2018. július 19. csütörtök | 29. hét | 200. nap | 10:05 | Emília
Ferenc pápa a braziloknak:
2016-ban az olimpiai bajnok brazil válogatottól kapott ajándékmezzel
.......

2018. július 8. vasárnap 18:14
Brazília nem jutott be a legjobb négy közé a labdarúgó-világbajnokságon. Az oroszországi tornán július 6-án Belgium ejtette ki az ötszörös győztest. Ferenc pápa július 8-án, az Angelus elimádkozása után köszöntötte a brazil szurkolókat. A Szentatya a vasárnapi evangéliumról elmélkedve arra kérte a híveket, hogy tartsanak önvizsgálatot, és nézzék meg, észreveszik-e Isten jelenlétét, Jézus személyét a mindennapi életben, a konkrét valóságban. Majd az Angelus elimádkozása után az argentin pápa a következő szavakkal fordult a Szent Péter téren összesereglett dél-amerikai hívekhez: ,,Brazil zászlókat is látok... Köszöntöm a brazilokat, ne keseredjetek el, lesz még alkalom!"
Brazília nem jutott be a legjobb négy közé a labdarúgó 2018 évi világbajnokságon. Neymarék már az első félidőben kétgólos hátrányba kerültek, és bár a hajrá kezdetén a csereként beálló Renato Augusto szépített, Belgium 2-1-re megnyerte a két válogatott péntek esti kazanyi negyeddöntőjét.
Brazília sorozatban negyedszer búcsúzott a világbajnokságtól európai ellenféllel szemben, s ezzel az is eldőlt, hogy az öreg kontinens adja a 21. focivébé végső győztesét.
Brazília a labdarúgó-világbajnokságok történetének legsikeresebb válogatottja öt világbajnoki címmel. Az egyetlen csapat a világon, amely valamennyi világbajnokságon részt vett, és az első, amely ötször nyerte el a győztes címét (1958, 1962, 1970, 1994, 2002).

Forrás és fotó: Vatican News, Nemzetisport.hu
Magyar Kurír
maroka, 2018. július 08. vasárnap, 23:34
Címkék: Szent Péter, Renato Augusto, Vatican News, Magyar Kurír, olimpiai bajnok, legjobb négy,
90 perc szenvedés után indult be Brazília - foci v.b.
Sokáig úgy tűnt, a Svájc elleni 1-1 után újabb döntetlent jegyez Brazília a vébén, Costa Rica ugyanis jól bekkelt, és ha mégis sikerült helyzetig jutni, akkor Navas védett. Aztán a 90+1. percben Coutinho csapott le Gabriel Jesús rosszul átvett labdájára, és góljával megszerezte a vezetést az ötszörös világbajnoknak. A 90+7. percben aztán Douglas Costa önzetlen megoldása után Neymar is betalált, így Brazíliának 4 pontja van, Costa Rica pedig kiesett.
Neymar elsírta magát a lefújás után:
Bővebben

.
maroka, 2018. június 23. szombat, 11:38
Áprilisban mutatják be a Brazilok című filmet
szerint az új, fiatal plébános (Bánki Gergely) elintézi a polgármesternél (Fekete Ernő), hogy a romák focicsapata, a Brazilok is indulhasson a falubajnokságon. Az esélyes a helyi önkormányzat nagyvadjaiból álló társaság, élén a polgármester, aki nem tud hibázni, és helyettese (Schmied Zoltán), aki meg nem szeret.

A Brazilok csapata is minden áron nyerni akar, bár vezetőjük, a börtönből frissen szabadult, aranylábú rosszfiú (Nagy Dániel Viktor) eleinte nem lelkesedik a bajnokságért, szerinte a Braziloknak se felszerelése, se kitartása nincs a győzelemhez, míg öccse (Lakatos Erik), a 13 éves csupa tűz kissrác, a film főszereplője, mindent megtesz, hogy bekerüljön csapatba. Ráadásul a falusiakat teljesen felkavarja a hír, miszerint a győztes csapatot idén egy a faluból elszármazott, titokzatos milliomos meghívja magához Rióba, Brazíliába.

A közleményben az alapötletet és a koncepciót jegyző M. Kiss Csaba rendezőt idézik, aki szerint a Brazilok agyra és lélekre egyformán ható vígjáték.

Rohonyi
velemenyezd, 2017. február 21. kedd, 11:41
Neymar remekelt, Brazília elődöntős
Brazília férfi labdarúgó-válogatottja bejutott a négy közé a Rio de Janeiró-i olimpián.

Az ötkarikás játékok honlapja szerint a házigazdák együttese a negyeddöntőben 2-0-ra győzte le Kolumbia csapatát a szombati játéknapon.
Az első gólt az FC Barcelona támadója, Neymar szerezte szabadrúgásból, a második találat előtt pedig ő adta a gólpasszt.
A braziloknak ez a 13. olimpiai részvételük férfi labdarúgásban, korábban három ezüst- és két bronzérmet szereztek, de győzni még egyszer sem tudtak.

Rio 2016 - Neymar elődöntőbe segítette a brazil labdarúgó-válogatottat

------------------------------Brazília-Kolumbia 2-0 (1-0)

korábban:Honduras-Koreai Köztársaság 1-0 (0-0)Németország-Portugália 4-0 (1-0)Nigéria-Dánia 2-0 (1-0)

Az elődöntőben: Brazília-Honduras és Németország-Nigéria
velemenyezd, 2016. augusztus 14. vasárnap, 07:09
Rio 2016 - A Benedek-csapat kiütötte az olimpiai házigazdákat
egymással, akkor a magyar együttes 16-3-ra diadalmaskodott.

Ugyan Benedek Tibor szövetségi kapitány már kihirdette 13 fős olimpiai keretét, a kimaradók közül Tóth Márton és Bedő Krisztián is "besegített" a miskolctapolcai összecsapáson. A találkozó nyitó találatát éppen előbbi dobta. Az első felvonásban mindkét gárda sok hibával játszott.

A második negyedben beindult a magyar válogatott és hét góllal terhelte meg a dél-amerikaiak kapuját.

A nagyszünet után sem változott a játék képe, a braziloknak egy-egy helyzetért is meg kellett küzdeniük, a magyarok ugyanakkor szinte kedvük szerint alakították ki a legtisztább lövőhelyzeteket is.

A zárófelvonást az újdonsült csapatkapitány, Varga Dénes két gólja nyitotta, majd ismét Szolnok klasszisa villant szinte a félpályáról. Másfél perccel a vége előtt Erdélyi hibázott ötméterest, s ugyan Benedek Tibor még időt kért az utolsó támadás előtt, az eredmény nem változott.

A magyarok számára a felkészülés következő állomása a margitszigeti BENU
velemenyezd, 2016. július 09. szombat, 17:42
Így omlott az óceánba az olimpiára épített híd
ötven méterig felcsapó hullámok egyike csütörtökön szó szerint felemelte a biciklis híd egyik szakaszát, ami a visszacsapódás után összeomlott. a hidat azért építették, hogy az olimpiára érkező turisták sportolás közben tudjanak gyönyörködni a közeli part lenyűgöző kilátásában, és könnyebben le tudjanak jutni a vízhez.

Halmozottan problémás a brazil nemzet

A braziloknak már a 2014-es FIFA labdarúgó világbajnokság alatt is rengeteg problémájuk volt a rosszul szervezett stadionépítésekkel. Egy alkalommal 8 munkás halt meg, és a mérkőzések alatt is összeomlott egy híd.

Ehhez párosul a brazil kormány újabb botránya, Dilma Rousseff elnök - rövid időn belüli - megbuktatása, akiről bebizonyosodott, hogy egy második elnöki ciklus megszerzése miatt egy mozdulattal a szőnyeg alá söpörte országa gazdasági problémáit.

Egy harmadik katasztrófa is beárnyékolja az
sanci81, 2016. július 08. péntek, 17:06
Ipsos: javult a magyar gazdaság teljesítményének megítélése
Míg a tavalyi évben átlagosan a lakosság 11 százaléka vélekedett úgy, hogy Magyarország gazdasága helyes pályára talált, idén már 18 százalék. A felmérés kiemeli: az országgyűlési választások hónapjában, áprilisban 24 százalékra ugrott a magyar gazdasági viszonyokat sikeresnek értékelők aránya. Májusban, júniusban azonban már csak 17-18 százalék tartotta jónak a nemzetgazdaság helyzetét, a nyár közepén pedig újra 20 százaléknyian érzékeltek pozitív gazdasági folyamatokat Magyarországon.

A világ 25 országában, 19 ezer ember megkérdezésével készített kutatásból kiderül: nemzetközi összehasonlításban a magyar mutató alacsonynak számít. A kutatás során világszerte megkérdezett emberek 39 százaléka nyilatkozott pozitívan hazája gazdasági teljesítményéről idén, tavaly ez az arány 37 százalék volt. A 25 ország közérzeti rangsorában Magyarország az alsó régióban, a 21. helyen áll - írja az Ipsos.

Az orosz lakosság 41 százaléka minősítette kiválónak az ország gazdaságának állapotát idén, a tavalyi 30
velemenyezd, 2014. szeptember 03. szerda, 13:24