Regisztráció  Belépés
2018. augusztus 16. csütörtök | 33. hét | 228. nap | 18:17 | Ábrahám
Szombaton dől el, arannyá válik-e Rasovszky Kristóf .......
Szombaton dől el, arannyá válik-e Rasovszky Kristóf ezüstérme.
Az európai szövetség (LEN) illetékes testülete szombaton hoz döntést a magyarok óvásával kapcsolatban, amelyet azt követően nyújtott be a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ), hogy Rasovszky Kristóf úgy lett ezüstérmes csütörtökön 10 kilométeren a nyílt vízi úszók skóciai Európa-bajnokságán, hogy a győztessel tizeddel azonos idővel csapott célba.
- A MÚSZ pénteki tájékoztatása szerint Sam Greetham, a LEN nyíltvízi úszó technikai bizottságának elnöke bejelentette, hogy az óvást szombat reggel az 5 kilométeres csapatverseny előtt tárgyalják meg.
A MÚSZ az eredményhirdetést követően holtverseny kihirdetését kérte. Arra hivatkozik, hogy tavaly a budapesti világbajnokságon harmadik helyéért és 2016-ban a hoorni Eb-n az aranyéremért egyaránt a nők 10 km-es távján volt hasonló eset, és mindkétszer holtversenyt hirdettek.
maroka, 2018. augusztus 10. péntek, 20:15
Címkék: Rasovszky Kristóf, Magyar Úszó Szövetség, európai szövetség, magyarok óvásával, nyílt vízi, győztessel tizeddel,
Nyíltvízi úszó Eb - Rasovszky Kristóf uralta a fájdalmat
"Tizenkét és fél kilométernél már minden bajom volt, fájt a tenyerem, a térdem, a vállam. Legszívesebben kiszálltam volna, de mégis azt éreztem, hogy ameddig bírom, úszni fogok" - nyilatkozta az MTI-nek a 21 éves magyar versenyző, aki szerdán 5 kilométeren arany-, csütörtökön 10 kilométeren pedig célfotóval végül ezüstérmes volt.

Rasovszky néhány megszakítással szinte végig vezette a mezőnyt, majd nagyjából egy kilométerrel a cél előtt indította meg hajráját, amelynek köszönhetően előnye kitartott a benyúlásig is.

"Fogalmam sem volt, mi lesz, gondoltam, most vagy soha. Kicsit elegem volt már ebből a huszonöt kilométerből, s amikor már csak öten voltunk, úgy gondoltam, ez is egy jó eredmény. Elindultam és bíztam benne, hogy kettőnél többen azért nem érnek utol" - kommentálta a hajrát a fiatal versenyző.

Rasovszky a győzelmek tekintetében könnyen triplázhatott volna, de 10 kilométeren végül az olimpiai bajnok holland Ferry Weertman négy századdal(!) előbb nyúlt be, s célfotóval
velemenyezd, 2018. augusztus 12. vasárnap, 16:21
Nyíltvízi úszó Eb - Rasovszky Kristóf 25 kilométeren is aranyérmes
A 21 éves versenyző fantasztikus hajrával, 4:57:53.5 órás idővel csapott célba, Székelyi Dániel 5:03:34.6 órával a 14. lett.

Rasovszky történelmi sikert ért el, ugyanis ő az első nyíltvízi úszó, aki Európa-bajnokságon mindhárom távon a dobogóra állhatott. A Balaton Úszó Klub sportolója szerdán 5 kilométeren arany-, csütörtökön 10 kilométeren pedig célfotóval végül ezüstérmes volt.

A mezőny helyi idő szerint reggel 9 órakor ugrott a Loch Lomond, nagyjából 16 Celsius fokos vizébe, ráadásul folyamatos eső és szél is nehezítette a futamot. Tizenkilencen vágtak neki a távnak, amely tíz 2,5 kilométeres körből állt. A verseny háromnegyedéig gyakorlatilag teljesen együtt úszott a mezőny, amelyet a legtöbbször Rasovszky vezetett.

Öt kilométerrel a vége előtt még mindig Rasovszky állt az élen, ekkor a legjobbak láthatóan valamivel nagyobb tempóra kapcsoltak. Négy és fél óra elteltével az utolsó körhöz érve is Rasovszky vezette a mezőnyt, Székelyi bő kétperces hátránnyal a 15. volt.

A cél
velemenyezd, 2018. augusztus 12. vasárnap, 15:37
Ötórányi úszás után még hajrázni is volt ereje, fantasztikus
Ötórányi úszás után még hajrázni is volt ereje, fantasztikus teljesítményt nyújtva lett ismét Európa-bajnok. - Rasovszky Kristóf
ARANYÉRMES érő úszás volt, ezzel ismét európai bajnok lett 25 Km-es távon

- Az m4sport.hu vasárnap élőben közvetíti a glasgow-i Európa-bajnokság nyíltvízi úszóversenyének 25 kilométeres csapatfináléját. M4 sport TV videó
maroka, 2018. augusztus 12. vasárnap, 15:15
25 Km -es myilt vízi távúszás képekben E.B. 2018 évben
Nők és Férfiak álltak rajthoz, teljesíteni a 25 Km távot.

maroka, 2018. augusztus 12. vasárnap, 14:38
Nyíltvízi úszó Eb - Elutasították a magyarok óvását, Rasovszky ezüstérmes maradt
A Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) azt követően óvott, hogy a veszprémi versenyző - aki szerdán 5 kilométeren diadalmaskodott - csütörtökön úgy lett második, hogy a győztessel tizedre azonos idővel csapott célba.

Gellért Gábor szövetségi kapitány a helyszínen elmondta, nem az a gyakorlat, hogy a fellebbezéseknek helyet adnak. "Arra hivatkoztak, hogy megnézték a felvételeket minden irányból és egyértelműen látszott számukra, hogy a holland versenyző érte el hamarabb a falat. Ezt az időmérő berendezés is érzékelte, hivatalosan tizedre mérnek eredményt, de az időmérő a századot is érzékeli, és a századbeli különbségek miatt sorolta be Kristófot a második helyre."

A Balaton Úszó Klub sportolójára a táv legvégén felzárkózott az olimpiai, világ-, illetve Európa-bajnoki címvédő Ferry Weertman, és a két úszó ránézésre egyszerre csapott célba. A célfotó alapján közölték, hogy hiába volt valamivel előrébb a veszprémi úszó, holland riválisa csapott egy "leheletnyivel" előbb a táblára, így megvédte
velemenyezd, 2018. augusztus 11. szombat, 11:34
Nyíltvízi úszó Eb - Olasz Anna 11. lett 10 kilométeren
Novoszáth pedig 21. volt, de ők már több mint négy és fél perccel le voltak maradva az élmezőnytől.

A hajrában már látszott, hogy az elsőség Van Rouwendaal és Giulia Gabrielleschi között fog eldőlni. A befutó végül nem hozott nagy csatát, mert a holland magabiztosan ért elsőként célba, így 2014 után ismét Európa-bajnok lett ezen a távon.

Olasz Anna 11. helyen zárt csaknem háromperces hátránnyal, Sömenek Onon Katalin 18., Novoszáth Melinda pedig 21. lett.

Szerdán 5 kilométeren a férfiaknál Rasovszky Kristóf aranyérmes, Székelyi Dániel tizedik lett. Csütörtök kora délután 10 kilométeren Rasovszky, Székelyi és Huszti Dávid, szombaton a Huszti, Novoszáth, Olasz, Rasovszky összeállítású vegyesváltó, vasárnap pedig 25 kilométeren Rasovszky, Székelyi, Olasz és Sömenek képviseli a magyar színeket.

Skócia multisport Európa-bajnokságnak ad otthont: a vizes sportágakon kívül a torna, az evezés, a golf, a triatlon, és a kerékpár kontinensviadalát is megrendezik Glasgow-ban és
velemenyezd, 2018. augusztus 09. csütörtök, 12:51
Nyíltvízi úszó Eb - Rasovszky Kristóf aranyérmes 5 kilométeren
Szerda reggel verőfényes napsütés köszöntött Glasgow-ra és környékére, majd egy órán keresztül heves esőzés következett. A nyíltvízi úszók 5 kilométeres versenyét végül száraz időben rendezték meg. A Loch Lomond vize mindössze 17 fokos volt, de az indulók dolgát megkönnyítette a neoprén ruha.

A rajt után Rasovszky a 24 tagú mezőny élére állt. Az első időmérési pontnál (1,25 kilométer után) két másodperccel, féltávnál azonban már csak két tizeddel vezetett. A 21 éves veszprémi sportoló a folytatásban előbb fej-fej mellett haladt a francia Axel Reymond-nal, majd ismét több mint egy testhossz előnyt szerzett, és ezt magabiztosan megőrizte a célba érkezésig, riválisának nem volt esélye az élre kerülni.

Rasovszky két évvel ezelőtt 10 kilométeren junior világbajnok volt, tavaly és idén is több világkupaversenyen volt dobogós a felnőttek között, de az 52:38.9 perces eredménnyel megnyert felnőtt Európa-bajnoki cím pályafutása eddigi legnagyobb sikerének számít.