Regisztráció  Belépés
2018. június 25. hétfő | 26. hét | 176. nap | 08:25 | Vilmos
Rába Csoport: 396,4 millió forint adózott nyereség az első negyedévben
A nem auditált, konszolidált, a Nemzetközi Pénzügyi Jelentéskészítési Szabványok (IFRS) szerint készített jelentés alapján a 2018. első negyedévi adózás előtti nyereség 526,48 millió forint volt, ami 258,13 millió forinttal több a 2017. első negyedévinél.

A jelentés idézi Pintér Istvánt, a Rába Járműipari Holding Nyrt. elnök-vezérigazgatóját, aki elmondta: az idei év erősen indult, kiemelkedő forgalombővülés és eredményesség jellemezte a Rába Csoport működését.

"Növekvő európai kulcspiacaink mellett a stabil pénzügyi hátterünk jelentősen bővíti üzletfejlesztési lehetőségeinket akár a saját kezdeményezésű, akár a partnereink bevonásával megvalósuló projektjellegű üzletek formájában" - emelte ki a Rába Járműipari Holding Nyrt. elnök-vezérigazgatója.

A Rába Csoport első negyedéves konszolidált árbevétele 12,4 milliárd forint volt, ami 17,5 százalékos növekedés a bázisidőszakkal összevetve, egyúttal az elmúlt évtized második legnagyobb csoportszintű értékesítési teljesítménye.

A kiváló pénzügyi eredmény és a kulcspiacok tartósnak ígérkező élénkülése támogatja a folyamatosan modernizálódó társaság üzleti lehetőségeinek kiszélesítését - közölték.

A Rába rugalmasan tudott reagálni 2018 első negyedévében az európai piacok növekedésére. A futómű-üzletág esetében a kontinens országúti nehézgépjármű-piaca, míg a jármű-üzletágnál a hegesztett járműalváz-piac bizonyult árbevétel-húzó jelentőségűnek.

A csoport mindhárom üzletága nyereséges üzemi eredménnyel járult hozzá a több mint duplájára növekvő működési nyereséghez, amely 550 millió forintra rúgott, szemben a 2017 első negyedévében elért 264 millió forinttal. A megtermelt kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredménynyereség (EBITDA) 1 milliárd 44 millió forintot ért el, szemben az egy évvel korábbi 777,58 millió forinttal.

A Rába részvényeit a BÉT prémium kategóriájában jegyzik. Szerdán a papír 1355 forinton zárt, az elmúlt egy évben a legmagasabb ára 1720, a legalacsonyabb 1157 forint volt.

velemenyezd, 2018. május 16. szerda, 19:45
Címkék: Rába Csoport, Nemzetközi Pénzügyi Jelentéskészítési Szabványok, Pintér Istvánt, Rába Járműipari Holding Nyrt, első negyedévben, jelentés idézi,
Kétállami projekt a Rába vízgyűjtőjén található vizes élőhelyek fejlesztésére
beavatkozásokra, számol a gazdasági és árvízvédelemi szempontokkal, és ezáltal a különböző érdekek összehangolására törekszik.

V. Németh Zsolt közölte: a program része a tudományos ismeretterjesztés, valamint a vízi és horgászturizmus fejlesztése lehetőségeinek feltérképezése.

A projektben magyar részről az Őrségi Nemzeti Park Igazgatósága és a Fertő-Hanság Nemzeti Park Igazgatósága, osztrák részről pedig az Ilmitz-i Biológiai Állomás és az Osztrák Természetvédelmi Szövetség Stájerországi Csoportja vesz részt.

A szakemberek a 2020 végéig tartó programban közösen kutatják a határon átnyúló vízfolyások veszélyeztetett élőhelyeit, védett állatfajait, az élővilágot veszélyeztető özönfajokat és emberi beavatkozásokat, a kutatások alapján pedig megtervezik a vizes ökológiai hálózatok hatékony természetvédelmi kezelését.

Elkészítik a 44 ezer hektáros vízgyűjtő értékkataszterét, amelyet össze lehet majd vetni például az árvízvédelmi beruházások terveivel, ennek köszönhetően pedig az árvízi károk
velemenyezd, 2018. február 27. kedd, 13:22
Futsal Kupa - Győzelmével négyes döntőbe jutott a Győr
Az európai szövetség (UEFA) honlapjának beszámolója szerint az első félidőben rendre az olaszok szereztek vezetést, a magyar bajnoki címvédő a spanyol Alex révén kétszer egyenlített, de a harmadik vendéggólra már nem jött válasz a szünetig. A második felvonás elején a portugál Fábio Aguiar tette egyenlővé az állást. Hosszú gólcsend után a spanyol Juanra révén - kevesebb mint négy perccel a vége előtt - először vezettek a győriek, akik végül két találattal nyertek, ugyanis Aguiar mesterhármasig jutott, miközben az olasz együttes csupán egy gólt tudott szerezni a hajrában.

A két csapat azonos pontszámmal zárt, de az egymás elleni eredménynek köszönhetően a győriek történetük során először szerepelhetnek a sorozat négyes fináléjában, amelyre április 19. és 22. között kerül sor.

UEFA Futsal Cup, elitkör, C csoport, Győr, 3. forduló:Rába ETO-Luparense (olasz) 6-4 (2-3)MFK Prodekszim (ukrán)-Sztalica Minszk (fehérorosz) 7-3 (1-2)

A csoport végeredménye: 1. Rába ETO 6 pont, 2. Luparense 6, 3.
velemenyezd, 2017. november 25. szombat, 21:03
Futsal Kupa - A Győr hátrányból fordítva nyert
A magyar bajnoki címvédő győriek előbb a spanyol Juanra révén szépítettek, amikor már csak alig több mint öt és fél perc volt hátra a mérkőzésből. A meccs hőse a portugál Fabio Aguiar lett, aki kevesebb mint két perccel a vége előtt egyenlített, majd öt másodperccel a végső dudaszó előtt a győztes találatot is megszerezte.

A csoport győztese jut a sorozat négyes döntőjébe.

UEFA Futsal Cup, elitkör, C csoport, Győr, 2. forduló:Luparense (olasz)-Sztalica Minszk (fehérorosz) 8-4 (2-2)Rába ETO-MFK Prodekszim (ukrán) 3-2 (0-1)

A csoport állása: 1. Luparense 6 pont, 2. Sztalica Minszk 3, 3. Rába ETO 3, 4. MFK Prodekszim
0
Szerdán játszották, 1. forduló:Luparense-MFK Prodekszim 3-1 (1-0)Rába ETO-Sztalica Minszk 2-3 (0-0)

A 3. forduló szombati programja:MFK Prodekszim-Sztalica Minszk 15.30Luparense-Rába ETO 18.00
velemenyezd, 2017. november 23. csütörtök, 22:32
Rába: közel 31 milliárd forintos konszolidált árbevétel az első háromnegyed évben
Az IFRS szerinti konszolidált jelentés szerint a csoport adózott eredménye a harmadik negyedévben 2,85 millió forint volt, 8 százalékkal kevesebb mint egy éve, a kilenc havi profit 715,88 millió forintot tett ki, 40,4 százalékkal nőtt.

A kamat- és adófizetés, tőketörlesztés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) a harmadik negyedévben 5,3 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, 567 millió forintra nőtt, a háromnegyed évi 6,7 százalékkal 2,554 milliárd forintra emelkedett.

Kiemelték: a vállalat mindhárom üzletága EBITDA és üzemi szinten is nyereséggel járult hozzá a kiváló gazdálkodási eredményekhez.

A közlemény szerint a cég fő piacain Európában és tengerentúlon is nőtt az aktivitás, amelyhez a társaság rugalmasan alkalmazkodott is.

A vállalatnak a növekvő alapanyagárak ellenére sikerült megőriznie 8,3 százalékos árbevételhez mért hatékonysági szintjét - hangsúlyozták a közleményben.

Kiemelték azt is, hogy a társaság folytatja tavaly elkezdett beruházási
velemenyezd, 2017. november 15. szerda, 20:03
UEFA Futsal Cup - Ismét összekerült az olasz Luparense csapatával a Rába ETO
Az európai szövetség (UEFA) honlapjának csütörtöki beszámolója szerint a magyar bajnok győriek az olasz együttes mellett a fehérorosz Sztalica Minszket és az ukrán MFK Prodekszimet látják vendégül a legjobb 16 között.

A tornát Győrben rendezik november 21. és 26. között. Mind a négy csoportból az első helyezett jut majd az április 19. és 22. között sorra kerülő négyes döntőbe.

A Rába ETO a főtábla küzdelmei során már találkozott a Luparensével, amelytől 5-0-ra kikapott.
velemenyezd, 2017. október 19. csütörtök, 14:33
UEFA Futsal Cup - Tornát rendez az elitkörben a Rába ETO
A győri klub honlapjának keddi bejegyzése szerint a sorsolás csütörtök délután lesz.

Az biztos, hogy a magyar bajnoki címvédő egyik ellenfele a fehérorosz Sztalica Minszk lesz. A Rába ETO elkerüli a másik három rendezőt, vagyis a címvédő spanyol Inter FS, a portugál Sporting CP és az olasz Pescara együttesét, valamint a szintén olasz Luparensét és az FC Barcelonát, amelyekkel azonos csoportban szerepelt a főtáblán.

A legjobb 16 között november 21. és 26. között rendezik a mérkőzéseket. Mind a négy csoportból az első helyezett jut az április 19. és 22. közötti négyes döntőbe.
velemenyezd, 2017. október 17. kedd, 16:56
UEFA Futsal Cup - Fordított és továbbjutott a Rába ETO
A szombati mérkőzés szünetében még a csehek vezettek 2-1-re, a győriek pedig a második félidőben sorozatban lőtt három góllal alakították az állást 2-3-ról 5-3-ra. A magyar csapat mind a hat gólját légiósok szerezték, a spanyol Álex és a portugál Fábio Aguiar duplázott.

A csoport első három helyezettje jutott az elitkörbe. A győriek sikerével eldőlt, hogy a FC Barcelona és a Luparense is továbbjutott.

Eredmények,

UEFA Futsal Cup, főtábla, 3. forduló, 4. csoport, Padova:Rába ETO-Chrudim (cseh) 6-4 (1-2)

később:FC Barcelona (spanyol)-Luparense (olasz) 20.30

csütörtökön játszották:Luparense-Rába ETO 5-0 (1-0)FC Barcelona-Chrudim (cseh) 2-0 (0-0)

szerdán játszották:Luparense-Chrudim 2-2 (1-1)FC Barcelona-Rába ETO 7-0 (2-0)
velemenyezd, 2017. október 14. szombat, 20:03