli gyakorlatot mutatott be, amire 14,033 pontot kapott. Ugyanannyit, mint előtte a svájci Taha Serhani, akinél azonban szebben mutatta be programját, így őt megelőzte. Ezzel a második helyen állt, mert az elsőként szereplő másik svájci, Oliver Hegi nagyon magas pontszámmal, 14,700-zal adta meg az alaphangot

nyúlt be, s célfotóval diadalmaskodott:

"Sikerült túllépnem ezen, hiszen igazából elégedett voltam azzal ez eredménnyel és minden erőmmel a huszonöt kilométerre koncentráltam. Bár nem volt egyszerű, a verseny közben sok problémám volt magammal, leginkább az, hogy miért voltam ilyen idióta, hogy ezt bevállaltam. Végül két körrel a vége előtt, amikor már csak öten voltunk, akkor éreztem, hogy beúszom bármi áron."

Rasovszky történelmi sikert ért el, ugyanis ő az első nyíltvízi úszó, aki Európa-bajnokságon mindhárom távon a dobogóra állhatott. Világbajnokságon a németek legendájának, Thomas Lurznak már összejött ez a bravúr.

Rasovszky Kristóf edzője, Szokolai László tanítványa küzdeni tudását emelte ki: "Tervezni terveztük, hogy az élvonalban végzünk, végig tudta kontrollálni a pályát, az ellenfeleket és a fájdalmat. Itt sokszor nem az úszótudás dönt, persze ezt kétszer is idézőjelbe téve, hanem az, hogy ki miképpen tolerálja a fájdalmakat, a felmerülő problémákat" - mondta a szakember, aki
velemenyezd, 2018. augusztus 12. vasárnap, 16:21
Nyíltvízi úszó Eb - Rasovszky Kristóf 25 kilométeren is aranyérmes
A 21 éves versenyző fantasztikus hajrával, 4:57:53.5 órás idővel csapott célba, Székelyi Dániel 5:03:34.6 órával a 14. lett.

Rasovszky történelmi sikert ért el, ugyanis ő az első nyíltvízi úszó, aki Európa-bajnokságon mindhárom távon a dobogóra állhatott. A Balaton Úszó Klub sportolója szerdán 5 kilométeren arany-, csütörtökön 10 kilométeren pedig célfotóval végül ezüstérmes volt.

A mezőny helyi idő szerint reggel 9 órakor ugrott a Loch Lomond, nagyjából 16 Celsius fokos vizébe, ráadásul folyamatos eső és szél is nehezítette a futamot. Tizenkilencen vágtak neki a távnak, amely tíz 2,5 kilométeres körből állt. A verseny háromnegyedéig gyakorlatilag teljesen együtt úszott a mezőny, amelyet a legtöbbször Rasovszky vezetett.

Öt kilométerrel a vége előtt még mindig Rasovszky állt az élen, ekkor a legjobbak láthatóan valamivel nagyobb tempóra kapcsoltak. Négy és fél óra elteltével az utolsó körhöz érve is Rasovszky vezette a mezőnyt, Székelyi bő kétperces hátránnyal a 15. volt.

A cél
velemenyezd, 2018. augusztus 12. vasárnap, 15:37
Ötórányi úszás után még hajrázni is volt ereje, fantasztikus
Ötórányi úszás után még hajrázni is volt ereje, fantasztikus teljesítményt nyújtva lett ismét Európa-bajnok. - Rasovszky Kristóf
ARANYÉRMES érő úszás volt, ezzel ismét európai bajnok lett 25 Km-es távon

- Az m4sport.hu vasárnap élőben közvetíti a glasgow-i Európa-bajnokság nyíltvízi úszóversenyének 25 kilométeres csapatfináléját. M4 sport TV videó
maroka, 2018. augusztus 12. vasárnap, 15:15
Cselgáncs GP - Tóth Krisztián döntős
A Pénzügyőr SE világbajnoki ezüstérmese - a szlovák Peter Zilka, az egyiptomi Hazem Ali és a cseh David Klammert után - a négy között a georgiai születésű, de spanyol színekben induló Nikoloz Sherazadishvilivel találkozott, aki idén harmadik lett a tel-avivi Európa-bajnokságon. Az Eb-ezüsttel és -bronzzal is rendelkező Tóthot és ellenfelét is intették fogásbontás, illetve szabálytalan fogás miatt, majd a hajrában a magyar dzsúdós egy kontratechnikára vazaarit kapott, és győzött.

A fináléban Tóthra a georgiai Usangi Margiani vár, aki harmadik lett tavaly a budapesti világbajnokságon. Eddigi egyetlen meccsüket a magyar versenyző nyerte a 2017-es jekatyerinburgi Grand Slam-viadalon.

A délutáni program 16 órakor kezdődik.
velemenyezd, 2018. augusztus 12. vasárnap, 14:02
Cselgáncs GP - Tóth Krisztián elődöntős
először alig egy perc elteltével búcsúztatta a szlovák Peter Zilkát, majd az egyiptomi Hazem Alit három intéssel leléptették ellene. A nyolc között a cseh David Klammert várt rá, a rendes mérkőzésidő intéseken kívül nem hozott eredményt, majd a hosszabbítás 28. másodpercében az Eb-ezüsttel és -bronzzal is rendelkező Tóth kirúgta ellenfele lábát, és vazaarival nyert. A négy között a grúz születésű, de spanyol színekben induló Nikoloz Sherazadishvilivel találkozik, aki idén harmadik lett a tel-avivi Európa-bajnokságon.

Ami a vasárnap tatamira lépett többi magyart illeti: 90 kilóban Vér Gábor (BHSE), Tóth Ferenc (Rákosvidéke Hajtós DSE), Veres Márton (KSI SE), 100 kg-ban Cirjenics Miklós (Atomerőmű SE) és Ohát Zalán (Budaörsi SC), +100 kg-ban Waczulik Richárd (UTE), továbbá a nőknél 78 kg-ban Salánki Evelin (BHSE), +78 kg-ban pedig Szigetvári Mercédesz (Mogyi-Bajai JC) és Nagy Kitti (Szatymaz) egyaránt helyezetlenül zárt.

A pénteki, első versenynap legjobb magyarja Karakas Hedvig volt, aki bronzérmet
velemenyezd, 2018. augusztus 12. vasárnap, 13:22
Hosszú Katinka nem csak robotként tud versenyezni.
Forrás: nlcafe.hu

Hosszú Katinka bebizonyította, hogy nem csak robotként tud versenyezni. Az úszó-Eb-n aranyérmes Katinka édesapja szerint rég örült a család ennyire egy Eb-aranynak.
Korábban szinte robotként versenyzett, most azonban csak küzdött, és a szíve húzta az utolsó métereken Hosszú Katinkát, aki a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon aranyérmet szerzett 200 méter vegyesen.
A magánéleti válságon túllévő úszó édesapja, Hosszú István a Blikknek azt mondta, hogy nem is tudja, mikor örültek ennyire Eb-aranyéremnek, és szerinte lányának fontos volt elhinnie, hogy ilyen viszontagságos időszak után is, amely alatt inkább csak készülgetett, képes aranyérmet szerezni.
Minden eddiginél motiváltabb vagyok" - mondta Hosszú Katinka az aranyérem megszerzése után
Hosszú szerint a győzelem megmutatta, hogy a legrosszabb körülmények között is képes keményen versenyezni. Ahogyan arról mi is beszámoltunk, szerda délután aranyérmet nyert Hosszú Katinka 200 méter vegyesen glasgow-i
maroka, 2018. augusztus 11. szombat, 13:38
Hazaérkeztek az úszó Európa-bajnokság magyar hősei
Az M4 Sport stábja a ferihegyi reptéren fogadta pénteken a glasgow-i Európa-bajnokságról hazaérkező magyar úszókat, akik a medencés versenyek során négy arany-, három ezüst - és két bornzérmet szereztek Skóciában.