Regisztráció  Belépés
2017. október 18. szerda | 42. hét | 291. nap | 00:29 | Lukács
Hetedszer rendezik meg a Hungarian Junior Open fallabdaversenyt
A szervezők tájékoztatása szerint a Griff Squash & Fitness Clubban sorra kerülő eseményen 15 nemzet 101 versenyzője ragad ütőt, köztük 31 magyarral.

A magyar játékosok közül többen is esélyesként lépnek pályára, a fiúknál Dévald Péter, Kamocsai Bendegúz (U19), Dévald Tamás (U17), a lányoknál pedig Chukwu Hanna (U15) érem várományos.

A verseny döntőit vasárnap rendezik.

velemenyezd, 2017. október 13. péntek, 10:51
Címkék: Hungarian Junior Open, Griff Squash, Fitness Clubban, Dévald Péter, Kamocsai Bendegúz, Dévald Tamás,
Budapesti challenger tenisztorna - Öt magyar a főtáblán
A magyar szövetség tájékoztatása szerint a jelenleg a Davis Kupa-csapattal Pozsonyban tartózkodó Fucsovics Márton, Balázs Attila, Piros Zsombor, Valkusz Máté és Borsos Gábor is főtáblás lesz a versenyen.

A szabadkártyás Balázs Attila (317. a világranglistán) kapta a legnehezebb ellenfelet az első helyen kiemelt szlovák Lukas Lacko (108.) személyében, aki betegséggel küszködik - ezért nem tudott játszani DK-párharcban sem -, de így is nehéz ellenfélnek ígérkezik.

Fucsovics (159.) az olasz Lorenzo Giustinóval (220.) találkozik az első körben, míg a vállsérüléssel bajlódó, szabadkártyás Valkusz Máté (987.) a nyolcadik kiemelt szlovák Norbert Gombos (136.) ellen szerezhet meglepetést. A junior Australian Open-bajnok Piros Zsombor (1564.) selejtezős játékossal kezd, Borsos Gábor (809.) pedig a torna egyik sztárját, az osztrák Jürgen Melzert (258.) kapta ellenfélül.

A Hungarian Challenger Open selejtezőjében hazai részről Balla Péter, Szintai Dávid és Marozsán Fábián próbált szerencsét, ám
velemenyezd, 2017. február 05. vasárnap, 12:51
Légfegyveres Hungarian Open - Remekeltek a fiatal magyarok
A női puskásoknál Horváth az alapversenyből a hatodik helyen jutott döntőbe, melyben 206,6 körrel győzött.

Férfi puskásban Pekler az alapversenyben is nagyszerűen lőtt, 625,8 körrel - a legjobb magyarként - harmadik lett, majd a fináléban 208,2 kört ért el, s mindössze 5 tizeddel kapott ki a szombaton is győztes, kisöbű szabadpuskában olimpiai bronzérmes francia Alexis Raynaud-tól, ugyanakkor legyőzte többek között az ifjúsági olimpiai bajnok, riói olimpikon Péni Istvánt is, aki negyedik lett.

Férfi pisztolyban Nagy László győzött, remek finálés produkcióval (200,9 kör).

A női pisztolyosok között az alapversenyt a 10 méteren Eb-bronzérmes Tobai-Sike Renáta, a junior futócéllövő-világbajnok Major Veronika és a szám 2010-es világbajnoka, a szerb Zorana Arunovic is kiemelkedő, 384 körös eredménnyel zárta. A döntőben Arunovic volt a legjobb, megelőzve a 19 éves Majort és a Rióban is szerepelt, 18 esztendős Egri Viktóriát. Tobai-Sike a finálét az ötödik pozícióban
velemenyezd, 2016. november 27. vasárnap, 21:32
Tíz ország közel 250 sportlövője a szekszárdi Hungarian Openen
munkáját.

A sajtótájékoztatón Győrik Csaba szövetségi kapitány összességében sikeresnek értékelte az idei évet, mint mondta, a kvalifikációs Eb-n kiemelkedően szerepeltek a magyar sportolók, s a nagy korosztályos versenyeken is szállították az érmeket, mint ahogy a felnőtt futócéllövők is a világbajnokságukról. Szerinte a riói olimpián is helytállt a nyolcfős magyar csapat, ahogy fogalmazott, Sidi Péter ötödik helye nagyszerű volt, négy másik versenyző pedig kevéssel maradt le a fináléról.

A Hungarian Openen indul Tobai-Sike Renáta világbajnoki bronzérmes pisztolyos is, aki a riói szereplésével nem volt elégedetlen, igaz, szeretett volna döntőbe kerülni. A játékok után másfél hónapot pihent, októberben fogott újra pisztolyt a kezébe, viszont az új szezonban már két, horvátországi nemzetközi versenyen is lőtt, s mindkettőt megnyerte, így bizakodva várja a szekszárdi hétvégét.

A sajtótájékoztatón a sportág létesítményfejlesztéséről is szó esett. Sinka László főtitkár tájékoztatása szerint a
velemenyezd, 2016. november 23. szerda, 14:01
Hungarian Open - Tobai-Sike Renáta nyerte a női pisztolyosok versenyét
Eb-győztes, mindössze 15 éves Gáspár Lalita hatodik, míg Dénes Eszter nyolcadik helyen zárt.

A férfi puskásoknál a szintén olimpiai induló, 18 éves Péni István kiemelkedő eredménnyel, 626,3 körrel első helyen zárta a 60 lövéses alapversenyt, majd a fináléban sem lőtt rosszul, ám végül negyedik lett. Ugyanitt Somogyi Péter hatodikként végzett.

A férfi pisztolyosok fináléjában, ahogy szombaton, úgy vasárnap is Tátrai Miklós képviselte a hazai színeket, aki az erős mezőnyben ötödik lett.

A Hungarian Openen - mely a február végi, olimpiai kvalifikációs győri Európa-bajnokság főpróbájának volt tekinthető - 21 ország 247 versenyzője lépett lőállásba.

Eredmények:

férfiak:

--------

puska:1. Giuseppe Pio Capano (olasz) 209,4 kör2. Alexis Raynaud (francia) 208,53. Brian Baudouin (francia) 186,5

pisztoly:1. Dimitrije Grgic (szerb) 203,4 kör2. Pavol Kopp (szlovák) 202,63. Alessio Torracchi (olasz) 180

nők:

----

puska:1. Andrea Arsovic (szerb) 208,5 kör2. Paula
velemenyezd, 2015. november 29. vasárnap, 21:33
Rangos ifjúsági és serdülő asztalitenisz verseny Szombathelyen
A város képviseletében Koczka Tibor, Szombathely alpolgármestere elmondta: kiemelkedően magas az indulók létszáma, többek között Dél-Korea, Japán, Tajvan, Chile, Dánia és Horvátország asztaliteniszezői játszanak az Arena Savariában.

A Nemzetközi Asztalitenisz Szövetség (ITTF) képviseletében Alen Ivancin versenyigazgató kiemelte: a Hungarian Junior & Cadet Openen asztalhoz állók száma a valaha volt legmagasabb versenyzői létszám ITTF-versenyen. Hozzáfűzte: a prémium versenyek nemcsak pénzdíjazásban és ranglistapontokban emelkednek ki a többi közül, hanem a megrendezés feltételei is szigorúbbak.

Stocker Miklós, a magyar szövetség főtitkára kiemelte: korábbi versenyeivel Szombathely segítette vissza a sportág nemzetközi vérkeringésébe a honi szövetséget. Ennek köszönhetően láthatja most vendégül Magyarország Európa utánpótlásának élvonalát, valamint az asztalitenisz elitjét adó ázsiai országok pingpongosait.

Szarka Tibor, a Szombathelyi Asztalitenisz Kör elnöke az MTI kérdésére elmondta: a
velemenyezd, 2014. november 05. szerda, 15:42
Magyar sikerek a Hungarian Junior Open nemzetközi fallabdaversenyen
A szervezők tájékoztatása szerint a viadalon 14 ország 100 versenyzője állt rajthoz.

A magyarok közül az U13-as korosztályban Laskai Vanda, míg az U19-esnél Csókási Gabriella és Farkas Balázs is győzött.
velemenyezd, 2014. október 19. vasárnap, 20:32
Rangos utánpótlás fallabdaverseny a hétvégén Budapesten
A szervezők tájékoztatása szerint a Hungarian Junior Openen 13 ország közel 100 versenyzője vesz részt. A Bartók Béla úti Griff Squash & Fitness Clubban sorra kerülő viadalon idén is az indulók között lesz Püski Lénárd, aki tavaly egy komolyabb sérülés után az első helyen végzett. Ő az európai korosztályos ranglistán a 15. helyet foglalja el, s nagy eséllyel pályázik a címvédésre.

A versenyen - amelyet négy korosztályban (U13, U15, U17, U19) bonyolítanak le - 42 magyar induló ragad ütőt.
velemenyezd, 2013. október 18. péntek, 08:50