maroka, 2018. január 12. péntek, 17:24
Címkék: Baji Balázs, Cseh László, Fucsovics Márton, Hanga Ádám, Korpási Bálint, Shaolin Sándor,
Atlétikai ob - Márton Anita és Baji Balázs is magabiztosan lett bajnok
Veiland Violettáé.

A fedett pályán világbajnok súlylökő az MTI kérdésére úgy fogalmazott: "a formám még nem az igazi, de kevés versenyem volt az utóbbi időszakban és az országos bajnokság is csak egy állomása a felkészülésnek".

Hozzátette: az idény főversenye az Európa-bajnokság lesz számára, ahol szeretne 19 méter felett lökni, reményei szerint ez elég lehet a dobogóra kerüléshez. Megjegyezte, hogy a súlylökés mellett vasárnap diszkoszvetésben is szeretné megvédeni bajnoki címét.

Baji Balázs idei legjobbjával győzött 110 méteres gátfutásban, s ezzel kilencedik bajnoki aranyérmét szerezte meg ebben a számban.

Az MTI kérdésére elmondta: szerette volna végre "áttörni a 13.50 perces határt", ami sikerült is. Technikailag jónak, a kontinensbajnoki felkészülésben megfelelő lépcsőfoknak nevezte futását.

A gátfutó a viadalt követően is Székesfehérváron marad és a jövő heti Gyulai-emlékversenyig edzőtábor jelleggel készül. Augusztusig Gyémánt Liga versenyeken indul és reményei szerint
velemenyezd, 2018. június 23. szombat, 20:12
Atlétikai ob - Hatvan egyesület sportolói indulnak a 123. ob-n
reménykednek a felnőtt bajnokságon.

Tölgyesi Előd versenyigazgató elmondta: a verseny lehetőséget biztosít arra, hogy az év fő nemzetközi eseményeire - ifjúságiak Európa-bajnokságára, a juniorok világbajnokságára, valamint a felnőttek Európa-bajnokságára - az atléták szintet teljesítsenek.

A háromnapos bajnokságon 17 egyéni és két váltószámot rendeznek mindkét nemnek. A legnépszerűbb versenyszám a 800 méter: a férfiaknál 26-an, a nőknél 25-en terveznek rajthoz állni.

Az év férfi sportolója, Baji Balázs 110 m gáton tavaly a fehérvári pályán országos csúcsot futott. Márton Anita súlylökés mellett diszkoszvetésben is esélyesként lép a dobókörbe, akárcsak a férfiaknál a diszkoszvető Kővágó Zoltán. A férfi kalapácsvetés várhatóan Halász Bence és a hazai színekben induló Pásztor Bence párharcát hozza. Női 100 gáton kiélezett versenyre lehet számítani Kozák Luca, Kerekes Gréta, Sorok Klaudia és a hétpróbázó Krizsán Xénia között.

A klasszikus sprintszámban, 100 méteren címvédésre készül az ARAK
velemenyezd, 2018. június 19. kedd, 12:42
Baji Balázs harmadik Ostravában
A magyar sprinter idei legjobbjától egy századdal elmaradva 13.52 másodpercet futott, hét századmásodperccel lemaradva a győztes francia Pascal Martinot-Lagarde mögött.

A női 3000 méteres akadályfutásban a viadal honlapja szerint Gyürkés Viktória 10. (9:38.23 perc), míg Tóth Lili Anna 18. lett (10:07.19 p).

Idén először futott Európában a 100 méter vb-címvédője, Justin Gatlin, aki 10.03 másodperces futással diadalmaskodott. A 42 esztendős Kim Collins 10.41-gyel megnyerte a másik, külön a számára szervezett futamát ennek a számnak: ez volt a 2003-as világbajnok búcsúfutása.
velemenyezd, 2018. június 13. szerda, 21:08
Gyurátz Réka nyolcadik Ostravában
A kedd esti versenyben - az esemény honlapja szerint - a 22 éves magyar sportoló kiegyensúlyozottan teljesített, négy érvényes kísérletéből a legkisebb is 69,24 méteres volt, míg a legnagyobb 70,58 méter.

A versenyt az olimpiai és világbajnok, világcsúcstartó Anita Wlodarczyk nyerte 76,43 méterrel. A lengyel klasszisnak meglepő módon idén ez volt az első sikere nemzetközi versenyen.

Férfi diszkoszvetésben a vb-címvédő litván Andrius Gudzius diadalmaskodott 66,30 méterrel. A szám egyetlen magyarja, Szikszai Róbert ezúttal csupán 58,25 méterig jutott, amellyel kilencedik lett.

A hagyományos csehországi viadal versenyszámainak többségét szerdán rendezik, férfi 110 méter gáton Baji Balázs is rajthoz áll.
velemenyezd, 2018. június 13. szerda, 10:13
Gyulai Memorial - Sztárparádé férfi 110 méter gáton
A szervezők pénteki hírlevele szerint a vb-bronzérmes, tizenhétszeres magyar bajnoknak - aki 2016-ban megnyerte a viadalt, 2014-ben 2., 2015-ben 5., tavaly a 4. helyen ért célba - kőkemény riválisokkal kell felvennie a versenyt: ott lesz a mezőnyben az olimpiai címvédő, fedettpályás és szabadtéri világbajnok Omar McLeod, a világon az egyetlen, aki futotta már 13 másodpercen belül a 110 gátat és 10 másodperc alatt a 100 méter. A jamaicai sprinter tavaly diadalmaskodott Magyarország, és hazavitte a Spiriev Bojidar trófeát, 12.96-tal tartja a versenycsúcsot.

Rajthoz áll London olimpiai bajnoka, a világcsúcstartó amerikai Aries Merritt, valamint a világ- (2015) és kétszeres Európa-bajnok (2012, 2014), a tavalyi Gyémánt Liga-döntő győztese, az orosz Szergej Subenkov is.

Magyarországról - Baji Balázs mellett - a 13.71-es egyéni csúccsal rendelkező Szűcs Valdó indul. Volt már középdöntős az amszterdami Európa-bajnokságon, az U23-as Eb-n pedig a 8. helyen zárt.

A 8. Gyulai Memorialt július
velemenyezd, 2018. június 08. péntek, 11:06
Paavo Nurmi emlékverseny - Baji Balázs ezüstérmes
A szám tavalyi világbajnoki bronzérmese 13.53 másodperccel ért célba. Az aranyérmet meggyőző futással, 13.18-cal az orosz Szergej Subenkov szerezte meg, aki a londoni vb-n is éppen Baji előtt végzett.

A harmadik 13.60-nal a francia Pascal Martinot-Lagarde lett a finnországi atlétikai verseny honlapja szerint.

Korábban Halász Bence 76,65 méterrel negyedikként zárt kalapácsvetésben.
velemenyezd, 2018. június 06. szerda, 09:16
Baji Balázs ötödik 110 gáton Hollandiában
A viadal honlapjának beszámolója szerint a szám tavalyi világbajnoki bronzérmese 13.54 másodperces idővel ért célba.

A 28 éves Baji kedden idei legjobb eredményével (13.51) nyert a lengyelországi Bydgoszczban.
velemenyezd, 2018. június 03. vasárnap, 21:10
Baji Balázs győzött Lengyelországban 110 gáton
A viadal honlapjának beszámolója szerint a szám tavalyi világbajnoki bronzérmese 13.51 másodperces idővel győzött.

A keddi versenynapon korábban Márton Anita súlylökésben lett bronzérmes.
velemenyezd, 2018. május 29. kedd, 21:42