Regisztráció  Belépés
2017. augusztus 17. csütörtök | 33. hét | 229. nap | 23:11 | Jácint
Labdarúgó NB I - Az utolsó pillanatban lőtt büntetővel verte a Videoton a Debrecent
OTP Bank Liga, 5. forduló: Videoton FC - Debreceni VSC 1-0 (0-0) ------------------------------------- Felcsút, 1929 néző, v.: Kassai

gólszerző: Lazovic (97., 11-esből)

sárga lap: Pátkai (77.), Fiola (83.), Henty (86.), illetve Kinyik (2.), Könyves N. (19.), Filip (40.), Jovanovic (74.), Tőzsér (84.), Szatmári Cs. (93.), Nagy S. (96.)

Videoton FC:

------------Kovácsik - Nego, Juhász R., Fiola, Stopira - Hadzic, Pátkai (Géresi 86.), Varga J. (Maric 60.), Suljic - Lazovic, Henty

Debreceni VSC:

--------------Nagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári Cs., Ferenczi J. - Tőzsér - Jovanovic (Csősz 96.), Holman (Mészáros N. 90.), Filip, Könyves N. - Tabakovic (Mengolo 77.)

A találkozó elején a vendégcsapat volt aktívabb, a visszafogottan kezdő Videoton negyedóra elteltével "érkezett meg" a meccsbe, ám helyzeteit nem váltotta gólra.

Fordulást követően is jóval többet birtokolta a labdát a hazai gárda, de sorra kihagyta ziccereit. A Debrecen leginkább a védekezéssel törődött és csak elvétve jutott el a fehérvári kapuig. A mérkőzést végül Danko Lazovic döntötte el a 97. percben értékesített tizenegyessel.

velemenyezd, 2017. augusztus 12. szombat, 22:45
Címkék: Labdarúgó NB, Bank Liga, Videoton FC, Debreceni VSC, Könyves, Szatmári Cs,
Labdarúgó NB I - Két zártkapus meccs Újpesten
A lila-fehér klub hivatalos honlapján jelentette be, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága által legutóbb kiszabott büntetés - amelyet a Honvéd elleni bajnokival kapcsolatban rótt ki - mellett egy korábbi felfüggesztett zárt kapus szankció is most lépett életbe. Az akkori hivatalos indoklás szerint az Újpestet a Kispesten történtek miatt "mint visszaesőt szurkolóinak másokat megbotránkoztató magatartásáért - az ellenfél, az ellenfél egyik játékosának, más sportszervezetnek és a mérkőzés játékvezetőjének szidalmazása -, továbbá hátrányosan megkülönböztető, rasszista megnyilvánulásáért - 'huhogás' -, valamint tárgy játéktér közelébe történt bedobásáért" büntették meg.

Mivel a klub nem fellebbezett, a Szusza Ferenc Stadion bejáratai az Újpest FC-DVTK (augusztus 19.) és az Újpest FC-Puskás Akadémia (szeptember 9.) bajnoki mérkőzések alkalmával zárva maradnak a szurkolók előtt.

A lila-fehérek már a 2. fordulóban a Ferencváros elleni rangadót követően is kaptak egy zárt kapus
velemenyezd, 2017. augusztus 17. csütörtök, 12:11
Labdarúgó NB II - Pontelőnyre tett szert a listavezető Nyíregyháza
A második forduló után még három százszázalékos együttes volt a mezőnyben. A harmadik fordulóban azonban a Kazincbarcika SC és az MTK Budapest sorozata is megszakadt: mindkét együttes idegenben játszott gól nélküli döntetlent.

Merkantil Bank Liga NB II, 3. forduló:Gyirmót FC-Nyíregyháza Spartacus FC 0-3 (0-2)Békéscsaba 1912 Előre-MTK Budapest 0-0FC Csákvár-Mosonmagyaróvár 1-1 (0-0)

korábban:BFC Siófok-ETO FC Győr 0-2 (0-1)Budafoki MTE-Soroksár SC 1-1 (1-0)Budaörs-Dorogi FC 2-2 (1-1)Ceglédi VSE-Soproni VSE 2-0 (1-0)Kisvárda-ZTE FC 1-0 (1-0)Szolnoki MÁV FC-Kazincbarcika SC 0-0Vác FC-Szeged 2011 1-0 (0-0)

Az állás: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 9 pont, 2. Kisvárda 7 (7-4), 3. MTK Budapest 7 (4-2)
velemenyezd, 2017. augusztus 13. vasárnap, 21:04
Labdarúgó NB II - Már nem százszázalékos a Kazincbarcika
Merkantil Bank Liga NB II, 3. forduló:BFC Siófok-ETO FC Győr 0-2 (0-1)Budafoki MTE-Soroksár SC 1-1 (1-0)Budaörs-Dorogi FC 2-2 (1-1)Ceglédi VSE-Soproni VSE 2-0 (1-0)Kisvárda-ZTE FC 1-0 (1-0)Szolnoki MÁV FC-Kazincbarcika SC 0-0Vác FC-Szeged 2011 1-0 (0-0)

később:Békéscsaba 1912 Előre-MTK Budapest 19.00FC Csákvár-Mosonmagyaróvár 19.00Gyirmót FC-Nyíregyháza Spartacus FC 19.00
velemenyezd, 2017. augusztus 13. vasárnap, 19:42
Labdarúgó NB I - Pontot szerzett a Puskás Akadémia
Mindössze a második pontját gyűjtötte be a felcsúti együttes, ugyanis előzőleg egyszer játszott döntetlent, majd háromszor kikapott.

A Diósgyőr, amely stadionja építése miatt fogadja ellenfeleit Debrecenben, az előző négy fordulóban idegenben lépett pályára. Három kört követően az élen állt, de a múlt héten kikapott Balmazújvárosban, ezzel visszacsúszott.

OTP Bank Liga, 5. forduló:Diósgyőri VTK-Puskás Akadémia FC 2-2 (1-1)------------------------------------------Debrecen, 2514 néző, v.: Iványi

gólszerzők: Makrai (10.), Vela (89.), illetve Heris (4.), Prosser (74.)

sárga lap: Busai (55.), Karan (65.), illetve Spandler (13.), Márkvárt (80.)

Diósgyőri VTK:

--------------Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás M. - Vela, Busai (Kocsis, 72.), Oláh (Nono, 77.), Óvári - Makrai (Joannidisz, 77.), Ugrai

Puskás Akadémia:

----------------Hegedüs L. - Poór, Heris, Hegedűs J., Spandler (Knezevic, a szünetben) - Mevoungou - Szécsi (Prosser, 53.), Márkvárt (Vanczák, 88.), Balogh
velemenyezd, 2017. augusztus 12. szombat, 20:33
Labdarúgó NB I - Idénybeli negyedik döntetlenjét játszotta a Ferencváros
Egy győzelem mellett ez volt az FTC idénybeli negyedik döntetlenje.

OTP Bank Liga, 5. fordulóFerencváros-Paksi FC 1-1 (1-0)-------------------------------Groupama Aréna, 5423 néző, v.: Erdős

gólszerzők: Varga R. (44.), illetve Hahn J. (60.)

sárga lap: Leandro (49.), illetve Kulcsár D. (11.), Gévay (55.)

Ferencváros:

-----------Dibusz - Lovrencsics G., Batik, Otigba, Botka - Leandro, Gorriaran (Lovrencsics B., 76.) - Moutari, Rui Pedro (Csernik, 46.), Varga R. (Kundrák, 86.) - Böde

Paks:

-----Molnár G. - Kulcsár D., Lenzsér, Gévay, Szabó J. - Papp K. - Hahn (Daru, 89.), Hajdú (Kecskés T., 90.), Bertus, Bartha - Koltai (Fejős, 83.)

A labdabirtoklásban és a kapura lövésekben is megmutatkozott a Ferencváros fölénye az első félidőben, de csak a szünet előtt tudta megszerezni a vezetést Varga Roland szöglet utáni góljával. Az FTC csatárának ez már a nyolcadik találata volt tétmérkőzésen az idei szezonban.

A második felvonásban bátrabban futballoztak a paksiak,
velemenyezd, 2017. augusztus 12. szombat, 20:13
Labdarúgó NB I - Kikapott a Haladástól az újonc Balmazújváros
OTP Bank Liga, 5. forduló:Swietelsky Haladás-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 3-1 (1-0)------------------------------------------------------Sopron, 1162 néző, v.: Szabó Zs.

gólszerzők: Williams (24. - 11-esből, 70.), Jagodics (78.), illetve Vajda (76.)

sárga lap: Simon Á. (19.), Jagodics (76.), illetve Andric (14.)

Haladás:

--------

Király - Simon Á., S. Wils (Jagodics, 54.), Németh Mi., Bosnjak - Kiss B. (Tóth M., a szünetben), Mészáros K., Jancsó - Ramos, Medgyes (Grumic, 81.), Williams

Balmazújváros:

--------------Horváth L. - Póti, Tamás L., Rus, Uzoma - Vajda, Sigér, Haris - Arabuli (Belényesi, 80.), Kovács Á. (Zsiga, 58.), Andric (Rácz, 66.)

Az egy-egy győzelemmel álló csapatok találkozóján a keretből kikerült Halmosi Pétert nélkülöző Haladás kezdett jobban, az újonc balmazújvárosiak kontrákból próbálkoztak. A soproni "albérletben" lévő szombathelyiek Williams büntetőjével szereztek vezetést, ez volt a csapat második találata a szezonban. A hajdúsági együttes
velemenyezd, 2017. augusztus 12. szombat, 20:04
Labdarúgó NB I - A címvédő Honvéd otthonában kapott ki az Újpest
A kispestiek immáron 15 mérkőzés óta veretlenek otthon, s vezetik a tabellát.

OTP Bank Liga, 5. forduló:Budapest Honvéd-Újpest FC 2-1 (0-1)-----------------------------------Bozsik Stadion, 3478 néző, v.: Farkas Á.

gólszerzők: Lanzafame (73.), Kamber (82.), illetve Zsótér (8.)

sárga lap: Kamber (55.), Baráth (93.)

Honvéd:

-------Gróf - Laczkó (Kabangu, 65.), Deák (Danilo, a szünetben), Lovric (Bobál D., 65.), Baráth, Latifu - Nagy G., Kamber, Herjeczki - Eppel, Lanzafame

Újpest:

-------Pajovic - Mohl, Litauszki, Bojovic, Pauljevic - Windecker, Sankovic, Zsótér (Simon K., 74.), Nagy D., Obinna - Novothny (Tischler, 74.)

Korán vezetést szerzett az Újpest Zsótér révén, sőt az előző szezonban még a kispestieket erősítő futballista könnyedén tovább növelhette volna az előnyt, de nyolc méterről gyakorlatilag az üres kapu mellé passzolt. A folytatásban feljött a Honvéd, de Baráth révén csak kapufáig jutott.