2018. július 19. csütörtök | 29. hét | 200. nap | 10:05 | Emília
Női kézilabda Junior V.B. 2018 Debrecen
Magyarország - Brazilia 27:14
Magyarország - Portugália 33:20
Magyarország - Montenegro 27:17
Magyarország - Norvégia 35:27 Eddig 122 gól lőttünk és 88 gólt kaptunk Gólkülönbség: 34
Az utolsó mérkőzés: - Debrecen, Főnix Csarnok, 4200 néző. Vezette: Sosagordalina, Lemesmartinez (uruguayiak)
Kiváló teljesítményt nyújtott az ifi válogatott csapat.
Az "A" csoport első helyezettje lett 8 ponttal a Magyar női junior válogatott.
.............

A legjobb 16 közé jutott, Július .10 kedden 16.15-kor Szlovénia ellen lép pályára a Főnix-csarnokban

- 24. hu oldalon:
Női junior kézi-vb: Suba- remek védéseivel , kiütöttük a norvégokat is!
A MAGYAR NŐI JUNIORVÁLOGATOTT KERETE
- Kapusok: BINÓ Boglárka (Győri Audi ETO), HLOGYIK Petra (MTK Budapest), SUBA Sára (GVM Europe-Vác)
- Jobbszélsők: FALUVÉGI Dorottya (FTC-Rail Cargo Hungaria), KUTI Bettina (MTK Budapest)
- Jobbátlövők: KLUJBER Katrin (Dunaújvárosi KKA), PÉNZES Laura (DVSC-TVP)
- Irányítók: LAKATOS Rita (GVM Europe-Vác), SZABÓ Kitti (NEKA)
- Beállók: GIRICZ Laura (EUbility Group Békéscsaba), PÁSZTOR Noémi (Budaörs), TÓVIZI Petra (DVSC-TVP)
- Balátlövők: HÁFRA Noémi (FTC-Rail Cargo Hungaria), HORNYÁK Bernadett (GVM Europe-Vác), HORVÁTH Laura (NEKA), KÁCSOR Gréta (GVM Europe-Vác)
- Balszélsők: FODOR Csenge (Győri Audi ETO), MÁRTON Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Szövetségi edző: GOLOVIN Vlagyimir
Edző: PIGNICZKI Krisztina

- MESTERMÉRLEG
Golovin Vlagyimir: - Az előző mérkőzésekhez képest lényegesen kevesebbet hibáztunk. Ami volt hibánk ezen az összecsapáson, az mind abból adódott, hogy a második félidőben megpróbáltuk tudatosan lelassítani a norvégok játékát, ezzel egy időben ehhez mi is belassultunk. Persze, tegyük hozzá, hogy azt a tempót, amit az első félidőben diktáltunk, lehetetlen bírni hatvan percig. Most örülök a sikernek, a leendő ellenfelünkkel majd csak ezután kezdünk el foglalkozni.
maroka, 2018. július 08. vasárnap, 23:19
Címkék: Junior, Főnix Csarnok, BINÓ Boglárka, Győri Audi ETO, HLOGYIK Petra, SUBA Sára,
Megkönnyeztem
Megkönnyeztem a junior kézilabdás lányok VB aranyát!

Azt eddig is tudtam, hogy világbajnokok lettek, örültem is.
De a meccset még nem volt érkezésem megnézni...egészen mostanáig.
Láttam az utolsó perceket a facebookon megosztott videókban, de ez teljesen más volt!

Így, teljes egészében az utolsó meccs...fantasztikus!
Elég, ha annyit mondok, hogy a második félidő kb. 10. percéig még a norvégok vezettek?
A vége pedig 6 gólos győzelem!

Kár, hogy itt még mindig nem lehet linkelni...azt gondoltam, a kihagyott évek alatt ennyit előrehaladnak...de sebaj!
Ideteszem, akit érdekel, az be fogja másolni a böngészőjébe!

Szeretem a női kézilabdát (a férfit valahogy nem annyira, bár a VB-t ott is megnézem), de most nem csak emiatt örülök...hanem azért, mert VAN UTÁNPÓTLÁS!!!!!

És a junior szövetségi kapitány szuper ember! Nyugodt! A végsőkig!
feherevi, 2018. július 18. szerda, 13:35
Női kézilabda Junior V.B. 2018 további helyezések:
Női junior világbajnokság, Debrecen
A 7. helyért:
Franciaország-Románia 30-24 (16-11)
Az első percekben még fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első tíz perc után viszont fokozatosan növelték előnyüket a franciák, és a félidőben már magabiztos öt gólos előnyben voltak. A szünet után ott folytatták játékukat a gallok, ahol az első játékrészben abbahagyták: nem engedték közelebb magukhoz a románokat, akiken látszódott fáradtság jele. Hat gólos sikerével Franciaország a világbajnokságot a 7., míg Románia a 8. helyen zárta.

Az 5. helyért:
Hollandia-Dánia 32-28 (16-14)
Mindkét fél jól kezdte a találkozót, az első tíz percig fej-fej mellett haladtak a csapatok. A félidő közepétől kezdve Hollandia jobb helyzetkihasználásának köszönhetően fokozatosan lépett el Dániától. A második játékrészben is a hollandok domináltak, akik megérdemelten szerezték meg az ötödik helyet a világbajnokságon.

A 3. helyért:
Oroszország-Dél-Korea 27-29 (13-10)
Oroszország kezdte
maroka, 2018. július 15. vasárnap, 08:02
Világ Bajnok lett a Magyar junior kézilabda csapat
Az "A" csoport első helyezettje lett 8 pontal a Magyar női junior válogatott.
Magyarország - Szlovénia 31:14 Márton Gréta góllöövései 100%-ak voltak.
Magyarország - Románia 31:26
Magyarország - Korea 30:25
DÖNTŐ
Magyarország - Norvégia 28:22
Csak maximális elismerés és dicséret illeti a Magyar Junior női csapatot. A torna minden mérkőzésen maximálisan teljesítettek. Minden játékos kiemelt teljesítményt nyújtott gyönyörű játékkal, amit a közönség maximálisan támogatott a szurkolásával és vas tapssal.
ARANYÉREM és VILÁGBAJNOK a Magyar Junior női csapat.

2. Ezüstérem Norvégia
3. Bronzérem Dél-Korea
A Képeket a m4 sport tv élő adásáról készítettem
maroka, 2018. július 15. vasárnap, 07:36
Hibátlan játékkal V.B. döntős a női junior kézi válogatott
............
A magyar válogatott bejutott a Debrecenben zajló női junior kézilabda-világbajnokság szombati döntőjébe, miután a péntek esti elődöntőben 30-25-re legyőzte Dél-Koreát.
Elsősorban támadásban kezdett jól a hazai csapat (3-1), de öt perc után némileg megtorpant, pontatlanná vált, és ezt kihasználva a koreaiak visszavették a vezetést (6-7). A magyarok védekezésben sokáig nem találták a szokatlan, gyors ázsiai játékstílus ellenszerét, ám amikor 2-0-ra megnyertek egy emberhátrányos időszakot, a dél-koreaiak időt kértek.
A kapus Hlogyik Petra és a balátlövő Kácsor Gréta vezérletével ismét ellépett a magyar csapat (13-9), az ellenfél többször is a kapufát találta el és hétmétereseket rontott. A szünetben három gól volt a különbség. A torna legeredményesebb magyar játékosa, Klujber Katrin jó teljesítményének köszönhetően a második félidő elején őrizte előnyét a válogatott, majd a meccs során először öt góllal
maroka, 2018. július 14. szombat, 06:15
12 percen belül két aranyérmet szerzett Milák Kristóf
Helsinkiben sikerült felülmúlniuk az egy évvel korábbi netanyai produkciót is a magyar úszóknak: a 12 aranyérem minden idők legjobb szereplése a junior Eb-k 1967 óta íródó történetében. A zárónapon Milák Kristóf újfent elképesztő produkciót nyújtott: 12 percen belül két aranyérmet szerzett, előbb 200 gyorson, majd 100 pillangón, így négy aranyéremmel és egy váltóbronzzal zárt. Késely Ajna 200 vegyesen lett bronzérmes, hogy aztán a 4x200-as gyorsváltóban egy elképesztő utolsó ötvennel szerezze meg a csapat 12. Európa-bajnoki címét. Az ő mérlege öt arany, egy ezüst és két bronz, ez magasan a legjobb egyéni produkció a lányok mezőnyében.
- Milák Kristófot az elmúlt huszonnégy órában változatos módon próbálták lebeszélni arról, hogy a biztosnak tetsző 100 pillangó aranyát - ezen a távon lett ezüstérmes tavaly a felnőtt világbajnokságon a Duna Arénában - ne tegye kockára azáltal, hogy bevállalja a 200 gyorsot is, mivel a két számot gyakorlatilag egymás után rendezték, csak a női 200
maroka, 2018. július 09. hétfő, 11:52
Élő tv-sportközvetítések - Kedd, szerda
július 3., kedd:

----------------

M4 Sport15.45: Labdarúgás, világbajnokság, nyolcaddöntő, Svédország-Svájc19.45: Labdarúgás, világbajnokság, nyolcaddöntő, Kolumbia-Anglia

koncertet ad az öt nap alatt.

A V4-es magyar elnökség alkalmából a nyitónapon egy cseh, egy szlovák és egy lengyel zenekar is fellép Sopronban, a Nagy-Szín-Pad! verseny döntősei a három ország fesztiváljain vendégszerepelnek.

Benis Dániel műszaki vezető arról beszélt, hogy a jelenlegi nagyszínpad a Volt történetében az eddigi legnagyobb, hét emelet magas, ötven méter széles és csaknem negyven tonna súlyt bír el. A korábbi évektől eltérően a két nagyszínpadon - a Telekom Nagyszínpadon és az OTP Junior-Petőfi Rádió Nagyszínpadon - idén nem felváltva, hanem párhuzamosan adnak koncertet a fellépők.

A koncertek mellett a VOLT Fesztiválon napközben programokon is részt lehet venni, egyebek mellett a Magyar Cserkészszövetség sátrában nyomozójátékkal, akadálypályával és csomózással várják a fesztiválozókat, a GYSEV-standon forgalmi szimulátor, vasútbiztonsági bemutatók, játékok és szelfiverseny lesz, az irodalmi sátorban a foci, az irodalom és a fesztivál találkozik majd könyvbemutatókkal és
velemenyezd, 2018. június 25. hétfő, 15:52